Şimdi Ara

## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (4 Mobil) - 2 Masaüstü4 Mobil
8.773
Cevap
91
Favori
619.393
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Diğer harici bileşenler >> ## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU]
Giriş
    7 Mesaj

Hocam bu urunun gurultu durumu nasil, fan surekli calisiyor mu? Tavsiye eder misiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    agnestico kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

benzerini 3 yıldır kullanıyorum Inform Guardian Lcd 1500Ap Line - İnteractive Kgk 7-20 Dk + Usb fan çok nadir çalışır hiç rahatsız etmedi
    https://www.hepsiburada.com/inform-guardian-lcd-1500ap-line-interactive-kgk-7-20-dk-usb-p-BD805348?magaza=Hepsiburada
    |
    |
    Kemalistyle kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Cooler Master Case PRO5/Ryzen7 1800X 3.6 GHZ/NOCTUA NHU12SE/ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO//Sapphire Nitron Radeon RX 580 4G/GSKILL FlareX DDR4-3200Mhz C14 32GB (4x8GB)/Samsung 970 PRO 512 M.2 SSD/Samsung 850 PRO 512GB Sata3 SSD/Samsung 320GB 7200RPM 16MB SATA2 HDD)SamsungHD154UI 1.5TB HDD/Seasonic Focus Plus 750W 80 Gold/Viewsonic XG2401 24"1ms 144HZ
  • Teğmen
    107 Mesaj

Teşekkürler hocam sipariş verdim. ProblemBurada isimli siteden bir daha sipariş vermem :)
    |
    |
    mito1172 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Cougar Panzer G || AMD Ryzen 3700x || Gigabyte Windforce 8GB RTX 2070 Super || Asus Tuf X570-PLUS Wifi || GSkill 32GB (16x2) 3200 Mhz || Corsair 480GB Force MP510 NVMe M.2 || Samsung 240GB 860 EVO || Seagate 4 TB 3.5" || AOC 27" 27G2U/BK 144Hz IPS 1ms FreeSync Full HD DPport HDMI Pivot || COOLER MASTER MASTERLIQUID 240L || CORSAIR RM750 750W 80 PLUS GOLD MODÜLER || Logitech G300S || Alienware Pro Gaming AW768 Mekanik RGB Brown Switch || JD 710 || G29 - Shifter
  • Yüzbaşı
    789 Mesaj

Benimde şu an makelsan powerpack plus online 1kva 2x9ah geldi gerçekten dayanılmaz ve çok yüksek bir sesi var dediğiniz gibi uçak motoru resmen. Balkona ufak bir jeneratör koysam içerde daha az ses olur eminim . 5 dk sonra fişini çekip kapadım gün içinde iade edeceğim .
    Düzeltme : 2x9 ah değilmiş satıcı cingözlüğü büyük yazıp insanları kandırmak için yazmış . 2x7ah akü mevcutmuş .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mekatroniks -- 11 Mayıs 2020; 3:1:59 >
    |
    |
    mangalyurekli kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    131 Mesaj

Ses istemiyorsan online almaman gerek. Online USP lerde fan sürekli aktif çalışır yüke bağlı olarak fanın devir hızı ayrıca artar.
    |
    |
    Mekatroniks kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Biliyorum ancak bu aldığım makelsan fan değil turbo koymuşlar resmen . Daha önce hiç bi online da böyle ses görmedim . Çok büyüklerde var bu ses . Abartısız fön makinası kadar ses çıkartıyor . Ev için line siparişi verdim powerfull 1500 2x9ah bakalım nasıl çıkacak

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    çerkes89 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    131 Mesaj

