Şimdi Ara

## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU] (378. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.472
Cevap
111
Favori
732.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 376377378379380
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    evet online ups
  • Ak Kurt kullanıcısına yanıt
    Hayır maalesef kapatamıyoruz. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: gezer3082

Hayır maalesef kapatamıyoruz. :)

ilginç bir durumTeşekkürler hocam yardımcı olduğun için...
  • kerem kullanıcısına yanıt
    merhaba arkadaşlar elimde Tunçmatik Lite II 650VA Kesintisiz Güç Kaynağı bulunmakta dün elektriksel bir arızadan dolayı ups elektrik kablosu takılıp açıldığında yeşil ışığı hızlı bir şekilde yanım sönüyor. fişi çıkardığımızda ise yeşil ışık bir kere göz kırpıp kapanıyor azda olsa elektronik bilgim var bilgilerini paylaşan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim
  • Arkadaşlar selam , oturduğum yerde 2-3 gecede bir yarım saat elektrik gidiyor (gece 2-3 civarı şu anda da kesik cepten yazıyorum) bazen üst üste geceleri hergün.. 2 yıldır bu çileyi çekiyorum istanbulda iyi bir yerde oturmama ragmen evi satıp taşınmayı bile düşünüyorum artık bıktım..Aklıma bu güç kaynakları geldi... Nasıl birşey alsam ki evin elektriğini yarım saat bir saat idare etse.. Alıp evin ana şalterine bağlayabileceğim elektrik gittiği zaman evi besleyecek birşey varmıdır ? Tek yaşıyorum açık kalacak olan birkaç lamba buzdolabı pc tv ve sinema sistemi.. Genelde bunlar açık oluyor otururken..Kaç paraya böyle birşeyi bulabilirim 1-2 bin liraya kurtarırmıyım ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar öncelikle özür diliyorum. ( Neden diyecek olanlar için: konu çok uzun okumaya üşendim, genel olarak bilgisayar için mesajlar olduğundan.)

Ben notebook için bir UPS bakıyorum, elektrik gittiğinde beni bir kaç saat idare ettirebilecek bir şey, kendi bataryası bitmek üzereyken kullanacağım.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
  • Merhaba, önceki gönderilerden çıklarım yapmaya çalıştım ama kullanım durmu pek sorulmamaış

Yaklaşık 700W kullanan bir PC, 29''lik 2 monitör ve 1 modemi elektrikler kesildiğinde 1-1,5 saat götürebilecek bir UPS arıyorum, tavsiyelerinizi bekliyorum. Bütçe 1500TL ye kadar çıkabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Plegus -- 3 Haziran 2016; 16:45:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Plegus

Merhaba, önceki gönderilerden çıklarım yapmaya çalıştım ama kullanım durmu pek sorulmamaış

Yaklaşık 700W kullanan bir PC, 29''lik 2 monitör ve 1 modemi elektrikler kesildiğinde 1-1,5 saat götürebilecek bir UPS arıyorum, tavsiyelerinizi bekliyorum. Bütçe 1500TL ye kadar çıkabilir.

Siz en iyisi online bir UPS alıp kapalı tip sulu akü ile kullanın. Biz mağazada bu şekilde kullanıyoruz mağazanın komplesini 8 Saat goturebiliyor.

• Merhaba, evimde led aydınlatmalar bulunuyor ben ev hattına ups bağlayarak elektrik kesildiğinde sadece bu ledlerin yanmasını istiyorum. Nasıl yapabilirim? Hangi ups u kulllanmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim
  • İsmini Vermek İstemeyen Halil kullanıcısına yanıt
    hocam bende bugun bi ups sahibi oldum aynısını düşünüyorum balığa falan gidince kullanırmıyım diye, sanırım 220 çıkıştan led şeritler için kullanılan 12v çeviriciyi bağladığınızda, ledleriniz çalışır.
  • Merhaba, bende televizyon pc ve ps4 için ups almayı düşünüyorum bugün bir kaç marka baktım siz hangilerini tavsiye edersiniz.
    inform
    Powercom
    S-link
    Tuncmatik
  • Merhaba,

APC BX950U-GR 950VA almayı düşünüyorum ama ürünün aşağıdaki dokümanında "bataryası kullanıcı tarafından değiştirilemez, servis değiştirmelidir" gibi birşey yazıyor. Gerektiğinde batarya değiştirmek için servise para vermek istemiyorum. Ayrıca APC değil istediğim bataryayı takabilmek isiyorum. Bu UPS'deki bataryayı gerçekten kendim değiştiremez miyim? Sebebi ne olabilirki?

http://www.apcmedia.com/salestools/AHUG-9MQ5LM/AHUG-9MQ5LM_R0_EN.pdf
  • Semttimde çok fazla elektrik kesintisi olmuyor, ancak son aylarda voltaj düzensizliği arttı,

prizde voltaj 224 ila 245 arasında değişiyor.

