Şimdi Ara

## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU] (379. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.473
Cevap
111
Favori
733.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 377378379380381
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yine UPS bozulduğu için mecburen bir Tuncmatik Lite II 650VA almak durumunda kaldım - en uygunu buydu. Kapalı iken UPS'ler sürekli şarj oluyor diye biliyorum; bu da kapalıyken önündeki ışık sürekli yanıp sönüyor (şarj olurken böyle yaparmış) fakat ışık hiç bir zaman tam olarak sönmüyor; bu normal mi acaba, yani doğal çalışma şekli bu mudur?

Dilerim Allah'tan bir sıkıntı yoktur, bu UPS işinden bıktım çünkü.

Teşekkürler.
  • Ben arastirmadan, daha dogrusu arastiramadan "Powercom RPT-1025Va" siparisi verdim ama hata mi ettim bilmiyorum. Hicbir yerde urunle ilgili yorum bulamadim. Daha once BNT-1000a modelini kullanmis ve memnundun. Tamamen markaya guvenerek siparis verdim. Urune sahip arkadaslarin yorumlarini alabilir miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elimde tunçmatik 650va lite var sanırsam 7-8 senelik aküsü bitmiş yeni akü taksam
    İ7 4790k
    16 gb 2000 mhz
    Asus maximus 7 hero
    Corsair Rm850 psu
    Gtx 980ti

Sistemi elektrikler gittikten sonra 10-15 dk güvenli ir şekilde kapatana kadar dayanır mı yoksa yeni ups mi almayalım eğer yeni upse alacaksam en a kaç Va olmalı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DİSCOVERYDELİ97

Elimde tunçmatik 650va lite var sanırsam 7-8 senelik aküsü bitmiş yeni akü taksam
    İ7 4790k
    16 gb 2000 mhz
    Asus maximus 7 hero
    Corsair Rm850 psu
    Gtx 980ti

Sistemi elektrikler gittikten sonra 10-15 dk güvenli ir şekilde kapatana kadar dayanır mı yoksa yeni ups mi almayalım eğer yeni upse alacaksam en a kaç Va olmalı?

Merhaba. Sizin en az 1000Va lik güç kaynağına ihtiyacınız var. Tahminimce 1000Va lik bir UPS sizi en fazla 5 dakika götürebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: KeremWharton

Merhaba,

Yine UPS bozulduğu için mecburen bir Tuncmatik Lite II 650VA almak durumunda kaldım - en uygunu buydu. Kapalı iken UPS'ler sürekli şarj oluyor diye biliyorum; bu da kapalıyken önündeki ışık sürekli yanıp sönüyor (şarj olurken böyle yaparmış) fakat ışık hiç bir zaman tam olarak sönmüyor; bu normal mi acaba, yani doğal çalışma şekli bu mudur?

Dilerim Allah'tan bir sıkıntı yoktur, bu UPS işinden bıktım çünkü.

Teşekkürler.

Bu sorunun cevabı önceki mesajlarda mevcut. Araştırınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gezer3082 -- 5 Temmuz 2016; 16:00:57 >
  • 1 laptop+1 adet 30" monitör+2 adet 22" monitör tv+2 adet uydu alıcı+ 1 adet media player+1 modem ve 1 tane içerisinde 4 adet disk olan NAS için online UPS düşünüyorum. Aslında elimde 3KWA'lık tunçmatik vardı aküleri bitik, yok pahasına elden çıkarmıştım çok gürültülü olduğundan. Ancak iyice araştırınca sessiz fanlarla bu sorunu çözen insanların paylaşımlarını gördüm. Sizce 3KWA'dan daha düşük kapasiteli bir online UPS ile bu cihazlara yeterli beslemeyi sağlayabilir miyim?
  • gezer3082 G kullanıcısına yanıt
    Hocam Merhaba,

Erdem Ups Olarak Ups in Her ne olursa olsun fanın çalışması gerekli Bağlantılar konusunda Ups 'in fişini prize bağlayın.daha sonra ups ile ilgili kullanmak istediğiniz ürünlerinizin fişini ups 'e bağlayın.Akım Koruma Olayına gelince Ups Voltaj Düzenleyicir.Belirli Voltaj aralıklarında( Standart Çalışma Voltajları ) Ups Özelliklerinde Belirtilmiştir.size sorun çıkarmaz.Sisteminize temiz 220 Volt çıkış sağlar.Akü ups şebeye bağlı olduğunda şarj edilir.Elektrikler Kesildiğinde Ups Aküden Beslenir.Size Önerim Ups inizi hiç kapatmamanız Eğerki işlemlerini yaptığınızda ups inizi kapatır iseniz;

Aküleriniz Normalden Daha hızlı ömrünü tamamlar.

diğer bir unsur ise sisteminizi ve ups sinizi çalıştırdınız ve elektrik kesintisi oldu akülerin şarzının yetersiz olması ile karsılaşır ve ups inizin erken kapanmasına neden olur..
    Hocam Merhaba,

Erdem Ups Olarak;
    Ups ler Kapalı iken şarz olmaz.Ups'ler Şebeye Bağlı olmalı ve kapatılmamalıdır.Ekranın Resmini Paylaşır iseniz sorunuza tam olarak yanıt verebilirim.
  • Ups Ler İçin Her Türlü Teknik Konuda Bu işi Yaptığımdan Dolayı Sizlere Erdem Ups Olarak Yardımcı Olabilirim Arkadaşlar .Dilerseniz Burdan Dilerseniz Web Site Üzerinden Ulaşabilirsiniz.
    Hocam Merhabalar,

