Şimdi Ara

Urbanears Kransen İnceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
4
Favori
23.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Philips SHE9000 kulaklığımın kablosunun ucunun temassızlık yapmasından dolayı Urbanears'ın Kransen modeli İndigo renkli kulaklığını dün satın aldım.Sırayla size kulaklıkla ilgili düşüncelerimi aktaracağım.

----İlk Açılış----

Kutu tasarımı gayet güzel ve düzenli olmuş.Bazı modellerde bu fiyat seviyesinde olmasına rağmen bu kadar kaliteli kutu malzemesine sahip paketlerde ürünü firmalar vermiyorlar.

----Kutu İçeriği----

Kutunun içinden;

• Kulaklık
    • Büyük, orta ve küçük boy olmak üzere 3 adet kulaklık pedi
    • Bir adet kulaklık ile aynı renkte Urbanears stickerı
    • Garanti belgesi ve ürün kataloğu

çıkıyor.

----Kulaklık Tasarımı----

Ben kulaklığın indigo ya da koyu mavi renkli modelini satın aldım.Kulaklık jakından göründüğü gibi yuvarlak kısıma kadar kablo ip bir malzemeden oluşuyor.Yuvarlak kısımdan kulaklık girişlerine kadar kablonun malzemesi normal kulaklıklara göre daha kalın bir plastikten yapılmış.Ayrıca kulaklık üzerinde mikrofon ve bir adet düğme bulunmakta.

Kulaklık jakı normal kablo ile devam etmezken kablo sarma özelliğini verecek şekilde tasarlanmış.Ama ucu altın kaplama olmaması bence fiyatına göre eksi bir etken olmuş.

Kulaklık girişlerine değindiğimizde ise ne kadar plastik malzeme kullanılsa da dışarıya gürültü gitmesini önlemek için metal bir malzeme ile güçlendirilmiş.Ayrıca kulaklığın sürücülerinin arkasına düşme önleyici birbirini tamamlayan bir tasarım eklentisi yapılmış.Ben kulaklığı aldığımdan beri en beğendiğim özelliklerinden biri olarak bunu gösterebilirim.

----Ses Kalitesi----

Ben çoğu tarzdan da müzik dinliyorum.Ama kulaklık bass sesleri çok iyi veriyor. Bass ses ağırlıklı müzik dinlerken kulaklığın sürücülerinin titrediğini hissedebiliyorsunuz. Mid seslerde de aynı kaliteli perfomansı yakalıyorsunuz.Ama tiz seslerde eğer kullandığınız cihazı son seste açarsanız ve şarkının tizleri çok fazlaysa kulağı fazla rahatsız etmese de yine de s-ş seslerinin biraz ince çıktığını fark edebilirsiniz.Diğer eksi yan olarak kulaklığının ses çıkış yüksekliğinin biraz daha fazla olmasını temenni ederdim.

----Fiyat ve Sonuç----

Ben ürünü D&R'dan 79 liraya indirimli olarak satın aldım.Normal fiyatı ise 149 lira.Bu fiyat ve yakınında bu ürünü alma şansınız varsa kesinlikle öneririm ama 100 lira ve üstü kulaklıklar arasında bu ürünü görmek doğru olmaz.
    Artılar:Malzeme kalitesi, kulaklığın Snapconstruction(Birbirine tamamlanan yapısı) ve bass seslerdeki kalitesi
    Eksiler:Tiz seslerin fazla rahatsız etmese de en yüksek ses seviyesinde fazla belirgin olması ve desibel değerinin biraz düşük kalması
    https://www.dr.com.tr/Elektronik/Urbanears-Kransen-Control-Talk-Indigo-Zd-4090116/Ev-Elektronigi/Kulakliklar/Kulakici-Kulakliklar/urunno=0000000562420

----Teknik Özellikler----

10 mm Dynamic drivers
    Frequency Response 20Hz-20kHz
    Impedance 16Ω
    Sensitivity 100mV@1kHz = 100dB SPL

----Ürünü Kullanan Üyeler----
    darkgamer_gs
    kargalarrr
    vukleus
    pisseq
    nyyankees
    Automobilista
    Theologist
    Fishbone540
    Orgeneral
    Be_Yourself
    amazonta
    cboy60
    Batterx One
    shadowz61
    coda
    Captain16
    voodoo child
    Dr.Ali
    gyradel
    Whole Lotta Rosie
    freshmind
    f@ithline
    Onkuba
    Vialpando
    xxxbgrxxx
    yener44
    mocuisblee87
    007jami
    sLvR_06
    Memoland

