Şimdi Ara

Üniversiteliler, vizeleriniz online sınav mı ödev mi? Kameralı mı/kamerasız mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 22
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 26 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Ankaratıplı (3 mesaj) diğerize (2 mesaj) Guest-1DC210C7A (2 mesaj) helixSNAA (2 mesaj) connli (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (20 mesaj) Mobil (12 mesaj) Mini (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Okulunuzun ismiyle yazarsanız memnun olurum, merak ettim. Bizde geçen sene 2.dönem vize ve finaller ödev şeklinde verilmişti. en az 6-7 sayfalık 3 günden fazla süre tanınan ödevlerdi. Bu sene online sınav yapılabilir. Veya fakülteden fakülteye göre değişiklik gösterebilir.

Kamera konusunda ise YÖK'ün bu konuda bir düzenleme yapması gerekli. Kamera açmanın zorunlu kılınması da yasal değil.

Sizin okullarda durumlar nasıl? Zorunlu kamera açtırıyorlar mı? Özel üniversitelerde ve kontenjan düşükse büyük ihtimalle açtırıyorlardır. Bizim gibi 250 kişilik amfilerin olduğu yerlerde kamera işi epey zor olsa gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helixSNAA -- 4 Aralık 2020; 1:20:38 >

|
    |
  • YÖK

"Son dönemlerde uzaktan/online yapılan sınavlarda kopya çekildiğine veya bazı öğrencilerin yerlerine başkalarını sınava soktuklarına ilişkin Başkanlığımıza çeşitli bildirimlerde bulunulmaktadır. Sınav notlarının, öğrencilerin gerçek kazanımlarını doğru bir biçimde yansıtması yükseköğretim sistemimize güven açısından son derece önemlidir. Üniversitelerimizde ders veren bütün öğretim elemanlarımızın yanı sıra yöneticilerimiz de sınav güvenliğini sağlayacak her tür önlemi almakla yükümlüdürler."

https://www.haber7.com/egitim/haber/3036122-yokten-universiteliler-icin-son-dakika-aciklamasi

• Ankaratıplı kullanıcısına yanıt

Hmm yeni gördüm bunu. Yine de hâlâ kamera dayatması yasal değil. Ama böyle deseniz de ipleyen olmaz tabii.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ODTÜ'deyim sınav kameralı her şey hatta .

Sakarya üniversitesinde okuyan arkadaşım bir kere bile daha kamera açmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Windows Xp -- 4 Aralık 2020; 2:30:41 >
  • hocam zodtüde okuyorum canımızı çıkarıyolar

2 derste kamera zorunlu

3 ü open book

kopya çekmek teknik olarak mümkün değil

• Beausejour B kullanıcısına yanıt

İmkansız hem de

• Windows Xp W kullanıcısına yanıt

ah hocam nası bitecek bu okul ya inanılmaz yoğun bi tempo var ve 2 3 hafta sürse biraz ara olsa neyse ama daha okulun açıldığı günden beri konulara yetişmeye çalışıyorum ödevler quizler midtermler ocağın 30 una kadar rahat nefes yok bize

• Hacettepe kameralı open book

• diğerize d kullanıcısına yanıt

kes sesini troll

• Mef üniversitesinde , zoom oturumuna giriyosun 25 kişilik olanlardan. Sonra ordaki hoca açını ayarlıyo. Kamera yüzünü ve kağıdını göstericek şekilde ayarlıyosun. Bazen mikrofon falan da açmanı istiyolar vb. Hatta bazı hocalar var çok takıntılı. Şöyle söyliyim, sınıftaki sınavlarda sıraların düzenine milimine dikkat eden hocanın onlinedaki halini gördüm. Daha beterdi.
  • odtü hazırlıktayım quiz ve midtermler kameralı ve safe exam browser denen bir uygulama var pc'yi sınav ekranına kitliyor. kopya çekmek teknik olarak imkansıza yakın(dün sınavın başında yediğim poğaçaya bile karıştı hoca inanılır gibi değil.kamera açısı da yan kabul edilmiyorlar dik olacakmışmış :D )

ytü,gsü ve itü'de hazırlık okuyan arkadaşlarım var sınavları kamerasızmış.

lisansta okuyan çoğu arkadaşım google formsta anket doldurur gibi sınav çözüyor zaten bu böyle nereye kadar gidecek bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _MarioGomez33 -- 4 Aralık 2020; 9:4:8 >
  • Yüz yüze  . Online kolay, yüz yüze zor, biz zoru seçtik  .

• Arkadaşlar vize ödevi sistemi nasıl oluyor?Ödevleri yaparsan ortalaman otomatik 4/4 mü oluyor yoksa başka şartları var mı?Eğer dediğim gibiyse yatay geçiş olayları çok karışır seneye.

• Cerrahpaşa tıp 1. Sınıfım. Vizelerimiz test sınav şeklinde ve kamerasız. Önlem olarak sadece sınav süresi az ve sorulara geri dönülmüyor. Ne kadar işe yarar tartışılır. İnkılap ve edebiyatta da sınav yok ödevden not veriyor hoca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Soruavcısı -- 4 Aralık 2020; 10:27:36 >
  • TOBB ETÜ - sınavlar 2 kameralı
  • helixSNAA kullanıcısına yanıt

hangi açıdan yasal değil hocam eskiden öss sınav merkezlerindeki sınıflara kamera koyulurdu

yani yasal hocam

• Beausejour B kullanıcısına yanıt

hocam onun da yolunu buldular bir çeşit yazılımla kamera hep aynı şeyi gösteriyor öğrenci her şeyi yapabiliyor sınavdayken fazla işe yaramaz kopya çekmek isteyen aday için

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.