Şimdi Ara

## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (3 Mobil) - 3 Masaüstü3 Mobil
5 sn
8.910
Cevap
93
Favori
626.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum dün
  • Cevaplayan Üyeler 1810
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2356
  • Ortalama Mesaj Aralığı 14 saat 6 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 55355
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1810
  • Favoriye Eklediklerim 93
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • husNUKE (9 mesaj) Deleted User (7 mesaj) num (4 mesaj) Guest (2 mesaj) Evren (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (2173 mesaj) Mobil (540 mesaj) Tablet (84 mesaj) (2 mesaj) Mini (28 mesaj) Uygulama (31 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Diğer harici bileşenler >> ## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU]
Giriş
    72 Mesaj

Merhaba,

Şu modeli incelemenizi tavsiye ederim. Elektrik kesintisi söz konusuyken bile fanlar sessiz. Normal kullanımda sıfıra yakın ses. Kablosunu prizden çekip deneme yaptığımda da pc kapanmadı.

Schneider Electric BVS 1000VA 4 Schuko Çıkış Kesintisiz Güç Kaynağı BVS1000I-GR

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    K.M. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Bu ups'i inceleyeceğim. Schneider marka bu ups'i nereden temin ettin? Internetten mi aldıniz yoksa teknoloji mağazaların dan birinden mi temin ettiniz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    quitac kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    251 Mesaj
    Schneider marka UPS in yorumlarını okudum biri demiş boşta iken bile akü şarj dolu, PC kapalı vs iken 20Watt güç çekiyor

Elektriği birim maliyeti 1kw için 0,57403300 TL vergiler eklenince 0,71TL

Ayda 24*20*30 = 14,4KWat ediyor. elektriğin 14,4*0,71=10,22TL
    yılda 120TL

Yani bu cihaz durduk yere sürekli fişte takılı kalsa faturanıza ayda 10TL eklenecek.
    Mahallemizde sürekli elektrik kesintileri oluyor ve bilgisayarımdaki tüm işlerim yarıda kalıyor. Ekstradan bilgisayarım zarar görüyor. 2 monitörlü bir bilgisayar için bana öneriniz var mıdır ?
    1356 Mesaj

Evet
    Bende de markasını hatırlamadığım 1500’lük cihaz var. Boştaysan 15w çekiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    ercan_elo_bil kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    15260 Mesaj

tam sistemini yazarsan daha iyi olur ekran kart işlemci psu gibi
    |
    |
    th3mpo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Cooler Master Case PRO5/Ryzen7 1800X 3.6 GHZ/NOCTUA NHU12SE/ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO//Sapphire Nitron Radeon RX 580 4G/GSKILL FlareX DDR4-3200Mhz C14 32GB (4x8GB)/Samsung 970 PRO 512 M.2 SSD/Samsung 850 PRO 512GB Sata3 SSD/Samsung 320GB 7200RPM 16MB SATA2 HDD)SamsungHD154UI 1.5TB HDD/Seasonic Focus Plus 750W 80 Gold/Viewsonic XG2401 24"1ms 144HZ
  • Yarbay
    3423 Mesaj
    Arkadaşlar 2 kasa var , 1 kasa güç tüketimi 600 watt ama psu 850 watt alındı şimdi ups i 600watt a göre hesaplamak gerekiyor değil mi yoksa psu ya göre mi?
    |
    |
    SLAYER_OF_GOD

Selamlar,
    700w lık kasa ve 2 monitörü kesintilerden koruması için 1200lük Makelsan lion x almaya karar verdim (seçim doğru mudur yorumlarsanız sevinirim)
    Bir de salondaki 2 adet 32 inç televizyon için alınması gerekiyor ama kaçlık ups yeterli olur hiç bir fikrim yok ve acil öneriye ihtiyacım var arkadaşlardan da bilen çıkmadı ve sürekli elektrik kesintisi yaşanıyor bi sıkıntı çıkmadan sipariş vereceğim.

Tv ler için 650va yeterli.

Kasa için işlemci ekran kartı bilgisi iyi olurdu ama 1200va birçok sistem için yeterli.

|
    |
    SLAYER_OF_GOD kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    SLAYER_OF_GOD

Teşekkür ederim. Sonrasında watt hesaplayarak arkadaşların yardımı ile 1500lük almaya karar verdim ve onlarda sizin dediğiniz gibi tvler için 650lik önerdi
    |
    |

Orijinalden alıntı: mito1172

kullanmayla ilgili değil zaten akünün bir ömrü vardır 2 yada 3 yıl bu geçtimi ölür değiştirmen gerek yuasa tavsiye ederim alt linkteki satıcıdan alabilirsin
    https://urun.n11.com/yedek-aku-ve-sarj-cihazlari/yuasa-np7-12-yuasa-12v-7ah-kuru-bakimsiz-aku-ups-ve-alarm-akusu-P149036359
    Hocam selam yine ben 2 ay sonra ancak alacak vakit ve imkan bulabildim.

