Şimdi Ara

## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU] (418. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.472
Cevap
111
Favori
732.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 416417418419420
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yakınında işi bilen bir elektrikçi varsa ona göster derim akü değişiminde doğru yapmışın zaten aküler 2 yada 3 yılda geberir ve değiştirirsin bu normal senin şansına ups de sorun var gibi normalde doğru takıldıysa yeni akü takınca açılması gerek
  • Bugün eski aküyü yenisiyle değiştirdim eskisi 9ah mış yeni taktığım 7ah lık bir sorun teşkil edermi birde eaki akünün üstünde depozitoludur yazıyor nereye atmam yada götürmem gerek çöpe atmak gibi salakça birşey yapmak istemiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gazef

Bugün eski aküyü yenisiyle değiştirdim eskisi 9ah mış yeni taktığım 7ah lık bir sorun teşkil edermi birde eaki akünün üstünde depozitoludur yazıyor nereye atmam yada götürmem gerek çöpe atmak gibi salakça birşey yapmak istemiyorum
    sorun olmaz 9ah biraz daha uzun süreli yani 7ah 2 dakika tutuyorsa 9ah 4 dakika gibi ama 9ah da dünya para olmuş sanki arsa satıyorlar eski akü nereye verilir bende bilmiyorum hiç araştırmadım açıkçası ama araştırmak lazım

EKLEME: biraz araştırdım ama ups akü geri dönüşüm yok gibi araba akülerinden bahsediliyor gibi genelde şu link var ups akü alıyor mu bilmemhttps://www.tekzen.com.tr/hurda-aku-alimi?gclid=Cj0KCQiAj4biBRC-ARIsAA4WaFjRvTtSdLjmlxFzdWSblJOrdRSOfr57Grg-G9Jk8rK7qaGe5HOLZvYaAmVEEALw_wcB

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 18 Ocak 2019; 20:32:51 >

• mito1172 kullanıcısına yanıt
    Yakınımda araba tamir dükkanı var alıyormusunuz dedim alıyoruz dedi değerlerini sordu para etmez ama onlar dedi amacım para almak değil zaten elimden çıksın çöpe gitmesin doğaya zarar vermesin istiyorum bir ara götürüp teslim edeceğim

• aynen genelde onlar var nette de ama araba aküsüydü bunu da alıyorlarsa iyi zaten amaç satmak değil bizde ama onlar satıyormuş
  • Merhaba. Hiç anlamadığım bir konu olduğu için yardım gerekti. İşyerim icin 3 adet ups alacağım.elektrik çok dalgalı ve çok sık kesinti yaşanıyor.

1. 2 pc, 2 modem,2 telsiz telefon,1 yazıcı

2. 1pc, 1 adet yazici,1 adet kamera kayıt cihazı,1 adet tartim cihaz adaptoru

3. 1 adet pc, 1 adet yazıcı

Online mi almaliyim en cok orada takıldım.hepsi 15-20dk acik tutsa cihazlari yeterli

• quote:

Orijinalden alıntı: FBcoskunFB

Merhaba. Hiç anlamadığım bir konu olduğu için yardım gerekti. İşyerim icin 3 adet ups alacağım.elektrik çok dalgalı ve çok sık kesinti yaşanıyor.

1. 2 pc, 2 modem,2 telsiz telefon,1 yazıcı

2. 1pc, 1 adet yazici,1 adet kamera kayıt cihazı,1 adet tartim cihaz adaptoru

3. 1 adet pc, 1 adet yazıcı

Online mi almaliyim en cok orada takıldım.hepsi 15-20dk acik tutsa cihazlari yeterli
    online alman gerek
    Peki güç-model tavsiyesi var mıdır her biri için

• FBcoskunFB F kullanıcısına yanıt
    online ups hiç kullanmadım ama diğer upsler işinizi görmez çünkü en fazla 5 dakika idare eder
  • Merhaba, pansiyonda resepsiyon için ups bakıyorum. INFORM GUARDIAN 1000AP modelini baya bir araştırdım. Kışın kapalı olduğum dönemlerde yıldırım ya da benzeri şeyden 2 senedir birşeylerim gidiyor. Geçen sene modem, dvr kayıt cihazı ve switch gitti. Ürünleri yeniden alırken s-link 8li akım korumalı priz aldım.bu sene buna rağmen yine modem ve dvr kayıt cihazı gitti.Bu baktığım ups'te telekom kablolarını da koruyabildiği görünüyor. UPS'e yine bu 8li akım koruyucu prizi bağlayıp; modem,dvr kayıt cihazı, switch, kamera trafosu (7 adet kamera için), printer, telefon, pos cihazı ve hotspot cihazı bağlı olacak. Laptop kullandığım için onu bağlama ihtiyacım yok.

Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
  • Eaton marka UPS nasildir kullanan var midir?
    APC nin 2kv modeli olmadigi icin Eaton a yoneldim ama bu marka hakkinda fikrim yok.

Emerson Eaton nasil acaba APC ile kiyaslandiginda?
  • elektrik kesilmediği zamanlarda UPS den ses geliyor mu fan sesi vs. ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: asderwet11

elektrik kesilmediği zamanlarda UPS den ses geliyor mu fan sesi vs. ?
    voltaj düzenlemek için nadirde olsa arada çalışıyor kısa süre
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

voltaj düzenlemek için nadirde olsa arada çalışıyor kısa süre

Alıntıları Göster
    Peki hocan kısa sure derken mesels 5 dk mi ve rahatsız edici seviyede mi
    Bu kısa surelik ses dışında hiç mi ses olmuyor cihazda

• asderwet11 A kullanıcısına yanıt
    sizin yaşadığınız yerdeki voltaja bağlı fazla dengesizse kısa aralıklarla çalışabilir örnek bende 10 15 saniye çalışıp duruyor bazen. ses beni rahatsız etmiyor fan sesi zaten artı gece düğmesinden kapatılıyor zaten çalışmaz
  • Merhaba, UPS'in arkasındaki rj45 girişini nasıl kullanabileceğim hakkın bilgisi olan var mı? bir kaç yerde modemden çıkıp ups'e, ups'ten çıkıp bilgisayara yazılmış. Yalnız ben kabloyu bilgisayara değil, switch'e bağlıyorum. Bir de bu şekilde yaptığımda nasıl bir koruma sağlayacak? yani telefon hattından gelen olası akım zaten modeme girmiş olmuyor mu?
  • Mc_Perfect M kullanıcısına yanıt
    ups ye bağlarsan akımı düzenleyip modeme yolluyor yani kablodan gelen akımda sorun olursa akımı düzenliyor yıldırım düşme koruması dahil bağlantı RJ-45'in IN yazan yerine telekomdan gelen hattı takıp out kısmınada splitterin line kısmını bağlaman gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 6 Şubat 2019; 19:13:49 >
    Çok uğraştım, uçları değiştirdim, rj11 yerine 45 uç kullandım, ama telekom hattından splitter a bağladığım vakit sinyal vermedi. Daha sonra başka bir forumda çizimli anlatılmış. Modemden ups'e Ups'ten dağıtım şeklinde ben de öyle yaptım. Modem-UPS-Switch olarak.. Çizim de bu;
  • arkadaşlar kasa ve monitör için tuncmatik 850VA aldım 5 ay sonra kaldıramaz oldu. Hiç tavsiye etmiyorum..

• 
Sayfa: önceki 416417418419420
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.