Şimdi Ara

Üniversiteden yeni mezun olan birisi askerlik için ilk olarak ne yapmalı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

05.02.2015 tarihi itibariyle mezuniyet belgemi alarak mezun oldum. Şu ana kadar askerlik ile ilgili herhangi bir işlem yaptırmadım. Ne bir yoklama, ne de bir eve kağıt gelme durumu oldu. Hiç bir bilgim de yok bu konu hakkında. Ne kadar netten okusam da karmaşalar var.

Yeni mezun olmuş biri olarak ilk olarak ne yapmam lazım? Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi J. Marston -- 7 Şubat 2015; 3:49:31 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• mezuniyet belgen ve bir kaç fotokopi ile şubeye git tabi gitmeden önce randevu al e-devletten sonra yedek subay aday adaylıgına ayrılacaksın bunun için gereken fakülte mezunu olmak. sonra dilekçe dolduruyorsun işde 2 yıl tecil veya gıtmek ıstedıgın celb donemını secıyorsun. sonra muaneye gonderecekler duruma göre aile hekımınede gıtmenı ısteyebılırler veya subede sağlık gorevlılerı varsa gerek kalmaz. bu ayın sonuna kadar gidersen en erken mayıs celbinde gidersin. mayıs celbi dediysemde kısa donem gelırse 2 grup seklınde gıdıyolar hazıranda olabılır veya 1 aylık yedek subay grubuna dahıl olursan nisan sonu gidersin
  • quote:

Orijinalden alıntı: J. Marston

Merhaba arkadaşlar,

05.02.2015 tarihi itibariyle mezuniyet belgemi alarak mezun oldum. Şu ana kadar askerlik ile ilgili herhangi bir işlem yaptırmadım. Ne bir yoklama, ne de bir eve kağıt gelme durumu oldu. Hiç bir bilgim de yok bu konu hakkında. Ne kadar netten okusam da karmaşalar var.

Yeni mezun olmuş biri olarak ilk olarak ne yapmam lazım? Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

Mayıs celbi için ayın 15i son diye biliyorum.Ben de 3 hafta önce başvurdum mayısa.Yapacağın işlemleri yazayım.
    Önce diploman ile 3 tane fotokopisi ile transkirip ile 3 tane fotokopisi(benden daha az aldılar sen yinede bunları götür) ni götürmen yeterli.En yakın askerlik şubesine git.Googledan arat bilmiyorsan.Ben gittiğimde sırada 2 3 kişi vardı.Zaman azaldığından biraz kalabalık olabilir.Numara al sıran geldiğinde git konuş.2 form(dilekçe neyse işte) dolduruyorsun 2 side aynı şey.Karşı tarafta raf vardı oradan almamı söyledi.yedek subay dilekçesini doldurcaksın 2 kere.Eğer sıra varsa sırada doldur.Neyse sana sorular soruluyor cevaplıyorsun.Hemen orada fotoğraf çekiliyorsun.Sağdaki odaya gönderdi bunların hepsini bir adama imzallattım.Sonra geri kaldım danışmaya.Elime dosyaları verip aile hekimimden onay almam gerektiğini söyledi .Hiçbir sağlık sorunun yoksa aile hekiminden askere elverişlidir raporu al.Gel şubeye teslim et.Bir kaç tane daha soru soruyorlar .Uzun dönem mi kısa dönem mi istiyorsun diye.Komondo olmak istiyor musun vs... Yine imzalattırıyorsun vs..Ondan sonra eline askerlik başvurunla ilgi kağıdı veriyor işlem tamam.

Edit:Son gün 28 şubat diye okudum.Emin değilim yani.Araştırın siz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unbalanced -- 10 Şubat 2015; 16:20:12 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.