Şimdi Ara

Üniversitelerin 2.Dönem Açılması (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
0
Favori
7.715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu iş Erdoğan'a ve esnafa bakar. Üniversite hocalarının çoğu 50 yaş üstü. Hatta bazıları 75 yaşına kadar çalışsınlar diye özel kanun çıkardılar. Sizce bunlar derse girebilir mi? Salgın bitmeden veya aşı bulunmadan yüzyüze eğitim başlamaz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yalvarırım açılsın artık

Yeter artık yök adam

Lütfen unileri aç

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Umarım açılır. Karar üniversitelere bırakıldı ve çoğu üniversite de "bir dönem" online olacak diye karar aldı. Kimse bütün bir sene okul kapalı kalacak demedi. Tanıdığım insanların yarısı kontratı iptal edip evi/apartı/yurdu topladıysa kalan yarısı da (ben de dahil) ani bir karar değişikliğiyle ilk dönemin yüz yüze olması ihtimaline karşı kontrat yeniledi ki biz ikinci dönemin yüz yüze olacağından ümitli olduğumuz için de devam etme kararı aldık.

Herkesi memnun etmek mümkün değil, şuan çoğu insan hala kalmadığı eve kira ödüyor onlar ne yapsın?

Açılsın-açılmasın konusuna girmek istemiyorum çok sıktı artık bu tartışma. "Açılmasın yhaa virüs var hasta olcaz :(" diyenleri de görüyorum her gün o kafe benim bu avm senin günde 10 farklı kişiyle snap atıyorlar instagramda snapchatte. Nüfusunun %90ı öğrenci olan Görükle'de bütün mekanlar full dolu, aylardan oldu Ekim. Haziran ayı da böyleydi ben diyordum ki "insanlar kontratlarının son ayı diye gelmiştir 2-3 gezip evini toplayıp gider" diye ama yok abi bildiğin hayat aynı eskisi gibi. Tek fark ne derseniz okul yok. Komik. Öğrenci şehrinde hayat tam 1 yıl öncesi ile birebir aynı ve tek fark kampüs-okul hayatının olmaması.

Kimse hastalık falan sallamıyor. O yüzden iki yüzlülük yapmasın kimse. İkinci dönem umarım açılır. Bu sözde korkudan evden çıkmayan insanlar yüzünden yüz yüze eğitime geçen okulda stajımı yapamıyorum ben.

"Stajlar yüz yüze başlar mı, isteyen yüz yüze yapsa nasıl olur ki" diye bi muhabbet açıldı ve kıyamet koptu. Aman hasta oluruz da, Bursa'ya gelemeyiz de bilmemne bir dünya boş yaptılar. İsteğe bağlı lan isteğe bağlı???? Bu ağlak insanları her gün sokakta onunla bununla gezerken görmesem inanacağım gerçekten hastalıktan korktuklarına. Şimdi de eba'dan yapay bir ortamda "ders" gözlemleyerek staj yapıyoruz tecrübe kazanıyoruz, yersen.

Milletin derdi yattığı yerden AA almak olmuş başka bir şey değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi açmayın-bağıran-karı -- 17 Ekim 2020; 18:58:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: açmayın-bağıran-karı

Umarım açılır. Karar üniversitelere bırakıldı ve çoğu üniversite de "bir dönem" online olacak diye karar aldı. Kimse bütün bir sene okul kapalı kalacak demedi. Tanıdığım insanların yarısı kontratı iptal edip evi/apartı/yurdu topladıysa kalan yarısı da (ben de dahil) ani bir karar değişikliğiyle ilk dönemin yüz yüze olması ihtimaline karşı kontrat yeniledi ki biz ikinci dönemin yüz yüze olacağından ümitli olduğumuz için de devam etme kararı aldık.

Herkesi memnun etmek mümkün değil, şuan çoğu insan hala kalmadığı eve kira ödüyor onlar ne yapsın?

