DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
ÜNİVERSİTEDE SAĞLIK BÖLÜMÜNE GİRMEK
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
29
Cevap
2
Favori
8.183
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> YGS/LYS >> ÜNİVERSİTEDE SAĞLIK BÖLÜMÜNE GİRMEK
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      85 Mesaj
      16 Eylül 2011 16:04:32 Konu Sahibi
      arkadaşlar ben şu an lise son sınıf öğrencisiyim ve eşit ağırlık alanında okumaktayım acaba bende ünüversitede hangi sağlık sektöründe okuyabilirim eşit agırlıgın sağlık bölümünde hangi alanları vardır ??? ve en düşük puan ve yerleri neresidir ??? lütfen bi yardım edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TÜRK-İŞKENCE -- 16 Eylül 2011; 16:07:17 >

• Yarbay
      4794 Mesaj
      16 Eylül 2011 16:16:21
      quote:

Orijinalden alıntı: TÜRK-İŞKENCE

arkadaşlar ben şu an lise son sınıf öğrencisiyim ve eşit ağırlık alanında okumaktayım acaba bende ünüversitede hangi sağlık sektöründe okuyabilirim eşit agırlıgın sağlık bölümünde hangi alanları vardır ??? ve en düşük puan ve yerleri neresidir ??? lütfen bi yardım edin.

Eşit ağırlıkta sağlık yoktur, illa sağlık istiyorsanız sayısaldan hazırlanmanız gerekiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      3327 Mesaj
      16 Eylül 2011 16:31:10
      TM puanıyla alan sağlık kurumları yöneticiliği var.Sosyal hizmetlerde sağlık alanında çalışabilir diye biliyorum.

• Çavuş
      85 Mesaj
      16 Eylül 2011 16:34:43 Konu Sahibi
      eşit agırlık bölümünde olan patoloji-anestezi-tıbbi görüntüleme bunlar var ben bunları öğrenmek istiyorum özel okulada gidebilirim ama tam olarak fiyatları hakkında ve puanları hakkında yeteri kadar bilgim yok lütfen yardımcı olun ???

• Çavuş
      85 Mesaj
      16 Eylül 2011 16:40:18 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Allen Walker

Alıntıları Göster

Eşit ağırlıkta sağlık yoktur, illa sağlık istiyorsanız sayısaldan hazırlanmanız gerekiyor

eşit agırlık bölümünde olan patoloji-anestezi-tıbbi görüntüleme bunlar var ve bilmedigim daha birçok bölüm olabilir sağlık alanında

• Yarbay
      3327 Mesaj
      16 Eylül 2011 16:44:49
      quote:

Orijinalden alıntı: TÜRK-İŞKENCE

eşit agırlık bölümünde olan patoloji-anestezi-tıbbi görüntüleme bunlar var ben bunları öğrenmek istiyorum özel okulada gidebilirim ama tam olarak fiyatları hakkında ve puanları hakkında yeteri kadar bilgim yok lütfen yardımcı olun ???

Bu bölümlere sağlık meslek lisesi mezunlarını diğerlerinden daha öncelikli olarak alıyorlar.Yani bir hayli zor.Bence ümidini kesmelisin.Hatta geçen sene sadece 2 üniversite kabul edilmiş senin gibiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blacktox55 -- 16 Eylül 2011; 16:45:52 >

• Çavuş
      85 Mesaj
      16 Eylül 2011 16:55:32 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: blacktox55

Alıntıları Göster

Bu bölümlere sağlık meslek lisesi mezunlarını diğerlerinden daha öncelikli olarak alıyorlar.Yani bir hayli zor.Bence ümidini kesmelisin.Hatta geçen sene sadece 2 üniversite kabul edilmiş senin gibiler.

2 ünüversite kabul edilmiş derken ne demek istedigini anlayamadım bu arada neden hemen pes etmeliyim ki ben biraz araştırma yaptım ve bana önemli olan puan dediler puan yüksek olunca seni hiç bir engel durduramaz dediler ve bende çalışmaya başladım ama sağlık bölümündeki meslekleri çok sevdigimden o bölümleri istiyorum özel ünüversitelerde varmış oralardada okuyabilirim ama bunların tam olarak ne fiyatları hakkında bilgim var nede kaç puanla alacakları hakkında lütfen yardımcı olun ???

• Yüzbaşı
      565 Mesaj
      16 Eylül 2011 19:42:29
      Sağlık Yönetimi,Sağlık Kurumları Yöneticiliği,Sağlık İdaresi ( HEPSİ 4 YILLIK VE TM1 PUAN TÜRÜNDEN ALIYOR)

• Yüzbaşı
      729 Mesaj
      16 Eylül 2011 19:48:18
      quote:

patoloji-anestezi-tıbbi görüntüleme bunların hepsi Ygs2 den alıyor ygs2 de sayısal ve fen ağırlıklıdır. Ayrıca 2 yıllık bölüm bunlar buralara girmek cidden zor öncelik sağlık mesleklerde ve onlardan boş yer kalmıyor. Eşit ağırlıktan almıyor kesinlikle yanlış bilgilere kapılmayın sakın.

