Şimdi Ara

Upload Konusu GENEL-Hızlar artsın, AKN kalksın (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
3
Favori
3.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende gönderdim yalnız destek bana biraz az geldi :( Ayrıca yükleme hızları pek oranlı olmamış gibi 1000/64 bana az geldi yurt dışına bakınca adamlar neler neler veriyor.
  • bir kere de BTK ya da ISS'ler biz istemeden biz talep etmeden öngörsün ve bir şeyi getirsin

bu sektörde çalışan BTK ve İSS üst düzey yöneticileri özellikle seçilmiş kişiler mi merak ediyorum. Hiç bir şeyden anlamayan, insanların isteklerini öngöremeyen insanlar. Milyonlar mağdur oluyor herkes üç maymunu oynuyor.

yalvartıyorlar, ondan sonra da gıdım gıdım veriyorlar.

BTK'nın görevi vatandaşı yalvartmak galiba.
  • Çok iyi olur aslında bu arada başka forumlarda da paylaşalım iznin olursa.
    https://www.technopat.net/sosyal/konu/upload-konusu-genel-hizlar-artsin-akn-kalksin-alinti.435122/ konunu technopat'ın forumunda falan paylaştım eğer senin için sorun olursa kaldırırım. (Herkes biyerlerde paylaşsınki daha fazla kişi görsün.(iznin olursa))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C0F8243CD -- 13 Nisan 2017; 0:14:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tutankenshta

simetrik daha iyi olur 50/50Mbps olmalı...

Keşke bunu yapmaları mümkün olsa tabi simetrik tarifeler var istersen tonla para ödeyerek alabilirsin :)
  • Sayın Yetkililer,

Tüketiciler olarak hiç de adil olmayan Adil Kullanım Kotası (AKK)'nin kaldırılmasını talep etmiştik.
    Çağrımız yanıtsız kalmadı ve kademeli de olsa download(indirme) konusunda gerekli adımlar atıldı ve bundan dolayı memnunuz.
    Ancak, upload(yükleme) konusunda maalesef hiç bir adım atılmamıştır. Bugün bazı şirketler upload konusunda AKN uygulamaktadır. Bu konuda BTK’nın herhangi bir yaptırımı veya regülasyonu yoktur.
    Artık günümüzde upload da download kadar önemlidir. Bulut bilişim hizmetlerinden yararlanmak, youtube vb. gibi ortamlara video yüklemek, twitch yayıncılığı yapmak için upload konusu önem taşımaktadır.
    Upload konusunda Mayıs 2017’den sonra kota geçildiğinde upload hızı 1 Mbit’e düşürülecektir. Üstelik şirketler upload kotasının aşılması durumunda download hızını da düşürmektedir.
    Biz tüketiciler olarak, upload hızlarının download hızlarıyla tıpkı kotalarda olduğu gibi uyum içerisinde olmasını ve AKN’nin uygulanmamasını talep ediyoruz.
    1. Upload’ta AKN kaldırılsın. (sadece bir şirket uploadta AKN uygulamaktadır.)
    2. Upload hızları aşağıdaki şekilde download hızları ile orantılı olsun.

1000 Mbit Download/64 Mbit upload
    500 Mbit Download/32 Mbit upload
    100 Mbit Download/25 Mbit upload
    50 Mbit Download/16 Mbit upload
    24 Mbit Download/8 Mbit upload
    16 Mbit Download/5 Mbit upload
    8 Mbit Download/3 Mbit upload

Gereğinin yapılmasını bilgilerinize arz ederim.

Şikayet adresi:

https://tuketici.btk.gov.tr/tr-TR/Gorus-Oneri-Formu?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

• quote:

Orijinalden alıntı: LastBanderam

Çok iyi olur aslında bu arada başka forumlarda da paylaşalım iznin olursa.
    https://www.technopat.net/sosyal/konu/upload-konusu-genel-hizlar-artsin-akn-kalksin-alinti.435122/ konunu technopat'ın forumunda falan paylaştım eğer senin için sorun olursa kaldırırım. (Herkes biyerlerde paylaşsınki daha fazla kişi görsün.(iznin olursa))

Arkadaşım çok sağol, çok iyi yapmışsın. Keşke herkes senin gibi her yerde paylaşsa.