Cihazlar ses sistemi ile ilgili olduğundan ( müzik studyosu) ses kalitesinde kesinlikle olumsuz etki etmemesi gerekir.,
    Seçeceğimiz cihazların yarattığı manyetik alanı mümkün olduğunca az olmalı

bilindiği gibi manyetik alan insan sağlığı üzerinde çok olumsuz etkileri var ve cihaza maksimum 1,3metre uzaklıkta durabileceğim.

3 tercihten birin yapmam gerekiyor Günde 5 ila 8 saat arası kullanılacak sistem güç ihtiyacım maximum 1600watt, çoğunlukla 1200watt civarı.

1- line-interactive ups: kusursuz bir regülasyon yapan modeli olması lazım yani belirli bir voltu geçince çat diye 20-30volt düşürmeyecek yda artırmayacak yani devamlı regüle edecek. Marka ve model öneriniz?

2- online ups : 3kva bir online ups alsam apc yada liebert emerson marka düşünüyorum, aküleri ne kadar idare eder, akü değişim maliyeti nedir(mesela kendimiz gidip yuasa akü alsak takabilirmiyiz yoksa illaki markanın akülerinimi kullanmam gerekli) Online ups in yarattığı manyetik alan diğer seçeneklerime göre ne kadardır?

3-bu seçenek en çok aklıma yatıyor, STATİK regülatör almayı düşünüyorum. Hangi markayı önerirsiniz ve bunun yarattığı manyetik alan ne kadardır?

• arkadaşlar hepinize merhabalar ups konusunda teknik bilgi sahibi insanları bu sitede görmek çok güzel biz acemi kullanıcılara yardımcı olduğunuz için sizlere sonsuz teşekkür ediyorum sağolun var olun. benim bir sorum olacaktı ben semtimizde metro inşaatı yüzünden sık sık elektriğin kesilmesi yüzünden bir tane ups almaya karar verdim, önce internette baya bir araştırdım ayrıca bu forumu okudum. sonra fsp nin 1500va line interactine güç kaynağını gazi vatandan aldım. güç kaynağının kullanım kulavızu beni tatmin etmediği çünkü ilk defa kullanıyorum oyüzden konu ile bilgisi olan arkadaşlardan bilgi rica ediyorum.

öncelikle benim sistemim 750w psu + 40w led 1080p mönitör var, ilk başta önline ve line interactive arasında gittim geldim sonra vatandaki arkadaş eğer kaliteli bir psu varsa line interactive yeter dedi hangi model psu kullandığımı sordu cooler master gx750 kullanıyorum dedim o zaman line intractive al dedi bende onu aldım öncelikle doğrumu yaptım tam emin değilim birinci sorum buydu.

ikinci sorum güç kaynağını bugün aldım direk arkadaki prizlerden birine kasa birine mönitörü bağladım ups nin fişinide akım korumalı prize bağladım ordanda fişe taktım sonra upsnin düğmesine bastım yeşil olarak yandı pcye elektrik geldi ve pcyi açtım şuan çalışıyor, sorum şu akü böyle şarj oluyormu yani şu an elektrik var, ayrıca upsnin şuan arkasındaki fanı çlışmıyor (elektrik gittikten sonra devreye girecek fan galiba) artı biraz üstü sıcak, akım korumalı prizi aracı yapmakla doğrumu yaptım acaba.

şu an herşey doğrumu beni bilginizle aydınlatırmısınız

• quote:

Orijinalden alıntı: firebird1150

arkadaşlar hepinize merhabalar ups konusunda teknik bilgi sahibi insanları bu sitede görmek çok güzel biz acemi kullanıcılara yardımcı olduğunuz için sizlere sonsuz teşekkür ediyorum sağolun var olun. benim bir sorum olacaktı ben semtimizde metro inşaatı yüzünden sık sık elektriğin kesilmesi yüzünden bir tane ups almaya karar verdim, önce internette baya bir araştırdım ayrıca bu forumu okudum. sonra fsp nin 1500va line interactine güç kaynağını gazi vatandan aldım. güç kaynağının kullanım kulavızu beni tatmin etmediği çünkü ilk defa kullanıyorum oyüzden konu ile bilgisi olan arkadaşlardan bilgi rica ediyorum.

öncelikle benim sistemim 750w psu + 40w led 1080p mönitör var, ilk başta önline ve line interactive arasında gittim geldim sonra vatandaki arkadaş eğer kaliteli bir psu varsa line interactive yeter dedi hangi model psu kullandığımı sordu cooler master gx750 kullanıyorum dedim o zaman line intractive al dedi bende onu aldım öncelikle doğrumu yaptım tam emin değilim birinci sorum buydu.

ikinci sorum güç kaynağını bugün aldım direk arkadaki prizlerden birine kasa birine mönitörü bağladım ups nin fişinide akım korumalı prize bağladım ordanda fişe taktım sonra upsnin düğmesine bastım yeşil olarak yandı pcye elektrik geldi ve pcyi açtım şuan çalışıyor, sorum şu akü böyle şarj oluyormu yani şu an elektrik var, ayrıca upsnin şuan arkasındaki fanı çlışmıyor (elektrik gittikten sonra devreye girecek fan galiba) artı biraz üstü sıcak, akım korumalı prizi aracı yapmakla doğrumu yaptım acaba.

