Şimdi Ara

## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU] (396. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.473
Cevap
111
Favori
733.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 394395396397398
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: troooy77

Cihazlarin hepsinde etiket olarak bulunan yerde. Makzimum tuketecegi guc yazar Watt cinsinden Kisaltmasi W 'dir. Bu degerlere bakip hepsini toplayarak cekecegin gucu hesaplayabilirsin. Fakat alacagin KGK'nin gucune bakarak cekecegin gucun % 30 gibi uzerinde olmasinda yarar var. Simdi asagida bir ornek hesaplama yapacagim ona gore sende hesaplayabilirsin.

Ornegin: Bir adet Led Monitor 100 watt.+ Bir adet Pc 250 watt.+ Inkjet bir yazici 150 Watt. diyelim

100 Watt. + 250 Watt. + 150 Watt.= 500 Watt.Toplam cekecegin guc. Degerler farazi verilmistir soyliyim.

%30 yuksek yuk dersek 650 Watt yapar.

Buda 850 VA'lik bir adet UPS sizin isinizi gorur diyebiliriz.

Fakat benim size tavsiyem alacaginiz cihazin butcenize gore cekeceginizden cok yuksek olmasi degil ama ne kadar yuksek olursa verimini o kadar iyi alabileceginizdir. Ayrica ilerde ben ustune bir cihaz daha ekleyeyim dediginizde problem yasamazsiniz. Yani anlayacaginiz KGK'yi sinirlarda almayin.

Sadece kasayı bağlıyorum ups'ye. Kasamda 700W psu var. Bu durumda 1000 va ups yeterli midir? Örneğin oyun oynarken elektrikler gittiğinde pc'yi kapatmak için gerekli zamanı bulabilir miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Beyler 1500 va bir ürün almayı planlıyorum
    tavsiye edeceğiniz bir marka var mı acaba
  • Bulursun sorun olmaz
  • Mad_Wolf kullanıcısına yanıt
    Yukarida bahsettigim cihaz 2000 VA APC en iyi markalardan birisi. Butcen ne kadar bilmiyorum. Iyi birsey dusunuyorsan ozelden msj at goruselim. 2. El fakat cok az kullanilmistir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: phoenix_wright

quote:

Orijinalden alıntı: troooy77

Cihazlarin hepsinde etiket olarak bulunan yerde. Makzimum tuketecegi guc yazar Watt cinsinden Kisaltmasi W 'dir. Bu degerlere bakip hepsini toplayarak cekecegin gucu hesaplayabilirsin. Fakat alacagin KGK'nin gucune bakarak cekecegin gucun % 30 gibi uzerinde olmasinda yarar var. Simdi asagida bir ornek hesaplama yapacagim ona gore sende hesaplayabilirsin.

Ornegin: Bir adet Led Monitor 100 watt.+ Bir adet Pc 250 watt.+ Inkjet bir yazici 150 Watt. diyelim

100 Watt. + 250 Watt. + 150 Watt.= 500 Watt.Toplam cekecegin guc. Degerler farazi verilmistir soyliyim.

%30 yuksek yuk dersek 650 Watt yapar.

Buda 850 VA'lik bir adet UPS sizin isinizi gorur diyebiliriz.

Fakat benim size tavsiyem alacaginiz cihazin butcenize gore cekeceginizden cok yuksek olmasi degil ama ne kadar yuksek olursa verimini o kadar iyi alabileceginizdir. Ayrica ilerde ben ustune bir cihaz daha ekleyeyim dediginizde problem yasamazsiniz. Yani anlayacaginiz KGK'yi sinirlarda almayin.

Sadece kasayı bağlıyorum ups'ye. Kasamda 700W psu var. Bu durumda 1000 va ups yeterli midir? Örneğin oyun oynarken elektrikler gittiğinde pc'yi kapatmak için gerekli zamanı bulabilir miyim?

