Şimdi Ara

Upgrade Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
66
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, Seneler evvel forumdan yine yardımlaşarak isteklerim doğrultusunda bi sistem toplamıştım. Tabi ozamanlar dolar 1.7-8-9 seviyelerindeydi herşey muazzamdı...

Vakti gelmiş olmalı ki, upgrade yapmayı düşünüyorum. Yeni şekillenen hedeflerim doğrultusunda şöyle bir upgrade yapmayı uygun gördüm fakat ne kadar yerinde yada gözden kaçırdığım birşey var mı bilemedim. Bir göz atarsanız sevinirim.

Sistem imzamda mevcut ama yinede yazalım.

i-5 4460
    H-81 Gamer
    gtx 750 ti
    2x4 dd3 1600 gskill ram

Yeni amaçlarım şu şekilde ki, Oynadığım oyunlar zaten standart. öyle evrim geçirdiğim falan yok fakat ani fps düşmeleri ufak tefek takılmalar ıvırzıvır canımı sıkıyor.
    Birde üstüne, yayın açma düşüncelerim var. 720p 45-60fps arası yayın yapabilmeyi istiyorum hobi olarak. Oynadığım oyunları zaten iyi oynadığımı düşünerek veya daha eğlenceli bir hal alması maksadıyla bu şekilde sergilemek istiyorum.

Oyun listem:
    Dota2
    CS:GO
    PathOfexile ( bu oyunun ülkemizdeki yayıncı ve bilgi kaynağı yetersizliği ve çok seviyo olmam büyük etken )

Zaten 2nci bir monitörüm hali hazırda var.

Upgrade yapmayı planladığım parçalar:

Anakart - işlemci - ram - ekran kartı.

Kasamı gayet yeterli buluyorum. Zaten Corsair vs650 psu var. Elimdekileri 2.el bölümünden okutup üstüne koyarak upgrade yapma planım var. SSD - HDD var zaten.

Almadı düşündüklerim:

Ryzen 5 3600
    Gtx 1660 ti / ..... Fazla bir seçenek bulamadım açıkcası 2000 bandında.
    asrock b450 atx anakart
    2x8gb cl 16 3200mhz corsair ram

Aklımdaki akıl soru ise, bu upgrade dediğim kalitede 720p 45-60fps arası yayın yaparken aynı zamanda oyun oynamaya / Kasma donma takılma olmadan sağlıklı yayın yaptırır mı? Beni çok kısıtlarmı?
    Sonuçta az bir para değil ne olursa olsun. Boşa gitsin istemem.

Oyun ayarlarım zaten:

Cs:go 4:3 1280x968 falan çözünürlük full low ayarlar
    Pathofexile 1920x1080 f.screen windowed yine low-med ayarlar. (malum hack&slash olduğu için zaten çok bir görüntü görmek istediğimiz yok )
    dota 2 1080p orta halli ayarlar yeterince göz doyurucu
    Pubg(belki) bunuda aynı şekilde çok ayar açmayı istediğim söylenemez.( kısıtlama olarak değil daha net oynayabilmek açısından )

İnternetim ise , vodafone supernet, 100download 4.20-5 mbps upload.

Önerilerinize açığım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şapkalı Mantar -- 13 Eylül 2019; 16:30:33 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.