Şimdi Ara

......

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F33CFF7EF -- 10 Haziran 2022; 9:23:6 >

• Ben iki mühendislik stajımı da parasız yaptım. Şirketle alakalı bir şey ve mülakatta söylüyorlar zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yirikalische

Ben iki mühendislik stajımı da parasız yaptım. Şirketle alakalı bir şey ve mülakatta söylüyorlar zaten.

Merhabalar anladığım kadarıyla okul kendi hastanesinde staj yaptırıyor öğrencilere zorunlu olduğu için. Benim merak ettiğim ise staj da para ödenmesi zorunlu mu? İnternet de çok bilgi kirliliği var ama anladığım kadarıyla verilmesi zorunlu gibi duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gizemli56

quote:

Orijinalden alıntı: Yirikalische

Ben iki mühendislik stajımı da parasız yaptım. Şirketle alakalı bir şey ve mülakatta söylüyorlar zaten.

Merhabalar anladığım kadarıyla okul kendi hastanesinde staj yaptırıyor öğrencilere zorunlu olduğu için. Benim merak ettiğim ise staj da para ödenmesi zorunlu mu? İnternet de çok bilgi kirliliği var ama anladığım kadarıyla verilmesi zorunlu gibi duruyor.

Zorunlu olduğunu hiç zannetmiyorum çünkü staj değerlendirme formumuzda maaşlı mıydı maaşsız mıydı diye soruyorlardı, normal bir şeymiş gibi. Arkadaşlarımın çoğu da parasız yaptı. Sadece ilk yaptığımda ulaşımı sağlıyorlardı ve aylık yemek masraflarım için kart veriyorlardı, yani bedavaya yaşıyordum en azından.

• Paude misin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • böyle bir şey var. staj yapan parasını alır. ancak girişte sana -para istemiyorum- gibisinden bir kağıda imza attırmış olabilirler. eğer yaz stajı değil dönem içi stajdan bahsediyorsan da onu vermezler. hastane okulla işbirliği yapar ve para verilmeyeceği konusunda anlaşır.

yaz stajlarında ise döner sermayeden para verileceği için hastane çalışanlarının maaşından kesilmiş gibi olur ve o yüzden böyle türlü oyunlar gerçekleştirirler. staja girerken para mevzusunu açarsan biz stajyer kabul etmiyoruz derler. sonradan istemeyeceğine dair senden söz alıp öyle staja kabul ederler. maalesef düzen bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğer özel bi şirkette yapıyorsan kanunen minimum asgari ücretin 1/3'ünü vermek zorundalar. Devlet kurumlarının bi çoğu bu parayı vermiyor. Eğer özel bi şirkette yapıp maaşını alamadıysan bimere şikayet et.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.