Şimdi Ara

Urbanears Kransen İnceleme (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
4
Favori
23.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Urbanears Plattan'ı denemelisiniz yaklaşık 4 yıldır 2 farklı plattan kullandım ve çok memnunum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FakülteninReyizi

Arkadaşlar yaklaşık 8 ay kullandığım Kransen modeli dün itibariyle çöp oldu.Garanti işlerine hiç inancım olmadığı için yardım kulaklığı ikiye.
    Almayı düşünen arkadaş varsa şöyle 1-2 artı ve eksilerini yazayım.

Artıları
    Ergonomik tasarım (Kulağa tam oturuyor ağrı sızı yapmıyor)
    Malzeme kalitesi (Kalın kablosu kalınlığının hakkını veriyor)

Eksileri
    Bass-Mid-Tiz dengesizliği (Bassları güzeldi ancak mid ve tizlerin düşük olduğunu düşünüyorum.Genel yapı itibariyle sesi de düşük bir kulaklık)

Ben çok kulaklık bozuyorum yeter arkadaş mid tiz umrumda değil diyen eleman gözü kapalı alabilir.Ben yürürken müzik dinlemeyi seven birisiyim , cebimde telefonla takılıyorum.O sebeple yürüdükçe ömründen ömür gidiyor kulaklığın.Ona rağmen 8 ay dayandı yiğidim.

Not:Burn in tarzı bir şey yapmadım direkt takıp kullandım.Aşırı bir kulaklık bilgim yok fikirlerimi sundum.
    Teşekkürler.

keşke garantiye yollasaydın bende yaklaşık senin kullandığın süre kadar belki daha uzun süre kullandım mikrofon bozuldu seste cızırdama oldu gönderdim garantiye hediye çeki verdiler :)
  • Bu civar fiyata kransen den daha iyi bi kulaklığa denk gelmedim.

Şimdi elimde ki bozulursa ne yapacağım diye düşünüyorum.

100 tl altı kransen kalitesinde var mi bildiğiniz. Koss ruk olmaz çünkü mikrofonu yok malzeme kalitesi kötü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sLvR_06

quote:

Orijinalden alıntı: FakülteninReyizi

Arkadaşlar yaklaşık 8 ay kullandığım Kransen modeli dün itibariyle çöp oldu.Garanti işlerine hiç inancım olmadığı için yardım kulaklığı ikiye.
    Almayı düşünen arkadaş varsa şöyle 1-2 artı ve eksilerini yazayım.

Artıları
    Ergonomik tasarım (Kulağa tam oturuyor ağrı sızı yapmıyor)
    Malzeme kalitesi (Kalın kablosu kalınlığının hakkını veriyor)

Eksileri
    Bass-Mid-Tiz dengesizliği (Bassları güzeldi ancak mid ve tizlerin düşük olduğunu düşünüyorum.Genel yapı itibariyle sesi de düşük bir kulaklık)

Ben çok kulaklık bozuyorum yeter arkadaş mid tiz umrumda değil diyen eleman gözü kapalı alabilir.Ben yürürken müzik dinlemeyi seven birisiyim , cebimde telefonla takılıyorum.O sebeple yürüdükçe ömründen ömür gidiyor kulaklığın.Ona rağmen 8 ay dayandı yiğidim.

Not:Burn in tarzı bir şey yapmadım direkt takıp kullandım.Aşırı bir kulaklık bilgim yok fikirlerimi sundum.
    Teşekkürler.

keşke garantiye yollasaydın bende yaklaşık senin kullandığın süre kadar belki daha uzun süre kullandım mikrofon bozuldu seste cızırdama oldu gönderdim garantiye hediye çeki verdiler :)

Bende ikinci kez almış olduğum bu kulaklığı yine aynı sebepten giriş bölümünde temazsızlık olması dolayısıyla servise vereceğim ancak bakmamaları düşüncesiyle göndermemeyi düşünüyorum. Şimdi burayı okuyunca yorumunuz faydalı gözüktü. Yaptığınız işlem hakkında bir özet geçebilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 20likcivi

Bu civar fiyata kransen den daha iyi bi kulaklığa denk gelmedim.

Şimdi elimde ki bozulursa ne yapacağım diye düşünüyorum.

100 tl altı kransen kalitesinde var mi bildiğiniz. Koss ruk olmaz çünkü mikrofonu yok malzeme kalitesi kötü.

Bu kulaklığın üstüne Apple İN EAR ve JBL T280A kulaklıklarını aldım ve bu kulaklıkta aldığım o bass seslerin kalitesini hiçbirinde yaşamadım. Sadece kulaklık bass sesleri verirken diğer sesleri fazlaca yuttğunu fark ettim ve fiyatına da vurunca kesinlikle göz ardı edilebilir bir detay olduğunu belirtebilirim.
  • Kulaklığı yeni aldım hemen deneyeyim dedim. Son seste çok az tiz bile varsa dinlenmiyor şarkılar. Tizleri cidden çok kötü. Zamanla oturuyomu yoksa iade mi edeyim

• Son DH Bükücü kullanıcısına yanıt
    Müzik dinlediğiniz cihazın ses çıkış kalitesi de önemli ama kulaklık genel olarak bass sesleri yoğun olarak veriyor. Yani çok memnun değilseniz iade etmeniz mantıklı olabilir.

