Şimdi Ara

## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU] (374. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.473
Cevap
111
Favori
733.017
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 372373374375376
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Comaa

MAKELSAN ARMY 1500VA UPS KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAĞI düşünüyorum arkadaşlar marka hakkında bilgisi olan varmı ? İmzamdaki sistem için düşünüyorum?

Alıntıları Göster
    iyi günler evimde 2adet kasa 1adet monitor mevcut bunlar için ups önerisi alıcaktım.

1.Pc özellikleri

Ekran kartı MSI R7 370 GAMING
    İşlemci AMD FX8350
    Psu 500W 80+ Plus
    Ram 8gb 1600 mhz ve ssd mevcut

2. Pc özellikleri

Ekran kartı HD 5800
    İşlemci AMD FX8350
    Psu 500W 80+ Plus
    Ram 8gb 1600mhz ve ssd mevcut

Monitor 23.6 inç AOC

Elektrik gititğini beni max 30dk - 1 saat idare edicek bi ups önerisi istiyorum birde kullanan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim elektrik gittiğinde upsa modemide takıcam net gitmeycek değilmi.Bütcem max 1000tl şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: MrtDUKENMEZ

iyi günler evimde 2adet kasa 1adet monitor mevcut bunlar için ups önerisi alıcaktım.

1.Pc özellikleri

Ekran kartı MSI R7 370 GAMING
    İşlemci AMD FX8350
    Psu 500W 80+ Plus
    Ram 8gb 1600 mhz ve ssd mevcut

2. Pc özellikleri

Ekran kartı HD 5800
    İşlemci AMD FX8350
    Psu 500W 80+ Plus
    Ram 8gb 1600mhz ve ssd mevcut

Monitor 23.6 inç AOC

Elektrik gititğini beni max 30dk - 1 saat idare edicek bi ups önerisi istiyorum birde kullanan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim elektrik gittiğinde upsa modemide takıcam net gitmeycek değilmi.Bütcem max 1000tl şimdiden teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Kerem hocam kolay gelsin kgk için alacağım yer ttec ve vigor markar akü var dedi sence bu aküler nasıl ?

• quote:

Orijinalden alıntı: marjliw

Arkadaslar ups sistemleri cok pahalidir.her yil akuleri degistirmek gerekir.bunun yerine saglam bir toprakla sistemlerinizi calistirin.
    10 tl bir voltmetre alin topraginizi olcun.prizden degil cihaziniza son giristen.2 yilda bir powersupply almak veya batarya almak daha ekonomiktir.cihaziniza ariza veren sey fazla toprak akimi veya faz dalalanmalidir.
    Bir pc yi 2 kw ups 1 saat acik tutabilir.elektrik kesintilerinin buyuk kismi 1 saatten fazladir.upsler jenerator sistemi olan yerlerde kullanmak daha mantiklidir.amac elektirik kesintisinde jenarator devreye girmeden 1_3 dk surede cihazin kapanmasini saglamaktir.
    Ayrica modem veya nas baglamak istryen arkadaslar binanizdaki net saglayicinizin ana kutusu elektrikle calisir.modeminizi ups baglasaniz bile nete guremezsiniz.
    Sogutucu veya isitici baglayan arkadaslara ise aklindan ups cikarsin mini bir dolap icin bile 30 dk calisma icin 6 kw almalari gerekir.
    Bazi istisnai cihaxlar olabilir fakat ben bu baslik altinda goremedim.
    Cok cok fazla takintiliyim diyen arkadaslar regulator veya online ups-jenetatorden ikilisinden yana tercih kullanmalidirlar.ttsklr
    satılık fsp champ 1 kwa online ups

1 hafta önce vatan bilgisayardan alındı.faturalı sıfır gibi ürün
    2 gün kullanıldı kutusuna kaldırıldı.
    724 tl verildi fakat bazı maddi sorunlar ve ürünün fiyatının çok gelmesi nedeniyle satmak zorundayım.
    650 tl ankara içi elden deneyip görüp alabilirsiniz.

açıkcası alırken fazla hesap yapmadan almışız.satmak zorundayız şuan.

