Şimdi Ara

Üniversiteye bu yıl başlayacaklar için KYK başvuruları başladı. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
1
Favori
3.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bizim puanlar vs. yazıcakmı kykya başvururken. ben şimdi baktım. yazmıyor öğrenim bilgileri-aldığım puan-kazandığım üniversite vs. yazmıyor ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: k4n44t

bizim puanlar vs. yazıcakmı kykya başvururken. ben şimdi baktım. yazmıyor öğrenim bilgileri-aldığım puan-kazandığım üniversite vs. yazmıyor ya

Başvuru formunda üniversite, bölüm ve ÖSYM bilgileriniz otomatik olarak doldurulmuş olacak.
  • bu ne perhiz bu ne lahana turşusu okul 19unda başlıyor zaten biz o vakit aralığında nerede yatıp kalkacaz kalacak yerimiz yok ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: oys14

bu ne perhiz bu ne lahana turşusu okul 19unda başlıyor zaten biz o vakit aralığında nerede yatıp kalkacaz kalacak yerimiz yok ki

Yurtlar 12 Eylül'de açılıyor.

Tabii, sana ilk yurt yerleştirmelerinde yurt çıkarsa, yani asil kazanırsan...
  • ağustos diyormuş aya dikkat etmedim ben özür dilerim doğru o zaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

quote:

Orijinalden alıntı: k4n44t

bizim puanlar vs. yazıcakmı kykya başvururken. ben şimdi baktım. yazmıyor öğrenim bilgileri-aldığım puan-kazandığım üniversite vs. yazmıyor ya

Başvuru formunda üniversite, bölüm ve ÖSYM bilgileriniz otomatik olarak doldurulmuş olacak.

sağolun üstadım
  • bu başvuruyu erken yapanın yurttaki yedek sırası geç yapana göre daha mi başlarda olurki yoksa tamamen şansa mi bağlı acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: güdümlü anne terliği

bu başvuruyu erken yapanın yurttaki yedek sırası geç yapana göre daha mi başlarda olurki yoksa tamamen şansa mi bağlı acaba

Ne zaman başvurduğunuzun önemi yok. Yedek liste buna göre belirlenmiyor.

A kişisinin hiçbir özel durumu olmasın. B kişisinin de babası şehit olsun.

A kişisi bu gece başvuru yapsın. B kişisi de son günün son saati içinde başvurmuş olsun. 4 Eylül'de; A kişisi yedek listeye kalabilirken, B kişisi yurt kazanabilir.
  • hocam kıbrıs gelebilir büyük ihtimaL bana kykdan burs yada geri ödemeli kredi alabiiyor muyum ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Gregory House

hocam kıbrıs gelebilir büyük ihtimaL bana kykdan burs yada geri ödemeli kredi alabiiyor muyum ?

Yurt dışı olanakları hakkında benim de henüz yeterli bilgim maalesef yok.

Ama haber metnindeki ve KYK'nın sitesindeki şu açıklamalar, belki sana yardımcı olabilir.

Ayrıca 2011-2012 öğretim yılında ilk defa yurt dışında bir yükseköğretim kurumuna girmeye hak kazanan öğrencilerin öğrenim kredisi ve burs başvurularıyla KKTC Lefke Avrupa Üniversitesinde ilk defa öğrenim görecek T.C. vatandaşı öğrencilerin yurt başvuruları da 19-28 Ağustos 2011 tarihleri arasında kurumun internet adresinden yapılacak.

Şurada da yer alıyor:www.kyk.gov.tr/kyk/html/Haber/2011OsymBasvuruDuyuru.pdf

• erken başvurunun avantajı var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vip_Emre

erken başvurunun avantajı var mı?

