Şimdi Ara

UNREAL ENGİNE 5 - Lumen & Nanite Teknoloji Testlerim [Video + SS] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
8
Favori
7.382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
139 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Konu çok iyi, bilgiler için teşekkürler :)

• ne zaman bir oyun oynayamaya çalışsam

fotoğrafik bakış açısı kafasıyla

3 boyutlu karanlık körlüğü denilen bir saçmalıkla karşılaşıyorum

yani ekran parlaklık ayarları max a getirmiş bir tasarımcı yüzünden

bir oyunun ilk yapılan ayarı aydınlığı artırmak olacaktır.

yani karanlıktan bir şey göremediğimiz için

korku oyunu dediğiniz şey

ne korkusu bi bk görünmüyor

oynadığını oyun kör ebe oyunundan farkı yok

ve 2. olarak oyun demek gerçeklik değil !

bir çok programcı saatlerce çalıştığı için

artık bir saatten sonra gerçekliği ekranda arıyorlar

bu da oyunları oyun formatında sanal gerçeklik veya similasyon boyutuna çekiyor.

hal böyle olunca haliyle oyunun eğlence faktörü yok oluyor.

yani şimdi bakıyorumda !

half life motoru ile yapılan CS bile hala daha dünyanın en çok oynanan oyunu !

neden acaba ! her şeyden önce ışık derinliği dengeli !

bu arada ut5 ps5 in standartlarına uygun bir oyun motoru olması

oyun yapmayı oldukça kolaylaştıracak gibi !

bu açıdan ut5 i ps5 in sdk kiti olarak görüyorum.

normal şartlar altında ut5 verimliliğini pc de yakalamak için

Ps5 in 2 katı para harcanması gerektiğini düşünüyorum.

• Helal olsun İÇİ DOLU İÇERİK atmak diye buna denir. Buram buram kalite kokan bir paylaşım. Elinizee kolunuza sağlık.

• Konudan ayrı bir şey sormak istedim

Sizi uzun süredir konularınızdan görüyordum, yaptığınız bu işleri beğeniyorum

Merak ettiğim bir şey var, son zamanlarda çıkan, büyütülen Türk oyunları hakkında ne düşünüyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar, oncelikle tebrikler. Zerodensity firmasını duydunuz mu ? Ben orada yazılım test mühendisi olarak çalışıyorum. Ülkede sizin gibi arkadaşlara ihtiyacımız var. Sektör cok büyük ve geniş bizde pek ragbet görmese bile unreal engine yakın zamanda bir oyun motorundan fazlası olma yolunda ilerliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hep siyasi eleştiri ve benzeri şeyler yerine birazda olsa teknolojiyle ilgilenip bişeyler yapanları görünce seviniyorum.

• Nvidia'nın rtx teknolojisinin fişini epic Lumen ile çekecek bence.

PS5 xbox series amd tabanlı olduğu için ue5 yaygınlaştıkça rtx'in pabucu dama atılır. Sadece nvidia destekli oyunlarda kalacaktır.

Fark ettiyseniz nvidia rtx destekli oyunlarda, rtx kartınız yoksa normalde koyulabilecek yansıma efektlerini bile koydurmuyor ki millet rtx kart alsın.

UE5 ile nvidia'nın kart satmak için geliştirdiği saçma sapan performans katili teknolojilerden kurtuluruz inşallah.

• nvidianın ray tracing olayı çok verimsiz valla. lumen bitirecek bence o olayı. ha nvidia lumene diğer kartlardan daha iyi destek sunar daha başarılı olur belki. o ayrı konu tabi...

• quote:

Orijinalden alıntı: Gunpower-storm

Konudan ayrı bir şey sormak istedim

Sizi uzun süredir konularınızdan görüyordum, yaptığınız bu işleri beğeniyorum

Merak ettiğim bir şey var, son zamanlarda çıkan, büyütülen Türk oyunları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bizde oyun sektörüne ilginin artmış olması çok sevindirici ve eğer sektörü iyi kötü büyütmeyi başarabilirsek belki bir gün bizim de çok yüksek bütçeli 3A oyunlar yapan şirketlerimiz olur.

Şu ana kadar çıkan oyunlar hep mobil düzeyinde, yapılan projelerdeki yaklaşım en çok para odaklı belli ki.  Bu tabi çokta yadırganacak bir şey değil en iyileri yapmak için önce zengin olmak lazım. Çok pahalı bir şey oyun yapmak çünkü. İşte her konuda olduğu gibi bu konuda da baya geriden gidiyor olsakta hiçbir şey yapmıyor olmaktan iyidir. Ben seviniyorum yani Türkiye'de yapılan projelere.

• Unreal engine 5, oyun yapımcılarının işini ciddi manada kolaylaştırdı. bu teknolojileri bence diğer motorlarda da göreceğiz. Çok daha optimize, çok daha iyi görünen, oynanış olarak daha keyifli oyunlar göreceğimiz günler bence yakındır. Playstation 5 in gücü belki biraz eksik kalabilir ama playstation 5 pro gibi bir cihaz tam olarak altından kalkacaktır bence. 60 fps, 2k ve üstü çözünürlük, ışın izmeler ve fotorealistik görseller için....

• "xcode install for metal compiler"...

İ-Mac 2020 kullanıyorum.X Code kısmında hep bu hatayı aldım. Terminal kısmından internet forumlarında gösterilen şeye göre kodu yazıyorum ama yine X-Code hatası geliyor.Mac sisteminde UE kullanan var mı ? X-Code 13 zaten Mac Osx en güncel sürümü istiyor onu yüklemedi , 11-12 hepsini denedim olmadı.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.