Şimdi Ara

## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU] (460. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.473
Cevap
111
Favori
733.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 458459460461462
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dgnzcn

Arkadaşlar FSP EP1500 ups var, fanından dolayı sıkıntılıyım, firma fan koyduğuna göre bir bildiği vardır diyorum ama fannını iptal etsem sorun yaşarmıyım, deneyen oldumu hiç ?

Fanı değiştirin daha kaliteli bir fan ile.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar . Powerful PL-650 650VA Line Interactive Ups Kesintisiz Güç Kaynağı almayı düşünüyorum da.

Tv ve PS4 PRO bağlı kalacak . İkisi için yeter mi? Bir de elektrik kesilince buna bağlı olan cihazlar direk kesiliyor mu ? Yoksa çalışmaya devam mı ediyor? Burda dalgalanmalar oluyor 1 tane tv yandı bunlar yanmasın bari teşekkürler.

• Arthur7 kullanıcısına yanıt
    Led Tv yi yaklaşık 10 dk kadar açık tutacaktır, fakat line interaktif UPS ,voltaj düşüklüğü ve dalgalanmalara karşı tam korumalı değil.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • TUĞRUL 37 kullanıcısına yanıt

peki ne önerirsiniz hocam . elektriğin zamanı tutmuyor birden gidip gelebiliyor.

• Arthur7 kullanıcısına yanıt
    Maalesef ,yıl oldu 2021 hâlâ elektrik dalgalanmaları ve Voltaj düşüklüğünden sebep elektronik malzemeler yanıyor.

Öneri ,
    Biz iş icabı online UPS kullanıyoruz, tam koruma ve kesin çözüm.
    Fiyatları yüksek ve enerji kaybı yüksek.

Burdan geriye doğru mesajları okuyarak giderseniz işinize yarayacak bilgileri göreceksiniz ve ona göre karar verirsiniz. Biraz inceleyin olmazsa tekrar mesaj yazın, tekrar bakarız.

• Anladım hocam sağolasın.

• Merhaba.

3-4 aydır BX1400 APC kullanıyorum.İmac cihaz takılı.Şu ana kadar elektrik kesintsi yaşamadım ama 2-3 sefer (az önce yine oldu) elektrik var iken iMac doğal olarak APC'ye bağlı iken bilgisayar güç kaynağına bağlı kalan süre hesaplanıyor uyarısı geldi.Yani elektirik var , ama yine bilgisayar gücünü APC'den aldı.Güç kaynağı doğrudan elektrik alamadı sanırım ama nasıl olduysa artık ? Tekrarlayınca bir sorma ihtiyacı duydum.Yarın destek ekibini arayacağım.Öncesinden buradan bilgi alabilirim diye sormak istedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 22 Mart 2021; 17:15:47 >
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Elektrik kesilmedi ama UPS devreye girdi diyorsanız ,bunun iki nedeni olabilir diye düşünüyorum.
    1.Elektrik dalgalanması ,voltaj düşüklüğü veya anlık olarak git-gel yapmış olabilir.
    Bir zaman sonra devreden çıkıyormu.Yani normale dönüyormu.

2.Cihaz yeni olduğu için ihtimal düşük olsada,kart problemi olabilir.

Destek ekibini arayınca,bizide bilgilendirirsiniz.

• TUĞRUL 37 kullanıcısına yanıt
    10-15 dk beklemış ,kullanmaya devam etmıstım.Sistem halen kalan süre hesaplıyor olarak duruyordu bu süre ıcınde.Hani Ups dolu dıye görünmüyordu.Ama ne kadar garip ki açıp kapattığımda yine normal devam ediyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar. Yaşadığım yerde arasıra elektrik kesiliyor. Özellikle ne alakaysa gece 12’den sonra. Az önce en sonunda korktuğum başıma geldi Ps4 sıfırlama yaparken elektrik kesildi ve benim canıma tak etti artık. Şuan ps4 açmaya korkuyorum.
    Ups almak istiyorum Masaüstü Pc + Monitör + ps4 bu üçünü bağlamak için. Kısa bi araştırma yaptım bu ürünü gözüme çarptı Apc Br900G-Gr 900Va bu ürün nasıldır kullanan tavsiye eden var mı? Fiyati biraz pahali ama indirim bekliycem.

• Fenool kullanıcısına yanıt
    Ne yaptınız ne aldınız. Düzgün çalıştı mı?
  • Merhaba, bir güncelleme ve bir soru.

