Şimdi Ara

## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU] (419. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.472
Cevap
111
Favori
732.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 417418419420421
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim de elimde upset marka bi ups var.
    Sorunu nedir çözemedim elektrik varken sorun yk ama elektirk kesilince sanki hiç ups bağlı değilmiş gibi davranıyor

[sizer]## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU]

Burada cihaz kapalı iken yanan ışık

Burada ise cihazı açınca yanan ışık ortadaki ışık yanıp sönüyor bir süre sonra da tamamen sönüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bllergl -- 25 Şubat 2019; 14:24:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: bllergl

Benim de elimde upset marka bi ups var.
    Sorunu nedir çözemedim elektrik varken sorun yk ama elektirk kesilince sanki hiç ups bağlı değilmiş gibi davranıyor

Burada cihaz kapalı iken yanan ışık

Burada ise cihazı açınca yanan ışık ortadaki ışık yanıp sönüyor bir süre sonra da tamamen sönüyor
    2 yada 3 yıllıksa aküler gebermiştir o ışık akü uyarısı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 25 Şubat 2019; 15:54:56 >

• 1 yıllık felandır ama değiştirip denicem sağol.

• bllergl B kullanıcısına yanıt
    akü dandikse 1 yılda da geberebilir yuasa akü al tavsiyem ama zam gelmiş 3 ay önce 90 tl idi alt linkten aldım
    https://urun.n11.com/yedek-aku-ve-sarj-cihazlari/yuasa-np7-12-yuasa-12v-7ah-kuru-bakimsiz-aku-ups-ve-alarm-akusu-P149036359

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 26 Şubat 2019; 1:1:36 >
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Ups ler neden bu kadar vitaminsiz hiç anlamıyorum. Üzerinde 1000VA yazıyor. Yeni nesil bilgisayarlar boşta 50-60W. Monitörler de 30-40W kadar tüketiyor. Süreye bakıyorsun 15 bilemedin 30dk. Normalde 5 saat falan gitmesi lazım. O ağırlık ve hacimde bir sıkımlık enerjiyi ancak depolayabiliyor. Bu işte bir terslik yok mu?

Dizüstü bilgisayarlar da ortalama 10W kadar tüketir. El kadar bataryası ile 10 saat çalışıyor. Tamam masaüstü pc bundan fazla tüketiyor ama 10 kiloluk dev bir kütle bu kadar az gitmemeli bence. 100-150 tane 18650 Li-ion bataryalardan tesla power wall ın küçüğünü yapsak da sonuç aynı mı olur acaba?
  • Hobar kullanıcısına yanıt
    bu tip upslerin kullanım amacı uzun süre kullanım değil zaten sistemi ani kapanmalardan korumak ve pcyi normal şekilde kapatmak daha uzun süreli istersen online upsler var ama onlarda kafa ütülüyor evde. dediğin gibi bir ups yapmak kolay değil hem de maliyetli olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 27 Şubat 2019; 5:7:39 >
    Kullanım amacının bununla alakası yok hocam. O kütle ve hacimdeki bir şey o kadar az enerji vermemeli. Laptop bataryası büyüklüğünde bir Ups bile masaüstü bilgisayarı 15-30 dk çalıştırması lazım.

• Hobar kullanıcısına yanıt
    valla kapasite o yapacak bir şey yok
  • Merhaba arkadaşlar, UPS hakkında yeterli bilgiye sahip değilim öncelikle benim için gerekli olan şey elektrik gittiğinde PC'min ve internetimin gitmemesini önlemek. UPS bu konuda bana tam olarak yardımcı olacak mı arkadaşlar ? Eğer öyleyse minumum 30 dakika dayanacak bir UPS önerisi istemekteyim bütçe sıkıntı değil.
    PC'nin özellikleri:
    FX 8350 işlemci
    R7 370 2 GB ekran kartı
    500w +80 Plus PSU
    AOC E2461Fwh 23.6 LED monitor
    120 GB SSD
    500 GB Hardidsk
    16 GB 1600 MHz RAM
  • quote:

Orijinalden alıntı: DUKENMEZ

Merhaba arkadaşlar, UPS hakkında yeterli bilgiye sahip değilim öncelikle benim için gerekli olan şey elektrik gittiğinde PC'min ve internetimin gitmemesini önlemek. UPS bu konuda bana tam olarak yardımcı olacak mı arkadaşlar ? Eğer öyleyse minumum 30 dakika dayanacak bir UPS önerisi istemekteyim bütçe sıkıntı değil.
    PC'nin özellikleri:
    FX 8350 işlemci
    R7 370 2 GB ekran kartı
    500w +80 Plus PSU
    AOC E2461Fwh 23.6 LED monitor
    120 GB SSD
    500 GB Hardidsk
    16 GB 1600 MHz RAM
    ups uzun süre güç vermek için bir cihaz değildir amacı ani elektrik kesintilerinde pc yi güvenle kapatmak için zaman kazandırır bu zaman da donanıma bağlı olarak 5 ila 15 dakikadır. ama online ups alınırsa bu süre uzar fakat fanı sürekli çalıştığı için evde biraz ses yapar. online ups yazıp araştırın Google de bilgi bulursunuz

• S.a beyler kolay gelsin,elimde tuncmatik eco 1kva ups var ve xboone x ve 49ks8500 ile kullaniyorum arti modem takılı..
    Uygun fiyata tuncmatik 3kva pro ll x9 buldum..gerek varmi alsammi yani daha stabil calismasini istiyorum cihazların..

• Yardımcı olursaniz sevinirim çok bilgim yok bu konuda 🤗

• quote:

Orijinalden alıntı: BLACK84

Yardımcı olursaniz sevinirim çok bilgim yok bu konuda 🤗
    online ups mi elinizdeki?
  • Evet online ups

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • BLACK84 B kullanıcısına yanıt
    3 kv dediğin elektrik gidince biraz daha uzun süre tutar cihazları farkı bu olur
  • Merhaba, tuncmatik digitech pro 1000va UPS kullanıyorum. Elektrik kesintisi gibi durumlarda PC nin ani kapanmasını önleyip işlerimi kaydetmek için almıştım. Cihaz hiç açılmamaya başladı lcd ekranda görüntü yok ve herhangi bir ses yok. Ben bunu yaklaşık 4 yıldır kullanıyorum ömrü mu tükendi acaba? Şu an fiyatı 450 lira görünüyor tamir ettirmek mi mantıklı yoksa yenisini almak mı?

• imperial93 kullanıcısına yanıt
    fişteyken açılmıyorsa sigortası atmış olabilir bir elektrikçiye götürün baksın basit bir arıza olabilir
    Evet normal çalışırken bir gün hiç ses ve görüntü vermemeye başladı fişte tutmama rağmen. Üç tane elektrikçi ile konuştum biz o işi yapmıyoruz abi dediler, anlamadım valla. Tuncmatik servisine gitsem muhtemelen yenisi kadar para isterler. Ben yine birkaç elektrikciye daha sorayım sağolun cevap için

• imperial93 kullanıcısına yanıt
    ne iş yapıyormuş o dangalaklar hey allahım hepsi bir manyak oldu akü satmayı biliyorlar ama neyse siz işi bilmeyene denk gelmişsiniz alt tarafı sigorta varsa sağlam mı diye bakacak bu kadar olmadı servise danışın zaten inceleyip masrafı şu deyip yapalım mı derler
    Ben de anlamadım zaten hocam, yarın olsun konuşacağım servisle, onlar da yok demez herhalde yoksa iş başa düşecek

• 
Sayfa: önceki 417418419420421
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.