- internette online ups lerin ses konusunda sıkıntılı oldugunu okuduk fakat inanılmayacak kadar sessiz bir ürün.bu konuda kesinlikle tavsiye ederim.
    ses konusunda süper, odada gayet rahatsız etmeden çalışıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: kerem

bahmett

1. Sitenin hesapladığı güç tüketimi doğru. 180-200 watt arası bir güç tüketir. 600 VA lık bir ups yeter

2. "Üçlü prize Acer x233h monitor + Yukarıdaki sistem + crea J100 netbook takıp üçlü prizin fişini upsye UPSnin fişini de ikinci bir prize taksam." Bu raya kadar tamam fakat ufo, buzdolabı gibi yüksek güç harcayan aletleri ups taşıyamaz

3. Diğer kasa için 1000 VA (600 watt) ups yeterli.

4. Kesintisiz güç kaynakları (ups) 7/24 çalışabilcek şekilde üretilirler. Devamlı fişte takılı durmasının bir sakıncası yok

Alıntıları Göster
    Merhabalar herkese sistemimi elektrik kesintilerinden ve veri kaybından korumak için ups almak istiyorum.Ups e imzamda özellikleri yazan 750w bir pc ve 21.5'' full hd bir monitör bağlayacağım ve ups den beklentim elektrik kesildikten sonra beni 5-8 dakika arası idare etmesi.Sizce hangi ups i almalıyım?

• quote:

Orijinalden alıntı: suwin

Merhabalar herkese sistemimi elektrik kesintilerinden ve veri kaybından korumak için ups almak istiyorum.Ups e imzamda özellikleri yazan 750w bir pc ve 21.5'' full hd bir monitör bağlayacağım ve ups den beklentim elektrik kesildikten sonra beni 5-8 dakika arası idare etmesi.Sizce hangi ups i almalıyım?

Şu işimi görürü mü?http://www.tuncmatik.com/?page=/tec/urunler/id/273/tuncmatik-lite-ii-1000va.html

• suwin kullanıcısına yanıt
    Oyun vs acik olmayacaksa, her turlu 10dk ustu kaldirir. Fakat tavsiyem Tuncmatik yerine en azindan yurtdisinda da satilan, taninan bir markanin urununu secin. Yerli mali diye destek olalim diye aldigim Tuncmatik komple Made In PRC cikti. Akuleri belki Turk malidir diyecegim ama oda mumkun degil, Turk Akuleri daha kaliteli ve daha pahali oluyor cunku. ucuz olsun diye ucuz, Cin akuleri kullaniyorlar.

Benim bu konudaki eski mesajlarimi okuyabilirsiniz, Tuncmatik ile yasadigim sorunlari okur sunuz.

quote:

Orijinalden alıntı: Elky

Benimde 2012 de aldığım, 2014 de garantisi dolduktan 3 ay sonra Aküleri iflas eden Tunçmatiğim vardı. Akülerini 9a Yuasa ile değiştirmeme rağmen 1 yıl sonra o aküleride bu Tunçmatik bozdu. Yuasaları henüz garantiye göndermedim ama yakında göndereceğim.

Şuan APC Bx1400u-gr Back-ups 1400va bir KGK kullanıyorum.

Herkese tavsiyem USA ve EU ülkelerinde de satılan, kalitesi, doğru düzgün test sonuçları olan APC, Emerson, FSP gibi bir markanın ürünün tercih edin.Binlerce TL vererek topladığım bir sisteme, ne olduğu belli olmayan 200-300TL bir KGK bağlamak bana mantıklı gelmiyor artık. İşin ucunda yangın tehlikesi de var.

• quote:

Oyun vs acik olmayacaksa, her turlu 10dk ustu kaldirir. Fakat tavsiyem Tuncmatik yerine en azindan yurtdisinda da satilan, taninan bir markanin urununu secin. Yerli mali diye destek olalim diye aldigim Tuncmatik komple Made In PRC cikti. Akuleri belki Turk malidir diyecegim ama oda mumkun degil, Turk Akuleri daha kaliteli ve daha pahali oluyor cunku. ucuz olsun diye ucuz, Cin akuleri kullaniyorlar.

Benim bu konudaki eski mesajlarimi okuyabilirsiniz, Tuncmatik ile yasadigim sorunlari okur sunuz.

quote:

Benimde 2012 de aldığım, 2014 de garantisi dolduktan 3 ay sonra Aküleri iflas eden Tunçmatiğim vardı. Akülerini 9a Yuasa ile değiştirmeme rağmen 1 yıl sonra o aküleride bu Tunçmatik bozdu. Yuasaları henüz garantiye göndermedim ama yakında göndereceğim.