Apc yada schneider electrick easy ups diye geçen bvs1000 model ups aldım. Ps5 ve monitörüm için. Sorun yok, oyun açıp gücü kestim. Ps5 kapanmadı. Daha yoğun kullanım altında bilmiyorum. Yabancı sitelerde aynı ups için ps4 pro da tansfer süresinin yetmediği yorumları var. Ben aldıktan sonra bu yorumları okudum. Ama dediğim gibi testimde kesinti olmadı. Transfer süresi 6ms-10ms.

Neyse sorun şu cihaz sürekli güce bağlı duruyor. Bu şekilde olması gerekir yorumlarını okudum. Aklımada yattı. Ama kullanmadığım zaman kapalı tutuyorum. Yinede sıcaklık var bayağı. Aklıma elektrik faturasını çok şişirirmi korkusu takıldı. Tahminim 10-20watt gibi bir harcaması varmış sanırım.

Aynı ups kullanan yada bilgili arkadaşların tavsiye yada bilgi paylaşımları ne olur?

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miraclescape -- 4 Nisan 2021; 16:1:18 >
  • Merhaba ben bilgisayarım ve ps5 için düzgün kapatmaya yetecek kadar açık tutacak ups bakıyorum, çok sık olmasada bazen saniyelik kesintiler oluyor bölgemde, ayrıca monitörde dahil olacak.

Pc Sistem 3060 ti ryzen5 3600 b450 anakart var, MSI 27" OPTIX MAG272QP monitör birde ps5 2 3 dk açık tutsun yeter.

• Wattmetre aldım, sürekli kapalı olması yada açık olması fark etmiyor prize takılı olduğu sürece hemen hemen aynı 15watt güç tüketiyor.

• 1000va lık bı ups aldım ama ara sıra ups den çıt çıt sesi geldikten sonra monıtorden ekran gidip geliyor. Sebebi ne olabilir?

• quote:

Orijinalden alıntı: cenkbora

1000va lık bı ups aldım ama ara sıra ups den çıt çıt sesi geldikten sonra monıtorden ekran gidip geliyor. Sebebi ne olabilir?

UPS marka model neydi transfer süresiyle alakalı olabilir, sadece monitörmü kapanıyor yoksa ekran kartından görüntü gidip geri gelip radeon ayarları sıfırlandı gibi bir uyarımı çıkıyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: Miraclescape

Merhaba, bir güncelleme ve bir soru.

Apc yada schneider electrick easy ups diye geçen bvs1000 model ups aldım. Ps5 ve monitörüm için. Sorun yok, oyun açıp gücü kestim. Ps5 kapanmadı. Daha yoğun kullanım altında bilmiyorum. Yabancı sitelerde aynı ups için ps4 pro da tansfer süresinin yetmediği yorumları var. Ben aldıktan sonra bu yorumları okudum. Ama dediğim gibi testimde kesinti olmadı. Transfer süresi 6ms-10ms.

Neyse sorun şu cihaz sürekli güce bağlı duruyor. Bu şekilde olması gerekir yorumlarını okudum. Aklımada yattı. Ama kullanmadığım zaman kapalı tutuyorum. Yinede sıcaklık var bayağı. Aklıma elektrik faturasını çok şişirirmi korkusu takıldı. Tahminim 10-20watt gibi bir harcaması varmış sanırım.

Aynı ups kullanan yada bilgili arkadaşların tavsiye yada bilgi paylaşımları ne olur?

Teşekkürler.

Kullanmayacağınız zaman kapatmanız cihaz içindeki ısıyıda düşürecek ve akü ömrünü uzatacaktır sürekli fişe takılı kalma gibi bir zorunluluk yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 27 Eylül 2021; 17:31:15 >

• Sürekli fişe takılı kalma zorunluluğu yok mu diyorsunuz. O zaman batarya deşarj olmaz mı. Bu durumda şarj deşarj döngüsü artar buda bataryanın ömrünü kısaltır. Yada çok fazla deşarj olmazsa bu durumda çok fazla etki etmez belkide bataryanın ömrüne.
  • Markası ''Powerful'' hocam. Ekran kartı herhangi bir uyarı vermiyor sadece monıtor kapanıp geliyor. Ya oyun filan oynarken gitmesi can sıkıcı

• @speedycruiser

1 gecede akü yeniden şarj başlatacak kadar boşalmaz hatta benim çift akülü ups 17 saat şebekeye bağlı olmadığı halde açınca şarj moduna geçmedi apc marka.

@cenkbora

Ups sürekli devreye girip çıktığına göre voltajı çok dalgalanan bir bölgedesiniz sanırım, monitörün adaptörü/güç kaynağı bu devreye girip çıkmalardaki gecikmeyi tolere edemiyor olabilir eski bir monitörmü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 7 Nisan 2021; 23:1:44 >
  • 
Sayfa: önceki 458459460461462
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.