Şimdi Ara

usb den aux e giriş kablosu arıyorum (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
41.081
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: individual

selamlar,
    electroworld'den 100 küsür liraya sony 4gb lik mp3 çalar aldım.
    birde aux'a bağlamak için yaklaşık 10 liralık kablo aldım.
    aracıma bağladım çalışıyor.

fakat kabloyu kaliteli almanızı tavsiye ederim.
    aracın müzik ünitesinin sesi 30 şiddetine kadar çıkmakta.

mp3 den aux'a bağlandığımda ve max ses verdiğim de ses şiddeti 15 gibi çok düşük kalıyor.

aracıma ipod ya da psp bağlamayı düşünüyordum ama denemeden almayacağım. ses inanılmaz düştü çünkü.
    kablodan mı yoksa üniteden mi kaynaklanıyor bilmiyorum

usb den aux e giriş kablosu arıyorum

tip bu mu? ses kulaklıkla süper olsada sete bağlayınca ses azda olsa kısılıyor bende de. eğer equalizer'da bir ayar yaptıysan onu normal'e getirirsen sanki daha iyi ses çıkıyor arabada gibi geldi. ben setlerin giriş gücünün kalitesizliğine bağlıyorum. bazende aux girişlerinin şase bağlantısı iyi bağlanmadığından veya setin şase girişi bozulduğundan ses kısılabiliyor. ben sonradan yaptırdım, 1-2 ay sonra ses baya uzaktan yankılı gibi geliyordu. yaptırdığım yere gidip baktırdım şase kısmını girişten söküp setin arkasında boşta şase görevi yapması için duran vidaya sardı ses bir anda arttı.

• yok mpeg4 değil , mp3 çalar benimkisi
    http://www.vatanbilgisayar.com/products_images/500x500/SONY/v2-NWZB143R.CEW.jpg

valla aux girişinde bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.
    çünkü aux için aracın tüm kabloları değişti.
    yani beyinden gelip , göstergelere,teyibe,klimaya vs.. giden tüm omurilik kablosu değişti.
    aux girişi yeni aldığım kabloda vardı ve torpido gözündeki yerine monte edildi.

yani tesisata ekleme yapılmadı , tesisat komple değişti.
    o yüzden topraklama ya da şase hatası olacağını da sanmam

• quote:

yok mpeg4 değil , mp3 çalar benimkisi
    http://www.vatanbilgisayar.com/products_images/500x500/SONY/v2-NWZB143R.CEW.jpg

valla aux girişinde bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.
    çünkü aux için aracın tüm kabloları değişti.
    yani beyinden gelip , göstergelere,teyibe,klimaya vs.. giden tüm omurilik kablosu değişti.
    aux girişi yeni aldığım kabloda vardı ve torpido gözündeki yerine monte edildi.

yani tesisata ekleme yapılmadı , tesisat komple değişti.
    o yüzden topraklama ya da şase hatası olacağını da sanmam

2 gündür netim yoktu ancak kavuştum. usb den aux kablosunu ne yazıkki bulamadım media markt ve teknosa da. neyse sizin gösterdiğiniz ürünü geçen sony center da inceledim güzel e benziyor ama equalizer ayarlarını değiştirince mp3 çalardan az ses geldiğini söyleyenler vardı bir kaç yorum okudumda. birde normal ayarları kullanın equalizer da belki daha fazla ses gelir. ama aux taki ses biraz daha az geliyor radyo ya göre bunda hem fikiriz

bu arada aracınız neydi marka model ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fasher -- 3 Aralık 2009; 12:55:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fasher

quote:

...

2 gündür netim yoktu ancak kavuştum. usb den aux kablosunu ne yazıkki bulamadım media markt ve teknosa da. neyse sizin gösterdiğiniz ürünü geçen sony center da inceledim güzel e benziyor ama equalizer ayarlarını değiştirince mp3 çalardan az ses geldiğini söyleyenler vardı bir kaç yorum okudumda. birde normal ayarları kullanın equalizer da belki daha fazla ses gelir. ama aux taki ses biraz daha az geliyor radyo ya göre bunda hem fikiriz

bu arada aracınız neydi marka model ?

ben tüm equalizer ayarlarını ya da kombinasyonlarını denedim.
    ses hiç değişmedi.

ha şöyle bir şey var , kulaklıkla dinlerken bass modundan çıkarınca sesin seviyesi artıyor gerçekten ama ses bana göre yavanlaşıyor.

aracım peugeot 307

• aux kablosu 3.5mm - 3.5mm
    teyibinizde aux girişi varsa Mp3-Mp4 playerlarınızı Iphone veya Laptob 'unuzu oto teyibinizin aux girişine bağlayarak sesi haporlerden duyma imkanı sağlayabilirsiniz.
    ihtiyacı olan arkadaşlar buradan alabilir. Kargo Dahil 10TL. ye aldım