Açılsın-açılmasın konusuna girmek istemiyorum çok sıktı artık bu tartışma. "Açılmasın yhaa virüs var hasta olcaz :(" diyenleri de görüyorum her gün o kafe benim bu avm senin günde 10 farklı kişiyle snap atıyorlar instagramda snapchatte. Nüfusunun %90ı öğrenci olan Görükle'de bütün mekanlar full dolu, aylardan oldu Ekim. Haziran ayı da böyleydi ben diyordum ki "insanlar kontratlarının son ayı diye gelmiştir 2-3 gezip evini toplayıp gider" diye ama yok abi bildiğin hayat aynı eskisi gibi. Tek fark ne derseniz okul yok. Komik. Öğrenci şehrinde hayat tam 1 yıl öncesi ile birebir aynı ve tek fark kampüs-okul hayatının olmaması.

Kimse hastalık falan sallamıyor. O yüzden iki yüzlülük yapmasın kimse. İkinci dönem umarım açılır. Bu sözde korkudan evden çıkmayan insanlar yüzünden yüz yüze eğitime geçen okulda stajımı yapamıyorum ben.

"Stajlar yüz yüze başlar mı, isteyen yüz yüze yapsa nasıl olur ki" diye bi muhabbet açıldı ve kıyamet koptu. Aman hasta oluruz da, Bursa'ya gelemeyiz de bilmemne bir dünya boş yaptılar. İsteğe bağlı lan isteğe bağlı???? Bu ağlak insanları her gün sokakta onunla bununla gezerken görmesem inanacağım gerçekten hastalıktan korktuklarına. Şimdi de eba'dan yapay bir ortamda "ders" gözlemleyerek staj yapıyoruz tecrübe kazanıyoruz, yersen.

Ya ağzına sağlık hocam aynen öyle millet kopya çekme ahlaksizligina kilif olarak hastalığı öne sürüyor. Duble ahlaksizlik :D igreniyorum o tiplerden ve cogunluktalar maalesef

Gençlerde ölüm orani %0,2 olan virusten bu kadar korkuyorsan kaydını dondurursun olur biter.

Ve gerçekten dediginiz gibi o zirlayan tipler sanki eve kapanıyor. Okul hariç her şey aynı. Umarım açarlar gerçi öyle bir durum var ki acsalar da acmasalar da iki türlü de linç yiyecek yetkililer.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• okullara bırakılmış bir karar bu. bizim okulumuz nolursa olsun bu dönemi online eğitimle bitirecek. sadece finaller belirsiz. hocaların neredeyse tamamı ilk derslerinde bunu söyledi finalleri yüzyüze yapma taraftarıyız duruma göre diye. benim umrumda değil yata yata AA alanla, tek derdi karı kız veya berkecan olanlar. aile evinden burnunu çıkaramadığı için okul açılsın diyenler de umrumda değil. açsınlar, hibrit yapsınlar. ben şu durumda okula gitmek istemiyorum. daha klozete oturup kakasını yapamayan insanlar var abi ne anlatıyorsunuz siz, adam klozete ayakkabısıyla çıkıp yapıyor işini. ek olarak da anksiyete bozukluğu olan birisiyim, maskeyi sürekli takınca nevrim dönüyor özellikle kapalı alanlarda. bir allahın kulu beni zorla o sıraya oturtup ders süresince maskeni takacaksın diyemez. okul açılmış açılmamış umrumda değil, kimse mağdur edilmeden çözsünler.

