Şimdi Ara

UP DATE ne demek?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
3.981
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • yeni bi oyun indirdim interneten. ve kaydini yaptim. x box 360 pal cihazim var. cd yi okuyor. kayıtla ilgili herhangi bi sorun yok fakat oyunu acmiyor . indirdiğim oyunun adı Stranglehold. benden UP DATE yapmamı istedi. bende ne oldugunu bilmediğim bi şeyi onaylamak istemedim. sizce bu UP DATE olayını kabul etmelimiyim. yani bana ne gibi bi avantajı veya dezavantajı olur.
    1-) up date nedir ?
    2-)oyunun çalışması için gereklimi?
    3-)bunun için net e bağlı olmam gerekmediğini okudum bu doğrumu?
    4-)update yaparsam kopya oyun oynadığım için microsoft tarafından problemi ile karşılaşabilecegimi soyledi arkadaslar bu olabilirmi?

cevap verirseniz çok memnun olurum. iyi eglenceler.

• Arkadaşım update=güncelleme demek.Onu yapmadan oyunu oynayamadığına göre yapman gerekecek.Oyun oynamak için herkes o tip updateleri yapmak zorunda.Kopya oyun ile liveda oynarsan MS seni livedan yasaklayabilir.Livea bağlı değilsen sorun yok.
  • Herkesde bir güncellemedir gidiyor ama bende zerre kadar güncelleme yok. MS beni adam yerine koymuyor galiba
  • quote:

Orjinalden alıntı: elderzeus

Herkesde bir güncellemedir gidiyor ama bende zerre kadar güncelleme yok. MS beni adam yerine koymuyor galiba

Yanlız değilsin dostum, MS benide adam sıfatına koymadı heralde, millet çatır çatır update yapıyor bizde tık yok
  • siz livedan update ediyor olmayın zaten?
  • Live'dan update etsem bile en azından haberim olurdu. Ben konsolu ilk aldığımda bir update yaptım, ondan sonra hiçbir güncelleme olmadı. Ne oyun oynarken ne de Live bağlantısı esnasında. PAL olanda böyle. NTSC-U ile online olmuyorum.
  • Update e hayır demek live a hayır demek olduğundan ms in gönderdiği tüm updateleri kabul etmek zorundasın çünkü cancel dediğin zaman ya oyunu oynayamıyorsun yada live a bağlanamıyorsun. forza motorsport 2 direk update istemişti demek stranglehold da öyle.
  • Neredeyse son çıkan oyunların hepsi update istiyormuş. Ama birinde yaptığınız zaman, diğerlerinde yapmaya ihtiyacınızın olmaması gerekiyor. Oyuna özel güncellemeler değil çünkü yapılanlar bildiğim kadarıyla.
  • arkadaşlar xbox ta 2 tür update var.

birincisi sistem update'i konsolun işletim sistemiyle ilgili updateler

ikinci update ise oyunların kendi updateleri. oyunlarda kimi zaman yenilemeler ve düzeltmeler yapılıyor. oyun update ini yapmazsanız online oyun oynayamazsınız ama single player oyun açabilirsiniz.
  • ben bugüne kadar hangi oyunu ilk koyduysam update istedi istisnasız bunlar oyun update'leri.konsolla ilgisi yok.
  • Mesela bir oyunu açmaya çalıştığınızda, bir controller için güncelleme yapılmasını istiyordu. Ben bu güncellemeye de rastlamadım. 2 aydır güncelleme olmuyor konsolumda. İlk geldiği zaman yapmıştım sadece.
  • enteresann...adamına göre muamele :) sende 2 konsol varya artık daha bunun neresiniş güncellim adam teknolojiyi sonuna kadar takip ediyor demiştir dostum :)
  • Olmasın zaten güncelleme falan. Gerçi NTSC-U'yu online yapmıyorum. PAL da garip gibi duruyor dolabın altında. Dün güncelleme falan dediniz diye online oldum ama yine bir güncellemeden bahsetmedi. Ben de kapattım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cuoresportivo

ben bugüne kadar hangi oyunu ilk koyduysam update istedi istisnasız bunlar oyun update'leri.konsolla ilgisi yok.

Evet durum aynen dediğin gibi.
  • UP DATE yaptim arkadaslar. net e baglı olmadan yaptım. ve Stranglehold u oynamaya basladim. cihazimi 6 ay önce almiştim ve bu güne kadar cihazımda GEARS OF WAR , LOST PLANET , DEAD RISING , SLINTER CELL , PGR , oynadım ve UP DATE istemedi benden. en son Stranglehold U YUKLEDİM VE OYNARKEN İSTEDİ. ama sorun yok suan oynuyorum oyun idare eder...... ama keyif veriyo .... cevap yazan arkadaslara ve yardımcı olan arkadaslara cok tesekkur ederim... iyi eglenceler..
  • Insider info...
    Yeni cikan oyunlardaki "UPDATE"ler makinenin veya oyunun herhangi bir sekilde modifiye olup/olmadigina dairde baktiklari!
  • TAkma kafana makinana zarar vermez bu updateler bir nevi ATİ ve NVİDİA nın ekran kartı driver güncellemeleri gibi düşün yani Doom 3 Ati kartlarda takılmalar yapıyordu bi UP DATE ile sorunu çözmüştü bunun gibi yeni oyunlarda da bazı güncel teknolojik yazılımlar kullnıyorlar bunu oynaman için mecburen UP DATE yapman gerekiyor.
  • En azından güncellemelerin offline yapılması bir nebze olsun iyi oluyor. İnternete bağlanmadan da update yapabiliyorsunuz. Banlanmış olanlar da oyunlardan mahrum kalmıyor böylece.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.