Şimdi Ara

Upload Yaparken İnternet Yavaşlıyor ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
5.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 16Mbps Ultranet kullanıyorum fakat santrale uzak olduğum için 8Mbps hız aliyorum. Upload yaparken internet çok yavaşlıyor sayfalar baya bi geç yükleniyor upload sırasında sizce bu sorun neyden kaynaklaniyor modemimden mi? (Modem: AirTies Air5650) yoksa Upload hızının ADSL standartların çok altında olduğu için mi?

Modem Değerleri

• Gönderim esnasında indirme hızının düşmesi normal. Bununla birlikte sizin upload hızınız anormal. Zayıflama da çok yüksek. Zaten söylemişsiniz, santrale uzağım diye. Çok fazla yapılabilecek bir şey yok. ADSL modu ne görünüyor modemde? Mevcut değerin dışındaki seçenekleri de deneyin. En azından 800 küsür kbit hızda senkronize olması lazım. Sizin upload çok düşük olduğundan zaten kötü olan bağlantının tüm bant genişliğini sömürüyor.

Öte yandan bu kadar uzak olmanıza rağmen ulaşılabilir hız 16mbit görünüyor. Modemde de bir gariplik olabilir. Farklı bir modemle test etme şansınız varsa onu da deneyin.
  • igorparker İ kullanıcısına yanıt
    Modemi Fabrika ayarlarına çevirdim Son durum şu şekilde.

Bir ara 4Mbps sabitlenmişti hız Upload yine aynıydı hiç bi değişiklik yoktu. Dünde eve Telekomdan adam geldi hat değerlerini ölçtü falan sonra biz sizi arayicaz dedi gitti.
  • EinsteininTorunu kullanıcısına yanıt
    Bir gariplik olduğu kesin. Değerler çok az oynamış ama ulaşılabilir hız nasıl da düşmüş. Upload böyle düşük olduğunda download da sapıtıyor.

Upload'ın anormal olmasının bir sebebi de kablo olabilir. Mümkünse modeminizi direk telekomdan gelen kabloya bağlayıp deneyin, aradaki apartmana ait kabloyu kullanmayın yani. Eğer düzelirse yeni kablo çekersiniz. Benim de başıma gelmişti, kablo yüzünden 2 mbit olan upload hızım (vdsl2) 1 mbit olarak tanımlanıyordu. Meğer sorun kablo kalitesindenmiş.
  • hattın ölü resmen. adam haklı seni aramaları lazım çok kötü upload değeri yüzünden düzgün net kullanamıyorsun. Downda sorun yok 8 iyidir.
  • ADSL de upload sirasinda download yavaslar.

Fiberde boyle birsey yok.ornegin 100mbit upload yaparken 100 mbit download yapabiliyorsunuz.

ama enteresan sekilde sol kullanicilari upload yaparken download da yavaslama olmazken

ttnet fiber kullanicilari uplaoad yaparken download da yavaslik oldugunu soyluyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu uploadı nasıl düzeltebiliriz ki modemi direk ana hattan gelene taktım splitter kullanmadan upload 300'lere çıktı sadece.

Müstakil evde oturuyorum evin önünde telefon direği var eski bişi ordan bakir kablo geliyor evin icine kadar.

şu şekilde
    https://store.donanimhaber.com/f8/fa/01/F8FA018CA0C8A6C2B4D83D816A36EBC9.jpg
  • EinsteininTorunu kullanıcısına yanıt
    Eğer o kutuya kadar sinyalde sorun yoksa o kutudan evin içine kadar cat5 kablo çekebilirsin.

• Ttnet vdsl ile verdiğine de fiber diyor gerçek fiberde yavaşlayacağını sanmam.

• kardeşim aynı sorun bende var. Sorunu çözebildin mi?

