Şimdi Ara

Üniversiteye Gidip Gelmekten Bıktım [Ülkenin İçinde Bulunduğu Korkunç Durum]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
6
Favori
6.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben üniversite son sınıfta olan bir öğrenciyim. Bu sene bitiyordu ama bir dönem uzadı haliyle.

Önemli kısımları koyu yazacağım.

Sevgili forumdaşlar, ben üniversiteye giderken otobüste;

El ele tutuşan yiyşen sevgilileri görmek zorunda mıyım?
    Ya da hastaneye gitmek için benim koltuğuma göz diken dayıyı...?
    On tane çocuk yapıp otobüse binenlere ne demeli, bir araba almayacaklarsa neden on çocuk yapıyorlar ki,
    Ülke şu an zaten yeterince karışık. Neyse...

Ya da kaprisli kızlara ne demeli, herkese cahil diyen kendini bir şey sanan kibirlilerle dolu olması üniversitenin?
    Size bir şey diyeyim mi, sevgilim yok diye üzülenleriniz var forumda ama bilin ki öyle kızlar biliyorum ki düşman başına
    Çıkarcı rezalet, nottan nota dost olan ya da kendini nimetten sayan insanlar biliyorum üniversitede

İllegal, bilumum zararlı varlığımsı örgütlerin savunmacılığını yapan ya da tiyatrosunu oynayan insanlar var üniversitede.
    Bu ülkenin geleceği ölü zaten. Yazık çok yazık. Edebiyat fakültesine girdiğimde ''Ulan fretta, yaptın bunu ya inşallah yazar olursun.'' diyordum. Lakin akıntıya karşı çırpındığımı yeni fark ettim. Bana dostmuş gibi görünen yoluma taş koymaya çalışan insanlar fark ettim.

Sonra fark ettim ki, gelecek Çin, ABD, Rusya gibi mega dev ülkelerdeymiş. Türkiye'de bir şeyler yapmak sel akıntısına karşı yüzmek demekmiş. Gelecek çürük balıkları taze gibi hayal etmekmiş buralarda. Klasik olacak ama Adalet kadın ismi, Çaba köy ismiymiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-55913A58C -- 11 Aralık 2017; 18:10:9 >

• Eğer odadaki en akıllı kişi sensen yanlış odadasın demektir. Bu cümleyi farklı durumlar için de yorumlayabilirsin.
    Bulunduğun üniyi ve bölümü küçümsemek istemem ama muhtemelen çevrendeki insanların %90'ı vizyonsuz ve vasıfsız insanlar. Bu ülkenin genelinden ziyade senin çevrenle ilgili. Sen sanıyor musun ki USA'daki okulların hepsi çok kaliteli donanımlı öğrencilere sahip, hayır değil. Kültürel olarak oradaki yozlaşmayla buradaki yozlaşma hemen hemen aynı çünkü dünya artık bir köy. Eğer rahat etmek istiyorsan kendi çekirdek çevreni oluşturup bunun dışındakilere kulağını kapatacaksın.
    Kız işlerine de kafayı takma, kalitesiz insanlardan da her zaman uzak dur hareketleri bulaşıcı olabilir. Kendi kişisel gelişimini tamamlamaya bak, her zaman kendine güven. Gün geçtikçe kaliteli insanlarla aynı ortamda olmaya, daha sonra da onlarla beraber olmaya başlayacaksın.
    Bundan üç sene önce felan askerden izine geldim tekrar birliğime dönüyordum, bi otobüse bindim otobüsde değil aslında tur otobüsü gibi birşey.Her koltuk dolu boş yer yok, mecbur ayakta gidiyorum ve tutunacak biryerde yok.Önden arkaya kadar komple bayanlar oturmuş sadece en arka sıra erkek bende onların oraya gideyim kadınlar rahatsız olmasın diye dedim ama mecburen bir kızın oturduğu en arkanın bir önünde bulunan koltuğun başlığından tutunup destek almak zorunda kaldım çünkü adamlar ayaklarını yaylada uzatır gibi uzatmıştı daha fazla arkaya gidemedim.

