Şimdi Ara

Upload çilesi bitmiyor: 200 Mbps'lik tarifede 5 Mbps upload (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
297
Cevap
0
Favori
18.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
186 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

https://www.turksatkablo.com.tr/Servisler-Nitro,142

https://www.turksatkablo.com.tr/Servisler-Nitro-Plus,153

https://www.turksatkablo.com.tr/Servisler-Nitro-Upload,150

https://www.turksatkablo.com.tr/Servisler-Upload-Paketi,157

Linkteki hizmetler işine yarar mı?

Ha birde uzaktan çalışan biri olarak ne kadar upload hızına ihtiyacın olduğunu hesapladın mı?

Bir internet sayfasının yüklenmesi, bir uygulamanın yüklenmesi, online bir database'deki bilginin yüklenmesi ne kadar sürüyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdarski -- 4 Ekim 2020; 13:37:27 >

• serdarski S kullanıcısına yanıt

birader sen sabah akşam oyun oynuyor olabilirsin senin için o önemli olabilir de ona bakarsan adsl kullanarak da düşük ping alabilirsin. ama içerik üreten boş oturmayan insanlar için upload hızı gayet önemli bir değer. cloud servisi kullanmıyoruz değil kullanamıyoruz.

• AdaminTeki kullanıcısına yanıt

İçerik üreten birinin ne kadar upload hızına ihtiyacı var?

Mesela bir internet sayfasının güncellenmesi, bir programın yüklenmesi, online database'deki bilgilere ulaşmak ne kadar sürer?

Ben 1-2 saat önce Google Drive'a 200 sayfalık bir şey yükledim, yüklenme süresi beni rahatsız etmedi..

Burayada internet hızımı koyuyorum

Upload çilesi bitmiyor: 200 Mbps'lik tarifede 5 Mbps upload

Bu arada ben çok oyun oynayan biri değilim ancak forumda çok fazla online oyun oynayan var, birazdan damlarlar..

• Yıllardır Superonline 'dayım şu an 25/5 'e 100TL veriyorum ne yapayım arkadaşlar bekleyeyim mi? Upload çok kullanıyorum ama 5 'in üzerinde upload vereceklerini zannetmiyorum. "Turkcell Gaming" saçmalığına güldüm geçtim öyle bir tarifeyi asla almam :D

• quote:

Orijinalden alıntı: serdarski

İçerik üreten birinin ne kadar upload hızına ihtiyacı var?

Mesela bir internet sayfasının güncellenmesi, bir programın yüklenmesi, online database'deki bilgilere ulaşmak ne kadar sürer?

Ben 1-2 saat önce Google Drive'a 200 sayfalık bir şey yükledim, yüklenme süresi beni rahatsız etmedi..

Burayada internet hızımı koyuyorum

Bu arada ben çok oyun oynayan biri değilim ancak forumda çok fazla online oyun oynayan var, birazdan damlarlar..

tasarimci veya yazilimci adam senin gibi 200 sayfalik yazi yuklemiyor.

1 oyun sunucu yazilim proje dosyalari turune gore ortalama 40 gb zaten ki derleme yapiyorsun ve hata cikiyor, dogal olarak surekli degisiklik oluyor dosyalarda.

kisacasi vakit nakittir, 5 mbps upload ile 10 saat beklemeye niyetim yok benim. 2020 yilindayiz, millet bireysel olarak 2 gbps hiza gecti biz hala 100 mbps cok diyenlerle ugrasiyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: serdarski

Bence yanlış düşünüyorsun..

Herkes cloud servislerini kullanmıyor. Çoğu insan Youtube, Netflix, Puhu TV ve benzeri servisleri için hız yeterli.

Şu anki online eğitim bile düşünüldüğünde 80 milyondan fazla olan ülke nüfusundan kaç kişi yoğun olarak upload yapıyor?

Kurumsal müşteri değilsen bireyselde upload hızı önemli olmuyor. Bireysel müşteri için öneli olan online oyunlarda ping değeri..

Kardeşim şöyle düşün.

Markete gidiyorsun cebinde 100 lira var. 30 kilo elma alabilirsin. Ama elma yemek istemiyorsun diye 5 kilo alma alıyorsun ve 100 lirayı veriyorsun.

Hak ettiğini almak varken daha azını alıyorsun ve bunu kabul ediyorsun.

"Özgürlüğün en büyük düşmanı, halinden memnun kölelerdir. "

Biz daha sizi ikna edemedik ki internet servis sağlayıcılarını nasıl ikna edicez.

Kazıklanmaya devam abi iyi alışmışız.