Bir kaç model var sen yuasa önermiştin bunun benim va850 nin içine sığıp sığmayacagina emin olamıyorum.

9a da olur onlar biraz daha pahalı demiştin 9a nin ne gibi avantajı olur bana?

Bir kaç model var baktığım rica etsem bunlardan hangisini önerirsiniz bakabilir misin? 39 liraya bile var hatta iyi yorumları var bu nedir fark olarak ciddi bir miktar fark var çünkü
    ( Linkler sorun yaratirsa gizli sekmede açarsan sorun olmuyor hocam)

https://urun.n11.com/ups-ve-guc-kaynagi/12v-7ah-12v-9ah-12v-13ah-bakimsiz-kuru-aku-2020-uretim-P433288957

https://urun.n11.com/aku/12-v-9-ah-amper-kuru-tip-yigit-aku-ups-guc-kaynagi-2020-P320474757

https://urun.n11.com/ups-ve-guc-kaynagi/tuncmatik-tbs-12v-9ah-bakimsiz-kuru-aku-tsk1455-2019-uretim-P180287198

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pudinkk -- 13 Ağustos 2020; 17:33:28 >
    And when your hand is on your heart
    You're nearly a good laugh,Almost a joker

• Er
    7 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    OLDSCHOOLH

UPS konsunda sağlıklı bilgi bulmak zor. Benim araştırmalarıma göre şuan piyasada sinewave + düşük tepki süreli line interaktif model yok. APC'nin bir kaç modeli var ama aşırı pahalı. Sinewave ve düşük tepki süresi line interaktif UPS'de en önemli 2 kriter. 2080ti vb. pahalı sistemler için piyasada ki line interaktif UPS modellerini almak kaş yapayım derken göz çıkarmak gibi.

Online almak bu nedenle mantıklı gibi fakat fan sesi ev ortamı için uygun değil. Marka farketmeksizin ses olayı tüm online modellerde mevcut. AC/DC-DC/AC çift yönlü sürekli inverter kullandığı ve aküden besleme yaptığı için aküler line interaktif'e göre daha az dayanıyor. Extra elektrik harcıyor. Fan modifikasyonuda kolay değil. Çoğu model lehim gerektiriyor. Fan soketi olan modellerde de 2'nci fan için soket yok. Soket dışında 2'nci fan için yer de yok. Tek çözüm UPS kapaklarını çıkarıp in/out sessiz fanlar kullanmak. Fan kontrolcü lazım extradan, PSU'dan molex bağlantı lazım. Velhasıl çok sıkıntılı iş.

Makelsan, inform gibi türk firmalara yazıcam durumu eğer dual sessiz noctua fanlar ile modifiye edip gönderirlerse online almak daha mantıklı. Yoksa almış olmak için line interaktif almamak lazım.

• Yarbay
    15260 Mesaj

diğerlerini kullanmadığım için nasıldır bilemem sadece tbs fena değil diyenler vardı benim önerim yinede linkini verdiğim yuasa akü 9 ah avantajı fazla olmasa da daha güçlü olması
    |
    |
    pudinkk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Cooler Master Case PRO5/Ryzen7 1800X 3.6 GHZ/NOCTUA NHU12SE/ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO//Sapphire Nitron Radeon RX 580 4G/GSKILL FlareX DDR4-3200Mhz C14 32GB (4x8GB)/Samsung 970 PRO 512 M.2 SSD/Samsung 850 PRO 512GB Sata3 SSD/Samsung 320GB 7200RPM 16MB SATA2 HDD)SamsungHD154UI 1.5TB HDD/Seasonic Focus Plus 750W 80 Gold/Viewsonic XG2401 24"1ms 144HZ
  • Yarbay
    4234 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

diğerlerini kullanmadığım için nasıldır bilemem sadece tbs fena değil diyenler vardı benim önerim yinede linkini verdiğim yuasa akü 9 ah avantajı fazla olmasa da daha güçlü olması
    9 Luk alacağım o zaman hocam, tuncmatik 850va lite ii modelinde bir tane mı iki tane mı akü var hocam ona göre sayı sipariş edeyim.