Dostum ömürlük bir cihaz istiyorsan APC BX950U-GR öneririm. Fiyatı biraz daha yüksek ama min. 10 yıl kullanırsın.
    |
    |
    Mekatroniks kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Teşekkürler hocam apclerin hepsine baktım ama aradığım özellikte cihaz bulamadım apc de ya da diğer iyi markalarda . İstediğim 2x9ah 12v aküsü olan ve fansız olmasıydı ses olmaması için , bu özellikte 2 tane cihaz bulabildim biri powerfull biride tunçmatikti . Tunçmatiğin aküleri uyduruk olduğundan powerfull sipariş ettim . Yüksek kapasite akü istememin sebebide elektrik kesintisinde uzun süre çalışmasını istemem. Kamera sistemi , alarm sistemi ve modemi olabildiğince ayakta tutsun istedim . Watt olarak toplamı çok yapmıyor o yüzden ısı ve bobin sesi yapmayacağını düşündüm fansız line ların .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    çerkes89 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    344 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Mekatroniks

Teşekkürler hocam apclerin hepsine baktım ama aradığım özellikte cihaz bulamadım apc de ya da diğer iyi markalarda . İstediğim 2x9ah 12v aküsü olan ve fansız olmasıydı ses olmaması için , bu özellikte 2 tane cihaz bulabildim biri powerfull biride tunçmatikti . Tunçmatiğin aküleri uyduruk olduğundan powerfull sipariş ettim . Yüksek kapasite akü istememin sebebide elektrik kesintisinde uzun süre çalışmasını istemem. Kamera sistemi , alarm sistemi ve modemi olabildiğince ayakta tutsun istedim . Watt olarak toplamı çok yapmıyor o yüzden ısı ve bobin sesi yapmayacağını düşündüm fansız line ların .
    Selamlar.
    Powerfull siparişiniz geldiyse değerlendirme şansınız oldu mu?
    Tavsiye eder misiniz?
    |
    |

Oyun oynamaktan vazgeçtiğimiz için yaşlanırız."

Bernard SHAW
  • Yüzbaşı
    674 Mesaj
    Merhaba.
    Inform Guardian almayı düşünüyorum da... A ve AP serileri var. Elinde olan var ise iç resmini atabilir mi acaba?
    Haberleşme portunu görmek istiyorum. A serisinde gerekli konektörler var ise bi RS232 - USB dönüştürücü için +100 tl vermeyeyim diyorum.
    |
    |

Açık kaynaklı projelerim :

http://samygo.tv SamyGO.tv Firmware Programları

http://divfix.org DivFix++ AVI tamircisi & önizletici

http://mkvrepair.com Meteorite MKV tamicisi

http://hexeditor.eu wxHexEditor Hex Editörü
  • Yarbay
    3863 Mesaj
    Tuncmatik lite 2 850va kullanıyorum, elektrik gidiyor devreye girmiyor, kullanma kılavuzuna baktım bununla ilgili bir ibare yok, arkasında küçük bir düğme var baktım otomatik sigorta imiş benim durumumla bir alakası var mı bunun?

Bu cihazı 3 sene önce almıştım ancak aktif kullanmadım, ara ara şarj ettim cihazı boş kalmasın aküye zarar olur diye.

Cihazi kullanan benzer durumla karşılaşan var mı?

Çözümü nedir? Yeni akü ile değiştirilecek ise maliyeti nedir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Big man, pig man, ha ha, charade you are

You well heeled big wheel, ha ha, charade you are

And when your hand is on your heart

You're nearly a good laugh,Almost a joker
  • Binbaşı
    1072 Mesaj
    Merhabalar, yeni bir bilgisayar topladım ama bulunduğum bölgede bazen elektrikler saniyelik olarak gidip geliyor ve bazen de anlık voltaj düşüklüğü oluyor sanki. Bunların bilgisayara zarar vermemesi ve sinir bozmaması için bir ups almayı düşünüyorum ama hangi güçte alacağıma karar veremedim.

Bilgisayarı 10-15 dk idare etsin gibi bir düşüncem yok. Sadece o anlık kesintide kapatmasın ve voltaj düşüklüğünde zararı engellesin yeterli. Uzun kesinti olursa da pc'yi kapatacak zaman versin.

Bağlı olacak cihazlar:

Modem

Monitör (24 watt)

Bilgisayar (600 watt psu.)(MSI Rx 580 8 gb,ryzen 5 1600, b450m s2h, 2*8 3000 Mhz Ram,500 gb ssd, 3-4 tane kasa fanı)

850lik benim işime yarar mı yoksa 1000lik mi almalı mıyım? Marka olarak powerful düşünüyorum uygun fiyatlı diye.

