Şimdi Ara

Üniversitem Bitince Bende Avrupa'da Çalışmayı Düşünüyorum (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
4
Favori
2.417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam bende konya necmettin erbakan harita mühendisliğine başlıyorum.ilk senem.

Necmettin erbakan univ.si hakkinda bilginiz var mi

Selcuk a yatay geçiş yapmak istiyorum yil sonunda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hernos2 kullanıcısına yanıt
    Hocam sizin demek istediğinizi anlıyorum ve ısrarla açıklıyorum okurken staj dışında yapılacak birsey yok diye hala calismaniz lazim diyorsunuz.

Ya neden özürlü gibi davraniyorsun troll mu yapiyon cidden mi böyle yaziyorsun inan ikilemde kaldim...

• quote:

Orijinalden alıntı: ttuna13

Hocam bende konya necmettin erbakan harita mühendisliğine başlıyorum.ilk senem.

Necmettin erbakan univ.si hakkinda bilginiz var mi

Selcuk a yatay geçiş yapmak istiyorum yil sonunda

Kampüs ortamı tatmin etmez çünkü yeni bir ortamı var..Umarim beğenirsin..Selçuk kampüs olarak ve eğitim olarak kiyaslanamayacak kadar önde.

• quote:

Orijinalden alıntı: booozy

Hocam sizin demek istediğinizi anlıyorum ve ısrarla açıklıyorum okurken staj dışında yapılacak birsey yok diye hala calismaniz lazim diyorsunuz.

Ya neden özürlü gibi davraniyorsun troll mu yapiyon cidden mi böyle yaziyorsun inan ikilemde kaldim...

Sen şimdi okurken bi yere çalışmaya giremiyormusun mesleğinle ilgili ?
  • sKjaer kullanıcısına yanıt
    Veteriner hekimliği okuyorum hocam. Tıp olsaydi hiç düşünmem mezun olduğum an giderdim.zaten yurt dışına

Kendi bölümümün Avrupa Birliği Veteriner Fakülteleri ile geçerlilik anlaşması var şükur ki böyle bir imkanim var.

Eger anlaşma olmasa vasifsiz eleman olarak gitmeyi gözüm yemezdi Avrupaya...

Hahh sabahtan beri bunu demeye çalışıyorum ama ısrarla anlamiyorsun hocam...Hafta ici 5 gün sabah 8 aksam 5 e kadar ders var. Hafta sonlari ders çalışmaya yetmiyor.

Yaz tatili desen staj var. Sen kalkmis işö gormosson bosoy olmoz. Diyorsun. Ne cevap vermemi beklersin kendine ?

• Konu yorumlara açıktır.

• quote:

Hahh sabahtan beri bunu demeye çalışıyorum ama ısrarla anlamiyorsun hocam...Hafta ici 5 gün sabah 8 aksam 5 e kadar ders var. Hafta sonlari ders çalışmaya yetmiyor.

Yaz tatili desen staj var. Sen kalkmis işö gormosson bosoy olmoz. Diyorsun. Ne cevap vermemi beklersin kendine ?

Zamanı mı bahane ediyorsun ? Ulan bizde okuyoruz ama çalışıyoruz ona bakarsan bizde bütün gün okula gidiyoruz ? Sen kalkmış burda tembellikten zamanı bahane ediyorsun.Kusura bakma çöp elemansın seni kimse almaz işe.
  • teyzen nevfik T kullanıcısına yanıt
    Hocam ne boş konuşuyorsun arkadaşım olsan fena döverdim seni

• Evet yorumları bekliyorum

• quote:

Konya da yaşıyorum Selçuk Üniversitesin de okuyorum. 5 Yıllık sağlık bölümü okuyorum hocam. Yani boş beleş bir bölüm degil. Çok şükür kendi çapımız da bir vasfımız olacak bitirince.

Hocam kesinlikle csb degil. 23 yaşında birisiyim düşüncelerim gayet olgundur. Yani liseye giden birisi gibi boş hayalleri yazmadım konuma.

bana bir gülme geldi

sen selçukta okuduğun vıttırı vızzık okul ve diplomayla bu kadar iddialı isen

Ben odtüden diplomayı aldığım an Ab de 50bin maaşla işteyim

Yazık ...

Allah bilir daha dilde bilmiyormusundur

Gerçeklerle yüzleştiğinde mors olmaman dileğiyle sağlıcaklan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Metufkcr -- 24 Ağustos 2017; 0:53:38 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Universitenin denkligi varsa guzel bir sey ancak Avrupa'da deneyimsiz olarak calismak icin oncelikle calisma izni sorarlar. Kimse 1200-1500 Euro verecegi adam icin calisma izni, vize, tasinma parasi vs harcama yapmak istemez. Universitede cok goze carpan bir projen olur yada taninmis universitelerin birinden cok yuksek not ortalaman olur o zaman istisna olur ama genelde tecrubesiz adam almazlar. Yapacaklari masrafa degmeyecek cunku.
  • Valla gidebiliyorsan git bende Kanada Yeni Zelanda Avustralya gibi göçmen tabanlı nüfusa ihtayacı olan ülkeleri düşünüyorum.

