Şimdi Ara

## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU] (432. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.473
Cevap
111
Favori
733.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 430431432433434
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    online ups ler var ama 3 4 saat gider mi bilemem araştırın Google de
  • xako X kullanıcısına yanıt
    1000 va lık ups alın, 12v 60 ah araba aküsü bağlayın.
    bu kadar basit.
  • a3l4i kullanıcısına yanıt
    bu şakadır umarım
  • Merhabalar, "Synology DS218J NAS Depolama Ünitesi" almayı planlıyorum.
    Bu NAS cihazına uygun/uyumlu, USB üzerinden bu cihazla haberleşen bir UPS önerebilir misiniz?
    Sadece NAS ünitesi(2 diskli) ve router için.
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    şuan kullandığım sistem bu.
    850 VA interactive UPS + 60 Ah Varta 12V akü.
    monitör + kasa + modem 5 saat rahat gidiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: a3l4i

şuan kullandığım sistem bu.
    850 VA interactive UPS + 60 Ah Varta 12V akü.
    monitör + kasa + modem 5 saat rahat gidiyor.
    yakında o ups nin şarj parçası veya trafosu gümler benden söylemesi
    bende 24 amperlik jel akü kullanıyorum ama trafoya bir termostat ve oradan komut alan bir fan taktım
    yaklaşık 1 yıldır bu şekilde kullanıyorum :)
  • C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    sana laf yok hocam sen çözdüm işi demiştin zaten
    aslında tam çözdüğüm söylenemez ama şu zamana kadar bir sorun çıkmadı :)
    ben kombide kullanıyorum ve biliyorsunuz bu cihazlar tam sinüs değil (yani sargılı motorlar zorlanarak çalışıyor)
    hatta kombi servisi gördüğünde ,bu durum garantiyi bozar dedi ,bende bozarsa bozsun ,elektrikler gittiğinde banyoda sabunlu kalmaktan iyidir demiştim
    insafa geldi ve garantiyi devam ettirdi ama zaten arıza olmadı (baymak 7 yıl garanti vermişti ,şimdi 6. yada 7. yılında olmalı)

cidden birkaç defa banyodayken elektrik gitti ve banyodan çıkana kadar idare etti :)

kışın elektrikler gittiğinde bir süre kaloriferlerde sorunsuz çalışıyor

lakin hiçbir tedbir almadan yüksek amperli akü kullanıldığında sizin dediğiniz risk var doğrusu :)

aslında çok daha uzun süredir kendi aküsü ile kullandım ama 7 yada 9 amper dayanmıyor ,en fazla 5 dakika sonra kapanıyordu
  • C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    valla hocam tehlikeli iş de nasıl bir tehlike yaratır belli değil umarım sorun olmaz da olursa da tehlikesiz olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: kozkir

Merhabalar, "Synology DS218J NAS Depolama Ünitesi" almayı planlıyorum.
    Bu NAS cihazına uygun/uyumlu, USB üzerinden bu cihazla haberleşen bir UPS önerebilir misiniz?
    Sadece NAS ünitesi(2 diskli) ve router için.
    Bilen var mıdır?
  • kozkir kullanıcısına yanıt
    Bire bir uyum istiyorsanız, şu listeden bir cihaz alacaksınız. APC ya da EATON tavsiyem olur.https://www.synology.com/en-global/compatibility?search_by=category&category=upses&p=1
  • Arkadaşlarhttps://www.apc.com/shop/id/en/products/APC-Smart-UPS-RT-2000VA-230V/P-SURT2000XLI linkteki ürünü uzun zamandır kullanıyorum. Aküler 1 dk bile götürmemeye başlayınca su ilavesi yaptım herşey güzeldi fakat kapaklar sızdırma yapmış kutup başları erime yapmış. Upste 4 adet seri bağlı 12 v 7.2 amper akü var. Orjinali ciddi manada pahalı. Oturduğum yerde de jenaratör olduğu için çok masraf yapmak istemiyorum. Bu upse araba aküsü bağlamak istiyorum. Amper olarak max kaç amper almalıyım? Güvenlik zaafiyeti olur mu? Daha mantıklı bir tavsiyesi olan var mı? Cevap verirseniz sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

8 yıldır bu şekil kullanıyorum
  • Asite06 kullanıcısına yanıt
    12 volt 24 amper jel akü ile kullanırsanız bir sorun olacağını zannetmem ama kablo kesitleri ve kutup bağlantılarının iyi olması lazım
    araba aküsü sulu tip olduğu için şarj olurken asit nedeniyle zehir salgılar ve ayrıca devrilme gibi bir durum olursa sıkıntı yaşanır

akü cihazın içine sığmayacağı için özellikle kablo kalınlığına çok önem vermen lazım ,sanayide bir oto elektrikçiden yardım alabilirsiniz

tabi jel akülerde çok ucuz değil yani
  • POWERFUL marka ups'ler nasıldır? 1500va modelini almak istiyorum önerir misiniz?
  • 2 adet 24 inc monitor
    600watt psu
    1 adet modem
    1000va bunlari 5 dakika calistirirmi?https://urun.n11.com/ups-ve-guc-kaynagi/sara-sle-1000-1000va-line-interactive-ups-kisa-sureli-kampanya-P369230408
    Bu urun veya tuncmatikmi onerirsiniz?
  • Makelsan Lion 850va cihazın usb üzerinden pc ile izleme yazılımı hangisidir acaba? Tecrübesi olan arkadaşalar yazabilir mi? Bir çok yazılımı denedim ancak bi türlü yazılımlar cihazı görmüyor. Windows cihazı giriyor ancak yazılım cihazı görmüyor.
    Upsman, Rccmd, winpower. Bunların tümünü denedim.
    32 ve 64 bit java yükledim, ikisi ile de olmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Levcho

Makelsan Lion 850va cihazın usb üzerinden pc ile izleme yazılımı hangisidir acaba? Tecrübesi olan arkadaşalar yazabilir mi? Bir çok yazılımı denedim ancak bi türlü yazılımlar cihazı görmüyor. Windows cihazı giriyor ancak yazılım cihazı görmüyor.
    Upsman, Rccmd, winpower. Bunların tümünü denedim.
    32 ve 64 bit java yükledim, ikisi ile de olmadı.
    cd sini kaybettiysen zor bulursun sitesine baktım ilginç yok programı. ama zaten pekte iyi çalışmıyor bunların programları bir görüyor bir görmüyor bende de inform var söktüm usb kablosunu
    Yapmadığım şey kalmadı. Zaten kutudan cd de çıkmadı.
    Bu cihazdan 2 tane aldık ve daha gelecek var.
    Bildiğiniz bi ipucu varsa paylaşırmısınız.
    Inform da var elimizde 600va ve onu da usb den tanitamadim.

• 
Sayfa: önceki 430431432433434
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.