Herkese merhaba 10 yıl önce pc için aldığım tunçmatik lite 1000 model ups cihazımın bugün akülerini yeniledim sorunsuz çalışıyor, bunun dışında regülatör siparişi verdim bu cihazları birbirine entegre etsem sorun yaşarmıyım ? dalgalanmayı regülatör ile çözsem ? elektrik kesintisinde zaten ups devreye girecek şekilde ? bu işi online ups cihazların yaptığını biliyorum ancak hem fiyatları hem aşırı ses çıkarmaları çalışma odamda kullanmam için mümkün değil.. Regülatör ü ups çıkışına mı bağlamalıyım yoksa tam tersi regülatör ün çıkışını ups e mi bağlamalıyım kafanızı karıştırmış olabilirim affedin

regülatör prize takılan tipse, yani alt linkteki gibi. onu duvar prizine, ups yi de regülatörün prizine takın süper koruma olur
    https://urun.n11.com/ups-ve-guc-kaynagi/fcm-kombi-regulatoru-1kva-ve-100-yerli-uretim-daha-dayanikli-P103180046

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 26 Mayıs 2020; 1:53:56 >
    |
    |
    RLRR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Cooler Master Case PRO5/Ryzen7 1800X 3.6 GHZ/NOCTUA NHU12SE/ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO//Sapphire Nitron Radeon RX 580 4G/GSKILL FlareX DDR4-3200Mhz C14 32GB (4x8GB)/Samsung 970 PRO 512 M.2 SSD/Samsung 850 PRO 512GB Sata3 SSD/Samsung 320GB 7200RPM 16MB SATA2 HDD)SamsungHD154UI 1.5TB HDD/Seasonic Focus Plus 750W 80 Gold/Viewsonic XG2401 24"1ms 144HZ
  • Yarbay
    14705 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: RustyBeard

Merhabalar, yeni bir bilgisayar topladım ama bulunduğum bölgede bazen elektrikler saniyelik olarak gidip geliyor ve bazen de anlık voltaj düşüklüğü oluyor sanki. Bunların bilgisayara zarar vermemesi ve sinir bozmaması için bir ups almayı düşünüyorum ama hangi güçte alacağıma karar veremedim.

Bilgisayarı 10-15 dk idare etsin gibi bir düşüncem yok. Sadece o anlık kesintide kapatmasın ve voltaj düşüklüğünde zararı engellesin yeterli. Uzun kesinti olursa da pc'yi kapatacak zaman versin.

Bağlı olacak cihazlar:

Modem

Monitör (24 watt)

Bilgisayar (600 watt psu.)(MSI Rx 580 8 gb,ryzen 5 1600, b450m s2h, 2*8 3000 Mhz Ram,500 gb ssd, 3-4 tane kasa fanı)

850lik benim işime yarar mı yoksa 1000lik mi almalı mıyım? Marka olarak powerful düşünüyorum uygun fiyatlı diye.
    duvar prizine takılan regülatör artı ups alın ups en az 1000v olabilir tam size göre olur ups yi regülatöre takın örnek alt linteki regülatör
    https://urun.n11.com/ups-ve-guc-kaynagi/fcm-kombi-regulatoru-1kva-ve-100-yerli-uretim-daha-dayanikli-P103180046

• Binbaşı
    1072 Mesaj

Teşekkürler yardımınız için. 1000va ups aldım regülatör için şu an bütçe yok maalesef.

|
    |
    mito1172 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaşlar ben de yazlığımız için ups arıyorum. Çok fazla voltaj dengesizlikleri oluyor kaç tane elektronik cihazımız bozuldu bu yüzden. Yeni televizyon da aldık oraya bunların bozulmasını istemiyorum.