Hayır.
  • quote:

quote:

bu başvuruyu erken yapanın yurttaki yedek sırası geç yapana göre daha mi başlarda olurki yoksa tamamen şansa mi bağlı acaba

A kişisi bu gece başvuru yapsın. B kişisi de son günün son saati içinde başvurmuş olsun. 4 Eylül'de; A kişisi yedek listeye kalabilirken, B kişisi yurt kazanabilir.

o tür değilde mesela herhangi bir önceliği olmayan aynı il aynı üniversiteden(aynı yurt çıkma ihtimali için) 2 kişi düşünelim. Birisi bugün birisi 5 gün sonra yapsa bu ikiside yedeğe kalsa ilk başvuran daha mi avantajlı olur ki.. Yada şöyle soruyum yedek sırası tamamen rasgele mi belirlenir ki yoksa sistem başvuranların sırasına göre mi ayarlar kaçıncı yedek olduğumuzu (belki de önemsiz saçma bir soru oldu ama eğer bir imkan varsa yedekte az beklememiz için yapmak lazım :)

edit : üstteki cevabı şimdi gördüm galiba benim sorunun cevabı da o..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gply37 -- 19 Ağustos 2011; 12:13:43 >

• quote:

quote:

quote:

o tür değilde mesela herhangi bir önceliği olmayan aynı il aynı üniversiteden(aynı yurt çıkma ihtimali için) 2 kişi düşünelim. Birisi bugün birisi 5 gün sonra yapsa bu ikiside yedeğe kalsa ilk başvuran daha mi avantajlı olur ki.. Yada şöyle soruyum yedek sırası tamamen rasgele mi belirlenir ki yoksa sistem başvuranların sırasına göre mi ayarlar kaçıncı yedek olduğumuzu (belki de önemsiz saçma bir soru oldu ama eğer bir imkan varsa yedekte az beklememiz için yapmak lazım :)

Yedek listenin nasıl belirlendiğini net olarak ben de bilmiyorum; ama başvuru zamanına göre olmadığı kesin. :) Erken başvurup yedek listenin arkasına düşen arkadaşlarım da vardı.

İhtiyaca, ÖSYM başarısına ve gelinen ilin uzaklığına bakıyor olabilirler. Aynı ilde oturup önceliği olmayanları çok arkaya atıyorlar mesela.

Sonuç olarak; ne zaman başvurduğunuzun önemi yok. Bütün başvurular, başvuru dönemi bittikten sonra ayrıca değerlendiriliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C1E9C52E6 -- 19 Ağustos 2011; 12:15:29 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yedek listenin nasıl belirlendiğini net olarak ben de bilmiyorum; ama başvuru zamanına göre olmadığı kesin. :) Erken başvurup yedek listenin arkasına düşen arkadaşlarım da vardı.

İhtiyaca, ÖSYM başarısına ve gelinen ilin uzaklığına bakıyor olabilirler. Aynı ilde oturup önceliği olmayanları çok arkaya atıyorlar mesela.

Sonuç olarak; ne zaman başvurduğunuzun önemi yok. Bütün başvurular, başvuru dönemi bittikten sonra ayrıca değerlendiriliyor.

teşekkürler eğitim-sınavlar bölümünün demirbaşı :)

• katkı kredisi harç için olan krediydi dimi bir karışıklık olmasın ben sadece burs ve katkı kredisi için başvuracağım kesin çıkar mı katkı kredisi.

ha birde babamın üstüne sadece 1 ev ve 1 araba var çıkmama olasılığı varmı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serenity19 -- 19 Ağustos 2011; 13:10:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serenity19

katkı kredisi harç için olan krediydi dimi bir karışıklık olmasın ben sadece burs ve katkı kredisi için başvuracağım kesin çıkar mı katkı kredisi.

Evet, harç ücretinde büyük oranda indirim yapıyor.

Katkı Kredisi için engel olan durumlar, şurada listelenmiş:www.kyk.gov.tr/kyk/html/kredi_burs/genel_bilgi.php#katki

Bir de vakıf üniversitesi öğrencisi ya da ikinci öğretim programında okuyan bir öğrenci olmamanız gerekiyor.

Bu şartlar dışında, Katkı Kredisi kesinlikle çıkar.

• Başvuru internette yapılıyormu
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReoxTR

Başvuru internette yapılıyormu

Evet. Zaten başvurunun yapıldığı tek yer, KYK'nın sitesinde yayınlanan başvuru formu.

Bu arada, başvuru dönemi başladı. Hayırlı olsun. :)
  • İstanbul üniversitesi teknik MYO 2 yıllık 2. öğretim kazandım Yurttan faydalanabilir miyim ?

ve burs alabilir miyim ?

Bu 2 sorumu aydınlatır mısınız ?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.