Şimdi Ara

Üniversiteyi kazanmadan önce ki hayalleriniz nelerdi ?gerçekleştimi.

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
193
Cevap
25
Favori
3.708
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Üniversiteyi kazanmadan önce ki hayalleriniz nelerdi ?gerçekleştimi.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    316 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: rumi.

Ben hep şunu savunmuşumdur, 4 5 tane tıbba giden yakın arkadaşlarım var. Gözlemlediğim kadarıyla, malum olduğu üzre çok ezber, çok çalışmak gerek özellikle trakya tıpta. Fakat itüde ve buradan yola çıkarak odtü ve boğaziçinde de çalışmadan adam gibi ort hayal. Sınavlarda sorulan sorular tıptaki kadar ezber değil ama kat be kat daha akıl çalıştırıcı. Uzay müh. E gelirsek işin aslı bölüm zor. Özellikle 3 ve 4 te( ben 1. Sınıfım) vocab açısında zorluk başlıyormuş *uzayın türkçe prog. Yok. Makinalarla dersler aynı gibi ilk 2 sene o yüzden makinanın hakim olduğu sektörlerle de çlışmak mümkün( kendim bizzat mercedes yetkilisine sordum bunu). Yurtdışı hayal değil, ama iyi ort. Ve ielts/ toefl şart

Ders programı
    http://www.sis.itu.edu.tr/tr/dersplan/plan/UZBE/201110.html

Aklıma yattı
    Dil sorun değil. O zaman kasıp kendimi öne çıkarıp yurtdışına gidebilirim heralde ? Yeni hedefim bu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
    741 Mesaj
    evet gerceklesmeye devam edıyor
    |
    |

Ort kasmak lafla olmaz dikkat et. Ama yaparım dersen yolun açık olsun

|
    |
    pisseq kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: rumi.

Ort kasmak lafla olmaz dikkat et. Ama yaparım dersen yolun açık olsun

Peki çap yapmak ort. İle mi
    uçakta çap yapmak da zor mu ?

3.5 3.7 arası sadece 2 kişi alıyor. Yani zor. Bir de bunun okul uzaması bar. Ama çap hedefi iyidir motive eder. Ben makina veya uçak düşünüyorum oet a bağlı olarak

|
    |
    pisseq kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |

+1 her cümlesi beni anlatıyor kızlar hariç aynı şeyleri bende yaşıyorum bazen diyorum kazansaydım İstanbul'uda o zaman bir göndermeyeceğim deselerdi
    |
    |
    lakers45 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Orta okuldan beri elektirik elektronik muhendisligi istiyordum.Hayalimden hic vazgecmedim.Dusuk puanlar alsam bile calismaya devam ettim ve kazandim.

|
    |

İİBF'den misiniz hocam ?
    |
    |
    Shakur54 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    bende ege de dis hekimligi okuyordum bbu sene birakmak zorunda kaldim birkac sebepten dolayi tekrar sinava hazirlaniyorum her seyi unutmusum siralamam kotu ailem adanada ben izmirdeydim tek eve ciktim yasiyordum biraz azittim basima birkac sey geldi universiteyi biraktim bakalim nolcak siz siz olun cok azitmayin :D

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: RevivaL

quote:

Orijinalden alıntı: yalnızaslan

Bilgisayar mühendisliği istiyordum, bilgisayar programcılığına girebildim :)

Ben de 4 yıl boyunca mühendislik tutturayım diye girdim ama olmadı daha sonrasında Programcılığa girdim dikey geçiş ile geçerim diye. Okul 2 yılda bitti DGS'ye hiç çalışamadım bazı sebeplerden dolayı ve 2 puanla,1 matematik netiyle Mühendislik kaçtı. 50 tane Türkçe sorusu boş kalmasına rağmen. Daha sonrasında yaş da yavaş yavaş geçince Kpss'ye girdim Milli Eğitime memur olduk. İstesem şimdi biraz çalışarak DGS'den geçiş yapabilirim ama bir gram isteğim yok. Hedef hedef diye ilerliyoruz ama bir noktada dur demek gerekiyor sanırım

Milli eğitim de tam olarak göreviniz nedir hocam? Ben de öğretmen olarak çalışıyorum da merak ettim.

