Şimdi Ara

Unix Shell Tarayici olmadaksizin konsoldan indirme acil yardim lütfen!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Konuya nasil girsem bilemedim:) Gereksiz muhabbetleri gecmek isteyenler 2. paragraftan devam etsin.Viyana Teknik üniversitesinde Elektrotechnik ve Informationstechnik(elektronik ve haberlesme sanirim türkcesi) isimli bir bölümdeyim.
    Bu donem C programlama derslerimiz basladi. Dönem icerisinde 8 tane iki saatlik labavatuarlarimiz var Unix Shell tabanli pclerde programlama yapmamiz isteniyor.Onumuze labavatuar esnasinda yaklasik 3 sayfalik bir pdf sunuluyor ve iki saat icerisinde yaklasik 200 satirlik(gitgide artiyor:) programlar yazmamiz isteniyor.Bu esnada asistanlar gram yardim etmiyor tabii:) program calismadigi taktirde bir senenize yazik oluyor ki gelecek ders gelecek sene ancak alinabiliyor.Sadede geleyim; benim zamanima kadar program usb yardimi bilgisayara atilip asistana anlatmasi kaliyordu ki yogun ragbetten dolayi bu sene bu olay ortadan kalkti( usb bilgisayara takildiginda password ekrani cikmakta:).Daha onceden c programlama yapabiliyor olmama ragmen programlar ciddi anlamda matematik ve algoritma bilgisi gerektiriyor ve gercekten de sosyal hayat veya kendime zaman ayirmam soz konusu degil ki zor sartlarda okuyorum ve sene kaybetmem soz konusu degil.Benim de aklima gelen benzer programlari evde yazip internete yüklemek ve labavatuar esnasinda ordan indirmek.Bunlari yazma sebebim genel olarak ogrenmeye isteksiz tembel bir ogrenci degil aksine zor durumda kaldigimi izah etmek.

Sözkonusu Unix Shell istelim sistemli bilgisayarlar server üzerinden ogrenci numarasiyla giris yapiliyor ve internete baglilar ancak mozilla veya herhangi bir tarayici modulu yuklu degil(Bu konuda emin de degilim bir ihtimal konsoldan cagiriliyor olabilir).Sorum su ki internete upload ettigim text dosyalarini bir sekil konsoldan bilgisayara indirme/kaydetme sansim varmi?Ne sekilde yapilabilir.Bu konulda lütfen tavsiyelerinize muhtac durumdayim.Tesekkürler...

• Ilk aklima gelen ssh ile dosyalarin yüklü oldugu servera baglanip ordan kopyalamak olabilir.
  • huzzy kullanıcısına yanıt
    Yapmak istediğinizi tam olarak anlmasam da wget komutunu bir incelemenizi tavsiye ederim. aşağıda verdiğim linkle türkçe açıklaması var.
    wget nedir linki
  • arzach@
    tesekkurler ssh ile baglanabilecegimi sanmiyorum.bilgisayarlar server mantigi ile calisiyor kullanici adinizi secip ogrenci numaranizla giris yaptiginizda kendi dosyalarinizi ve masaustunuzu goruyorsunuz.cok fazla bilgim yok ssh konusunda ama putty tarzi bir uygulama entegre olarak gelmiyor sanirsam ve olsa bile o sekilde windows bilgisayarimdan veya raspberry pi imdan bilgi cekmek icin gene xming gibi bisey lazim olacak o unixler kaldirmaz:)yanlisim varsa duzeltin tabii.

dirgen@
    wget i bir inceleyeyim tesekkurler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: huzzy

arzach@
    tesekkurler ssh ile baglanabilecegimi sanmiyorum.bilgisayarlar server mantigi ile calisiyor kullanici adinizi secip ogrenci numaranizla giris yaptiginizda kendi dosyalarinizi ve masaustunuzu goruyorsunuz.cok fazla bilgim yok ssh konusunda ama putty tarzi bir uygulama entegre olarak gelmiyor sanirsam ve olsa bile o sekilde windows bilgisayarimdan veya raspberry pi imdan bilgi cekmek icin gene xming gibi bisey lazim olacak o unixler kaldirmaz:)yanlisim varsa duzeltin tabii.

dirgen@
    wget i bir inceleyeyim tesekkurler...

Biraz basit olacak ama usb taknca şifre istiyor ama hdd denedin mi hdd farklı olarak algılandığı için belki olur. Küçükte olsa bir ihtimal aklıma gelmişken söyleyim dedim.
  • yok adamlar her türlü önlemi almislar:D ssh ile amac dogrultusunda bir komutla dosya cekilebilir belki de ben ancak arayuz uzerinden biliyorum kullanmasini bilen varsa ve bilgilendirirse beni fena olmaz onun disinda simdiye kadar sukur hepsini gectim her ne kadar labor bitiminden 10dk sonra programim calistiysa da bir sefer idare edildim:) son 3u kaldi insallah sknti cikmaz.tesekkurler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arzach

Ilk aklima gelen ssh ile dosyalarin yüklü oldugu servera baglanip ordan kopyalamak olabilir.

Hocam alakasiz konuyla ama arkadaslar kusura bakmasin, 2 ay once mesajina cevap vermistim gitmemis sanirim tekrar yolladim. Alip almadigini kontrol eder misin ?
  • Wget, her Linux veya Unix'te kurulu olmayabilir. Aynı şekilde curl da. Fakat tüm Unix ve Linux'larda ftp istemci muhakkak kuruludur. Yani arkadaşın yerinde olsam gerekli dosyaları bir ftp sunucuya yükler ve Unix terminalden ftp komutları ile o dosyaları çekerdim fakat konu açılalı 2 sene olmuş : )

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.