• Mikrofona kadar olan kabloların ömürlük, mikrofondan yukarıdaki kabloların ise birkaç yılda pert olduğu belirtilmiş. Hala alınabilir gibi.

https://www.onursendere.com/urbanears-kransen-uzun-kullanim-incelemesi-degerlendirmesi.html
  • Bunu yeni, d&r dan alan var mı bilmiyorum. Ben aldım. 3 4 seçenek vardı. Hadi bu olsun dedim. Beni ses çıkışı olarak tatmin etmedi. Onun dışında güzel. Farklı kulaklıklar denemiş olduğumdan söyleyeyim. Temiz ve berrak bir ses var. Bass lar da o şekilde. İpadde yüksek ses çıkışı aldım. Ancak diğer kulakliklarda ipadde baya yüksek çıkış alıyordum. JBL veya cloud un modellerinden alacaktım. Keşke almadan deneme imkanı olsa. Şimdi içime oturdu

Edit: iade edebilsem iade ederim. Kulaklığı beğenmedim beğenmeyen arkadaşların yorumlarına katılıyorum. Seslerde baslar iyi ama tiz ler kötü. 80 lira ear pods Apple vardi. Onunla bunun arasında uçurum var. Değişim yapabilir miyim onu sorcam şimdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aenescan1994 -- 7 Mart 2017; 17:28:29 >
  • Kulaklık jaki olan kısımda ben de de temsassizlik yapiyor. Para iadesi için başvuracağım yarın. Fatura var. Tavsiye ettiğiniz bir şey var mı giderken söyleyeyim

3.5 ay da 70 lira bence çok gitti. Değişim veya para iadesi için uzatirlarsa çok beni uzerler :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aenescan1994 -- 13 Haziran 2017; 20:17:14 >
  • EP-630daki bass veren gibi kulaklık arıyorum bunu almalı mıyım?

• Ystipi kullanıcısına yanıt
    Bass ve tasarım bu kulaklığın ana odaklandığı nokta. Beğeneceğinize inanıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar şuan urban kransen vatan da 68tl, jbl c100sl ise 45tl. Bu ikisi arasında kaldım. Bu fiyatta başka önerileriniz varsa bakabilirim. Fakat urban tarafinda herkes jak girişinde temassizliktan dolayi sorun yaşamış. Fotolarda o kısım çok sağlam duruyor. Nasil kullaniyorsunuzda bozuluyor o kısım?

• Konu biraz eski ancak ben bu kulaklığı 70 liraya 1 yıl önce almıştım. Jak kısmıyla ilgili şikayetler gelmiş ancak benim devamlı dikkatsiz kullanımıma rağmen herhangi bir deformasyona uğramadı. Açıkçası o kısım da kablosu da oldukça sağlam.

Basları güzel, yoğunlukla tizleri midleri bastırmıyor da tam dengeli. Ama evet 1,5-2 saat sonra ses kalitesinde bariz düşüş oluyor, biraz dinlendirince tekrar düzeliyor.

Bu diyeceğim belki kulaklıkla değil benle ilgilidir ama uzun süre kullanımda sanki biraz ağrı yapıyor.

Dahili mikrofonu gerçekten çok işe yarıyor onun olmasından çok memnunum.

Kulakiçiler genelde kulaktan kolay çıkıyor bunun tasarımı çok iyi ya tam oturuyor çıkmıyor da. Kulakta adam gibi duruyor.

Negatif olarak ses netliğinin tatmin edici ancak çok üst düzeyde olmadığını söyleyebilirim.

Tasarımının da güzel gözüktüğünü söyleyebilirim.

Sonuç: 70 lira bandında alınabilecek en iyi f/p ürünlerinden biri.

Ekstra:
    Daha önceden cx200 kullanmıştım. Galiba onu o zaman 120 liraya almıştım. Açıkçası çok farklı değiller ancak cx200 netlik konusunda daha iyiydi ancak aradaki fiyat farkına değecek bir fark değildi. Kransen şuan piyasada bulunmuyor belki de türkiyeden kaldırdılar ya da artık üretmiyorlar onu bilemiyorum.

Urbanears Plattan diye bir seri var bir de kulaküstü model. Bunu KESİNLİKLE tavsiye etmiyorum tipini beğenip heves edip aldım ama netliği basları rezalet. Kulaklık yastıkları da rahat değil bir süre sonra ağrı yapıyor. JBL'in falan kulaküstü konusunda kat kat iyi modelleri varmış...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.