Teşekkür ederim

And when your hand is on your heart
    You're nearly a good laugh,Almost a joker
  • Yarbay
    15260 Mesaj

evet 12v 9ah tek akü var şayet alt linkteki modelse
    https://www.tuncmatik.com/urun/genel-bakis/lite-ii-850va.html
    |
    |
    pudinkk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    2 Mesaj
    Merhabalar, Tuncmatik 1KVa online UPS almak istiyorum ancak üretim tarihi Mart 2019. Pek bilgim yok ancak akü ömrü açısından bu bir sorun mudur acaba?

Bence doğru tahmin etmişsiniz.
    Aküler ölmüş olabilir.
    Akülerin sağlıklı kalabilmesi için aylık 1 defa deşarj-şarj etmek gerekiyor. Uzun süre enerji görmemiş bataryaların ömrü çabuk sona erebiliyor.

|
    |
    JRV kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    11395 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Levcho

Bence doğru tahmin etmişsiniz.
    Aküler ölmüş olabilir.
    Akülerin sağlıklı kalabilmesi için aylık 1 defa deşarj-şarj etmek gerekiyor. Uzun süre enerji görmemiş bataryaların ömrü çabuk sona erebiliyor.
    Deşarja gerek yoktu hatta voltaj değeri 10v altına düşünce aküye büyük zarardı sanki.
    O bekleyen ups leri ar ara şarja taksalar iyi olur.

|
    |

tunçmatik Lite II 850 PSU'ım var. 4 gün kadar kapattım, sonra tekrar şebekeye bağlayınca cihaz güç vermedi. Bir süre şarj etmek için sadece cihazı prize taktım ve ışığı yeşil yanıp sönerken tık tık şeklinde ses çıkartmaya başladı fakat yine güç vermedi ve şarj olmadı. Bir süre dinlendirip tekrar prize taktığımda tık tık sesi gitmişti sadece öndeki ışık yanıp söynüyordu, bu şekilde prize takılı olarak 1 gün kadar bekledi ancak yine çalışmadı ve bağlanan cihazları da çalıştırmadı. Son olarak yakından incelediğimde, tık tık sesi aslında hala geliyor ancak bu sefer çok daha kısık bir ses ile ve cihaz şarj olmuyor ve bağlanan cihazları çalıştırmıyor.

Bu konuda beni yönlendirebilecek, fikri olan varsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skid_row -- 1 Eylül 2020; 13:12:10 >
    |
    |

HP Omen 880 Desktop Asus Artpro Monitor | Custom Desktop:ASRock Z77 Extreme6 Intel CI7 2600K Corsair Vengeance 4x4GB 1600Mhz MSI GTX 1080 GAMING X Corsair H100i v2 Sandisk Extreme SSD SEAGATE ST2000DM003 Corsair RM1000i Cooler Master HAF X Philips 274E5 Creative SoundBlaster Z | MSI GE60 0ND Upgrade: Samsung 850 Evo Kingston V300 | WD Mycloud 2TB | Logitech G700S

Edifier S550 | Logitech Z906 | Samsung DA-F760 | Sennheiser Momentum 2.0 Wireless | Shure SE215 | Bang Olufsen E8
  • Yüzbaşı
    707 Mesaj

Evet. Bende de APC RS-800 var. Aynı marka üretir. Açtım içini, 5v regülatörü lineer idi. Onu switchmode bir modül ile değiştirdim. -5 w düştü tüketim.
    Asıl sıkıntı bu lineer regülatör pillerin yanında duruyordu. Pilleri ısıtacağı için pillerin ömrü daha çabuk dolacaktır ev ortamında.
    Başka nereden tasarruf ederim diye de bakmadım açıkçası. Bekleyen bir sistem için 1W bile büyük değerdir. Hadi giriş voltajını sürekli takip eden bir ADC çalışıyor desek 2-3W a ses çıkartmamak lazım ama UPS lerin böyle bir kötü yönü var, evet de... Online UPS sahipleri ne yapsın? Onlar hepten yanmış.
    Onlar boşta beklerken bile heralde bi 40-50w yiyiyordur.
    |
    |
    ercan_elo_bil kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    http://mkvrepair.com Meteorite MKV tamicisi
    http://hexeditor.org wxHexEditor Hex Editörü
Reklamlar
Canlı Tv izle
Bitcoin
Sohbet
bankalar.org
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,613
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.