Şimdi Ara

## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU] (372. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.473
Cevap
111
Favori
733.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 370371372373374
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkür ederim ama kullanmıycam ihtiyacım yok
    Evet büyük sanayi tipi ürün dediğim gibi zaten baskı makinesi için kullanılıyodu reklam dükkanında. Benim bunu elden çıkarmam lazım evde istenmiyor kapladığı yerden dolayı. Bu şekilde satılamaz mı? Ve satılsa ne kadar ettiğini nereden öğrenebiliriz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Enginn22 E kullanıcısına yanıt
    online 6KVA ups fiyatlarına bak ondan sonra akü fiyatınıda düş unutmaki senin eski hemde baya bir yeni nesillerde ekran var detaylı bir bilgi için onu düşünerek aküsüz bir fiyat belirle ve satışa sun birde calıştığından emin ol akü alınıpta calışmazsa başın agrır en az 16 akü alınacagı baya külfetli
  • metinolampx kullanıcısına yanıt
    Aku adetine gore 1 aku 30 dk

• Ups ile ilgili teknik sorulariniz pm atabilirisiniz

• Enginn22 E kullanıcısına yanıt
    Bu ups alan icin dusunursek akuleri bitmistir.500 tl min akuleri tutar.calistigini farz edersek.600 e satman normaldir

• alcest kullanıcısına yanıt
    Basili tut out ve in 220 volt yazmali

Bahsettigin cihazlarfa zaten toprak yokki .oyuzden fark etmez.

• ring R kullanıcısına yanıt
    Sorun olmaz tak fise giris cikista 220 volt yazisi gelsin. Bagla cihazi elektrik 6 saat kesilmeyecegi icin sorun olmaz

• Arkadaslar ups sistemleri cok pahalidir.her yil akuleri degistirmek gerekir.bunun yerine saglam bir toprakla sistemlerinizi calistirin.
    10 tl bir voltmetre alin topraginizi olcun.prizden degil cihaziniza son giristen.2 yilda bir powersupply almak veya batarya almak daha ekonomiktir.cihaziniza ariza veren sey fazla toprak akimi veya faz dalalanmalidir.
    Bir pc yi 2 kw ups 1 saat acik tutabilir.elektrik kesintilerinin buyuk kismi 1 saatten fazladir.upsler jenerator sistemi olan yerlerde kullanmak daha mantiklidir.amac elektirik kesintisinde jenarator devreye girmeden 1_3 dk surede cihazin kapanmasini saglamaktir.
    Ayrica modem veya nas baglamak istryen arkadaslar binanizdaki net saglayicinizin ana kutusu elektrikle calisir.modeminizi ups baglasaniz bile nete guremezsiniz.
    Sogutucu veya isitici baglayan arkadaslara ise aklindan ups cikarsin mini bir dolap icin bile 30 dk calisma icin 6 kw almalari gerekir.
    Bazi istisnai cihaxlar olabilir fakat ben bu baslik altinda goremedim.
    Cok cok fazla takintiliyim diyen arkadaslar regulator veya online ups-jenetatorden ikilisinden yana tercih kullanmalidirlar.ttsklr

• Günaydın bende evimde tunçmatiğin 3KVA olan onlin kgk nı kullanıyorum içinde 8 adet akü var ilk akülerini 12.02.2010 taktım ilk başlarda 90 dakika kadar dayanıyordu sonra yük değişti, akü yıprandı derken bu süre 45 dakikaya düştü. gecen pazar kgk test edeyim dediğim de kgk 1 dakika bile acık tutamadan kapandı. aküler 6 yıl dayandı eger o 3 tanesi bozulmasaydı muhtemelen 1-2 yıl daha giderdi diye düşünüyorum. şimdi akü için fiyat araştıyorum ya ucuzlardan 3 tane alıp diger 5 tanesi ile aynı dengede olur belki belkide onlardan iyi olur yada uygun fiyata bulursam 8 tanesini birden değiştiririm. şuan araştırmadayım :)
  • marjliw M kullanıcısına yanıt
    Anlamadım şuan bitik şekilde 100 tl mi ediyo alet ?
    Aküleri yapılmış haldede 600 ediceğini düşünmüyorum çünkü internette 500-600-700 tl ye ufak maküneler var bu makineyi tek kişi kaldıramıyo ağırlığını siz düşünün botutu da fotolarda belli. Nasıl böyle ucuz olabilir ?
    Hurdacıda o parayı verir o zaman uğraşmam cağırıp verimmi diyosunuz hurdacıya ?