• blocklandın hocam
  • Hocam benim Avrupada yaşıyan akrabalarım var onların yanına gidip 1 sene dil okullarına gidip tamamen ögrenince iş hayatına geçmeyi düşünüyorum. Sanırım siz buradan direk iş başvurusu ile gidecegimi felan düşündünüz. O şekilde olmayacagını elbette bende biliyorum. Kimse sizin ulaşım yerleşim şeylerinizle ugraşmaz işe girmeniz için...

Siz yanlış anlamışsınız belliki benim durumumu...
  • Dostum planın nereden baksan elinde kalıyor.Ne diyim inşallah gerçek olur hayalin ama bu şekilde çok zor

Bi mühendis gidip 9-10 ayda yabancı dilini öğrenip mesleğini icra edebilir ama sen yapamazsın.Sağlık bölümü okuduğun için sağlık üzerinden o dilin eğitimini alman gerekiyor yoksa aldığın dil eğitimi doğruca çöpe gider

Avrupada akraabalarım var demişsin hangi ülkelerde ?

Dipnot : Bu arada Selçuk Üniversitesinin denkliğine aldanma

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostum plan elde kalıyor dedigin konu ney onları da detaylı yazsan savundugun görüşün bir elde tutulur yanı olurdu. Birde bu forumda gördügüm herkes olumsuz bakıyor hayata karşı. Vasıfsız insan gidiyor orada beş parasız dönercilikle hayata tutunuyor 5 sene sonra son model bmw lerle dönüyor ama meslegi elinde dil ögrenmeye acık genç birisi giderse yapamaz tutunamaz oluyor..

Kimisi geliyor Selçuk ta okuyorsun napsın seni Avrupa diyor kimisi geliyor sen tocrobo yokso nopson ovropo diyor ( tecrüben yoksa napsın avrupa ) diyor. Yani varya şuraya gelipte konuya hakim mantıklı aklı selim bir düşünce yazacak adam yok resmen bunu farkettim şuan. Herkes bir vursam bir laf koysam derdinde. Biraz reel olun abi ya nasıl böyle bir mantık toplulugu olabilirki..Csb konu olsa anlayacam troll cevapları hatta bende eşlik ederim birlikte gülünür eglenilir yani

1-Okudugum bölüm Avrupa da yeri önemli bir bölüm ve puanları da Türkiye ye oldukça yüksek konumda bulunuyor. Ülkemde neden düşük onu da anlamış degilim.
    2-Tecrübeden kastı herkesin staj veya biyerde çalışmak sanırım ve ben zaten 2 dönem staj yapıyorum yoksa diploma verilmiyor Üniversite de kalıyor. Bunları bilmeden sallamak yerine keşke ''hocam staj yapman iyi olur'' deseler inan bak diyecem ki lan evet bak iyi niyetli insanlar da var bu forumda...Ama gelir gelmez hiçbişey sormadan direk töcröbön yokso övröpö nöpsön sönö diyor
    3-Bu mantıktaki insanlardan kaçmakta bence cok dogru bir karar...

Tanımıyoruz etmiyoruz birbirizi şimdi çekememe durumu var diyecem o da olamaz tanışmıyoruz da..İnan bak bu forumda acayip bir çekememe durumu hakim..Sen birşey yapacagını buraya yazdıgında bir Allah ın kulu da olabilir bu iş demiyor herkes nerden olumsuz yön bulurum nerden hevesini kırmayı başarırım onu arıyor

ŞİMDİ SENİN YAZDIKLARINA CEVABIMA GELELİM:

Avrupa da Almanya İsveç ve İsviçre de teyzelerim dayılarım yaşıyorlar. Her yıl Türkiye ye gelirler görüşürüz felan. Hatta benim meslegimi orada yapan dayım var meslektaşız hemde.

Selçugun denkligine güvenmeyecek bir durumluk birşey yok EAVE dene bir sözleşme var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi booozy -- 24 Ağustos 2017; 9:33:20 >

• Dostum peki tamam ,sen bütün planı kurduysan,önünde bi problem olmadığını düşünüyorsan(umarım yoktur) neden gelip buraya konu açıyorsun onu anlamadım pek :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam burada konu açma sebebimi konunun ilk mesajında da açıkladım ya zaten

Buradaki arkadaşların yorumlarını fikirlerini almaktı ama herkes yorumdan ziyade nasıl heves kırarız nasıl bu işi olmazmış gibi gösteririz modunda takılıyor

Herkes elinde bi bavuluyla gidip işçi olarak orada yaşamaya başlıyor. 5 sene sonra altında jeepiyle dönüyor. Ben gencim elimde diplomam var ve Avrupada geçerliligi var ama ben gideyim diye konu açıyorum herkes bi yazıyorki ulan dedim ben mi malım yoksa

Yani millet nasıl vururum nasıl heves kırarım modunda

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.