Şimdi Ara

## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU] (411. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.473
Cevap
111
Favori
733.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 409410411412413
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bu arada söylemeyi unutmuşum :)

ups. ye bir tane fan koymayı da düşünüyorum ,bu sayede ısı biraz düşük olacaktır
  • İnform 800va 2 gün önce elektrik kesildiğinde pc yi açık tutmayı başardı ,10 saniye sonra elektrik gelmişti bugün ise elektrik kesintisinde açık tutamadı. Pc kapandı ve ups de bip sesi aralıksız olarak ötüyordu sanki bug'a girmiş gibi. Moralim bozuldu 315 TL çöpe gitmiş gibi hissediyorum. Cihaz mı sorunlu yoksa kalitesiz ürün mü yapmışlar bilemiyorum. Firmaya da mail atıp soracağım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ekostros kullanıcısına yanıt
    açık tutmadı derken hemen mi kapandı? bende 1500 v olanı var 1 yıldır öyle bir sorun olmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

açık tutmadı derken hemen mi kapandı? bende 1500 v olanı var 1 yıldır öyle bir sorun olmadı
    Elektrik gittiği an kapandı aynı anda. Bip sesi aralıksız devam ediyordu, elektriğin geri gelmesi en fazla 10 saniye sürdü ve elektrik geldiğinde bip sesi hala devam ediyordu, power off/on yapınca normale döndü.
    sorun var gibi yeni aldıysan aldığın yere söyle servisi kim bilmiyorum
    Aralıksız devam eden BİP duyduysanız Overload hatası almışsınız. UPS besleyebileceğinden fazla yüklenme var demek. PC de açık bir uygulama, Oyun vs varmıydı? UPS PC harici bağlı başka bir cihaz var mı?
  • Elky kullanıcısına yanıt
    bak haklısın bu hiç aklıma gelmemişti akü de sorun yoksa yada ups de durduk yere kapanmaz pat diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekostros

Elektrik gittiği an kapandı aynı anda. Bip sesi aralıksız devam ediyordu, elektriğin geri gelmesi en fazla 10 saniye sürdü ve elektrik geldiğinde bip sesi hala devam ediyordu, power off/on yapınca normale döndü.

Alıntıları Göster
    inform guardion serisi ise devamlı aralıksız bip sesi ups arızasıdır. Kullanım kitapçığında hangi arıza durumunda nasıl aralıklarla ses çıkarttığı yazar. Genelde kapatıp açınca düzelir. Garanti varsa sık sık oluyor diyerek değişim isteyiniz.
  • Bağlı başka bir cihaz yok. Daha önce kullandığım 600'lük FSP yi aynı pc de 1 seneye yakın sorunsuz kullanmıştım 800'lükte fazla yük oluyorsa bu çok ilginç bir durum olur. Bu arada kesinti sırasında oyun oynuyordum. Şimdilik bir hamle yapmayacağım birkaç kesinti daha bekliyorum yine kapanırsa firmayla iletişime geçicem.

o zaman arkadaşın dediği modeldense arıza var demek ki. tavsiyem yükteyken fişini çek kapanırsa arıza var demektir
  • Oyun açık ve oyun kapalı olarak fişten çekip denicem. Yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkür ederim dostlar

aynen öyle dene rica ederiz
  • Makelsan kullanan var mı arkadaşlar? Led ekranı filan kullanışlı gözüküyor. Şunu almaya niyetlendim bakalım.

https://urun.n11.com/ups-ve-guc-kaynagi/makelsan-lion-x-1200va-720w-lcdusb2x12v-7ah-mu01200l11lx005-P280591486
  • Merhabalar tuncmatik ups kullanıyorum, alalı 3 sene oldu. Eskiden elektrik gidince devreye girerdi artık girmiyor. Direkt kapanıyor. Kapandığı zaman Power tuşuna basınca yine de şarja geçmiyor. Napmak lazım

• bu cihazlar genelde 3 yılı geçtikten sonra akü ölüyor ,o nedenle ilk iş sağlam akü varsa onla değiştirip kontrol etmek gerekli
    elektrik varken ups devreye girip bilgisayar açılıyorsa büyük ihtimal akü ölmüştür
  • Aynen hocam böyle oluyor ama akü fiyatları neredeyse ups nin yarısı, yeni ups almak mantıklı mıdır

• quote:

Orijinalden alıntı: devilsadvocate

Makelsan kullanan var mı arkadaşlar? Led ekranı filan kullanışlı gözüküyor. Şunu almaya niyetlendim bakalım.