• Elinizdeki cihax o halde 600 dedim

• Arkadaşlar apc 950va ups aldım.

Merak ettiğim bir konu var.

Şimdi cihazı şebeke hattına taktım. Pc'yi de ups'e taktım kullanıyorum diyelim.

Evden çıkarken şebeke hattındaki ups'in fişini çeksem ne olur? Atıyorum 1 hafta evde bulunmayacağım durumlarda fişi çekmem gerek. Akü mü boşalır?

Eğer akü boşalırsa ups'e hiçbir şey bağlamadan yine 10 saat şarj mı etmem gerekiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alcest -- 12 Şubat 2016; 21:56:40 >
  • Teşekkür ediyorum
    Peki bunu nerede nasıl satabilirim ?
    Reklamcı tanıdıklar var ama çoğu şuan ihtiyaç duymuyo ve diğer çoğunlukla da uğraşmak istemiyorum tek tek satmak için. Bu konuda da bilgi verirseniz sevinirim :)
    Pek anlamam bunlardan ama benim babanın malı bu ve üzerindekilern kuru akü olduğunu söylüyo hala şarj edilebilir belki diyo. Artık neyse tabi yer kapladığından ve boşuna durduğundan dolayı satmak istiyoruz. Yardımcı olursanız sevinirim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Enginn22 -- 12 Şubat 2016; 23:49:06 >
  • Daha önceden sistemimi yazmıştım biraz da vakit olunca, araştırma yapma imkanım oldu; şu iki seçenek arasında kaldım,

http://www.hepsiburada.com/necron-spidy-1500va-line-interactive-ups-p-BD101317
    http://www.hizlial.com/inform-guardian-line-interactive-1500va-ups/10637901

Benim için sessizliği, sağlamlığı ve kolay kullanımı çok önemli; bulunduğum yerde ne servis bulabilirim ne de işten anlayacak birisini.

Bir de online şu model var ama gerek olur mu line-interactive ile ne kadar fark var çok anlayamadım. (Ses farkı varmış sanırım)

http://www.hizlial.com/inform-sinus-premium-online-line-interactive-1000va-ups/10637907

Kısaca özetleyim önceki mesajı; 850w güç kaynağı olan bir sistemim var, biri lcd biri led 23 inç iki ekran ve modem var. Bu sistemi günde 4-5 kere 45dk-1 saat açık tutabilecek sessiz sağlam bir cihaz arıyorum. Yardımcı olabilirseniz gerçekten çok sevinirim.

Takmazsanız batarya ömrünü azaltırsınız. Prize takılı ise şarj ve regülatör işlemi devam ediyor. Yani cihazı kapatmanız yeterli.
  • Elektrotek kullanıcısına yanıt
    Hocam imac kullanıyorum. Apc 950va (480watt) ups bağladım ve kullanmaktayım.

Ups'e led ampüllü masa lambası ve imac'i girdim.

Yazılım yüklemedim ki sanıyorum mac için yazılımı yok fakat usb ile bağlayınca güç seçeneklerinde seçenekler çıktı. Sizce bunları ellememe gerek var mı?

• dr.eagle D kullanıcısına yanıt
    Makul bir bütçe dahilinde öyle bir sistemi günde 4-5 kere 1'er saat açık tutabilecek bir ups bulamazsınız, çünkü ups'lerin boşalması kısa, dolması oldukça uzun sürer. Ayrıca güç kaynağınızın kapasitesinden ziyade bilgisayarınızın tükettiği güç önemlidir. Bunu da işlemciniz, ekran kartınızın ve monitörünüzün özelliklerini inceleyerek hesaplayabilirsiniz. LCD ekranlar led'lere göre çok daha fazla enerji harcar, elektrik kesintisi gibi durumlarda ikinci ekranı kapatmanız mantıklı olur, böylece ikinci ekranınızı hesaplama dışında tutabilirsiniz..
  • Dedikleriniz mantıklı, ikinci ekran tamamen lüks şu anda bile, kapatmak en mantıklısı. 1500 necron Spidy i denemeyi düşünüyorum. Bir kere yarım saat - 45 dk açık tutsa yetecek gibi duruyor. (Sanırım kış geçtikçe elektrik kesilmeleri azalıyor ilçede). Bir problem çıkmaz inşallah.

• marjliw M kullanıcısına yanıt
    Hocam ne diyosunuz bu cihazı satabilirmiyim satarsam nereye satabilirim bilgilendirirseniz sevinirim :)

• 
Sayfa: önceki 370371372373374
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.