Şimdi Ara

Upgrade İçin Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
864
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Şimdi bende bir kasa var ve bu emektar arkadaşı upgrade etmek istiyorum. Upgrade derken direkt CPU, anakart, ram ve ekranı kartı alacağım. Anlayacağınız komple sistem gibi bir şey.

Evvela kasanın kendisi ve içindeki Thermaltake 875w PSU ile WD 1 TB sata3 HDD kalacak. Sistemi bunların üzerine kurmayı düşünüyorum. PSU bu. Zamanın baba PSU'larından ve gittiği yere kadar götürür diye düşünüyorum. Keza HDD de şimdikilerin aynısı gibi bir şey. Bu parçalar olmaz diyen varsa baştan söylesin.

Gelelim alacaklarıma.

i5 8400
    MSI B360 Gaming Plus
    A-Data link
    MSI 1060 3gb

*SSD ve işlemci soğutucusunu önümüzdeki aylarda alacağım.

Kullanım amacı: Ağırlıklı olarak strateji oyunları (Total War) ile son 2-3 yılda çıkan kafa oyunları en yüksek ayarlarda kaldırabilecek bir sistem. Geleceğe dönük olmasa da olur ama 1-2 sene idare de etsin.

Son iki sistemimde A-Data kullandım ve sorun yaşamadım. Ramlerin 3000 mhz olmasına gerek var mı? Yine işlemci olarak Intel devam etmek istiyorum Ryzen önerenlere şimdiden teşekkürler. Son olarak lütfen Asus önermeyin son üç sistemimin anakartı Asus'tu ve çok çektim. Artık kafam rahat etsin istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Max Damage -- 20 Şubat 2019; 11:45:41 >

• Ekran kartı olarak RX 580 tercih edersen oyunlarda daha fazla performans alırsın:

https://www.vatanbilgisayar.com/msi-rx580-gaming-armor-8gb-gddr5-256bit-amd-radeon-dx12-ekran-karti.html
  • Öneri için teşekkürler ama eski oyunlara da dönük bir ekran kartı istediğim için 1060 bu konuda daha stabil görünüyor. Zamanında ATI/AMD tercih etmiş ve eski oyunlarda hiç memnun kalmamıştım. Misal Modern Warfare 3'te 50 fps altına düşmeyen kart 10 senelik oyunda 4-5 fps'ye iniyordu.

580'de böyle olacak diye bir şey yok ama yine de şansa bırakmak istemiyorum.
  • Muhalefet edilmediğine göre ideal bir sistem diye düşünüyorum. Güç kaynağı için de ok verirseniz Mart-Nisan gibi sistemi toplarım diyorum.
  • Max Damage M kullanıcısına yanıt
    Gelecege yonelik dusunmediginiz icin islemci seciminiz guzel, geri kalan parcalar da uygun. Ekran karti icin eski oyunlarda 3gb Vram size rahatlikla yetecektir. O yonden sorun olmaz ama yine de 6GB 1060 modeline yonelmenizi oneririm. 2. el bolumunde 1000-1100 liraya garantisi devam eden GTX 1060 6gb lar bulunabiliyor. 3gb alip %5-10da olsa performans kaybi yasamayin derim.
  • 1060 3gb lütfen alma o kartın ömrü bitti artık 3gb hiçbir oyunda yetmiyor ultrada artık.Aynı performansı veren rx 580 4gb var onun fiyatına ve gtx 1060 6gb performansında zaten.Ayrıca sadece bellek farkı yok çekirdeklerden vs de kırpılmış cuda çekirdekleri daha az 3gb da yani tamamen farklı kart.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-041FF024C -- 20 Şubat 2019; 16:10:32 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.