---Uzun Kullanım Güncellemesi---

Kulaklıkla ilgili uzun kullanım sonucunda bazı değişiklikler ortaya çıktı. Burada kısaca bu değişikliklerden bahsedeceğim.
    Öncelikle kulaklığın jak girişinin oradaki plastik kısım ile ip kablo arasındaki kaynak noktası bölgesinde kulaklığın ipliklerinin yavaş yavaş dökülmeye başlaması gibi bir durum ortaya çıktı. Daha ileri bir zamanda nasıl bir etkisi ortaya çıkar herhangi bir şey diyemem ama şu an negatif bir etkisi olmadığını söyleyebilirim. Kulaklık 2 saat ve üstü hiç durmadan kullanımlarında performansını biraz düşürüyor. Ama kulaklığı bir süre dinlendirdiğiniz zaman tekrar eski performansını yakalıyor. Ben bunu içindeki sürücülerin uzun süre kullanımda kendini bozmamak adına güvenli moda geçişi olarak adlandırıyorum. Bence de olması pozitif bir etki bıraktı. Ayrıca kulaklığı sarma özelliğini kullanmamanızı tavsiye ederim. Çünkü o bölge kulaklığın en hassas noktalarından biri.
    Şimdilik bahsedeceklerim bu kadar. Daha ileri kullanımlarda(eğer bozmazsam) herhangi bir değişim söz konusu olursa eklemeye devam edeceğim.

----Final Güncellemesi----
    Ürünü kullandıktan 6-7 ay sonunda kulaklık ucu temassızlığı dolayısıyla bozuldu ve bende servis için aldığım D&R mağazasına götürdüm. Aradan geçen 30 gün sonunda biraz da takip ederek ürünün para iadesini almış bulunmaktayım. Kulaklık fiyatına göre güzeldi ancak aynı kulaklığı 2 kere satın almama rağmen aynı sıkıntı yapması nedeniyle şu an alacak arkadaşlara, kulaklık jakının bulunduğu kısımla alakalı uzun kullanımda temassızlık problemleri çıktığını belirtmeliyim. Ve bu konuyla alakalı son notlarımı düşerek final güncellemesi eklenmiş oldu.

----Ürün Hakkında Videolar----

https://www.youtube.com/watch?v=urM30XW4eCQ
    https://www.youtube.com/watch?v=ej2PG0R9XII
    https://www.youtube.com/watch?v=NPUXkn3X7-I

Sorularınız varsa sorabilirsiniz.Şimdiden okuduğunuz için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkgamer_gs -- 12 Aralık 2016; 15:19:51 >

• inceleme için teşekkürler
  • Selamlar, kulaklığı ben de indirimliyken almak istiyorum fakat tiz konusu önemli benim için. Daha önce hangi kulaklıkları kullandınız? Performans karşılaştırması yapabilir misiniz?

Bu arada teknosa da aynı fiyat.

http://www.teknosa.com/urunler/110261788/urbanears-zd-4090113-kransen-control-talk-black-ku

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratgnl -- 25 Eylül 2014; 11:25:32 >
  • öncelikle inceleme için teşekkürler ve kulaklığın hayırlı olsun. Ve benimki de ben de geçen haftasonu aldım ürünü hatta aynı renk Benim de aktaracaklarım aynı şekilde olur indirimsiz hali (159 lira) kesinlikle alınmamalı ama 80 liraya güzel model. Eklemek istediğim bi kaç şey daha var kulaklık gerçekten fiyatına göre dengeli sayılabilcek bi kulaklık zaten frekans grafiğinden de bu görülüyor. Bas seviyesi de iyi ama dikkat ettin mi bilmiyorum bu alttan kablonun sürücüye girdiği kısımlara kürdan kalınlığı kadar birer havalandırma deliği koymuşlar bu sesi daha dengeli bi hale getiriyor ve boğulmayı da engelliyor diye düşünüyorum. Eğer kulaklığı takıp müzik dinlerken kulaklığa üstten aşağı doğru bastırıp o deliklerin kapanmasını sağlarsan bassın iki katına çıktığını göreceksin. ama bi yandan da ses boğuluyor böyle yapınca. Demek ki olması gerekiyomuş diye düşündüm ben. Ancak kulaklığın ses seviyesi bana düşük geldi note3'te dinlerken cks55'imde 12/15 13/15 fazla fazla yeterken bu kulaklıkta 15/15teyken ses yüksekliği açısından tatmin olamadığım parçalar oldu. Bir de şu mesele var kulaklık burn-in'e hiç cevap vermiyor. Zaten ilk dinlememden beri sesler gayet yerli yerindeydi. paketlemeden önce burn-in'e mi tabi tutuyolar acaba diye düşünmedim değil Benim de nacizane fikirlerim bunlar

