Şimdi Ara

Upload Düşüklüğü

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar.İnternet üzerinden speed test yaptığım zaman uploadım 4,5mb gösteriyo fakat bişey indirmeye başladığımda 600kb oluyo bunu nasıl düzeltebilirim

• eskiden 1.7mb alıyodum o en azından idare ediyodu şimdi kb lara mahkum kaldım
  • müşteri hizmetlerini defalarca arayıp defalarca şikayet etmekten başka yolu yok

en son bıkıp telekoma yönlendiriyorlar telekomdaki abiler randevu verip geliyorlar

sonra kabloları değiştirip gidiyorlar hem upload hem download artıyor.
  • Şimdi sorunuzda birçok hata var. Upload karşı tarafa bir şeyi göndermek için kullandığımız bi terim. Download ise birşeyi kendi cihazımıza indirirken kullandığımız bir terim.
    Speed test te gördüğünüz değer ile bilgisayara bir dosya indirirken gördüğümüz değer birbirinden farklı olacaktır. Bunun sebebi ölçü biriminin farklı olması.

Speed test e gördüğünüz değer bit cinsindendir. Bilgisayarınızın tarayıcısında gördüğünüz değer ise bayt cinsindendir.

8 bit 1 bayta eşittir.

Yazılım üreticileri açısından genellikle hesaplamalar aşağıdaki gibi yapılır.
    8 bit 1 bayt
    1024 bayt 1kilobayt
    1024 kilobayt 1 megabayt
    1024 megabayt 1 gigabayt
    1024 gigabayt 1 terabayt

Donanım üreticileri açısından(Özellikle depolama birimleri) ise genellikle hesaplamalar aşağıdaki gibi yapılır.
    8 bit 1 bayt
    1000 bayt 1kilobayt
    1000 kilobayt 1 megabayt
    1000 megabayt 1 gigabayt
    1000 gigabayt 1 terabayt

Şimdi gelim sizin durumunuza

600 kbayt la dosya indiriyorsanız kabaca sizin bit cinsinden indirme hızınız bunun 8 katıdır yani 4800 kbit hızda yani 4.8 mbit hızla dosya indiriyorsunuz demektir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.