Şimdi Ara

Ünlü Yayıncı PintiPanda Tuna Akşen Hapis istemiyle yargılanacak.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
6.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiye'de oyun yayıncılığı denildiğinde akla ilk gelen isimlerden Pintipanda (Tuna Akşen) attığı tweetler nedeniyle hapis istemiyle yargılanacağını açıkladı.
    Her yazaman yaptığı Twitch yayınlarında ve YouTube kanalına yüklediği videolarda açık sözlülüğüyle öne çıkan ünlü Twitch yayıncısı Tuna Akşen ya da bilinen adıyla Pintipanda yayınladığı bir açıklamada attığı bazı tweetler ile ilgili şikayetin savcılık tarafından kabul edildiğini ve 1.5 yıldan 5.5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacağını duyurdu.

Ünlü Yayıncı PintiPanda Tuna Akşen Hapis istemiyle yargılanacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Cımbızlama ile olmaz bu işler, dava raddesine gelene kadar önü-arkası iyice irdelenmiş olur. Yargı sistemi hakkında en ufak bir şey dahi bilmeyen bir cahilin sözünün eri olacağına "Ama cımbızlamışlar, ehe" diye kıvırmasından başka bir şey değil. Hem arkasındayım de hem de kıvırmaya çalış, işte buna acizlik denir.
  • Ne tarz Twitler ki bunlar ?

• Ne twiti atmış?

• Oğuzhaan kullanıcısına yanıt
    Anayurt Oteli kullanıcısına yanıt
    seçimi eleştiren tweetler

• quote:

Orijinalden alıntı: Major König

seçimi eleştiren tweetler

Demokratik ülkemde şaşırtmayan olay. Hebele 2023

• İnsan sevenlerin ve toleranslı olanların iyi niyeti (!) bu işte. Demokrasi cennetindeyiz cidden. Üzüldüm, düzgün insanlara rahat yok hiç.

• Bunlar iyi günler,yakında ülkede farklı ses çıkmaz olacak,en milliyetçi adamı bile devlet düşmanına dönüştürecekler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • En sevdiğim yayıncılardan biridir. Reeldede konuşma fırsatım oldu gerçekten çok samimi bir insan ama illa herkesi sevmeyen birileri vardır. Normalde hapse girmez derdim ama ülkenin durumu ortada.

• saçmalık
  • Alırlar mı alırlar,yayıncılık sektörünün en bayayiğit delikanlı adamıdır kendisi

• Kanunları çiğnediyse tabi ki çekecek cezasını.

• Cımbızlama ile olmaz bu işler, dava raddesine gelene kadar önü-arkası iyice irdelenmiş olur. Yargı sistemi hakkında en ufak bir şey dahi bilmeyen bir cahilin sözünün eri olacağına "Ama cımbızlamışlar, ehe" diye kıvırmasından başka bir şey değil. Hem arkasındayım de hem de kıvırmaya çalış, işte buna acizlik denir.

• Ben de arasira bu forumda cakal cukal tiplerin sikayeti nedeniyle Kimi zaman 4 gun ceza kimi zaman carpi aliyorum.. iyi ki modlar talebimizi gozden geciriyor da hakkimiz yenmiyor. Lafi iyi yere sikistiriyoruz demek ki. Tu suratiniza firsatcilar..

• Yargı sistemi gerçekten tıkır tıkır işliyor ülkemizde. Bütün suçlular hapiste cezalarını çekiyor. Tacize tecavüze gereken ceza veriliyor. Bakanların yeğenleri adam bıçaklayıp yurtdışına kaçırılmıyor. Eskiden böyle miydi? Her yer it kopuk tinerci kaynardı. Hastanelerde sıra beklerdik, ekmek ve yağ almak için sıra beklerdik. Siz bu devleti bir daha nerede bulacaksınız lan öpün başınıza koyun.

• Ulan ben bu adamın attığı tweetleri gördüm öyle fazlana abartılacak eleştiriler yoktu. Bu adam hapis istemi ile yargılanıyorsa twitterda ki kullanıcıların yarısı yargılanmalı.
  • Çok hoş sohbet bir insan ve ara sıra yayınlarını izlediğim oluyordu. Çok lets play izlemeyen biri olarak genelde sohbet videolarını izlerdim ve samimi bir insan olduğuna inanırdım. Siyasi görüşü beni ilgilendirmedi hiçbir zaman ama halkın her kitlesine hitap eden bir adamın bukadar sivri dil ile gerek oyun yayınları gerekse sosyal medya hesaplarından siyaset yapması beni üzüyordu. Nekadar haklı nekadar haksız bu sizin siyasi duruşunuz ile alakalı ben bunu tartışmıyorum. Atılan tweetlerin hukukta hükmu nedir bilmiyorum fakat internet camiasında ünlü biri olduğu için göze batmış ve bundan dolayıda hapis kararı alınmış olabilir. Zirá 15 temmuz olaylarındada attıgı tweetler tartışma konusu olmuştu. Genede şahsi fikrim memlekette okadar adi yalaka adamların ellerini kollarını sallayarak gezdikleri halde ona verilen hapis cezasının ağır olduğu yönündedir.

• quote:

Orijinalden alıntı: celades

Kanunları çiğnediyse tabi ki çekecek cezasını.

Profilindeki yaşar ustadan utan be

• Thisisabook kullanıcısına yanıt
    Şaka ise komik, ciddi ise daha komik. Merak ediyorum da muhteşem yargımız Burak Erdoğan için gerekeni ne zaman yerine getirecek...

http://odatv.com/sikayetini-neden-geri-aldi-1212141200.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: celades

Kanunları çiğnediyse tabi ki çekecek cezasını.

Ne kanunu. Kanunlar bireylerin keyfine göre işlemez o zaman atatürke hakaret edenler de yargılansın

• Kendisini takip etmeye 5.000 takipcisi varken başlamıştım.Bugüne kadar da izlediğim tek yayıncı oldu.Geçen zamanda şunu gördüm.Bu adam işini düzgün yapan,karakterli,dürüst,düşündüklerini dobra dobra söyleyebilen düzgün bir insan.Attığı twitlerin,yaptığı eleştirilerin hiçbirisi yargılanmayı gerektirecek şeyler değil.İnşallah yargılanma sonuçu bir ceza almaz.Onu şikayet eden onursuz yalamalarda morarıp kalırlar.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.