Şimdi Ara

## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU] (440. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
10.473
Cevap
111
Favori
733.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 438439440441442
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Heee cigolayt aorus marka, ışıklı mışıklı, yanar dönerli ups . Dandik powercom ups işte. Evde çoluk çocuk olmayınca aküyü dışarı alma işi sorun olmadı. Ups in kendi ölmediği sürece 2 dk da aküleri hop değiştiririm gari. Yalnız nasıl ısınıyorsa artık aküleri sökmek için açtıktan saatler sonra bile transformatöre el değmiyodu. İçinde uranyum çıbık falan var heralde .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Master_Sergeant kullanıcısına yanıt
    belli zaten başka marka almazsın işin garibi 2 akülü ups de nasıl fan olmaz elinde patlatçan ups yi dikkat et
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Benim ups 7/24 çalışıyor. Şu an bile hafif bir vızıltı sesi var, fan da olsa gece uyutmaz. Fansız iyi böyle. Ama işte şu aküyü dışarı alma işini daha önce akıl etseymişim keşke.

la olm fan olsa her dakka çalışmıyor zaten online ups değil bu hem gece uyurken kapa bi zahmet
    Modem neyinde bağlı, o yüzden sürekli açık. Birde bizim burda voltaj çok dengesiz o fan vara yoğa devreye girer. Ben arada üflerim oraya doğru, fana gerek yok .

LEM uyurken modemi napcan onuda kapa sanki 7 24 açık internet cafe işletiyon
    Sanki daha önce bu ses yoktu akü değişiminden sonra oldu gibi. Ya alet artık ben gidiciyim diyor ya da bu aküleri sevmedi. Fişe takılı olduğu sürece açıkta olsa kapalıda olsa vınlıyo, şiddetli olmayan coil whine gibi. Bakalım çok rahatsız ederse bi çözüm bulurum.

Uranyum olanlara birşey olmazda elektrolitik çıbıklara baksaydınız.

sen hiç kapanma bakalım neren vınlar abi normaldir hiç kapatmıyorsun vaktinden önce ölür parçalar
    Parasıynan değil mi eşşek gibin çalışcak . İşin kötüsü bozulursa gidip yine aynısından alıcam gibi. Yenilerin hepsi fanlı gördüğüm kadarıyla, yorumlarında da bilgisayardan çok ses yapıyo diyollar. Hem aynısından alırsam aldığım gibi aküleri dışına çıkarırım, nasıl olsa sistem hazır.

• İyice bakındım, geçen yediğim çıbık kraker parçalarından başka bişi yok. Bi dahakine balık krakerle verimi arttırmaya çalışacam .

• Merhabalar bugün şimşek çaktı ve televizyonum yandı açılmıyor allah'tan bilgisayara bir şey olmadı. UPS'ler şimşek çakmalarına karşı koruma sağlar mı yoksa binanın alt yapısı kötüyse yapabilecek bir şey yok mu ?

edit: Ayrıca kaç VA ups almam gerek. 1500 mü 2000 mi? Tek prize televizyon, digitürk, modem bilgsiyar ve ekranı bağlı. Bilgisayar güç kaynağı gold sertifikalı evga 650 watt. Bilgisayar ekranı 100 watt. Televizyonun arkasına baktım typical power 69 watt yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet2310 -- 19 Haziran 2020; 19:9:51 >
  • mehmet2310 M kullanıcısına yanıt
    Hocam kabaca va değerini 0.6 ile çarparak watt cinsinden değerini bulabilirsiniz. 1500va = 900watt gibi. Bu arada 1500va yeterli olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Master_Sergeant

Hocam kabaca va değerini 0.6 ile çarparak watt cinsinden değerini bulabilirsiniz. 1500va = 900watt gibi. Bu arada 1500va yeterli olacaktır.
    Cevap için teşekkürler 1000 va sınırda mı kalır acaba ? İnternette yorumları okudum aynı benim gibi 600 wattlu pc'yi tv modemi 1000 va'lı ups'e takanlar 10 dakika gittiğini söylüyor şarşırdım okurken 1000 va ups'i sorma nedenim schneider markasından almak istemem 1500 va modeli yokmuş
  • mehmet2310 M kullanıcısına yanıt
    Hocam kaliteli markalarda va / watt oranı daha iyi olabiliyor. Ama ben riske girmez 1200 va dan aşağısına bakmazdım. Ama yinede bahsettiğiniz ups in max çıkış gücünü araştırın. Belki 700 watt ve üzeri güç verebiliyordur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Master_Sergeant

Hocam kaliteli markalarda va / watt oranı daha iyi olabiliyor. Ama ben riske girmez 1200 va dan aşağısına bakmazdım. Ama yinede bahsettiğiniz ups in max çıkış gücünü araştırın. Belki 700 watt ve üzeri güç verebiliyordur.
    Peki bu line ınteractive UPS’ler şimşek çakmalarına karşı koruyorlar mı yoksa online olanlarından mı almak lazım ? Bugün televizyon yandı şimşek yüzünden.
  • Bazı üreticiler özellikle belirtiyor yıldırım koruması diye mesela apc.

• quote:

Orijinalden alıntı: Wey-Yu

Bazı üreticiler özellikle belirtiyor yıldırım koruması diye mesela apc.
    apc'nin fiyatı pahalı bütçemi aşıyor ben powerful'u gözüme kestirmiştim yorumları da baya olumlu tunçmatik gibi markalarla kıyaslayınca ama yıldırım konusunda herhangi bir yorum bulamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet2310

apc'nin fiyatı pahalı bütçemi aşıyor ben powerful'u gözüme kestirmiştim yorumları da baya olumlu tunçmatik gibi markalarla kıyaslayınca ama yıldırım konusunda herhangi bir yorum bulamadım

Alıntıları Göster
    Tunçmatikte iyidir 9 yıllık tunçmatik ups kullanıyorum akü değişimleri yaptım ama anakartı hala sağlam tabi apc eaton gibi markaların dışındaki powerboostultimaxi gibi markalardaki aküler 2 yıla ölüyor 200-250 akü masrafı çıkıyor benim apc nin aküler 5 yıl gitti yani elektrik kesildiğinde aniden kapanmayacak şekilde 5 yıl götürdü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 19 Haziran 2020; 21:16:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Wey-Yu

Tunçmatikte iyidir 9 yıllık tunçmatik ups kullanıyorum akü değişimleri yaptım ama anakartı hala sağlam tabi apc eaton gibi markaların dışındaki powerboostultimaxi gibi markalardaki aküler 2 yıla ölüyor 200-250 akü masrafı çıkıyor benim apc nin aküler 5 yıl gitti yani elektrik kesildiğinde aniden kapanmayacak şekilde 5 yıl götürdü.

Alıntıları Göster
    Otomatik Gerilim Regülasyonu (AVR) ve Gerilim Koruması
    Gerilim düşüklüğü ve dalgalanmalarını düzelterek enerjinin düzensiz verildiği bölgelerde cihazlarınızı korur. Değerli elektronik cihazlarınızı yıldırım, gerilim darbesi ve gerilim yükselmesinin zararlı etkilerinden korur.

Başka bir markanın özelliklerinde böyle bir şey yazıyor gözüme kestirdiğim powerful markalı ups'de detaya girmeden AVR desteği vardır yazıyor sanırım bunda da yıldırım koruması var

• 
Sayfa: önceki 438439440441442
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.