Şimdi Ara

## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU] (394. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.472
Cevap
111
Favori
732.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 392393394395396
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cihazin lcd menusunden ayar yaptim ben. Upsilon2000 programi sadece okuma gorevi goruyor hic bir ise yaramiyor. Programin acil guncellenmesi lazim artik. Yil olmus 2017. Yillardir ayni program var tuncmatikte

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aranel Ciryatan kullanıcısına yanıt
    Hocam sanmıyorum güncelleme geleceğini. powermanager bazı özellikleri halen windows2000 istiyor

AYrıca sıcaklık değeri alamıyorum. 0 gösteriyor.
  • ottoman984 kullanıcısına yanıt
    Bende sıcaklığı hem ürünün LCD'de hemde upsilon2000'de gösteriyor. Onda sıkıntı yok. Ama dediğim gibi program gerçekten çok eski. bide çok büyük bir strateji hatası yapmışım :D

Fiber internet kullanıyorum ve ONT sigorta kutusunun içinde. ben modemi falan bir güzel bağladım tabi UPS'e ve geçek elektrik gitti. O sırada bir baktım internette ünlem çıktı. WiFi kesilmedi ama ! oldu. Sonra dedim herhalde saha dolabında falanda elektrik gidiyor yapcak bişi yok derken bizim jeneratör devreye girince baktım ünlem gitti. Lan dedim noluyor ne alaka. Sonra jeton düştü :D sigorta kutusunda ONT var. Şimdi oraya tunçmatiğin modem ups'inden alıcam. ONT'nin adaptörünü söküp o cihazı takıcam. Odaya fiber çektiremiyorum çünkü. Çektirsem de o cihaz ile aynı para tutuyor zaten :D
    hocam bendeki lcd siz eco tipi, 2000 va lık. Sıcaklığı Powermanagerde malesef göremiyorum. Belki win10 dan kaynaklı olabilir ? Ancak yaz aylarında bu işime çok yarardı

Hazır sen yazmışken, şu modem olayı nedir ? bendeki fiber değil, turknet kullanıyorum. Ups nin arkasında eth girişi var fakat anlamadım ne işe yaradığını. Modemin fişini de ups ye taktım net gitmiyor zaten de eth yi çözemedim. Biraz noob gibi oluyorum ama kusura bakmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ottoman984 -- 24 Ekim 2017; 16:3:2 >
  • Koruma maksatlı kullanım için o RJ45 girişi. Modeme giren kabloyu oraya bağlıyorsun sonra diğer çıkışında 2 çıkış vardır bir in birde out. Out olanıda modeme bağlıyorsun. Telefon hattında olacak olası kaçaklarda modem zarar görmüyor.

Benim dediğim ise tamamen farklı bir durum. ONT ups e bağlı olmadığı için priz olarak elektrik gidince ONT gidiyor ve fiber internet kesiliyor. O yüzden bi tane şundan alıcamhttp://www.tuncmatik.com/urunler/tuketici-enerji-cozumleri/modem-ups.html
    ANladım hocam, normal hatlara göre fiber farklı diye ont gidiyor.

Ups deki in ve outlar dediğiniz gibi rj45 uç. AMa modeme giren kablo küçük telefon ucu. Bunu nasıl yapabiliriz ?
  • Emerson Liebert itON iyi midir ? Bende 800'lük fsp vardı 1 senede bozuldu ne pc'yi ne ps4'ü açık tutamıyor artık tırsıyorum pc patlayacak diye son 1 senede 2 kere psu patladı elektrik kesintilerinden geçen hafta 4. psu'yu taktım hergün elektrik gidiyor lanet ülkede. 1000'lik emerson alayım diyorum FSP gibi 1 senede bozulmayacaksa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekostros

Emerson Liebert itON iyi midir ? Bende 800'lük fsp vardı 1 senede bozuldu ne pc'yi ne ps4'ü açık tutamıyor artık tırsıyorum pc patlayacak diye son 1 senede 2 kere psu patladı elektrik kesintilerinden geçen hafta 4. psu'yu taktım hergün elektrik gidiyor lanet ülkede. 1000'lik emerson alayım diyorum FSP gibi 1 senede bozulmayacaksa

aküsü ölmüş onu yenilersen düzelir
  • Tuncmatik 650va lite II ups in aküsünü üzerinde bulunan aynı voltajdaki başka başka aküyle değiştirdim(12v7ah). Fakat prize takılı iken power tuşunun çevresindeki ışık yanmıyor ama elektrikten çektiğim zaman kırmızı yanıyor. Araştırdığım kadarıyla arıza olduğunda kırmızı yanıyormuş . Bir hatam mı var ya da ups miladını doldurmuşmudur ?
  • :S kullanıcısına yanıt
    3 akü yeniledim hiç öyle bir sorun olmadı cihaz alt resimde görülen 500v powercom du sadece geçen gün elektrik gidince kapanınca artık değişiklik zamanı gelmiş deyip 1500 va ups aldım sonuçta 7 yıllıktı yanlış takmayacağını varsayarak aldığın akü sorunlu olabilir ayrıca 9ah da takabilirdin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 16 Kasım 2017; 1:7:58 >