T.C.
      Kafkas Üniversitesi
      Atatürk Sağlık Hizmetleri Myo
      Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı
    • Çavuş
      85 Mesaj
      17 Eylül 2011 11:30:12 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: gothic10

Alıntıları Göster

patoloji-anestezi-tıbbi görüntüleme bunların hepsi Ygs2 den alıyor ygs2 de sayısal ve fen ağırlıklıdır. Ayrıca 2 yıllık bölüm bunlar buralara girmek cidden zor öncelik sağlık mesleklerde ve onlardan boş yer kalmıyor. Eşit ağırlıktan almıyor kesinlikle yanlış bilgilere kapılmayın sakın.

Sağlık Yönetimi,Sağlık Kurumları Yöneticiliği,Sağlık İdaresi ( HEPSİ 4 YILLIK VE TM1 PUAN TÜRÜNDEN ALIYOR)

tm1 den geliyomuş ama ????

• Yüzbaşı
      729 Mesaj
      17 Eylül 2011 11:32:32
      quote:

tm1 den geliyomuş ama ????
      Onlar gelir neden gelmesin. Ama anestezi-patoloji falan kesinlikle gelmez onlar ygs2 den alan 2 yıllık bölümlerdir.

T.C.
      Kafkas Üniversitesi
    • Çavuş
      85 Mesaj
      17 Eylül 2011 11:53:34 Konu Sahibi
      quote:

Alıntıları Göster

Onlar gelir neden gelmesin. Ama anestezi-patoloji falan kesinlikle gelmez onlar ygs2 den alan 2 yıllık bölümlerdir.

peki bu tm1 den gelen bölümlerin puan ortalaması hakkında herhangi bir bilgisi olan var mı ???? ve de bunlarada sağlık meslektekiler girebiliyomu yani senin dedigin gibi oradada sağlık meslek liseslilerin avantajı var mı ??? çünkü ben sağlık bölümüne gitmeyi çok istiyorum

• Binbaşı
      1933 Mesaj
      17 Eylül 2011 12:44:27
      Patoloji Laboratuvar Teknikleri

Nasıl bir bölümdür acaba

• Yüzbaşı
      729 Mesaj
      17 Eylül 2011 13:21:10
      quote:

peki bu tm1 den gelen bölümlerin puan ortalaması hakkında herhangi bir bilgisi olan var mı ???? ve de bunlarada sağlık meslektekiler girebiliyomu yani senin dedigin gibi oradada sağlık meslek liseslilerin avantajı var mı ??? çünkü ben sağlık bölümüne gitmeyi çok istiyorum
      TM1 den alan sağlıklara sağlık mesleklerin girceni sanmıyorum çünkü sağlık mesleklerde sağlık kurumları işletmeciliği vb. gibi bölümler görmedim hiç ayrıca bu bölümler çok tavsiye edilmez iş bulma konusunda sıkıntı yaşarsın sağlık kurumları işletmeclği flan bunlardan bahsediyorum

T.C.
      Kafkas Üniversitesi
    • Yüzbaşı
      729 Mesaj
      17 Eylül 2011 13:23:24
      quote:

Patoloji Laboratuvar Teknikleri

Nasıl bir bölümdür acaba
      Kardeşim sağlık bölümü olupta güzel olmayan bölüm var mı ya :) Çok rahat iş bulursun patolojide çok güzel bölüm de girmesi cidden zor bi bölüm neden zor sml ler kapatıyo önümüzü işte :(

T.C.
      Kafkas Üniversitesi
    • Çavuş
      85 Mesaj
      17 Eylül 2011 13:54:39 Konu Sahibi
      quote:

Alıntıları Göster

Kardeşim sağlık bölümü olupta güzel olmayan bölüm var mı ya :) Çok rahat iş bulursun patolojide çok güzel bölüm de girmesi cidden zor bi bölüm neden zor sml ler kapatıyo önümüzü işte :(

peki önerebilecegin meslekler neler eşt agırlık alanında ????

• Yüzbaşı
      729 Mesaj
      17 Eylül 2011 14:01:47
      quote:

peki önerebilecegin meslekler neler eşt agırlık alanında ????
      Hukuk, PDR, Sınıf Öğretmenliği bana göre bunlar ea nın en gözde meslekleri diyebilirim. Ama illede sağlık istiyorum diyorsan ygs den gir ve Sağlık memuru ol bence.

T.C.
      Kafkas Üniversitesi
    • Binbaşı
      1633 Mesaj
      17 Eylül 2011 14:02:36
      ailen yıllık ne kadar ödeme yapabilir biraz bundan bahset.Sana yardımcı olabilirim belki.

• Çavuş
      85 Mesaj
      18 Eylül 2011 01:23:07 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Adalet

ailen yıllık ne kadar ödeme yapabilir biraz bundan bahset.Sana yardımcı olabilirim belki.

10 milyara kadar yardım yapar lütfen yardımcı olun ???

• Yüzbaşı
      729 Mesaj
      18 Eylül 2011 12:20:05
      quote:

10 milyara kadar yardım yapar lütfen yardımcı olun ???
      Acıbadem üniverstesi anestezi bölümüne yıllık 11 bin istiyodu öğrenim süresi 2 yıl belki diğer üniler daha az isteyebilir.

T.C.
      Kafkas Üniversitesi
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.