Şuan APC Bx1400u-gr Back-ups 1400va bir KGK kullanıyorum.

Herkese tavsiyem USA ve EU ülkelerinde de satılan, kalitesi, doğru düzgün test sonuçları olan APC, Emerson, FSP gibi bir markanın ürünün tercih edin.Binlerce TL vererek topladığım bir sisteme, ne olduğu belli olmayan 200-300TL bir KGK bağlamak bana mantıklı gelmiyor artık. İşin ucunda yangın tehlikesi de var.
    Elimde Eaton 5e marka 1100i ups var. Sıfır, kutusundadır. 6 adaptör girişlidir. Yanında 3 adet adaptör ve bir adet universal dönüştürücü vardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Faith!

Elimde Eaton 5e marka 1100i ups var. Sıfır, kutusundadır. 6 adaptör girişlidir. Yanında 3 adet adaptör ve bir adet universal dönüştürücü vardır.

Alıntıları Göster
    Apartmanda jenerator var. Elektrik kesiliyor. 1 dakika sonra devreye giriyor.
    Jeneratoru koruma amaçlı 1 dakika sonra devreye aldıklarını söyledirler.

Bu 1-2 dakikalık jeneratorun devreye girme/çıkma sürecinde bilgisayarın(750 w psu+23inc monitör) ve uydunet modemin çalışmaya devamını sağlamak için ne önerirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: hurik

Apartmanda jenerator var. Elektrik kesiliyor. 1 dakika sonra devreye giriyor.
    Jeneratoru koruma amaçlı 1 dakika sonra devreye aldıklarını söyledirler.

Bu 1-2 dakikalık jeneratorun devreye girme/çıkma sürecinde bilgisayarın(750 w psu+23inc monitör) ve uydunet modemin çalışmaya devamını sağlamak için ne önerirsiniz.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar lütfen bilgi verin. Elimde Tunçmatik Lite II 850VA ups var yeni aldım. Cihazda sorun yok normal bir şekilde çalışıyor ancak kafama takılan birşey var. Elektrik kesilmese dahi çalışma sesi biraz yüksek gibi geldi bana. Hani elektrikler kesilince cihazın bip bip sesi haricinde çalışma sesi duyuluyor ya zzzzz diye. İşte bu şekilde çalışıyor sürekli. Bu modeli kullanan varsa kontrol edebilir mi, normal mi yoksa benim cihazda mı problem var.

• Merhaba,
    Alarm sistemi izleme merkezi ile telefon üzerinden haberleşiyor. Fakat telefon hattım Türk Telekom fiber modem üzerinden geliyor, eskisi gibi bakır kablo değil yani. Sonuçta elektrik kesilince telefon gidiyor :)

Önlem olarak ups kullanacağım. Ararken tunçmatik nano'yu buldum, sizce nasıl?

http://www.tuncmatik.com/?page=/tec/urunler/id/317/tuncmatik-nano-ups.html

Yoksa daha düzgün bir UPS mi almak lazım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: abysabys

Merhaba,
    Alarm sistemi izleme merkezi ile telefon üzerinden haberleşiyor. Fakat telefon hattım Türk Telekom fiber modem üzerinden geliyor, eskisi gibi bakır kablo değil yani. Sonuçta elektrik kesilince telefon gidiyor :)

Önlem olarak ups kullanacağım. Ararken tunçmatik nano'yu buldum, sizce nasıl?

http://www.tuncmatik.com/?page=/tec/urunler/id/317/tuncmatik-nano-ups.html

Yoksa daha düzgün bir UPS mi almak lazım?
    Emerson Liebert ITON 2000VA E 230V Line İnteractive Ups
    Arkadaşlar merhaba , yukarda zdığım ups 3 gün oldu alalı.
    6 saat şarz da bıraktım ve cıhazı açmadım, bu şarz esnasında fan sesi rahatsız edecek seviyede oldu.
    6 saat şarzdan sonra cihazı açıp sisteme dahil ettim.
    Deneme amaçlı tv ve avr açık halde 15 dk. Kadar çalıştı,pipleme hızlanınca tekrar elektiriği devreye soktum
    Şimdi cihaz günde birkaç defa fan devreye girerek çalışmaya başlıyor,fan sesi yüksek olduğundan dikkat çekiyor odada.
    Yaklaşık 1 saat çalışıp fan duruyor, bu esnada elektirikler kesilmemiş durumda.
    Şimdi cihaz devamlı fan çalışır durumda olsa iade edeceğim,çünkü fan sesi rahatsız ediyor,
    Bu durum normalmidir bu fanın elektirikler kesildiğinde cihaz aktif hale geçince çalışması gerekmezmi.
    Diğer firmaların ürünleride böylemidir.. saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: erdote