65 inch TV, uydu alıcısı ve ps4 pro/ps5 bağlanacak sadece. Yaklaşık 1000TL civarında bir şey alabilirim. Sessiz olması benim için çok önemli. Model tavsiyelerinizi bekliyorum.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    || AMD Ryzen 9 3900X 4.250Ghz@1.296v || Gigabyte X570 Aorus Elite Anakart || Asus RTX 2060 ROG STRIX OC || Samsung 860 EVO 1 TB Solid State Drive || Crucial Ballistix Sport LT 16GB 3000MHZ @ 3800MHZ/16-19-16-36 RAM || Corsair Enthusiast 850W PSU || Corsair H100i RGB Platinum Sıvı Soğutma Kiti || Couger Conquer Kasa || Samsung S27A950D 27'' 3D 120 HZ Monitör || Logitech G930 Gaming Wireless Headset || Logitech Z5500 5+1 Ses Sistemi || Roccat Kone XTD Gaming Mouse || Sony Playstation 4 Pro 2 TB Upgraded || Sony Playstation VR || Samsung 65Q70R 65" 4K HDR QLED TV || TP-LINK Deco M9 Plus Tri-Band Mesh Sistemi || Apple iPad Pro 12.9'' 128 GB Wi-Fi Gold (1st Gen) & Apple Pencil || Motorola Moto 360 Smart Watch || DJI Mavic Air - 4K Drone & Itelite Sparkwave Duo Menzil Arttırıcı
  • Yarbay
    14705 Mesaj

yalnız voltaj dengesizse ups değil size regülatör lazım
    |
    |
    GoldPunch kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Emekli Yönetici
    28100 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

yalnız voltaj dengesizse ups değil size regülatör lazım
    Selam, tam olarak sorun ne bilmiyorum. Yani mesela normal halojen bir ampül taktığımızda ışık bazen azalıyor üç saniye sonra tekrar şiddetleniyor, otuz saniye sonra tekrar düşüyor vesaire. Ayrıca salondaki koskoca TV'nin de geçen sene güç ünitesi bozulmuş. İki sene evvel de uydu alıcısı birden bozulmuştu. Elektronik cihazlar resmen dayanmıyor bizim yazlığa.

O yüzden dedim voltaj dengesizliği diye. Bizim Urla'nın elektrik altyapısı çok kötü maalesef. Geçen sene de yeni tv aldık bi dünya para verip onu korumak istiyoruz. O yüzden almamız gereken şey regülatör mü yoksa ups mi oluyor?
    || AMD Ryzen 9 3900X 4.250Ghz@1.296v || Gigabyte X570 Aorus Elite Anakart || Asus RTX 2060 ROG STRIX OC || Samsung 860 EVO 1 TB Solid State Drive || Crucial Ballistix Sport LT 16GB 3000MHZ @ 3800MHZ/16-19-16-36 RAM || Corsair Enthusiast 850W PSU || Corsair H100i RGB Platinum Sıvı Soğutma Kiti || Couger Conquer Kasa || Samsung S27A950D 27'' 3D 120 HZ Monitör || Logitech G930 Gaming Wireless Headset || Logitech Z5500 5+1 Ses Sistemi || Roccat Kone XTD Gaming Mouse || Sony Playstation 4 Pro 2 TB Upgraded || Sony Playstation VR || Samsung 65Q70R 65" 4K HDR QLED TV || TP-LINK Deco M9 Plus Tri-Band Mesh Sistemi || Apple iPad Pro 12.9'' 128 GB Wi-Fi Gold (1st Gen) & Apple Pencil || Motorola Moto 360 Smart Watch || DJI Mavic Air - 4K Drone & Itelite Sparkwave Duo Menzil Arttırıcı

• Yarbay
    10876 Mesaj

Düşüyorsa ups lazım bir multimetreyle baksaydınız durum ne mesela geçenlerde benim ups lerden biri ışıklarda değişim olmamasına rağmen ara ara devreye girip çıkmaya başladı ups bozuluyor heralde dedim birkaç gün sonra aklıma geldi priz voltajını ölçtüm 253V çıktı tedaşa yazdım gelip trafodan düşürdüler ups normale döndü.

|
    |
    GoldPunch kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
kolayoto.com
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,594
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.