Şimdi Ara

## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU] (438. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.472
Cevap
111
Favori
732.823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 436437438439440
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Mrb. UPS’de AVR(auto voltage regulation) özelliği varsa voltajı ayarlar. Powercom bnt-1000. Bendeki cihaz 10 senelik. Böylelikle yanlış bilgiyi düzeltelim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

yanlış bilgi vermeyelim ups voltaj düzenlemez sadece ani elektrik kesintilerinde ani kapanmayı önler arkadaş buna göre regülatör almalı
    Sadece regülatörlede olmaz ups de şart ve upslerin devreye girmesi için elektriğin tamamen kesilmesine gerek yok linkteki ürün voltaj 170 altına inince devreye girer koruma sağlar.

[sizer]## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 27 Mayıs 2020; 1:28:7 >

• yeniceli2001 Y kullanıcısına yanıt
    regülatör gibi düzenlemez hiç bir ups yanlış bilgi yok bence
  • GoldPunch kullanıcısına yanıt
    yok senin verdiğin linkteki regülatör linkini bende verdim demek istedim ups ayrı olarak var bende pc ye takılı ama bende fazla oynama yok voltaj da senin anlattığın gibi hayırlı olsun ilerde ups de alıp regülatöre bağlayıp elektrik gidince ani kapanmayı da önlersin ama şimdilik gerek yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 27 Mayıs 2020; 1:39:57 >
  • o ayrı ona bakarsan düzenlerken saçmalayıp komple kapanabilir ups ler çok başıma geldi bu ama şunda haklısın ani göz kırpma gibi yapınca işe yarar ups yine diyorum ups asla bir regülatör değildir onun gibi 220 tutamaz voltajı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 27 Mayıs 2020; 1:45:35 >
  • GoldPunch kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun :) ben bilgi amaçlı yazdım . Daha öncesinde makelsan powerpack cihazını almıştım online ups di evde sürekli fön makinası açık gibi ses çıkarıyordu mesela :)

• Anladim arkadaslar tekrardan tesekkur ederim.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Şunu alayım o zaman hocam? Kurulumu baya tak fişi bitir işi şeklinde değil mi?
    https://urun.n11.com/ups-ve-guc-kaynagi/fcm-kombi-regulatoru-1kva-ve-100-yerli-uretim-daha-dayanikli-P103180046

Alıntıları Göster
    Onun yerine alttaki regülatörü alsaydınız keşke
    https://www.hepsiburada.com/schneider-electric-apc-ls1500-rs-1500va-750w-3-schuko-cikis-otomatik-voltaj-regulatoru-p-HBV00000NPAL2

@mito1172
    Benim APC marka kesintisiz güç kaynağım hiç saçmalamadı her voltaj düşüşünde devreye girdi 220v de tutmaz evet ama belli sınırların dışına çıkarsa devreye girer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 27 Mayıs 2020; 1:50:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Wey-Yu

Onun yerine alttaki regülatörü alsaydınız keşke
    https://www.hepsiburada.com/schneider-electric-apc-ls1500-rs-1500va-750w-3-schuko-cikis-otomatik-voltaj-regulatoru-p-HBV00000NPAL2

@mito1172
    Benim APC marka kesintisiz güç kaynağım hiç saçmalamadı her voltaj düşüşünde devreye girdi 220v de tutmaz evet ama belli sınırların dışına çıkarsa devreye girer.

Alıntıları Göster
    Mağaza siparişi onaylamadan iptal edebilirim. Kararsız kaldım şimdi. Daha şık duruyor bu.