Hocam tekrar söyleyim. Bende 1000kva tunçmatik vardı yeni bitti aküleri. Gittim 850 liğini aldım. 6 saat şarj ettim ve denedim. PC bağlı ve açıkken fişi çektim sıkıntısız götürüyor. Sana sistemimi yazayım aklında fikir oluşsun. Bu arada PSU'm Highpower 700w. Yani 1000liğe boşa para bayılmana gerek yok bence. 1000 liğin arkasında 600w yazıyor. 850 liğin arkasında da 480w yazıyor. Demek ki benim pc yükte dahi 480w çekmiyor.

Intel i5 3570k Soket 1155 İşlemci
    Xigmatek GAIA CPU Soğutucu
    MSI Z77A GD55 Anakart
    Sapphire HD 7870 2GB GHZ Edition Ekran Kartı
    GSkill Ripjaws 1600Mhz 8GB RAM
    Samsung EVO 850 240 GB SSD
    Seagate 1.5 TB HDD
    High Power 700W 80+ Element PSU
    Corsair Carbide 400R Kasa
    Acer S235HLABII 23.5 inç FHD LED Monitör

Edit: Sadece pcyi bağlıyorum demişsin. Harbi harbi yeter sana 850 lik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALBAY -- 11 Aralık 2017; 14:26:1 >

• Beyler doğru mu anladım
    şimdi line olan upsler duruma göre besleme yapıyor
    Mesela 205v düşerse gelen elektrik akü desteği ile regülasyon yapıyor
    Fakat nette bulduğum kaynaklar %10 arttırıyor diyor ve 250 civarı çıkıs verdigini yazıyor
    Peki 250v vermesi zarar vermiyor mu ekipmanlara kasa olsun pc olsun
    Aydınlatırsanız sevinirim
  • ben modem için UPS almak istiyorum.
    Eski modemimde tunçmatik'in modemler için ürettiği 6000 mah nano modemini kullanıyordum.Cihaz 12V 1A değerinde çıkış veriyordu ve modemi 3 saate yakın idare ediyordu elektrik kesintilerinde.
    Fakat yeni gelen modemin 12V 3000 mah girişi var yani artık bu ups'i modeme sürekli bağlı kullanamayacağım. Elektrik gittiğinde taksam bile en fazla 1 saat götürür belki de götürmez.

Normal 650 VA lık bir UPS alsam bu modemi kaç saat götürür yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: skynet

ben modem için UPS almak istiyorum.
    Eski modemimde tunçmatik'in modemler için ürettiği 6000 mah nano modemini kullanıyordum.Cihaz 12V 1A değerinde çıkış veriyordu ve modemi 3 saate yakın idare ediyordu elektrik kesintilerinde.
    Fakat yeni gelen modemin 12V 3000 mah girişi var yani artık bu ups'i modeme sürekli bağlı kullanamayacağım. Elektrik gittiğinde taksam bile en fazla 1 saat götürür belki de götürmez.

Normal 650 VA lık bir UPS alsam bu modemi kaç saat götürür yardımcı olursanız sevinirim.

Ne kadar götüreceğini bilemiyorum ama modem içinde 650va dan daha yukarısını almaya değmez bence.
  • ALBAY kullanıcısına yanıt
    hocam peki elektrik gittiğinde buzzer sesini kapatabileceğim tavsiye edeceğiniz bir cihaz var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: skynet

hocam peki elektrik gittiğinde buzzer sesini kapatabileceğim tavsiye edeceğiniz bir cihaz var mı ?

Yok hocam hiç bilmiyorum. Ama benim tunçmatik 1000 lik olanda öten ses kesiliyordu 1 kere daha basınca düğmeye otomatik kesiyordu.
  • peki hocam teorikte 12 vollt 3000 mah çeken bir cihaz saatte 36 watt güç tüketir değil mi ?

teknik özelliğine baktığımda 650 VA lık bir tunçmatik 360 watt güç depolayabiliyormuş.

eğer mantığım doğruysa modem bu cihazla 8-10 saat arası gidecektir
  • Arkadaşlar powercom 600va bir ups aldım bugün geldi kargosu. 7 saat taktım şarj ettim yüksüz bir şekilde şimdi deniyorum ama yok elektriği kestiğim anda kapatıyor pc yi. En fazla 5sn dayanıyor. Aküleri mi bitmiş yanı anlamadım sıfır ürün sonuçta.