https://urun.n11.com/ups-ve-guc-kaynagi/makelsan-lion-x-1200va-720w-lcdusb2x12v-7ah-mu01200l11lx005-P280591486
    ben aldım ertesi gün iade ettim. belki benim aldığım ürün arzılaydı bilmiyorum ama ürünü kutusundan çıkarıp fişini takar takmaz fan çalışmaya başladı. normalde sadece akü ve avr modunda çalışması gerekiyor ama benim aldığımda sürekli çalışıyordu. eğer düzgün çalışsaydı fanı güzeldi aslında rahatsız edici bir sesi yok. sadece üflediği havanın sesi var. ama 7/24 çalışınca ister istemez rahatsız ediyor. makelsana bununla ilgili mesaj attım cevap gelmedi.

bunun dışında ekranını da sevmedim. ups ister kapalı, ister açık olsun ekran 10 sn yanıp sonra kapanıyor. ups açık mı, kapalı mı, akü modunda mı, normal hat modunda mı belli olmuyor. açma kapama tuşuna bir kere basıp ekranı yakıp öyle bakmak gerekiyor. akü modunda susturmak için ise iki kere basmak gerekiyor.

yazılımı denedim, bir türlü ups'i görmedi. aküsü de güven vermedi. full doluyken ve ups'e bilgisayar bağlıyken fişi çıkarıp denedim direk yarıya düştü. fişi taktım 10 sn sonra tekrar akü full dolu gösterdi.

yalnız dediğim gibi benim aldığım ürün arızalı olabilir bu yüzden kesin birşey diyemem ama iade edip, daha önce kullanıp memnun kaldığım powerful ups siparişi verdim. powerful'da değil ekran, usb bağlantı yeri bile yok ama 3 yıl kullandım son derece memnundum. aküleri de oldukça sağlam. yeni verdiğim sipariş te hala kargoda umarım eskisi gibi sağlam çıkar

edit: powerful geldi. sorunsuz ve memnun şekilde kullanıyorum. arkadaşın verdiği linkteki yorumlara bakarsak benim aldığım makelsan bozuk değilmiş. fişe takar takmaz fanın çalıştığını söyleyen yeni bir yorum var. demek ki bu ürün böyleymiş. yalnız benim şansıma benim satıcı iyiydi, iadeyi onayladı, n11'deki arkadaşta sorun çıkarmış. n11 gibi yerlerden alışveriş yaparken satıcıya iade prosedürlerini sorun. ben makelsan'ı almadan önce satıcıya mesaj atmıştım. fan rahatsız ederse iade edebilirsin dedi ve sözünde durdu sorun çıkmadı. powerful alırken ise 3 farklı satıcıya sordum. biri direk olmaz dedi, diğeri olmaz demese de ürün ağır, kargo fiyatı fazla diye mırın kırın etti, üçüncüsü iade edebilirsiniz dedi, ondan aldım. sorun çıkmadığı için iade etmedim tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fire.Sword -- 2 Aralık 2018; 14:52:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: OggyOgg

Aynen hocam böyle oluyor ama akü fiyatları neredeyse ups nin yarısı, yeni ups almak mantıklı mıdır
    akün gebermiş belli ki ups de sorun yoksa tabiki aküyü yenilemek daha mantıklı ben 6 yıllık ups ye alt linktekini 1 hafta önce 110 tl ye aldım canavar gibi çalışıyor ups şuan 99 tl kaçırma derim en iyi aküdür satıcı da sağlamhttps://urun.n11.com/yedek-aku-ve-sarj-cihazlari/yuasa-np7-12-yuasa-12v-7ah-kuru-bakimsiz-aku-ups-ve-alarm-akusu-P149036359

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 23 Kasım 2018; 15:51:49 >

• ucuz aküler var ama genelde 1 yılı pek geçmiyor ,en fazla 2 yıl falan gidiyor
    gerçi yeni alınan ups aküleri de genelde 3. yıl bitiyor
  • Merhabalar,
    bulunduğum bölgede ve oturduğum binada elektrik problemi olduğu için ups almaya karar verdim.

Merak ettiğim konu kaçlık ups benim için uygun olur.

Bağlı olacak cihazlar 2 adet notebook (macbook pro ve ultrabook) ve 1 adet standart modem.

Şu ürün işimi görür mü?

Makelsan Lion+Plus 650 Va (Usb)/(5-10Dk) 1X12V/7Ah

https://www.hepsiburada.com/makelsan-lion-plus-650-va-usb-5-10dk-1x12v-7ah-p-HBV00000600JI?magaza=Abtek
  • 
Sayfa: önceki 409410411412413
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.