Şimdi Ara

Üniversitenin İlk Günü 1 Kişiyle Tanıştım (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
2
Favori
5.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu hayatınızı sosyal deney gibi yaşamayın ya :) :) Bunlar gayet doğal şeyler, onlarca kişiyle tanışıp onlarca kişiyle alakanızı keseceksiniz. Hatta 4 sene takıldığınız insanla gün gelecek selamı sabahı keseceksiniz :) Bunlar hayatın içinde var, yaşanan mevzular karşısında aciz görüntü sergilemeyin...

Karşınızdaki insanda sizin gibi aynı türden :)
  • üniversitede hazırlığı ilk günü.
    hoca şöyle şöyle diyerek kendinizi tanıtabilirsiniz dedi. Tamam dedik.
    hadi bir oyun oynayalım dedi.
    Sınıf U şeklindeydi.

Sol baştan başlayarak herkes kendini tanıtsın ancak sıradaki kişi kendinden öncekileri de tanıtacak dedi.

Oyun bittiğinde herkes neredeyse birbirini tanıyordu. En azından adını, yaşını, bölümünü öğrenmiştik.

Ertesi gün de kızılayda buluşup kitapları almıştık.

Okul ODTÜ, Hazırlık E binası, sene 2005.
  • Ben daha kimseyle tanismadim sjsjsj

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BennyGood

üniversitede hazırlığı ilk günü.
    hoca şöyle şöyle diyerek kendinizi tanıtabilirsiniz dedi. Tamam dedik.
    hadi bir oyun oynayalım dedi.
    Sınıf U şeklindeydi.

Sol baştan başlayarak herkes kendini tanıtsın ancak sıradaki kişi kendinden öncekileri de tanıtacak dedi.

Oyun bittiğinde herkes neredeyse birbirini tanıyordu. En azından adını, yaşını, bölümünü öğrenmiştik.

Ertesi gün de kızılayda buluşup kitapları almıştık.

Okul ODTÜ, Hazırlık E binası, sene 2005.

Ne güzelmiş ODTÜ farkı işte :D
  • 2. gün, 2 kişi. İkiside forumdan

Artık ilerleyen günlerde bir şeyler gelişir diye düşünüyorum.

• Lan ben anlamıyorum 40K devlet üniversitesi gidiyoruz adamla muhabbet kurmaya çalışıyorum nerden geldin knk kac puan falan adam konusmuyor. Sadece 1 kisi degil 3 4 kisi de denedim hepsi bir tutuk valla ben girişken olmaya çalışıyorum ama kimse beni iplemiyor.Ben mi anormalim.?

Not=Istanbul Universitesi Avcilar Kampusu. Cocuk gibi olmayan adam gibi konusabilen eğlenceli insan gelsin takilalim. Bu düzen boyle devam edemez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stadhouder -- 19 Eylül 2017; 17:54:43 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lord.Hazretleri

2. gün, 2 kişi. İkiside forumdan

Umarım hocam :) Benim bu gün boştu yarın 2.günüm bakalım merak ediyorum nasıl olacak
    Bir de YGS/LYS bölümünde görüyodum seni hukuk kazanmışsın hayırlı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shuskhun -- 19 Eylül 2017; 18:1:49 >
  • Sabah biraz erken gittim derse. Baktım daha 20dk var kantine oturayım dedim çay içtim. Ders vakti geldi tek başıma köşede oturdum. Tenefüs oldu kantine gidip çay içtim tek başıma. Baktım 10dk daha var bi çay daha aldım içtim. 20 dakikaymis tenefüs meğersem. Etrafı süzdüm biraz ama pek hoşuma gitmedi tipler. Sınıfa girdim oturdum öndekiler arkadaş olmak istediler. Tamam dedim kantine inelim tenefüste daha rahat konuşuruz dediler. İndik beraber çay içtik. Pek muhabbet kuramadık. Yurda geldim oda arkadaşımda kettle varmış çay yaptım onu içiyorum şu an.

• quote:

Orijinalden alıntı: shuskhun

quote:

Orijinalden alıntı: Lord.Hazretleri

2. gün, 2 kişi. İkiside forumdan

Umarım hocam :) Benim bu gün boştu yarın 2.günüm bakalım merak ediyorum nasıl olacak
    Bir de YGS/LYS bölümünde görüyodum seni hukuk kazanmışsın hayırlı olsun

Teşekkürler hocam, hepimiz için hayırlısı artık

• Üniversitenin İlk Günü 1 Kişiyle Tanıştım
  • İlk 1.5 yıl sadece 1 tane samimi arkadaşım vardı ruh gibi geziyordum ortalıkta. Biraz can sıkıcı ama böyle kalmaya devam et sınıftan herkesle hemen arkadaş olmaya çalışma özellikle kızlarla çünkü direk ''ABAZA'' veya ''YALAK'' etiketi yersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vortex-

Önemli olan dersler değil mi? Arkadaşı ne yapacan? Eğitim kurumuna arkadaş yapmaya mı gidiyorsunuz siz?