Emerson Liebert ITON 2000VA E 230V Line İnteractive Ups
    Arkadaşlar merhaba , yukarda zdığım ups 3 gün oldu alalı.
    6 saat şarz da bıraktım ve cıhazı açmadım, bu şarz esnasında fan sesi rahatsız edecek seviyede oldu.
    6 saat şarzdan sonra cihazı açıp sisteme dahil ettim.
    Deneme amaçlı tv ve avr açık halde 15 dk. Kadar çalıştı,pipleme hızlanınca tekrar elektiriği devreye soktum
    Şimdi cihaz günde birkaç defa fan devreye girerek çalışmaya başlıyor,fan sesi yüksek olduğundan dikkat çekiyor odada.
    Yaklaşık 1 saat çalışıp fan duruyor, bu esnada elektirikler kesilmemiş durumda.
    Şimdi cihaz devamlı fan çalışır durumda olsa iade edeceğim,çünkü fan sesi rahatsız ediyor,
    Bu durum normalmidir bu fanın elektirikler kesildiğinde cihaz aktif hale geçince çalışması gerekmezmi.
    Diğer firmaların ürünleride böylemidir.. saygılar.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar Line 6 spider IV 15 Watt amfi ile gitar çalıyorum evde topraklama olmadığı için dip ses alıyorum bu yüzden ups alıcam. Fakat ups yi de topraksız fişe takarsak yine dip ses alıyormuşuz sanırım. Şarj ettikten sonra fişten çıkarıp kullansam 650va kaç saat gider, 2 saat çalışsa yeterli ve tam verim yani güzel ses alabilirmiyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: MrBarzo

Arkadaşlar Line 6 spider IV 15 Watt amfi ile gitar çalıyorum evde topraklama olmadığı için dip ses alıyorum bu yüzden ups alıcam. Fakat ups yi de topraksız fişe takarsak yine dip ses alıyormuşuz sanırım. Şarj ettikten sonra fişten çıkarıp kullansam 650va kaç saat gider, 2 saat çalışsa yeterli ve tam verim yani güzel ses alabilirmiyim?

Alıntıları Göster
    Merhaba
    lambalı amfimi dalgalanmalar veya elektrik kesintisine karşı korumak istiyorum.
    Ups yada regülatör mü alayım derken servo regülatör diye bir şey çıktı karşıma sonra trimbox diye bir ürün çıktı,tüm evin elektriğini düzenleyen bir aletmiş vs...
    Bunlardan hangisi tercih etmeliyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: huysuzadam

Merhaba
    lambalı amfimi dalgalanmalar veya elektrik kesintisine karşı korumak istiyorum.
    Ups yada regülatör mü alayım derken servo regülatör diye bir şey çıktı karşıma sonra trimbox diye bir ürün çıktı,tüm evin elektriğini düzenleyen bir aletmiş vs...
    Bunlardan hangisi tercih etmeliyim.

Alıntıları Göster
    diğer sorum ise ups ler de hangi marka tercih edilmeli
  • Arkadaşlar burda çok sık elektrik kesiliyor. Playstation 4 ve 21" monitor icin elektrikkeslince bir süre idare edecek kesintisiz güç kaynağı lazım. Öneride bulunur musunuz?

http://www.hepsiburada.com/tuncmatik-lite-ii-650va-line-interactive-ups-tsk5200-p-BD800182
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: akdemiro

Herkese iyi forumlar.
    Anlayan arkadaşlara yeni kurulacak iş yerimiz için bir sorum olucak.
    Necron markasının müşteri hizmetlerini aradım sistemi hesapladılar 3kva almamı önerdiler. Benim sorum online mı yoksa interaktif mi almalıyım.
    Sistemde 3 tane i7 işlemcili bilgisayar, 1 tane yazarkasa, 1 tane mürekkep püskürtmeli yazıcı var. Binada jeneratör mevcut.
    Cevaplarsaniz çok mutlu olurum, iyi günler...