• Ciko_Seko kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Aynı üründen bende aldım ve 32' lcd televizyonuma bağladım, Power manager da pil seviyesi 5 dakika içinde %68 e düştü ama
    bu şeklide 1 saatin üstünde gitti. Kullanım süresi ile ilgili bir sıkıntı yok, fakat pil gösteriminde bu problemi sizde yaşadınız mı ? akü modun da pil göstergesi ilk 10 dakika nasıl seyrediyor, hiç denediniz mi ?
    Teşekkürler.
  • Herkese iyi forumlar..Malumunuz kara cuma etkinliği başladı..Amerikada oyun fiyatları oldukça uygun ülkemize göre..Usps fiyatlandırma konusunda araştırma yapmama rağmen pek sağlıklı bilgiye ulaşamadım henüz ve tecrübem de pek yok..Kısacası bir tane kutulu oyunu Amerikadan ülkemize gönderimi ne kadara mal olur cevap verirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: NormalOlOne

Herkese iyi forumlar..Malumunuz kara cuma etkinliği başladı..Amerikada oyun fiyatları oldukça uygun ülkemize göre..Usps fiyatlandırma konusunda araştırma yapmama rağmen pek sağlıklı bilgiye ulaşamadım henüz ve tecrübem de pek yok..Kısacası bir tane kutulu oyunu Amerikadan ülkemize gönderimi ne kadara mal olur cevap verirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler..

UPS mi alacaksın oyun mu? UPS alacaksan konu doğru da oyun ne alaka anlayamadım bu konuya yazmanı UPS kullanıma göre değişir elektrik kesilince 20 dakika idare etsin dersen 1000 v 1500 v yada 2000 v alınabilir online UPS istersen hem pahalı hem de gürültülüdür yok bana 5 dakika süre yeter dersen 650 v alabilirsin. oyuna gelirsek oyunu amazondan alacaksan sepete atıp tr ye kaça geliyor bakabilirsin

• Merhaba,
    Arkadaşımın güncel bir sistemi var 1080 ekran kartlı 34 inch monitörlü falan.
    Zamanında benden tuncmatık lite 1500 luk ups almıstı ve sıkıntısız 4-5 yıl boyunca kullanıyordu.
    1-2 ay önce pilleri öldüğünden değiştirdi fakat ups sacma davranıyormus
    Durdugu yerde fanı calısıp 10 dakika calıstık sonra upsten çat çat diye ses gelip sigorta atar gibi oluyormuş o yüzden arkadaş upsi değiştirmeye kadar verdi

Bu sistem ile hangi marka ve kaç kapasiteli ups kullanmalı acaba yardım edebilir misiniz lütfen
  • Mad_Wolf kullanıcısına yanıt
    Garip calisan UPS iniz 900 Watt gibi bir guc saglar ve sizin kullandiginiz sistemde bir problem yasamiyorsaniz demek oluyor ki bu guc size uygun gelecektir. Butceniz ne kadar bilmiyorum fakat size tavsiyem bu gibi uzun sureli kullanilacak cihazlarda daha kaliteli ve isim yapmis urunler almaniz. Size onerim bu olabilir.
  • ups'ın akülerini değiştireyim dedim. (2 adet aküsü var) son kırmızı + kabloyu takmaya calısınca kıvılcım cıkartıyor. acaba sorun aldığım akülerde mi? yoksa upsın devresinde/kablolarında mı sorun var?. kablo da hafif hafif siyah lekeler oluşmuş, önceden var mıydı hatırlamıyorum.

bu ups ömrünü tamamladı sanırım. mecbur yeni ups almak. akü değiştirmekte kurtarmaz herhalde?

• Uzun süre önce şu ups'i almıştım. Uzun zaman önce aküsü bitti ama ihtiyaç duyup değiştirmedim.

12 volt 7 lik veya 9 amperlik uyuyor diye biliyorum. Emin olmak için sorayım uyar mı bu aküler ?

Birde powerbankler ile kıyaslarsak kaç defa telefonu şarj edebilir bu güç kaynakları ?

Benim cihazın çıkışları maalesef fiş gibi değil 1 girişe 3 lü takmakta doğru değilmiş. Bunların aparatları da pahalı ne önerirsiniz ?
  • mersinaki M kullanıcısına yanıt
    Icini acip akunun kac amper olduguna bakabilirsin. 12 Volt sabittir akulerde genelde. Farkli bir istege gore uretilenler haric. Ayrica 3'lu takmak sakincali diye bir sey yok. Bende bahsettigin cihazin 2000 VA smart online olani var. Orjinal kutunun icinden 3 lu priz baglantisi cikiyor yani sorun olsa adamlar niye koysunlar. Sonrasinda sorun surada sen uclu priz kullanip uzerine haddinden fazla yuk yuklersen problem orada olusur. Yoksa sen gucune gore bir cihaz bagladigin surece sorun yok. Ayrica reelde senin cihazin goruntusune bakildiginda gucu dusuk bir cihaza benziyor. Yani sen cihaza zaten 2-3 cihaz baglayamazsin gucu yetmez ve bu durumda adamlar muhtemelen kutunun icine 3 lu priz koymamislardir. Bilmem aydinlatabildimmi?