• quote:

Orijinalden alıntı: MotosikletPilotu

okullara bırakılmış bir karar bu. bizim okulumuz nolursa olsun bu dönemi online eğitimle bitirecek. sadece finaller belirsiz. hocaların neredeyse tamamı ilk derslerinde bunu söyledi finalleri yüzyüze yapma taraftarıyız duruma göre diye. benim umrumda değil yata yata AA alanla, tek derdi karı kız veya berkecan olanlar. aile evinden burnunu çıkaramadığı için okul açılsın diyenler de umrumda değil. açsınlar, hibrit yapsınlar. ben şu durumda okula gitmek istemiyorum. daha klozete oturup kakasını yapamayan insanlar var abi ne anlatıyorsunuz siz, adam klozete ayakkabısıyla çıkıp yapıyor işini. ek olarak da anksiyete bozukluğu olan birisiyim, maskeyi sürekli takınca nevrim dönüyor özellikle kapalı alanlarda. bir allahın kulu beni zorla o sıraya oturtup ders süresince maskeni takacaksın diyemez. okul açılmış açılmamış umrumda değil, kimse mağdur edilmeden çözsünler.

Kimsenin mağdur olmayacağı çözüm:

Dersler hibrit

Sınavlar yüz yüze

Ha benim tercihim komple yüz yüze ama orası ayrı

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1593E8EC2

Yalvarırım açılsın artık

Yeter artık yök adam

Lütfen unileri aç

Yeni sistem bu yavaş yavaş alışcan hocam anlaşıldı ki uzaktan da dersler işlenebiliyor.

• quote:

Umarım açılır. Karar üniversitelere bırakıldı ve çoğu üniversite de "bir dönem" online olacak diye karar aldı. Kimse bütün bir sene okul kapalı kalacak demedi. Tanıdığım insanların yarısı kontratı iptal edip evi/apartı/yurdu topladıysa kalan yarısı da (ben de dahil) ani bir karar değişikliğiyle ilk dönemin yüz yüze olması ihtimaline karşı kontrat yeniledi ki biz ikinci dönemin yüz yüze olacağından ümitli olduğumuz için de devam etme kararı aldık.

Uzaktan yaparsın stajını artık o kadar online sistem kuruldu her şey oturdu yani uzaktan devam.

• quote:

Orijinalden alıntı: izayoi

Uzaktan yaparsın stajını artık o kadar online sistem kuruldu her şey oturdu yani uzaktan devam.

Alıntıları Göster

Valla sistem kuruldu doğru ama işin içinde olan biri olarak söylüyorum o sistem işlemiyor. Çok sıkıntılar yaşandı ve hala da yaşanmakta. Staj okulumda eğitim yüz yüze başladı ve çocuklar inanılmaz mutlular. En yakın zamanda okullarımıza kavuşmamız dileğiyle.

• quote:

Valla sistem kuruldu doğru ama işin içinde olan biri olarak söylüyorum o sistem işlemiyor. Çok sıkıntılar yaşandı ve hala da yaşanmakta. Staj okulumda eğitim yüz yüze başladı ve çocuklar inanılmaz mutlular. En yakın zamanda okullarımıza kavuşmamız dileğiyle.

Alıntıları Göster

Daha yeni başladı 2 dönem oldu düzeltilir yeni olduğu için şimdilik doğru işlemiyor zamanla gelişecek. Okul açılsa yol masrafı, yemekhane, yurt masrafı bunlar da sıkıntı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-39A3D5E9A

Sanki iş varda dezavantaj'mış peh

birkaç bölüm dışında iş hayatında işine yarıyacak pek birşey öğrenmiyorsun zaten.

Ne yani şimdi 1 sene ertelesen 1sene geç yüzyüze mezun olsan daha rahatmı iş bulcaksın? kendini kandırma

Alıntıları Göster

Bunları işverene söylesene ? Ben onların gözünden sana söylüyorum. İnsan kaynaklarının ön yargısı olacak ki AÖF diplomasını yok sayıyorlar. Bunu sende bende biliyoruz. İlk işe girerken diploma gerçekten çok fark ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi benimkucukbebegim -- 17 Ekim 2020; 23:8:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: benimkucukbebegim

Bunları işverene söylesene ? Ben onların gözünden sana söylüyorum. İnsan kaynaklarının ön yargısı olacak ki AÖF diplomasını yok sayıyorlar. Bunu sende bende biliyoruz. İlk işe girerken diploma gerçekten çok fark ediyor.