• Evde sunucu kurmasınlar diye bunu yapıyorlar. Sonra Allah muhafaza para falan kazanırlar. Ceplerine 3-5 kuruş girer. Gerçi kendileri güvenliği gerekçe gösteriyor. Herkesin serbest yayıncı olduğu bir ülke, denetimi de zor. Orta doğulu kafasına sahip olunca, böyle şeyler normal oluyor.

• Upload çilesi bitmiyor: 200 Mbps'lik tarifede 5 Mbps upload

Bu tarifeyi kullanıyorum ve çok memnunum. Çoğu zaman download 70 mb civarlarında oluyor upload da her zaman stabil 20 mb 150₺ ödüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • serdarski S kullanıcısına yanıt

benim internetim de 200 mbps kardeşim önemli olan o değil dedikleri gibi 200 mbps tarifeye 5 mbps upload verilmesi, eğer upload istiyosan 50 mbps hız kullanmak zorunda olmak.

• Acı çekiyoruz ülkecek

• zultaran Z kullanıcısına yanıt

upload deyince torent demek değildir download ile upload dengeli olursa ping değeride düşük olur...

• quote:

Orijinalden alıntı: _RapiD_

Bu tarifeyi kullanıyorum ve çok memnunum. Çoğu zaman download 70 mb civarlarında oluyor upload da her zaman stabil 20 mb 150₺ ödüyorum.
    50/20 olan değil mi bu Superonline'ın? Link var mı acaba kampanya hakkında yoksa size özel mi?

Edit: Bu mu:
    https://m.superonline.net/kampanyalar/diger-kampanyalar/yok-boyle-hiz-kampanyasi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 4 Ekim 2020; 18:17:52 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• programmer_onur kullanıcısına yanıt

Aynen de budur hocam.

• Download hızı bu kadar yüksekken neden upload hızı bu kadar düşük?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turkcell iyi sıkıyor. Hangi sahada 200ü veriyormuş acaba. Popun uplinki ne kadar zaten.

• 25mbps yeterli herkese 100mbps verilirse kotalar kalkarsa altyapı çöker diyen omurgasızlar şimdi de 5mbps upload yeter diyor , daha iyisi yapılabiliyorken elimizde olanla neden yetinebilelim ki , pandeminin en yoğun döneminde herkesin evde olduğu dönemde 20 mbps verdiler hiç de sorun olmadı ne oldu battı mı firmalar, şimdi parasını verirsen yine o hızı veriyorlar ee demek ki altyapıda sıkıntı yok , gerçi o pakette download 50 yapılmış ama 200lük pakete de 10 mbps versinler en azından bu ne saçmalık ayda yılda bir işin olur 5mbps ile 500mb lik dosyayı yarım saatte upload edersin yazık cidden bunu da teknoloji forumunda savunan var , küfür etsen şunları adamdan sayıp ceza verirler bize , siz 56k da yeterdi zamanınız bol indirmeyi de beklerdiniz göndermeyi de

• 200mb internet yanında tv kampanyası gelmeyecek mi ?

• Herhangi bir hız artışı konusu görünce "ooo torrentci tayfa, nereye upload kasıyoruz" diyen kafalar var bir de bu forumda. Daha iyisini hakettiğini neden düşünemez anlamıyorum.

Bana verebildikleri en yüksek hız bu. Ben bu hızın artırılması gerektiğini söylediğimde, 2020 model bu beyinler "ooo torrentçiii" diyor. Umarım gelecek sene 2021'de yaşadıklarını anlamaya başlarlar.

Upload çilesi bitmiyor: 200 Mbps'lik tarifede 5 Mbps upload

• Tamam işte, bende onu soruyorum..

Yaptığın işlerin yüklenmesi ne kadar sürede yükleniyor? Ne kadar upload hızına ihtiyacın var? Bu sorunların cevabını yazmadan yazmış olmak için yazmışsın..

Birde bahsettiğin işleri her gün mü yapıyorsun? Hatta 2 farklı iş arasındaki süre ne kadar? Kurumsal mı çalışıyorsun?

Ayrıca ben bir şey yükleyeceğim zaman genelde gece 3 ile sabah 10 arası oluyor. Çünkü bu saatlerde internet kullanımı düşüyor ve ben daha hızlı upload yapıyorum. 1995-2000 arası bbs kullanırken, 2000-2010 arası torrent yaparken bu saatlerin en uygun saatler olduğunu farketmiştim. Gerçi insanlar şu an ne kadar torrent yapıyor bilemiyorum. Yani upload yapmak için internet kullanımının en az olduğu saatleri seçebilirsin. Upload hızını yükseltmenin başka yolu şu an yok gibi..

Sezen Aksu'nun şarkısında dediği gibi insan ne kadar doyumsuz, ne kadar versen o kadar alıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdarski -- 4 Ekim 2020; 20:1:48 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.