• arkadaslar 150-200 liraya kadar elektirik gittiginde pc yi en az 10dk acık tutabilecek kapasitesi olan bi ups onerirmisiniz.
    pc ni kendı guc kaynagı 650w 80+
  • quote:

Orijinalden alıntı: GhotSht

Arkadaşlar powercom 600va bir ups aldım bugün geldi kargosu. 7 saat taktım şarj ettim yüksüz bir şekilde şimdi deniyorum ama yok elektriği kestiğim anda kapatıyor pc yi. En fazla 5sn dayanıyor. Aküleri mi bitmiş yanı anlamadım sıfır ürün sonuçta.

Açık mı şarj ettin cihazı kapalı mı? Aynı şey 3 gün önce sıfır aldığım tunçmatikte başıma geldi. Meğer kapalı şarj etmişim. Senin gibi deneyim dedim pat kapandı pc. Sonra açık şarj ettim sıkıntı çözüldü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: radef

arkadaslar 150-200 liraya kadar elektirik gittiginde pc yi en az 10dk acık tutabilecek kapasitesi olan bi ups onerirmisiniz.
    pc ni kendı guc kaynagı 650w 80+

208 liraya tunçmatik 850va var vatanda. O fiyatlara alabileceğin en yüksek değerli cihazlar arasında. 10 dakikadan emin olamam ama bir müddet götürür.
  • Ups yönetimi için güncel bir program var mı? PowerManagerII kullanıyorum ama çok eski bir program.
    Kapalıydı hocam.Kullanma kılavuzun da fişi prize takmanız yeterli kendi kendini şarj edecektir yazıyordu.

• quote:

Kapalıydı hocam.Kullanma kılavuzun da fişi prize takmanız yeterli kendi kendini şarj edecektir yazıyordu.

Benimkinde de öyle yazıyor. Yeşil ışık yanıp sönüyorsa şarj oluyor diyor oysa yeşil ışık ancak cihaz kapalıyken yanıp sönüyor. O zamanda şarj olmuyor cihaz.
    Bende kapalıyken şarj ettim.Dün akşamda kapalı bir şekilde şarja bıraktım.

Sistem bu 600va yeterli mi acaba yoksa şarjdan dolayı mı kapatıyor sistemi.

Amd 6300

R9 270X

6GB ddr3 ram

600watt 80+plus güç Kaynağı

İnternetten baktığımda max 350watt çektiğini gösteriyor +40watt monitörün çektiği güç var. Ama sistem hiç bir zaman ram işlemci ekran kartı olarak %100 çalışmıyor monitör bile %0 parlaklıkta.

• quote:

Bende kapalıyken şarj ettim.Dün akşamda kapalı bir şekilde şarja bıraktım.

Sistem bu 600va yeterli mi acaba yoksa şarjdan dolayı mı kapatıyor sistemi.

Amd 6300

R9 270X

6GB ddr3 ram

600watt 80+plus güç Kaynağı

İnternetten baktığımda max 350watt çektiğini gösteriyor +40watt monitörün çektiği güç var. Ama sistem hiç bir zaman ram işlemci ekran kartı olarak %100 çalışmıyor monitör bile %0 parlaklıkta.

Yalnız bu sisteme 600va yetmiyor olabilir. Benim 1000lik tunçmatiğin arkasında 600w yazıyordu. Şimdi 850li olanda 480w yazıyor. Ortalama yüzde 60 a denk geliyor bu çarpan değeri. Aynı mantıkla 600va ise maks. 360w verebilecektir, ve bu değer senin sistemini kaldırmıyor da olabilir. Ama sen yine de cihazı açık bırakıp en az 6 saat şarj et ve bir de öyle dene.

• 
Sayfa: önceki 394395396397398
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.