edit: Salona tv nin yanına koyacağım için önerdiğinizden alayım en iyisi. Subwoofer gibi durur hem. İptal ettim şimdi. Teşekkür ederim.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• demek ki seninki arka arkaya kısa süreli göz kırpma gibi düşüşe denk gelmemiş
  • Merhaba arkadaşlar ben Yeni bir televizyon aldım televizyonu korumak için bir tanıdıktan baysallar marka 500 Va lık kombi regülatörü aldım sadece televizyonu bağladım ama regülatör normal çalışırken tık tık tık sesler gelip TV açılıp kapanmaya başlıyor satıcıya söyledim gidip aynı ürünle değiştirdim gelen yeni regülatör de aynısını yapıyor satıcıya tekrar söyledim dedi sana online ups verelim 1 Kva lık 2. El temiz 450 lira sorun yaşamazsın memnun kalırsın dedi birde hiç kullanılmamış 0 ürün 850 Va necron marka 350 lira sizce hangisini almalıyım 2. El almakta bir sakınca varmı ups nin içinde bataryamı var kullandıkça ölür mü yardımcı olursanız sevinirim birde fiyatları sizce iyimi.

• Sahanne21 S kullanıcısına yanıt
    Enerji şebekeniz çok dengesizse, 1kv online ups alın.
    Ancak yok, ara sıra enerji gidiyorsa, 600-800v küçük ofline ups de alabilirsiniz. Tabii enerji gidince bir kaç dakika içinde tv'yi kapatmanız ve fişini çekmeniz gerekir.
    Zaten küçük ups'ler 10 dakika ancak çalıştırır tv'yi.
    UPS alırsanız bilindik markaları tercih edin derim, İnform, Makelsan, Tunçmatık, bütçe varsa Schneider olabilir.
    1kv veya üstü alacak olursaniz, fan sesi olup olmadığını sorgulayın.
  • Sahanne21 S kullanıcısına yanıt
    Öyle kalitesiz bilinmedik marka aletlerle şebeke elektriğinden daha fazla zarar verebilirsiniz tv nize birkaç mesaj geride APC marka regülatör paylaştım onu alabilirsiniz.
    UPS yi ikinci el almayın akülerin durumunu bilemeyiz kullanılmadan uzun süre bekletilmişse sıkıntılıdır zaten bu uygun fiyatlı ups lerdeki aküler 2 yıl sonra ömrünü tamamlıyor kaliteli yuasa veya csb marka aküler 5 yıl götürüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 28 Mayıs 2020; 16:50:42 >
  • İyi akşamlar arkadaşlar.Ben de yeni bir sistem topladım ve UPS arayışlarına girdim.Normalde laptop kullanıyordum ve elektrikler gittiğinde bile pek sorun oluşturmuyordu.Gerçi asusa hakkını vermek lazım çünkü Bursa'da yaşayan arkadaşlar bilir.Hele ki benim gibi eski yerleşim taraflarında yaşayanlar durumun ciddiyetinin farkındadırlar.Bir gün içinde 4-5 kere haber verilmeden elektrik kesilmesi yaşadığımı biliyorum.Ve o kadar da nadir değil.O yüzden laptop çok fazla dayandı sağolsun ve hala yıllanmış boğalar gibi.Herneyse konuyu dağıtmadan dönelim geri.Alacağım UPSyi 2000lik olarak düşünüyorum.Sistem biraz fazla güçlü oldu.Bulduğum markaları burdakileri ve internet üzerinde diğer konu açan arkadaşlardan(Sağolsunlar) buldum.

1.Bunu indirimde gösteriyor.Diğer sitelerde çoğunlukla 950-1000TL civarı.https://www.amazon.com.tr/FSP-FP2000-UPS-Kesintisiz-Kayna%C4%9F%C4%B1/dp/B07BV3TVPN/ref=asc_df_B07BV3TVPN/?tag=googleshoptr-21&linkCode=df0&hvadid=390260817492&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=14829892399822727000&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=c&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=1012769&hvtargid=pla-903508862807&psc=1
    2.Inform guardianı çok öven vardı.Memnun olmayanları da okudum fakat fazla seçenek bulamadım.Eğer elinizde varsa seçenek paylaşmaktan çekinmeyin.Bunun 2 linki var.Birisi ucuz diğeri pahalı.Aradaki farkı daha çözemedim.https://www.hepsiburada.com/inform-guardian-2000a-2x9-ah-p-HBV000004EJYX?magaza=REEL&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_medium=akakce&utm_source=pc&utm_term=k&v=1.94&wt_pc=akakce.c.k.pchttps://www.hepsiburada.com/inform-guardian-2000a-kgk-avr-7-20dk-siyah-cg112inf01-pm-bd100040