Bu sorun önceki pcde yoktu yeni pc ye geçince hiç bir sayfada f5 bile yapılmıyor çok yavaş.
  • Vict0ry kullanıcısına yanıt
    Hayır hocam sorun devam ediyor ama eskisi gibi çokta yavaşlama yok. Fakat benim diğer sorunum AKK yokken full hızda indirirken sayfalar çok geç açılıyor 1dk yakın sürüyor. Ama AKK varken 3Mbps ile indirince normal indiriyor.
  • 2 tane modemim var biri airties diğeri zyxel, bende bu sorun sadece airties modemi taktığımda oluyor upload yaparken normal wep sayfalalarını bile açamıyorum ama zyxel modemi taknca upload yaparken film bile izleyebiliyorum.
  • Arkadaşlar şu an yeniden denedim kesinlikle air ties modemden kaynaklanıyor.
  • aynı sorunu bende tplink modem ile yaşıyorum. Upload yaparken bütün bağlantımı sömürüyo. Hiç bir yere giremiyorum. Modemi garantiye gönderdim yeni modem verdiler yine aynı
  • Bende tplink w9970 ile aynı sorunları yaşıyorum.

Upload yaparken net %50 yavaşlıyor.

Diğer eski modemi takıyorum, çoğu zaman upload yaptığımı dahi unutuyorum, o derece sorunsuz. Videoları bile 720p izleyebiliyorum.

Yeni modemi taktığımda video açtığım zaman 240p ile açıyor şaka gibi ya.

Servise gönderdim ama yine aynı modemi gönderdiler.

Böyle bir sorun yaşayan çözüme ulaşan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mertcan03

Bende tplink w9970 ile aynı sorunları yaşıyorum.

Upload yaparken net %50 yavaşlıyor.

Diğer eski modemi takıyorum, çoğu zaman upload yaptığımı dahi unutuyorum, o derece sorunsuz. Videoları bile 720p izleyebiliyorum.

Yeni modemi taktığımda video açtığım zaman 240p ile açıyor şaka gibi ya.

Servise gönderdim ama yine aynı modemi gönderdiler.

Böyle bir sorun yaşayan çözüme ulaşan var mı?

Hocam çok garip birşey oldu ttnet şikayet oluşturdum. buraya turk telekom arabası geldi. Arkadaş değerleri kontrol etti. değerlerde sorun olmadığını söyledi. Sonrasında çok garip bir durum oldu. bana dedi ki geçen ay siz akk geçtiniz mi ? Geçtiğimi belirttim. Bana şunu söyledi " ttnet arayın buraya personel geldiğini ve şu anda hız değerlerim geçen ay akk geçtiğim hız değerlerim ile aynı olduğunu belirtin. ve sistemden akk düşülmemiş olabilir kontrol etsinler " diye söyledi.

Vallahi arkadaşın dediğini yaptım. 2 dakika geçmedi birden modem kendi kendine yeniden başladı ve inanılmaz hızlandı.

Şu anda upload 4 mbs - downlaod 14.6 mbs gözüküyor.

Denemek için 4 youtube dosya upload başlattım. Uçak ve otobüs bileti sayfa sekmelerini açtım tek bir donma yok .

YİNE DE SİZE DE TEŞEKKÜR EDERİM

• quote:

Orijinalden alıntı: Olur Öyle Şeyler

ADSL de upload sirasinda download yavaslar.

Fiberde boyle birsey yok.ornegin 100mbit upload yaparken 100 mbit download yapabiliyorsunuz.

ama enteresan sekilde sol kullanicilari upload yaparken download da yavaslama olmazken

ttnet fiber kullanicilari uplaoad yaparken download da yavaslik oldugunu soyluyorlar
    evet ttnette rezalet bir yavaşlama var, bu nasıl bir şey ya o zman dowload hızının hiçbi anlamı yok? bize upload satsınlar daha iyi. 35 mb hız fiber kullanıyorum upload sadece 3 mb. böyle rezillik olmaz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskikitap -- 21 Ağustos 2020; 6:17:57 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.