• Ben de çok aradım ama piyasada böyle bir kablo yok. Arkadaşlardan birinin yazdığı gibi analog ve digital meselesi. Ben bir sivri akıllılık yaparak bir ucu USB diğer ucu iki adet lale jack (aux giriş için) olan bir kablo yaptım ama flash bellek takıldığunda +5 volt elektrik ihtiyacı oluyor bunun için saat pili türü enerji kaynağı ile denemek istiyorum da arabanın elektrik sistemine ya da cd çalara zarar veririm diye korkuyorum. Bu konuda bilgisi ve çözüme yönelik fikri olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ankara1965 -- 21 Şubat 2011; 15:43:33 >
  • çinliler varken imkansız diye bişey olmaz. en son izmir çankayada öyle kablolar/dönüştürücüler gördüm ki hayret ettim. bir tarafı hdmi bir tarafı usb+vga. çalışmasını bilmem tabi.

ek:konuyu tam okumadım ama mp3 çalarınızda normal kulaklık çıkışı varsa zaten ara kabloyla bağlayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Lupara_ -- 21 Şubat 2011; 17:07:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankara1965

Ben de çok aradım ama piyasada böyle bir kablo yok. Arkadaşlardan birinin yazdığı gibi analog ve digital meselesi. Ben bir sivri akıllılık yaparak bir ucu USB diğer ucu iki adet lale jack (aux giriş için) olan bir kablo yaptım ama flash bellek takıldığunda +5 volt elektrik ihtiyacı oluyor bunun için saat pili türü enerji kaynağı ile denemek istiyorum da arabanın elektrik sistemine ya da cd çalara zarar veririm diye korkuyorum. Bu konuda bilgisi ve çözüme yönelik fikri olan var mı?

hocam böyle bişey imkansız. sizin usb belleğinizdeki müzikler digital bir veriden ibaredir. sizin bunu encode edecek yanı çalıcak bir devreye ihtiyacınız var. öyle pil takayım aux dan bağlayım olmaz. benden size tavsiye. çakmaklığa takılan bir player alın direksiyon kumandasıda var mis gibi kullanırsınız.

• Beyler cevaplarınız için teşekkürler.(pirasa ve lupara)

Bu sistem benim mp3 çalar ile kullandığım bir sistem. Ben 32 gb flash ile bir kere sistemi kurayım bir daha uğraşmayayım diye düşünüyorum. Yani var olan tüm mp3 leri içinde barındıran bir flash, bir kere tak, sonrası bıkana kadar. Ama belli ki mantığa aykırı bir yaklaşım. Kullanılabilir bir fikir oluşana kadan şimdilik ara verdim. Başarabilirsem yazarım, tekrar teşekkürler.
  • MP3 Cdsi yapmadan mp3 dinleyemecekmiyim ben aracımda?AUX girişi var sadece,ve birde çakmak girişi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Playboy22

MP3 Cdsi yapmadan mp3 dinleyemecekmiyim ben aracımda?AUX girişi var sadece,ve birde çakmak girişi.

Aux varsa dinlersin. Bir tane mp3 player alcaksin. Onu iki ucu da kulaklik kablosu gibi olan bir kablo ile aux`a baglayacaksin. Bu kablolar cok ucuz zaten 1-2 TL ye bulursun. Fakat muzgin kalitesi aldigin mp3 calarla dogrudan ilgili olacaktir. Cok dandik bisi alirsan guzel ses cikmaz.
  • arkadaşlar merhabalar,
    benim de sorunum benzer. ancak, sizden istediğim; bana sarj sorunu yaşatmayacak (arabada çakmak girişinde sarj olabilecek) bir mp3 player tavsiye edebilir misiniz?
  • Merhaba herkese. Benim bir Hyundai Getz'im var. Üstünde orijinal teybi var ve teypte AUX çıkışı yok. Sadece ince USB çıkışı var. Şimdi benim sorum şöyle; Telefonumdan müzik dinleyebilmek ve telefonumdaki navigasyonu videoları araç hoperlörlerinden duyabilmek için ne yapabilirim. Telefonum Samsung Galaxy S2. Değerli yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar...
  • Peki aradığınız böyle birşey olabilir mi ? konu hala güncel mi bilmiyorum ama

• quote:

Orijinalden alıntı: crazytamer16

Peki aradığınız böyle birşey olabilir mi ? konu hala güncel mi bilmiyorum ama

aranan şey tam olarak o

• quote:

Orijinalden alıntı: crazytamer16

Peki aradığınız böyle birşey olabilir mi ? konu hala güncel mi bilmiyorum ama

tam olarak aradığım bu.
    nerde bulurum, adı nedir, kac paradır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kablo o ama çalışmayabilir. USB gücü nerden alacak?

• Çalışmıyor dediği gibi gücü nerden alacak.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.