Fsp güzel F/P ürünleri çıkarıyor o konuda bir sıkıntı yok. Sistemi komple UPS ye bağlayın açıkta bir şey kalmasın. UPS çalışırken ve arada sizin bilgisayarı çalıştırırken şarj alır o konuda da sıkıntı yok. UPS nin fişini ise UPS den bağımsız bir prize bağlaman lazım o kadar. Yani kısacası tak kullan misali, kenarda kalır işini yapar çokda dikkat edecek bir şey yok. :) Hayırlı olsun güle güle kullanın.

• Geçmişte sormuştum ancak satın almadım, güncel olarak 2 modemi besleyecek ups önerisi bekliyorum
  • quote:

quote:

arkadaşlar hepinize merhabalar ups konusunda teknik bilgi sahibi insanları bu sitede görmek çok güzel biz acemi kullanıcılara yardımcı olduğunuz için sizlere sonsuz teşekkür ediyorum sağolun var olun. benim bir sorum olacaktı ben semtimizde metro inşaatı yüzünden sık sık elektriğin kesilmesi yüzünden bir tane ups almaya karar verdim, önce internette baya bir araştırdım ayrıca bu forumu okudum. sonra fsp nin 1500va line interactine güç kaynağını gazi vatandan aldım. güç kaynağının kullanım kulavızu beni tatmin etmediği çünkü ilk defa kullanıyorum oyüzden konu ile bilgisi olan arkadaşlardan bilgi rica ediyorum.

Fsp güzel F/P ürünleri çıkarıyor o konuda bir sıkıntı yok. Sistemi komple UPS ye bağlayın açıkta bir şey kalmasın. UPS çalışırken ve arada sizin bilgisayarı çalıştırırken şarj alır o konuda da sıkıntı yok. UPS nin fişini ise UPS den bağımsız bir prize bağlaman lazım o kadar. Yani kısacası tak kullan misali, kenarda kalır işini yapar çokda dikkat edecek bir şey yok. :) Hayırlı olsun güle güle kullanın.

hocam cevap için teşekkür ederim ancak birşey daha var sormak istediğim bilgisayarı kapattığımızda ups yi düğmesinden kapatıp fişini çekelimmi yoksa sadece düğmeden kapatıp fişte mi kalsın

• Bende bu ara yaşadığım sürekli elektrik kesintilerinden ötürü ups cihazı almaya karar verdim çünkü her gittiğinde pc ve nas cihazım bir anda kapanıyordu ve daha önce harddiskim bu nedenle bozulmuştu. Fsp nin 1000VA lık modelini aldım iyi mi yoksa kötü mü yaptım bilmiyorum. Cihaz şu an şarjda 1-2 saate bağlayacağım amacım elektrik gittikten sonra 1-2 dk beni idare etmesi. Aslında konuyu çok uzun uzun araştırmadan cihazı aldım ama tam yük altında yaklaşık 500-550 watt güç tüketebilecek bir sistemim olduğunu düşünürsek yeterli olur mu emin olamadım. Acaba Vatana gidip elimdekimi versem 1500 lük olanını alabilir miyim yoksa bu beni idare eder mi? Gerçi ekran kartını Gtx 1080 alarak güç tüketimini birz olsun azaltmayı umuyorum ama şu anki Gtx 980ti yük altında 250 watt civarı güç çekiyor tek başına. Ama dediğim gibi 1-2 dk beni idare etse yeter en azından bilgisayarı düzgün bir biçimde kapatma fırsatı bulabilirim.

• quote:

quote:

quote:

hocam cevap için teşekkür ederim ancak birşey daha var sormak istediğim bilgisayarı kapattığımızda ups yi düğmesinden kapatıp fişini çekelimmi yoksa sadece düğmeden kapatıp fişte mi kalsın

Şarj alması için fiste kalması lazım. Dugmeden kapatabilir siniz sorun çıkmaz. Bu arada bilgisayarın da fişleri UPS ye bağlı olduğu için UPS yi kapattığınızda UPS ye bağlı olan herşey kapanır.

• Arkadaşlar sizden bi ricam olucak

3 adet ip telefon var toplam maks 9W güç harcayan bu telefonları elektrik kesilse bile 2 saat açık tutmak istiyoruz

Ups araştırıyorum fakat saat hesaplamasını yapamıyorum hangi tip kullancaz tam anlamadım

Bunun için bana çözüm önerebilir misiniz

• 
Sayfa: önceki 376377378379380
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.