Şimdi Ara

USB aygıtı tanınmadı sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar herkese merhaba,başlıktanda gördüğünüz üzere ne zaman pc'yi uykudan veya tekrardan açsam sağ altta bu uyarıyı alıyorum.
    Aygıt yöneticisinden baktığımda port 3 hub 2 diye gösteriyor ama o portta hiçbirşey takılı değil.
    Ne yapmam gerekiyor? Bios üzerinden bu portu devre dışı yapayım dedim ancak böyle bir seçenek maalesef yok.
    Kasayı açıp anakartı mı kontrol etmem gerekiyor?

Yardımcı olursanız çok memnun olurum.
    Sağolun şimdiden.
    Saygılarımla,

USB aygıtı tanınmadı sorunu USB aygıtı tanınmadı sorunu

• Devoin kullanıcısına yanıt
    Dostum,yanılmıyorsam bu driver ile alakalı bir durum.usb ve sata driverlerini yükledinizmi?
  • er36po haklı aynen driver alakalı
  • er36po kullanıcısına yanıt
    er36po,
    Dostum anakartan çıkan cd ile herhangi bir yükleme yapmadım.Normal standart kurulum sonrası bütün usbler çalışırdı daha önceden.
    Senin önerin anakartın cdsi ile yükleme yapmam mı?
    Donanımsal bir sorun olma ihtimali yok mu sence?
    Anakartınızın sitesine gidip usb ve sata driverlerini indirip kurup sorununuz çözülecek diye düşünüyorum.
  • Büyük ihtimal driver

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok sağolun arkadaşlar.
    Hemen indirip gerekli dosyaları kurup size haber vericem.
    Sağolun tekrardan
  • quote:

Orijinalden alıntı: er36po

Anakartınızın sitesine gidip usb ve sata driverlerini indirip kurup sorununuz çözülecek diye düşünüyorum.

Ya kusura bakma dostum sürekli yazıyorum ama son bir sorum var.
    Siteye girdiğim zaman Raid kısmında 3 tane dosya var.

AMD SB7xx SATA AHCI Floppy Driver

JMicron JMB360/361/362/363 Controller Driver

AMD SB7xx SATA RAID Floppy Driver

Bunların hangisini indirmem gerekiyor? Floppy yazdığı için biraz kafam karıştı,floppy diski kullanmadığım için biosdan iptal etmiştim.
    hepsini indirip kur
    Rar dosyalarını çıkarttım exe dosyası yok :)
    .cat .inf .sys
    Aygıt yöneticisinden unknow device'a sağ tıklayıp güncelleştir diyip inf dosyasını seçiyorum yazılım güncel diyor bu seferde..
    AYGIT YÖNETİCİSİNDEN GÜNCELENMEZ.
    Şöyle birşey dene o dosyaları rardan çıkarıp direk c'nin içine atıp pcyi yeniden başlat.
    C:
    C:windows
    C:System
    C:System32
    Hepsine atıyım o zaman..
  • AMD SB7xx SATA RAID Floppy Driver olması gerek olmassa ötekileri denersin
    ben senin anakartın sitesine baktım,yanılmıyorsan sen yanlış dosya indiriyorsun, orada DOWNLOAD kısmını tıkladığınızda işletim sisteminizi belirleyin diyor,belirledikten sonra çıkan birkaç driver dosyaları var,siz oradaki bütün dosyaları indirin.yanlız global olarak indirin. ilk olarak CHİPSETİ'İNİ YÜKLEYİN.
  • quote:

Orijinalden alıntı: er36po

ben senin anakartın sitesine baktım,yanılmıyorsan sen yanlış dosya indiriyorsun, orada DOWNLOAD kısmını tıkladığınızda işletim sisteminizi belirleyin diyor,belirledikten sonra çıkan birkaç driver dosyaları var,siz oradaki bütün dosyaları indirin.yanlız global olarak indirin. ilk olarak CHİPSETİ'İNİ YÜKLEYİN.

Aynı şekilde yaptım.
    Win 7 64bit seçtikten sonra dediğin gibi bir sürü seçenek çıkıyor.
    Ilk olarak chipset olan var,onu yükledim setup'a bastım,inatla bana ati catalyst'i kurduruyor,kurarken seçeneklerde usb vs gibi seçenekler vardı.(anakartın üzerinde dahili grafik kartı var diye inatla kurmak istiyor) neyse ardından yükleme bitti.Yükleme yapılamadı vs diyip restart attırdı pcye.
    Diğer raid segmesindeki bütün dosyalarıda global olarak rar olarak indirdim ve dediğim gibi içlerinde *.exe yok.inf ve türevleri var.
    Onlarıda windows.windows system32. klasorlerine yapıştırdım ama hala aygıt yöneticisinde unknown device ve ünlem gözüküyor.

dostum kesinlikle senin driver sorunun var.
    peki sende anakartın driver DVD si varmı? eğer varsa önceden yüklediğin driverleri ve klasörleri tamamen kaldırpp pcyi yeniden başlat,DVD,DRİVERİNİ YÜKLE.
    Haklısın dostum en güzeli dvd'den denemek olacak.Olmassa yine,artık yapacak birşey yok galiba kaç aydır aynı sorun çözemedim gitti.
    Şimdide internet sitesinden select your os seceneginden win7 64bit'e tıklıyorum loading yazıyor bekle bekle dosyalar açılmıyor.Lanet ettim vallahi billahi.
    Çok sağol tekrardan vakit ayırdığın ve cevap verdiğin için.
    Diğer arkadaşlar da çok sağolun!
    Bence temiz bir format atıp,format bittikten sonra pcnize ilk DVD driverini yükleyin.daha sonra diğer driverleri(windows update vs sonra)
  • Uniblue yükle hiç bir sıkıntın kalmaz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.