• Yarbay
    4344 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: neselihayalet

Tutarsa editlicem. Ibretlik hikaye yazcam buraya

Bir ay gecti mubarek, editle bakayim

|
    |

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Sabancı Üniversitesi-Computer Science
    yguney.com
  • Yüzbaşı
    373 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Tulparr

İİBF'den misiniz hocam ?

Evet hocam. Marmara Üniversitesi maliye Bölümü mezunuyum.

|
    |

Orijinalden alıntı: qwertyaxe

Kimse önceden hayal ettiği gibi bir üniversite hayatı yaşıyor ki? Kim ''abi süper bi üniversite hayatı geçiriyorum'' diyor ki. hiç kimse yada çok çok azı.

benim içinde böyle. beklediğim herşeyi tabiki bulamadım. Ama nedenlerini biliyorum.

Kafamdaki sosyal anlamda gerçekleştiremediğim herşey şu bikaç şey yüzünden

1-ailemle aynı şehirde okuduğum için, muhfazakar aileye sahibim

2-Para bakımından hiç iyi değilim sadece devletten aldığım 300 lira kredi, oda yol parası, yemek, kitap derken bitiyor.

3-Tam anlamıyla umduğum arkadaş ortamını bulamadım, Aslında hepsi çok iyi anlaşıyoruz beraber gezip eğleniyoruz, ama sorun şu adamlar çok iyiler
    ben üniversitede arkadaşlarımın daha böyle haylaz ne biliym biraz daha çılgın tipler olmasını bekliyordum ki onlar benden daha pasif çıktılar.
    tabi bunun bana faydasıda oldu, gruptaki en açık sosyal adam olunca güven sağlıyor.

Üni. hayatımın istediğim gibi geçmemesinde kendi hatalarımda var, kendimi eleştiriyorum

1-Sevgili konusunda çok burnu havada davrandım,gelen,ilgilenen kızları sana mı kaldım havalarıyla geri yolladım,ilgilenmedim. Şimdi arkalarından bakıyorum.
    malesef Ego larım vardı. Ve hala sevgilim yok. sevgili konusunda O kadar çok fırsatı geri teptim ki...

2-derslerim açısından da kendimi eleştirebilirm normalde 1. sınıfta çok iyiydim ama 2. sınıfta çok düşürüdüm iyi ortalamam vardı yazık oldu.

Ha sorarsan tekrar ailenin yanında olur musun diye(ankara) yine evet derim mecburen. çünkü burda para harcıya mıyosam şehir dışında hiç harcıyamam.

Harfi harfine sanki ben yazdım yazdıklarını, yazık ediyoruz dostum kendimize çözümde bulamadım

|
    |

• Emekli Yönetici
    11345 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: *InfLeXibLe*

quote:

Orijinalden alıntı: RevivaL

quote:

Orijinalden alıntı: yalnızaslan

Bilgisayar mühendisliği istiyordum, bilgisayar programcılığına girebildim :)

Ben de 4 yıl boyunca mühendislik tutturayım diye girdim ama olmadı daha sonrasında Programcılığa girdim dikey geçiş ile geçerim diye. Okul 2 yılda bitti DGS'ye hiç çalışamadım bazı sebeplerden dolayı ve 2 puanla,1 matematik netiyle Mühendislik kaçtı. 50 tane Türkçe sorusu boş kalmasına rağmen. Daha sonrasında yaş da yavaş yavaş geçince Kpss'ye girdim Milli Eğitime memur olduk. İstesem şimdi biraz çalışarak DGS'den geçiş yapabilirim ama bir gram isteğim yok. Hedef hedef diye ilerliyoruz ama bir noktada dur demek gerekiyor sanırım

Milli eğitim de tam olarak göreviniz nedir hocam? Ben de öğretmen olarak çalışıyorum da merak ettim.

Sizlerin atamaları, izinleri, kademe - terfi ilerlemeleri vs. hocam.
    |
    |

• Teğmen
    167 Mesaj

Anladım hocam , iyi mesailer.
    |
    |
    Bahsedilenler: RevivaL

Orijinalden alıntı: *InfLeXibLe*

Anladım hocam , iyi mesailer.

Herhangi bir sorunuz olursa mesaj atarsanız yardımcı olurum hocam. İyi akşamlar
    |
    |

Sağolun hocam . İyi akşamlar.
    |
    |
    Bahsedilenler: RevivaL
Bey Azura
Mobilya Takımları
Media Sözlük
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,828
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.