Olur mu lan cahil herif. Okul sosyal bir ortamdır arkadaş edindemeden tek başına inek gibi git gel yaparak olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kezahakeza

quote:

Önemli olan dersler değil mi? Arkadaşı ne yapacan? Eğitim kurumuna arkadaş yapmaya mı gidiyorsunuz siz?

Olur mu lan cahil herif. Okul sosyal bir ortamdır arkadaş edindemeden tek başına inek gibi git gel yaparak olmaz.

Git gel yapmayacaksın, not tutacaksın kitap okuyacaksın ki sana bir şey katsın. İşiniz gücünüz eğlence.

• quote:

Orijinalden alıntı: cetinsangu

Ben de 2 kişiyle tanıştım da o iki kişi bir oldular hocam, tek kaldım

Ağlama, onlar da senin gibi insan hadi evlat şimdi git yanlarına.

• quote:

Orijinalden alıntı: Arab İstan

quote:

quote:

Git gel yapmayacaksın, not tutacaksın kitap okuyacaksın ki sana bir şey katsın. İşiniz gücünüz eğlence.

not tutma veya kitap okuma gibi bişey demedim. hiç arkadaşı olmayan ders çalışan kitap okuyan biri mi normaldir yoksa arkadaşları olan derslerinde başarılı kitap okuyup kendini geliştiren mi.

• 2.seneme girdim ve halen arkadaşım yok. Yalnız kovboy gibiyim. Bu durum hiç canımı sıkmıyor çünkü kafam rahat ve kimseye muhtaç değilim.

Takılmayın böyle şeylere.

• Bu "sakın ilk günden kızlarla tanışmayın abaza derler ağzıma düştü derler" diyenler;

Ya kendileri zamanında kızlarla abaza gibi tanışıp ağızlarına düşenler

yada üniversitede kendilerine kız kalsın, ilk onlar tanışıp işi ilerletsin isteyenler.

Hiç bir kız ilk günden tanıştığı kişiye off ağzıma düştü demez. Siz "yavrum gezelim mi hem tanışırız" diye yanlarına gitmedikçe problem olmaz. Orada herkes yeni. Sıranızda yanınızda önünüzde arkanızda oturanlarla tanışın zaten çevreniz oluşur.

Tek yapmanız gereken arkadaşlarınızı düzgün seçmek.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Arab İstan

quote:

quote:

not tutma veya kitap okuma gibi bişey demedim. hiç arkadaşı olmayan ders çalışan kitap okuyan biri mi normaldir yoksa arkadaşları olan derslerinde başarılı kitap okuyup kendini geliştiren mi.

ya ortamı seçeceksin ya da dersi maalesef ikisi aynı anda gitmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: askerasker

Bu "sakın ilk günden kızlarla tanışmayın abaza derler ağzıma düştü derler" diyenler;

Ya kendileri zamanında kızlarla abaza gibi tanışıp ağızlarına düşenler

yada üniversitede kendilerine kız kalsın, ilk onlar tanışıp işi ilerletsin isteyenler.

Hiç bir kız ilk günden tanıştığı kişiye off ağzıma düştü demez. Siz "yavrum gezelim mi hem tanışırız" diye yanlarına gitmedikçe problem olmaz. Orada herkes yeni. Sıranızda yanınızda önünüzde arkanızda oturanlarla tanışın zaten çevreniz oluşur.

Tek yapmanız gereken arkadaşlarınızı düzgün seçmek.

sen kız için mi gidiyorsun okumak için mi

• Kezahakeza kullanıcısına yanıt
    Hitap şeklini beğenmedim hiç. Özür dilemeni istiyorum,lütfen. Böyle konuşamazsınız yani benimle. Cahil olsam bile (ki degilim) bunu yüzüme vurma hakkınız yok. Üsturuplu konuşmaya davet ediyorum sizi. Siz önce efendi bir şekilde konuşmasını öğrenin,sonra karşıma çıkın. Bazıları sırf trollük olsun diye bu tarz (sizin yazdığınız şekilde) yorum yapıyor bu forumda onların da farkındayım. Eğer siz de sadece troll amacıyla yazdıysanız bu yorumu sizi tenzih ederim fakat dediğim gibi eğer içten gelerek bu yorumu yaptıysanız yazıklar olsun size. Başkalarına cahil diyerek kendinizini üste mi çekmeye çalışıyorsunuz? Okul ortamında arkadaş olmazsa olmaz söyleminin pek de mantıklı olmadığını anlatmaya çalışmıştım. Siz ise bana saldırıyorsunuz, ne kadar saçma bir harekette bulunduğunuzun farkında mısınız acaba? Şunu aklınızdan çıkarmayın asla ve asla: Başkalarını yermek(haklı bile olsanız) sizi üste çıkarmaz. Bunu asla unutmayın lütfen.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.