Bulduklarım bunlar.Arasından hangisini seçmeliyim?Veya daha iyi,daha çok hoşnut olunan marka var mı?Ve sessizlikte önemli,herkes gibi,benim içinde.Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Sistem:Ryzen 7 3700x,Asus Strix 2080S OC,Asus Tuf Gaming x570-Plus,Seasonic Focus Plus 750W

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byrmztrk77 -- 28 Mayıs 2020; 21:52:49 >

• Elektrik kesintilerine karşın kasa ve monitörü bağlamalık ups arıyorum dostlar. Sadece Kasa ve Monitörüm için olacak, en uygun ne önerirsiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi th3mpo -- 29 Mayıs 2020; 2:9:34 >
  • byrmztrk77 B kullanıcısına yanıt
    Sizin için 2000va fazla diyebilirim eğer kesintide uzun süre kullanma niyetiniz yoksa.
    Kendi sistemimden şu bilgileri vereyim ups 1100VA/660W sistem sizinkinden daha fazla güç tüketebilecek bir sistem alttaki değerler ups nin kendi verdiği değerlerdir 27" monitör dahil.

Sistem masaüstünde boşta beklerken vediği bilgiler
    85W--51 Dakika

Ek cpu yükü ile
    158W--27 Dakika

Metro Exodus oyununda grafik ayarları ultra
    376W--8.5 Dakika

Nekadar doğrudur bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 29 Mayıs 2020; 23:40:14 >
  • 2000 va çok fazla gelecektir , ups in amacı elektrik kesildiğinde 2-3 dk cihazı ayakta tutmasıdır. Uzun süre tutsun derseniz ve kullanacağınız güc yüksek değilse ek akü takılabilen va sı düşük cihazlara bakın . Va yükseldikçe cihazın sesi yükselecektir , boştayken bile harcayacağı elektrik yükselecektir , yanılmıyorsam 1500va larda bile çok az cihazda fan yok diğer hepsi fanlı . Fanlıları asla tavsiye etmem . Online ups leride asla tavsiye etmem online lar asla eve koyulmayacak cihazlardır fan sesi ve harcadığı extra enerji yüzünden .

• @nak512 kullandığınız ürünü söyleyebilir misiniz? O kadar iyi dayanıyorsa ben de aynısından alayım.Boşuna araştırmak zorunda kalmam.Teşekkürler..
    @Mekatroniks 1000lerde ve fansız birşey almaya karar verdim.Uyarıların için çok teşekkür ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: byrmztrk77

@nak512 kullandığınız ürünü söyleyebilir misiniz? O kadar iyi dayanıyorsa ben de aynısından alayım.Boşuna araştırmak zorunda kalmam.Teşekkürler..
    @Mekatroniks 1000lerde ve fansız birşey almaya karar verdim.Uyarıların için çok teşekkür ediyorum.
    Benimki bunun 1100 lük olanı 6 yıl oldu alalı şuan 950 lik ve 1400 lük var piyasada.
    https://www.hepsiburada.com/schneider-apc-bx950u-gr-950va-line-interactive-ups-p-BD804940

Bunun yerine Eaton öneririm yalnız arkasında normal fiş girişi yok içinden kasa için kablo çıkıyor.

[sizer]## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU]
    https://www.hepsiburada.com/eaton-5e-1100i-1100va-line-interactive-ups-p-BD802939

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 29 Mayıs 2020; 14:53:27 >

• @Nak512 Eaton 1100i buldum 687 TL'ye n11'den fakat biraz araştırdıktan sonra bunun çok ses yaptığını iddaa edenler var. Tabi sessiz olduğunu savunan da var birkaç tane.Sen daha önce kullanan gördün mü aceba?UPS yi odamda kullanacağım.Ve geceleri pcyi çoğunlukla açık bırakıyorum.Beni uyutmayacak kadar ses gelir mi bundan?
  • 
Sayfa: önceki 436437438439440
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.