Çantamıda koydum bacaklarımın arasına koltuğun başlık kısmından tutunarak ayakta durmaya çalışıyorum ve çok zorlanıyorum otobüs o bozuk yolda ilerlerken, fakat buna rağmen tek elle koltuğun başlık kısmının arka tarafından kavrıyorum ki elim kızın saçına değmesin yanlış anlaşılmasın rahatsız olmasın diye vs. işte dikkat ediyorum ve kesinlikle kıza en ufak bir temasım bulunmuyor.

Neyse aradan beş dakika geçti baktım kız elini saçına götürüyor topuz yapmış kuyruğu var birde, saçının kuyruğunu yokluyor bana pis pis bakıyor ikide bir.Sanki ben işim gücüm yok birliğe zamında teslim olma telaşım yok herşeyi bir kenara bırakmışımda kızın saçını elliyormuşum gibi işkilleniyor ama öyle kötü bakıyor ki bi beş dakika daha dursam imdat sapık beni taciz ediyor diye bağıracak yani çok belli.

Malum öyle mevzularda bizim toplum haksız olsa bile kadını destekliyor, durduk yere olası bir linç girişimine maruz kalmamak için gideceğim yere gelmeden otobüsden inmek zorunda kaldım.Yarım saat yürüdüm ilçeye kadar, sırf bi uyuz kız kendi kendine gelin güvey oluyor diye.Nedense konuyu görünce aklıma geldi sinirlendim anlatayım bari dedim.Allah düşürmesin kimseyi böyle durumlara.
    Fretta yazdıklarının aynısını hatta daha karamsar olanlarınını düşünüyordum bir dönem ve hatta hala aynı şekilde düşünüyorum sanırım.

Ama geçmişte bir zaman tamamen oldu bittiye gelen kötü görünen birşeyler yaşadım ve bu bana bir başka farkındalık ve bakış açısı getirdi.

Fretta hayatta hiçbir yerde ve hiçbir insanın yanında seni sımsıkı sarmak için hazırda bekleyen aydınlık bir gelecek yok bütün memleketlerde bütün insanlar zaten aydınlık geleceği sahiplenmiş durumda ve neşe içinde beklemiyor seni.

E nabıcaz dersen çözüm birtane;

Kendin için sıfırdan bir gelecek inşaa etmelisin bunun tek mimarı da sensin yapıcağın diğer şeyler yanlızca arka planı değiştiricek ve biliyormusun malesef herkesin hayatı bu şekilde

Çok çalışmayla olmuyorsa az çalışmayla olması imkansız o yüzden daha çok çalışmaya güvenin tam olsun fretta çok çalışmayla olmayan yanlızca daha çok çalışmayla olma şansına sahiptir

Bu bakış açısını kazandığım için o kötü zamana teşekkür etmeliyim sanırım belkide başıma gelen iyi birşeydi umarım hayatını bu farkındalığı kazanmaya zorlanacak kadar kötü yaşamazsın zira doğal öğrenmeye ihtiyacı yok bu saçma bilginin bir nasihat ile de hallolur

(Zebani)
  • Cevap yazın ne olur bu sessizlik beni çıldırtıyor. Hala çırpınan yok mu benim gibi ülkede.

Aşık olup statü farkıyla söyleyemeyen dili tutulan,

Bir aralık vakti kitap okuyan,

Geceleri gündüzleri yalnız olan, blog tutan,

Yazı yazmasa kendini ifade edemese ümidini yitiren,

Yok mudur?
  • sen hayattan bıkmıssın kardes

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu sorunları ben yaşamıyorum. okuduğun okuldan dolayı sanırım, arkadaş seçimimi de iyi yaptım.

yalnız sadece güzel kız görmek moralimi bozuyor ki okulumda maalesef bolca var
  • Üniversite bir dönem uzamış orayıda koyu yazsaydın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eee git o ülkelere tutan mı var?

• quote:

Orijinalden alıntı: God Yagami

bu sorunları ben yaşamıyorum. okuduğun okuldan dolayı sanırım, arkadaş seçimimi de iyi yaptım.