• Bildiğiniz forumlara da bu konuyu gönderin ki herkesin haberi olsun.
  • Upload Konusu GENEL-Hızlar artsın, AKN kalksın

Son durum bu daha 50 mbps hızlı netimde 75 gb ın 50 si dururken hız bu.

Noldu bu SOL a
  • change.org 'da nasıl kampanya başlatacağız? Bilen varsa başlatsın lütfen.
  • ElPoderoso kullanıcısına yanıt
    Size özel mesaj atamıyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ElPoderoso kullanıcısına yanıt
    Technopat Sosyal - Hata

Talep edilen konu bulunamadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: smdyc

https://www.change.org/p/bilgi-teknolojileri-ve-iletişim-kurumu-türkiye-de-upload-hızları-artsın-akk-kalksın Kampanyayı başlattım.

Teşekkür ederim. Evet arkadaşlar bu imza kampanyasına destek olalım lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NITRO

Özel mesajlarım kapalı. Bir kere açayım dedim, pişman ettiler. O yüzden kapalı. Ama buradan da yazabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ElPoderoso

quote:

Orijinalden alıntı: NITRO

Özel mesajlarım kapalı. Bir kere açayım dedim, pişman ettiler. O yüzden kapalı. Ama buradan da yazabilirsiniz.

Farkettim :) bir gelişme olursa veya bana iletmek istediğiniz bir şey olursa siz de ÖM ya da konudan yazın lütfen.
  • Kardeşim sen 5mb falan insanlık dışı diyosun millet hala 0.60mb-1mb civarinda %80 i türkiyenin benim bile istanbulun gobeginde aldığım 3.5mb/saniye yani bu insanlar altyapı parası ayırıp yenileme çalışması yapmdıkları sürece bu sistem böyle gider
  • 4,5 mbps upload bence güzel bir hız olur yapılmalı kesinlikle.

Standart kullanıcıya yetebilir hızlar.

• change.org'da açılan imza kampanyası da ilk mesaja eklendi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hotel california

quote:

Orijinalden alıntı: politiks

Kardeşim sen 5mb falan insanlık dışı diyosun millet hala 0.60mb-1mb civarinda %80 i türkiyenin benim bile istanbulun gobeginde aldığım 3.5mb/saniye yani bu insanlar altyapı parası ayırıp yenileme çalışması yapmdıkları sürece bu sistem böyle gider

Bende mevzuya şu açıdan bakıyorum;

şimdi içinde bulunduğumuz şartlarda 3-4mbit download alabilen hattın sahibi bir abonede 50mbit alabilen bir diğer abonede aynı ücreti ödüyor doğru mudur?

Hali hazırda zaten adaletsiz altyapı ve fiyatlandırma uygulamaları nedeniyle download olarak tekmeyi yemiş bir kesime, upload güncellemesi ikinci darbe olacaktır doğru mudur?

Telekom ve ilgili bakanlık böyle bir uygulama hayata geçerse gelebilecek ekstra potansiyel isyan ve şikayetleri illa ki tahmin ediyordur. Mevcutta Türkiye'nin en nefret edilen kurumlarından biri olan Türk Telekom'un bile bile kendini ateşe atacağını düşünmüyorum.

Yani olay abonelerinin evlerine sunucu kurmasını önlemek yada illegal stream yapmak ile alakası yok. Doğrudan alt yapısal adaletsizlik ile alakası var. Bu sepetten ne kadar şikayette bulunsak da işimiz zor.

Hocam Ne zaman hem para kazanırız hem müşteriye sağlıklı ve kaliteli hizmet veririz mantığı gelir o gün rahatlarız şu an her firma da sadece onu veriyoruz bunu veriyoruz diyip gerçege aykırı konuşup 20 senelik altyapılar üzerinden internet saglanması

• eskiden evlerde upload yapılmasın korsa ticareti olmasın diye vermiyolarda yüksek upload hızları. çok isteyende çok yüksek paralar ödeyip simetrik bağlatabiliyordu. bahane buydu. ama şimdi stream yok bulut sistemleri zaten yok. e bu millet ne yapcak.adam elindeki 10k 20k foto video evrak vs vs yedeklemek istiyor ama hız yetersiz. elinde patlıyor.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.