Erdem Ups Olarak Ups'lerin kullanım amaçlarına deyinmek isterim.Ups İşlem Bittikten sonra kapatılmamalıdır.BU işlem akülerin ömrünü kısaltır.Sisteminizi Açtınız Aradan 1-2 dakika içinde elektirk gitti Akülerde şarz olmadı bu sürede ups direk kapanır ve sisteminizi korumak isterken sorun çıkabilir.
  • Tekrar merhaba,

Bugün itibariyle daha 1 ayı dolmadan Tunçmatik Lite II 650VA - ilk haftalarda düzgün çalıştıktan sonra - sorun çıkarmaya başladı. Elektrik gidince direkt olarak kapanıyor. Şu şekilde özetleyeyim:

- Elektriğe takılı iken açılıyor, işiniz bitip de kapatmak istediğinizde ışık kırmızıya dönüyor ve alarm sürekli (siz fişini çekene kadar) ötüyor

- Elektrikten çekili iken (aküsü dolu olduğu halde) açılmıyor.

- Elektrikten çekip bir kaç saat bıraktığımda cihaz normale döndü. Yani elektriğe takılı değilken açıldı (turuncu ışığını yakıp söndürmek suretiyle aküden besleme yaptı normalde şekilde) hatta bilgisayarı da böyle açtım denemek için. Ardından cihazı düğmesine basılı tutarak kapattım (herşeyi tam olarak kullanma klavuzunda söylendiği gibi yapıyorum ilk günden beri) ve yeşil ışık yanıp sönmeye başladı (yani şebekeden elektrik geliyor ve cihaz şarj oluyor) -- bu şekilde kullanmaya devam ettim ama birkaç saat sonra işim bitip de kapatmak istediğimde (düğmesine ışık kırmızıya dönene dek basılı tutularak kapatılıyor) ışık sürekli kırmızı yanmaya ve cihaz ötmeye başladı.

Kullanma kılavuzuna göre:
    - Şebekeden çalışma: Yeşil yanar
    - Aküden çalışma: Turuncu yanıp söner
    - Arıza: Kırmızı yanar

Sanırım yepyeni cihaz servise gidecek çünkü ben ne olduğunu anlamış değilim. Bir gece önce de belki aküdendir diye şebeke elektiriğine takılı ve açık vaziyette (kılavuzunda kapalıyken şarj olur dendiği halde) belki ancak açık şarj oluyordur da düzelir diye bırakmıştım ama değişen bir şey olmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: gezer3082
    Bu sorunun cevabı önceki mesajlarda mevcut. Araştırınız.

Tek bulduğum satılık ilanları oldu ne yazık ki. Zaten yepyeni alet sorun çıkardı... Teknik servisle çözmeye çalışacağım artık :(
  • Tunçmatik digitech pro 650va almayı düşünüyorum.Daha önce kullanan var mı?Yuasa aküsü varmış galiba.
    Birde 70w minimum güçte çalışma gibi bir durumu yokmuş.
  • 1000 va lık ups var elektirikj kesilince oyundayken pc reset atıyor, 1500 lük ups le değişim yapsam bu sorun ortadan kalkarmı ?

not: güç kaynağım 650w 80 plus corsair

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MogoLKhan -- 22 Temmuz 2016; 12:58:19 >
  • @erdemups
    Merhaba,
    Oto aküsü bağlayabileceğimiz yada bu tarz aküleri destekleyen bir UPS var mı şuan? Bu araez aküleri kullanmak için yapılan modifikasyonlar görüyorum ama direk hazır ürün olarak böyle bir ürün var mı?

• Selam DH ailesi,

i7 5930k işlemci , msı x99 gaming 7 ana kart , gtx 1080 amp extreme edition ekran kartı sistemim var. UPS satın almak istiyorum fakat bu konuda hiç tecrübem ve bilgim yok. Yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahago

Arkadaşlar sizden bi ricam olucak

3 adet ip telefon var toplam maks 9W güç harcayan bu telefonları elektrik kesilse bile 2 saat açık tutmak istiyoruz

Ups araştırıyorum fakat saat hesaplamasını yapamıyorum hangi tip kullancaz tam anlamadım

Bunun için bana çözüm önerebilir misiniz

Merhaba hala ihtiyacınız var ise cevap vereyim.

Dün tunçmatik digitech pro 650va aldım şu anda tam 3 saat oldu 8w led lambayı çalıştırıyor. ekranında akü doluluk seviyesi %75 civarında.

Sizin ihtiyacınızı görür.

• quote:

Orijinalden alıntı: Draxiss

http://www.vatanbilgisayar.com/fsp-fp1000-1000va-line-interactive-ups.html
    http://www.vatanbilgisayar.com/tuncmatik-digitech-pro-1000va-lcd-line-interactive-siyah-ups.html#genel-bakis
    http://www.vatanbilgisayar.com/tuncmatik-lite-ii-1000va-line-interactive-ups.html#genel-bakis

bu 1000liklerden hangisini önerirsiniz?

Bu ürünler çok eksi galiba? modelleri aratınca 2010 konuları filan çıkıyor bende öneri bekliyorum yani çok anlamam ama güncel ürünler almak lazım 2015 model altına düşmemek lazım. :)

• 
Sayfa: önceki 377378379380381
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.