Çukurova Üniversitesi. Sen hangi okuldasın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fretta

quote:

bu sorunları ben yaşamıyorum. okuduğun okuldan dolayı sanırım, arkadaş seçimimi de iyi yaptım.

bilkent.

hiç hürriyet mahallesine gittin mi
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fretta

quote:

bilkent.

hiç hürriyet mahallesine gittin mi

Gitmedim ama Denizli ile Gülbahçesi mahallesini, Şakirpaşayı gördüm. Görmez olaydım.

• Kardeş bu tarz sorunların çözümü kendini geliştirmek,kültürlenmek,kitap okumayla vs. Olur.Bizim millet bunları yapmak yerine araplara özenirse olacağı bu.

• Ulan ben de hacettepe falan zannettim, sakın hacettepeyi falan görme taş gibi hatunlar otostop çekiyor sürekli, hatta o kadar kişi otostop çekiyor ki oraya otostop durağı demişler, parası olanlar arabalı kardeşlerimiz her gün farklı kız düşürüyor. Bu fakirlikle görsen demek ki ağlardın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2DF0CD106 -- 11 Aralık 2017; 18:42:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SebnemFerahHayranı

Kardeş bu tarz sorunların çözümü kendini geliştirmek,kültürlenmek,kitap okumayla vs. Olur.Bizim millet bunları yapmak yerine araplara özenirse olacağı bu.

Otobüste genç adam geliyor. Ben yan tarafta oturuyorum, dibimde android telefona giriyor. bi de başımda bekliyor deli oluyorum.

Bunlar da hep beni buluyor. Hadi radyasyonu o yiyor, ben yemek zorunda mıyım? Adana'daki çoğu öğrenci kitap okumak yerine facebook'a instagram'a giriyor. Cu-Itirafba bakın hepsinin derdi karı kız düşürmek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yav he he aynen

Ulan ben de hacettepe falan zannettim, sakın hacettepeyi falan görme taş gibi hatunlar otostop çekiyor sürekli, hatta o kadar kişi otostop çekiyor ki oraya otostop durağı demişler, parası olanlar arabalı kardeşlerimiz her gün farklı kız düşürüyor. Bu fakirlikle görsen demek ki ağlardın.

hacettepe'de mi piyasa yapsam. beytepe kampüsüne komşuyuz.

para ile alakası yok, olay tipte bitiyor.

bu arada bilkent kızları ile hacettepe'dekiler kıyas kabul etmez, aşırı güzel kız oranı yüksek bizde. ha bu iyi bir şey değil. daha çok ulaşılmaz oluyor güzel kızlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi God Yagami -- 11 Aralık 2017; 18:44:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazmayı_Severim

Üniversite bir dönem uzamış orayıda koyu yazsaydın

Dogustan mi boylesin yoksa sonradan kendi imkanlarinla mi bu hale geldin?

• Fretta yazdıklarının aynısını hatta daha karamsar olanlarınını düşünüyordum bir dönem ve hatta hala aynı şekilde düşünüyorum sanırım.

Ama geçmişte bir zaman tamamen oldu bittiye gelen kötü görünen birşeyler yaşadım ve bu bana bir başka farkındalık ve bakış açısı getirdi.

Fretta hayatta hiçbir yerde ve hiçbir insanın yanında seni sımsıkı sarmak için hazırda bekleyen aydınlık bir gelecek yok bütün memleketlerde bütün insanlar zaten aydınlık geleceği sahiplenmiş durumda ve neşe içinde beklemiyor seni.

E nabıcaz dersen çözüm birtane;

Kendin için sıfırdan bir gelecek inşaa etmelisin bunun tek mimarı da sensin yapıcağın diğer şeyler yanlızca arka planı değiştiricek ve biliyormusun malesef herkesin hayatı bu şekilde

Çok çalışmayla olmuyorsa az çalışmayla olması imkansız o yüzden daha çok çalışmaya güvenin tam olsun fretta çok çalışmayla olmayan yanlızca daha çok çalışmayla olma şansına sahiptir

Bu bakış açısını kazandığım için o kötü zamana teşekkür etmeliyim sanırım belkide başıma gelen iyi birşeydi umarım hayatını bu farkındalığı kazanmaya zorlanacak kadar kötü yaşamazsın zira doğal öğrenmeye ihtiyacı yok bu saçma bilginin bir nasihat ile de hallolur

(Zebani)