Online almanızda fayda var. İnteraktif ups jeneratör ile uyum sağlamayabilir.

merhaba kerem bey size bir sorum olacak.ben güneş panelleri ile elektierik üretiyorum.inverterlerle yaşadığım sorunlar nedeni ile ups kullanmak istiyorum.
    apc 1400 watt ups almayı düşünüyorum. panellerden gelen enerjiyi şarj kontrolden akülere bağlayacağım
    ups.yi inverter olarak devamlı çalıştırmak düşüncesindeyim. karşılaşacayım sorunlar nelerdir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi askişi48 -- 30 Mart 2016; 13:50:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: askişi48

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: akdemiro

Herkese iyi forumlar.
    Anlayan arkadaşlara yeni kurulacak iş yerimiz için bir sorum olucak.
    Necron markasının müşteri hizmetlerini aradım sistemi hesapladılar 3kva almamı önerdiler. Benim sorum online mı yoksa interaktif mi almalıyım.
    Sistemde 3 tane i7 işlemcili bilgisayar, 1 tane yazarkasa, 1 tane mürekkep püskürtmeli yazıcı var. Binada jeneratör mevcut.
    Cevaplarsaniz çok mutlu olurum, iyi günler...

Online almanızda fayda var. İnteraktif ups jeneratör ile uyum sağlamayabilir.

merhaba kerem bey size bir sorum olacak.ben güneş panelleri ile elektierik üretiyorum.inverterlerle yaşadığım sorunlar nedeni ile ups kullanmak istiyorum.
    apc 1400 watt ups almayı düşünüyorum. panellerden gelen enerjiyi şarj kontrolden akülere bağlayacağım
    ups.yi inverter olarak devamlı çalıştırmak düşüncesindeyim. karşılaşacayım sorunlar nelerdir

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar, aşağıdaki linkteki ups den 2 tane aldım, bugün elime ulaştı kargo.

http://www.hepsiburada.com/powerful-600va-pl-600-line-interactive-5-20-ups-p-BD99336

Birini yatak odasında diğerini salonda kullanacağım.

Sitede jeneratör mevcut fakat 1 dakika sonra devreye giriyor. UPS i kullanma amacım bu süre içinde elektronik cihazların kapanmaması..

Yatak odasında voltaj korumalı çoklu priz var fakat UPS'in kullanım kılavuzunda voltaj korulamalı priz takmayın uyarısı var. Ayrıca, cihazın üzerinde de klasik çoklu priz e takmayın etiketi var..

Bunun sebebi nedir ? Eğer Mevcut korumalı prize takarsam zararı mı olur yoksa UPS in ömrü mü kısalır ?

Teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adanaliboy -- 30 Mart 2016; 17:40:38 >

• Elky kullanıcısına yanıt
    Hepsiburadadan aldın demiiii seni seni bende aldım cok arastırdim ve apc schneider elektriğe baglı oldugundan bunu aldım ki bu 1400 modeli yoktu yeni gelmiş hemen zıpladımArkadaslar bende bu vatandasa katılıyorum. Kesinlikle ne Apc ne de Hepsi nin reklamını yapmıyorum. Apc 1400 u alın ustune yatın diyorum.
  • Kasanın power supply i 750w olan bir bilgisayarda mininmum kaçlık ups kullanmak gerekir 300 lük varmış kenarda duran kullansam problem oluştururmu amacım 10 15 dk fazla çalışmak değil dalgalanmalardan korumak ve elektrik çat diye gittiğinde pc nin kapatacak kadar vakti olması

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi badsay -- 6 Nisan 2016; 20:14:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: badsay

Kasanın power supply i 750w olan bir bilgisayarda mininmum kaçlık ups kullanmak gerekir 300 lük varmış kenarda duran kullansam problem oluştururmu amacım 10 15 dk fazla çalışmak değil dalgalanmalardan korumak ve elektrik çat diye gittiğinde pc nin kapatacak kadar vakti olması
    güç 180w akım:1.a frekans:50 voltaj:220-240v arkadaşlar bu özelliklerde bir buzdolabını yaklaşık 7-8 saat çalıştıracak bir ups için fiyat ne kadar olur yardımcı olursanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi help21 -- 10 Nisan 2016; 21:43:39 >
  • 
Sayfa: önceki 372373374375376
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.