Şimdi Ara

Üreticisi de kabul etti: Intel işlemcili bilgisayarlar yavaşlayacak! (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
185
Cevap
3
Favori
5.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • arkadaş durumu ne yapsak bir türlü anlatamıyoruz

intel -Abd. firması
    Amd. -Abd. firması
    Microsoft -Abd. firması

millet tutturmuş bu açıklar intel de var ,amd. de yok

bir defa bu açık çok uzun yıllardır var ,çünkü üretici bu açıktan faydalanıp istediği bilgisayara girip ,istediğini almak istemiş (daha ziyade casusluk vs. için olma ihtimali yüksek görülüyor)

bu tür konular bir ülkeyi ilgilendiren konulardır ,yani bu durumu özellikle Abd. yönetimi istemiştir
    eğer bu açık bilerek bırakılmışsa o zaman başka bir firma olmasına rağmen ,yine kendi ülkesinin bir firması olan Amd. bu işe yok diyebilir mi ?
    üstelik intel yılların firması ,şimdiye kadar böyle bir açık olduğunu fark etmemesi mümkün mü ?

komplo teorisi diyenler olabilir ama bunu demeden önce İngiltere -Arjantin savaşını bir araştırsın
    ki yıllardır savaş uçağı alım anlaşması yapamama nedenlerimiz de bu durumun bir benzeri olduğundandır

ayrıca bu açıklar olmasa dahi işletim sistemleri üzerinden her şeyimizi takip ediyorlar ,windows düzenli olarak rapor gönderiyor

yani hiç kimse boşa sevinmesin bizi etkilemiyor diye ,bu işte bir bit yeniği var ama ne zaman tam olarak anlarız belli değil ,çünkü her türlü Abd.nin eline düşmüş durumdayız

bütün bunları anlattıktan sonra ,hala ben şu işlemciyi kullanıyorum ,şeklinde savunmalar yapılırsa yine boşa anlatmışız demektir (büyük ihtimal yapılacaktır ,çünkü bizde anlaşılması çok tuhaf bir marka fanatikliği var)

üreticilerden birisi Türk ,diğeri Abd. olsa yerliyi savunanlara % 100 haklısınız denirdi ama 2 Abd. firmasından birisini göklere çıkartıp ,diğerini yerin dibine batırmak anlaşılır bir durum değil

diğer konuda o kadar anlatmaya çalıştığım halde ,birileri gelip beni inteli savunmakla suçladı ,hatta birisi intel ofisinde çalıştığımı dahi söyledi
    bu insanoğlu gerçekten çok zalim yahu :)

• oldum olası bu inteli sevememişimdir.Hep sorun hep sorun
  • Gerizekalı intel işleri gene.

Ne anakart soket değişimi biter ne işlemciler adam gibi işlemci senelerdir.

Kaç sokete geçtik sayamıyorum eskiden gene iki sene filan götürüyordu şimdi yılda 1 soket değişikliği başladı. Daha yenisi bitmeden öteki duyuruluyor.

Bildiğin iphone olayına dönmüş artık. Herkes sazan gibi alıyor aldıkları şey yüzde 10-15. Hiç çıkarma bari ayıptır be..

Amd biraz diş gösterdi de çiğdem eklemek akıllarına geldi yıllar sonra.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Logic man Elbrus 8s ARM Mimarisi kullanmıyor. Cahilce yorum yapma

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.