• Eğer odadaki en akıllı kişi sensen yanlış odadasın demektir. Bu cümleyi farklı durumlar için de yorumlayabilirsin.
    Bulunduğun üniyi ve bölümü küçümsemek istemem ama muhtemelen çevrendeki insanların %90'ı vizyonsuz ve vasıfsız insanlar. Bu ülkenin genelinden ziyade senin çevrenle ilgili. Sen sanıyor musun ki USA'daki okulların hepsi çok kaliteli donanımlı öğrencilere sahip, hayır değil. Kültürel olarak oradaki yozlaşmayla buradaki yozlaşma hemen hemen aynı çünkü dünya artık bir köy. Eğer rahat etmek istiyorsan kendi çekirdek çevreni oluşturup bunun dışındakilere kulağını kapatacaksın.
    Kız işlerine de kafayı takma, kalitesiz insanlardan da her zaman uzak dur hareketleri bulaşıcı olabilir. Kendi kişisel gelişimini tamamlamaya bak, her zaman kendine güven. Gün geçtikçe kaliteli insanlarla aynı ortamda olmaya, daha sonra da onlarla beraber olmaya başlayacaksın.

• Değerli yorumlar için teşekkür ederim arkadaşlar. Çok mantıklı ve güzel yorumlar alıyorum, çok teşekkür ederim. Sanırım her kötü zamanın bir gündüzü olmalı.
  • Opusenleri gormek seni rahatsiz mi ediyor

O mega dev dediklerindr sokak ortasinda mercimegi firina verenleri gorunce ne yapacaksin cok merak ediyorum, orada heralde sapligin sona erecek zannediyorsun 😂

Ezik insanlar cikmis ulkeye salliyor zaten imkan versen bu insanlar her seyi yapar yav hehe

ceneden baska bir sey yapsalar keske

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MikeIsraetel -- 11 Aralık 2017; 20:23:31 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bundan üç sene önce felan askerden izine geldim tekrar birliğime dönüyordum, bi otobüse bindim otobüsde değil aslında tur otobüsü gibi birşey.Her koltuk dolu boş yer yok, mecbur ayakta gidiyorum ve tutunacak biryerde yok.Önden arkaya kadar komple bayanlar oturmuş sadece en arka sıra erkek bende onların oraya gideyim kadınlar rahatsız olmasın diye dedim ama mecburen bir kızın oturduğu en arkanın bir önünde bulunan koltuğun başlığından tutunup destek almak zorunda kaldım çünkü adamlar ayaklarını yaylada uzatır gibi uzatmıştı daha fazla arkaya gidemedim.

Çantamıda koydum bacaklarımın arasına koltuğun başlık kısmından tutunarak ayakta durmaya çalışıyorum ve çok zorlanıyorum otobüs o bozuk yolda ilerlerken, fakat buna rağmen tek elle koltuğun başlık kısmının arka tarafından kavrıyorum ki elim kızın saçına değmesin yanlış anlaşılmasın rahatsız olmasın diye vs. işte dikkat ediyorum ve kesinlikle kıza en ufak bir temasım bulunmuyor.

Neyse aradan beş dakika geçti baktım kız elini saçına götürüyor topuz yapmış kuyruğu var birde, saçının kuyruğunu yokluyor bana pis pis bakıyor ikide bir.Sanki ben işim gücüm yok birliğe zamında teslim olma telaşım yok herşeyi bir kenara bırakmışımda kızın saçını elliyormuşum gibi işkilleniyor ama öyle kötü bakıyor ki bi beş dakika daha dursam imdat sapık beni taciz ediyor diye bağıracak yani çok belli.

Malum öyle mevzularda bizim toplum haksız olsa bile kadını destekliyor, durduk yere olası bir linç girişimine maruz kalmamak için gideceğim yere gelmeden otobüsden inmek zorunda kaldım.Yarım saat yürüdüm ilçeye kadar, sırf bi uyuz kız kendi kendine gelin güvey oluyor diye.Nedense konuyu görünce aklıma geldi sinirlendim anlatayım bari dedim.Allah düşürmesin kimseyi böyle durumlara.

• donanımhaberin sözde "alfa" kullanıcıları gelmeden derdini anlat fretta kardeş. birazdan linç yiyeceksin.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.