Alıntıları Göster

AÖF'ü yok saymaları gayet doğal online eğitim olmasada yok sayarlardı.

Okadar üniversite okuyan+işsiz mezun varken sahte üniversite okuyan adama neden iş versinler?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 17 Ekim 2020; 23:39:24 >
  • Okumayin ağa zaten Tıp bile okusan hak ettiğin değer yok eee ne anladım mk. En iyisi tornacilik. Ya da meslek lisesinde vb meslek eğitimi almak. Boşuna para harcamayın üniversite mezunu olmamak hatta diploma sahibi olmamak çok iyi gelir sağlıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Locaste Siarnaq

Okumayin ağa zaten Tıp bile okusan hak ettiğin değer yok eee ne anladım mk. En iyisi tornacilik. Ya da meslek lisesinde vb meslek eğitimi almak. Boşuna para harcamayın üniversite mezunu olmamak hatta diploma sahibi olmamak çok iyi gelir sağlıyor

zaten eskiden o meslek liseleri çok değerliydi hocam şimdinin fen lisesi gibiydi

• bilkent açtı ekimin ilk haftası okulu toplam 14 vakalaro var yanlış bilmiyorsam onlarda 10 tanesi personelde 4 öğrencide adamlar karantina yurdunuda yapmış öğrenci seviyeside yüksek olduğundan herhanfi bi sorun yaşamadılar ama türkiyede bilkent seviyesinde okul sayısı sınırlı mesela benim üniversitem açsa sıçar batırırlar öğrencilerde kafa yok

• Bu sene sırf bir bilezik daha olsun diye üniye başladım yine. Bölümüm görsel iletişim tasarımı. Gel gör ki uzaktan eğitimle olacak iş değil. Bir yandan maske takmayı bile beceremeyen, önlemin ö sünü bile anlamayan cahil topluluk yüzünden virüsün öyle kolay kolay yok olacağını düşünmüyorum. Anlayacağın 1 tane saftirik yüzünden hastalık kapamam. Bu yüzden gittim uygun yollu resim kursuna başladım sırf uzaktan eğitim bi boka yaramayacağını bildiğim için ama hala açılmaması taraftarıyım.

• Dediğiniz gibi hocam. Açılmasın demeyi biliyorlar ama amaç gezip tatil yapmaktan başka bir şey değil çoğunda. Gezerlerken yakalanacaklarını düşünmedikleri korona okula gelince dünyanın en büyük sorunu oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-696D1DBE4

Dediğiniz gibi hocam. Açılmasın demeyi biliyorlar ama amaç gezip tatil yapmaktan başka bir şey değil çoğunda. Gezerlerken yakalanacaklarını düşünmedikleri korona okula gelince dünyanın en büyük sorunu oluyor.

Okul var ne tatili herkes evinde ders alıyor. Virüs tehlikeli bu bilinen bir şey zaten sorun olmuyor gibi düşük göstermeye çalışmayalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: rempuh

Bu sene sırf bir bilezik daha olsun diye üniye başladım yine. Bölümüm görsel iletişim tasarımı. Gel gör ki uzaktan eğitimle olacak iş değil. Bir yandan maske takmayı bile beceremeyen, önlemin ö sünü bile anlamayan cahil topluluk yüzünden virüsün öyle kolay kolay yok olacağını düşünmüyorum. Anlayacağın 1 tane saftirik yüzünden hastalık kapamam. Bu yüzden gittim uygun yollu resim kursuna başladım sırf uzaktan eğitim bi boka yaramayacağını bildiğim için ama hala açılmaması taraftarıyım.

Uzaktan eğitim öğrenme gayesi olana işe yarar yüz yüze ile aynı. sadece ortam farklı okulda değil ev ortamında anlatılıyor mikrofonla yine katılabilirsin derslere.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.