Şimdi Ara

UPS den gelen gizemli kargo

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
3
Favori
5.539
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bugün upsden 2 mail adresime mail geldi. bana gelen kargo varmış. steelseries/denmark yollamış. ürün açıklaması: 1 EA APEX M800 US. yani 700 800 tl lik klavye. ama ben böyle bir şey almadım. ve kargo gönderen ödemeli onlar ödemiş yani. kartlarıma baktım son 4 aydır yurddışındayım bi kopyalama mı oldu diye yok bir şey ödenmemiş. ve benim adıma. ürün 1.6 kg yazıyor. bir klavye için normal gibi. mantıklı düşünemiyorum. çekilişe mi katıldım diye düşünüyorum, hayır katılmadım. başta klavye değilde acaba başka bir şeyler bir gönderdiler diye düşündüm. ne biliyim. ama gümrüğe takıldığından şimdiden haberimin olması gerekmez miydi?

bu çeşit bir dolandırıcılık olabilir mi? upsnin yolladığı maili doldurup onlara göndermeli miyim?

bu arada konuyu açmak için en mantıklı yer burasıdır diye düşündüm, umarım yanlış değildir.

• bir çekilişe katılmış ve daha sonra unutmuş olabilirmisin ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erenberkay

bir çekilişe katılmış ve daha sonra unutmuş olabilirmisin ?

kazanmış olsam bir mail gelmiş olması gerekmez mi? yani olabilir hocam hiçbir fikrim yok. emin değilim :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _mor_koyun -- 28 Ocak 2017; 15:6:12 >
  • hocam en yaygın dolandırıcılık maili. adamlar kendi sitesinde bile uzunca süre duyuru yayınladı en çok fedex ups dhl adına atılan mailler kişisel bilgileri çalma mailleri dünya kadar yurtdışı alışverişim var haftada en az 2 defa geliyor. açmayın bile kargo firması ile gelen mailleri açmayın. ekteki dosyayı çalıştırdığınız anda risk altındasınız. sizinde anladığınız gibi saçma sapan sallama bilgiler gelse gelse 700 800 liralık klavyemi gelir. siz böyle bir şey almadıysanız tabiki de size hiç kimse böyle bir şey göndermez. ya kusura bakmayın sizin için demek istemiyorum ama. böyle ağa gelen millet bırakın dolandırılsın abi ya. almamışsın işte hiç bişey ne kurcalıyon
  • pazartesi günü ups call centeri arayın bilgi alın
  • quote:

Orijinalden alıntı: hebelehubele

pazartesi günü ups call centeri arayın bilgi alın

evet hocam en mantıklısı o gibi duruyor. salı günü türkiyeye döneceğim ariyicam ilk iş. çok ilginç bir olay :D
  • bana geçtiğimiz yıllarda çok geliyordu. bence ilgilenmeyin. daha sonra yine gönderirler aynı veya benzer mailleri
  • Mailde herhangi bir ek var mı? Varsa kesinlikle açmayın. Böyle maillerde genellikle bir tracking number olur, eğer mail taşıyıcı tarafından gönderilmişse. Ayrıca maili gönderen mail adresi nedir ?

Düzenleme: Bahsettiğiniz klavye için ağırlık doğru bu arada ama gönderinin doğruluğu için geçerli bir değerlendirme yöntemi değil.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jlozde

Mailde herhangi bir ek var mı? Varsa kesinlikle açmayın. Böyle maillerde genellikle bir tracking number olur, eğer mail taşıyıcı tarafından gönderilmişse. Ayrıca maili gönderen mail adresi nedir ?

Düzenleme: Bahsettiğiniz klavye için ağırlık doğru bu arada ama gönderinin doğruluğu için geçerli bir değerlendirme yöntemi değil.

hocam maili gönderen ups: auto-mailer@ups.com.tr
    yanıt kısmı: upstrimport@ups.com
    yani resmi bir şey heralde. takip numarası var ve gerçek. şimdi baktım 17trackten gerçekten danimarkadan geliyor hatta steelseries danimarkaya yakın bir yerden kargolanmış.

mail normal ups gümrük maili. gönderen resmi ups. ekte sadece pdf dosyası var. gönderinin bilgileri yazıyor pdfde ve doldurmam istenen bir belge var. her şey normal gibi :D

• _mor_koyun kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullanın o zaman :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jlozde

Güle güle kullanın o zaman :)

hocam ciddi ciddi klavye yolladılar gibi ya. garip bir şey yokmuş gibi gözüküyor ama nedeeen? :D
  • gönderen firmaya mail atın neden kimin tarafından ne şekilde bana bu ürün gönderiliyor diye*
  • _mor_koyun kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen bi yerden kazandınız. Adamlar sizin adınızı ve adresinizi müneccimlerden öğrenmediklerine göre . Çekiliş gibi kampanyalar bazen çok uzun dönemi kapsayabiliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • olabilir hocam. şimdi mail adreslerine bakıyorum, mail atıcam.
  • şansa bak be
  • Hayırlı olsun
  • mail at why are you send me a ....... filan de..
  • o değilde ürün vergide takıldığını düşünün ..(gümrük memuruna hediye diye inandırabilirsen geçebilir ki türkiyede torpilin tanıdığın olmadan zor) sizde içinde klavye olduğunu varsayarak vergiyi ödediğinizi düşünün sonra kutuyu bir açıyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Mezarci

o değilde ürün vergide takıldığını düşünün ..(gümrük memuruna hediye diye inandırabilirsen geçebilir ki türkiyede torpilin tanıdığın olmadan zor) sizde içinde klavye olduğunu varsayarak vergiyi ödediğinizi düşünün sonra kutuyu bir açıyorsunuz

o iş öyle olmuyor işte. içi açılıyor , inceleniyor, ürünün fiyatı bulunuyor sonra vergi ödeniyor kafalarına göre vergi ödenmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arvelo -- 28 Ocak 2017; 17:49:8 >

• webiotr diye bi site çekişil yapıyormuş bu klavye için :D ordan geliyıordur belki, gerçi ordan olsa tr den gönderilirdi ama hayırlı olsun

gerçi bnunun tarihi eskiymiş , bak nasıl kıskandım şimdi hee

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SPaCeLoRD -- 28 Ocak 2017; 19:50:39 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.