• kargalarrr kullanıcısına yanıt
    Delikleri fark ettim ama ne işe yaradığı konusunda doğrusunu istersen bir fikre varamamıştım ancak burn-in konusunda haklısın bende hiçbir şekilde gelişme kaydedemedim.Ses yüksekliği konusunda da haklısın ancak fiyatına göre alınabilecek kulaklıklardan en iyisi bence bu ama tiz konusunda biraz hayal kırıklığı yaşadım doğrusu
  • İnceleme için teşekkürler. Mediamarkt tan 68 TL ye aldım. Kargoya verilecek. Ürünün dizaynı çok hoşuma gitti. Özellikle kullanılmadığı zamanda ensede kulaklıkları birleştirme ve kablo karmaşası olmaması. Yalnız reklamı biraz iğrenç olmuş bence. Yemek yerken kızın ağzındaki bütün detayları görebiliyorsunuz
  • Dnr dan 50 liraya aldım indirimli bence kazıklandılar çünkü bi alt modeli 110 tlden 50 ye inmişti buda 150 den 50 ye inmiş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pisseq

Dnr dan 50 liraya aldım indirimli bence kazıklandılar çünkü bi alt modeli 110 tlden 50 ye inmişti buda 150 den 50 ye inmiş

Aynen bence de güzel kulaklık hem de 50 liraya bayağı iyi yakalamışsın.
  • http://www.dr.com.tr/Elektronik/Urbanears-Kransen-Control-Talk-Julep-ZD4090829//Ev-Elektronigi/Kulakliklar/Kulakici-Kulakliklar/urunno=0000000581393#!DR

50 tl'ye düşmüş tüm renkleride mevcut fiziki mağazalarda da varmış, bu fiyata alınabilitesi çok yüksek :)
  • xoami piston 2

veya

cx200-cx400 ile karşılaştırabilecek var mı ?
  • fastpay ile 40 tl. ye aldım, umarım memnun kalırım
  • Ben gayet memnunum ama bu fiyata da bundan iyisi bulunmaz bence
  • darkgamer_gs kullanıcısına yanıt
    Elinize sağlık hocam harika bir inceleme olmuş. Teşekkürler.
  • omaTR kullanıcısına yanıt
    +1 ?
  • Ben de yarın 50 tl e dnr dan alacağım ama , renk konusunda çok kararsız kaldım. Resimlerden bakarak indigo alacaktım ama sizin buradaki resimlere bakınca o ilk gördüğüm canlılığı , orjinalliği göremedim. Çok sıradan geldi. Tomato alayım diye düşündüm. İndigo alan arkadaşlar , renk konusunda neler söyleyebilirsiniz? Resimlerde gördüğünüze değecek bir renk geldi mi? Ne önerirsiniz? Düşündüklerinizi yazabilirseniz ben de rengi seçip alayım bir an önce :D Şimdiden teşekkürler. Siz de güle güle kullanın.
  • 50 lirayken almak istiyorum da bu fiyata daha iyi f/p kulaklık var mıdır benim için sağlamlık da önemli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: omaTR

xoami piston 2

veya

Çok iyi olurdu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcake±

quote:

Orijinalden alıntı: omaTR

xoami piston 2

veya

Çok iyi olurdu...

hocam bunları düşünürken şimdi birde aklıma Moxpad X3 girdi bakalım hangisi nasip olacak
  • Şimdi aldığıma pişman oldum diyen arkadaşlara sorayım 50 liraya bana doğru düzgün ismi bilinir garantide sıkıntı yaratmayacak malzeme kalitesi bir o kadar iyi aynı şekilde müzik kalitesi bu kadar iyi bir kulaklı önersinler eyvallah diyicem ama 50 liraya da böyle kulaklığı bulup da beğenmiyorsanız şahsen pes derim doğrusu yanlış anlamayın ama
  • rkursada R kullanıcısına yanıt
    benimki indigo çok şık. Tomato biraz salça gibi
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.