Şimdi Ara

Üniversitenin liseden farkı yok (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
2
Favori
6.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
100 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uniyi okuma yasi 21 22 de baslamali yoksa pek bi zevk alinmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • belli başlı üniversiteler dışında türkiyede ki üniversiteler üniversite değil zaten , öğretmenler derse gelip ders anlatıyor taklidi yapıyor öğrenciler dersi dinliyor taklidi yapıyor sınavda çıkmış sorular geliyor geçiyorsun herkes tiyatrosunu oynuyor
  • Liseyi ozledim keske lise zamanina geri donebilsem

• siz ne sandınızki adam akıllı bir bölüm okumadıktan sonra üni leştir..myoda okuyanlara zaten hiç girmiyorum
  • Enthris kullanıcısına yanıt
    Adam akıllı bölüm derken?

• lise gibi üniversite var, üniversite gibi üniversite var. sen gittiğin okulu sorgula önce. ortalık üniversite ayağına açılmış dershane tipli binalar ile dolu.
  • Death Note kullanıcısına yanıt
    Yok böyle bir tespit ya hocam Türkiye’de üni sistemini açıklamışsınız ama bir şey eklemek istiyorum bence herkes halinden memnun

• Lanet olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: NUSR-ET

Aynı değil hocam üni liseden daha kötü.Ders anlatımı üninin daha kötü görsel iletişim tasarım okuyorum photoshop görüyoruz derste ve hoca bize sene başında aynen şunu dedi artık internet çağındayız herşey internetten öğreniliyor photoshopu açın youtubeda onlarca video var photoshop öğreten onları izleyerek öğrenin böyle hazır bilgiye konmak olmaz kendiniz araştırarak öğrenin ben kimseye sıfırdan photoshop öğretmek zorunda değilim dedi.Ünide hocalara doğru düzgün ders bile anlatmıyor yani ama vizelerde hayvan gibi geçirmeyi biliyorlar.Üni ders anlatımı konusunda liseden daha beter.Hiç yoksa lisede ders anlatılırdı hadi kötü anlatsa bile hocalar insaflıydı lisede ünideki öğrenim görevlilerinin pröfesörlerin falan egosundan geçilmiyor kaldınmı kaldın okadar insiyatıf yok hiç geçirmeye çalışmak yok lisede benim 50 nin üstünde notum yoktu ama yinede hocalar geçirirdi allah onlardan razı olsun.
    Sosyal ortam konusunda ise lisede tüm sınıf samimi kardeş gibiydi bizde ünide bırak samimiyeti kimseyi tanımıyorsun bile koca anfide bir kere gördüğünü bir daha görmiyorsunki samimiyet olsun.Üni başlayalı 3 ay oldu daha bir kişiyi bile tanımıyorum kimsede beni tanımıyor.Ünide sosyal ortam 0.
    Ben asosyalim ama yinede lisede 2-3 arkadaşım vardı şuan ünideyim 1 tane bile arkadaşım yok.

arkadaşlık konusunda değişir. bizde bölüm olarak herkes birbirini tanır. 5. senem daha kavga gürültü olmadı. diğer taraftan ortam konusunda herkesin arkadaş grubu vardır onla takılır. örneğin halı saha oldu mu yabancı aramayız sadece bölümden öğrenci alırız çünkü herkes birbirini tanıdığı için sıfır sıkıntı. en basit örneklerden birisi not konusu onda bile herkes bildiğini paylaşır veya olan çevresine verir olmayanda ondan alır.

• ben yıllardır lise 5 diyorum zaten
  • Lise tamamen ictenlik ve dogalliktir unutulmazdir
    Üniversite tamamen cikar ilişkisidir. Herkes gidecegi yere kadar sana eslik eder inecegi duraga kadar...
  • Üniversite büyüktür lise net. Evinin 5 dakika uzağındaki üniversiteye gidersen öyle gelir tabii. Okul olarak bakarsan evet pek farkı yok ancak daha keyifli kafan rahat.
  • İkisi de berbat geçti geçiyor yarın okulun en gereksiz derslerinden biri olmasina karsin en zor soru sorulan dersinin vizesi var yarisindan biraz fazlasini okudum daha da okuyasim yok VAllaha lanet olsun böyle okula da hocaya da derse de ne tarih merakiymis bu arkadas tarih tarih tarih eskiden severdim okullar yuzunden igreniyorum artik

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üniversite birçok yönden liseden daha iyi. Çok daha fazla serbestlik var, hiç ilgim olmayan derslerden sorumlu değilim, yıllarca bıkkınlık getiren zil sesinin olmaması bile yeterli benim için.

İlk haftalar kötüydü ama şu an liseye dönme isteğim kalmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Şekilsiniz ya

Üniversite büyüktür lise net. Evinin 5 dakika uzağındaki üniversiteye gidersen öyle gelir tabii. Okul olarak bakarsan evet pek farkı yok ancak daha keyifli kafan rahat.

Evimden 800km uzaktayım bilip bilmeden konuşuyon

• quote:

Orijinalden alıntı: RemyDeGourmont

Katılıyorum özellikle şu ders anlatım konusuna. Adam alıyor eline slaytı oturduğu yerden çat çat değiştiriyor bir de bu olaya gidip burslu kazanmayıp özelde para veren var. Olm aynısı internette var madem biz niye geliyoruz okula ver usb leri evde izleyelim.

Kesinlikle bende.Slayt okuyorlar başka birşey değil.

• Liseden çıktın 3 ay sonra üni başladı ne değişmesi lazım. 3 4 olmadan üni yok şöyle yok böyle denemez.

• Vizyon sahibi olmayan bazı insanların "kendiniz araştıracak öğreneceksiniz" argümanına sığındıkları mekanlar oldu Üniversiteler.

• Gidip bir Erasmus yapın da görün Üniversiteyi. Burada evinin önündeki okula gitmekle ahkam kesilmiyor.

• Durum şimdi anlaşıldı, Türkiye'de mühendislik bölümüne gitmiş

https://forum.donanimhaber.com/mat-veya-fizigi-sevmeyen-yapamayan-kesinlikle-muhendislik-secmesin--129267937#129268142

Zaten dikkat etmişseniz uniye çöp diyenlerin %90'ı mühendis adayı.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.