Ornek olarak; cihaz 400 w ise sen gidip bir buzdolabi baglayamazsin. Yada bir kombi + bir tv + Vs. ondan dolayi 3 lu priz amlamsiz.
    Fakat dersenki ben 10 tane telefon sarj edecem tamam baglarsin ama o da amlasiz zaten bu cihazlar elektrik kesildiginde seni idare etsin diye degil. Elektrik kesildiginde veya dusuk voltajlarda cihazlari koruma amacli olarak tehlikesiz bir sekilde kapatilmasina yarar.

• quote:

Orijinalden alıntı: troooy77

Icini acip akunun kac amper olduguna bakabilirsin. 12 Volt sabittir akulerde genelde. Farkli bir istege gore uretilenler haric. Ayrica 3'lu takmak sakincali diye bir sey yok. Bende bahsettigin cihazin 2000 VA smart online olani var. Orjinal kutunun icinden 3 lu priz baglantisi cikiyor yani sorun olsa adamlar niye koysunlar. Sonrasinda sorun surada sen uclu priz kullanip uzerine haddinden fazla yuk yuklersen problem orada olusur. Yoksa sen gucune gore bir cihaz bagladigin surece sorun yok. Ayrica reelde senin cihazin goruntusune bakildiginda gucu dusuk bir cihaza benziyor. Yani sen cihaza zaten 2-3 cihaz baglayamazsin gucu yetmez ve bu durumda adamlar muhtemelen kutunun icine 3 lu priz koymamislardir. Bilmem aydinlatabildimmi?

Ornek olarak; cihaz 400 w ise sen gidip bir buzdolabi baglayamazsin. Yada bir kombi + bir tv + Vs. ondan dolayi 3 lu priz amlamsiz.
    Fakat dersenki ben 10 tane telefon sarj edecem tamam baglarsin ama o da amlasiz zaten bu cihazlar elektrik kesildiginde seni idare etsin diye degil. Elektrik kesildiginde veya dusuk voltajlarda cihazlari koruma amacli olarak tehlikesiz bir sekilde kapatilmasina yarar.

Hocam içindeki 7 amperlik ama 9 olanlarda uyabilir diye tahmin ediyorum.Boyutları uyarsa cihaz kaldırır mı dersiniz ?

Takabileceğim şey pc ve 117 ekran tv olur. Ama tvyi kaldırır mı bilmiyorum. Normal pc mönitörüm yok tv yi monitör olarak kullanıyorum. Ups 400 wat olarak görünüyor. Tv ise 150 watt. Bu durumda kaldırır ama kaç dakika taşır bilmiyorum.

Elbette elektrik kesildiğinde sistemi güvenli şekilde kapatmak için üretiliyor. Ancak powerbank olarak da kullanılır mı ? ve kullanılır ise ne kadar şarj edebilir ? 10 bin 20 bin mahlık powerbanklere göre değeri kaçtır ?

Ayrıca 2 3 cihaz bağlanmazsa niye 3 çıkışı var ? O zaman dediğiniz gibi gücüne göre bağlandığı sürece sorun yok.

Birde deşarj sırasında yüksek bir ses çıkartıyor bunu kapatmanın imkanı yok mu ?

• mersinaki M kullanıcısına yanıt
    9 Amper olursa bir problem olmaz. Biraz daha uzun sure akim verir. Fakat bu ahim sahim bir sure uzamaz soyliyim. Arti ses muhtemelen fandan geliyordur. Durdurulmasi problem yaratir sogutma olmayacagindan. 3 cikis demek dedigin gibi gucu gecmedikten sonra problem yaratmaz istedigini baglarsin ama dedigim gibi 400 w ise 3 adet 100 w lik cihaz baglayabilirsin. Harcayacagin guc sinira dayanmamalidir. Sonucta cihazlar sinirlarda calistirildigi zamanlarda problem yaratmaya meyillidirler. Buda ufak bir bilgi.

Not: Anlamsiz dememin nedeni artik bu teknolojide 100 w lik ne kaldi onu anlatmaya calistim. Ben 25 senelik bir elektrikci olarak sana tecrubemden gelen bilgilerimi aktariyorum. Elektrik konusunda bilgili olmadigindan bazi seyleri sana bu sekilde anlatmam zor. O yuzden sana bu kadar yardimci olabilirim. Kolay gelsin.
  • 
Sayfa: önceki 392393394395396
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.