Şimdi Ara

Üniversitede İlk Hafta Ne Yapılır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
2
Favori
5.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elektrik elektronik mühendisliğine başlayacağım.

Ne yapmamı önerirsiniz ilk hafta için?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sınıfa havalı bir şekilde gir. Sınıfın kurduğu whatsapp grubuna girme. Sınıfta ki kızlarla tanış. Kantinden kahve al kızları keserek iç. Kızlar akşam birşeyler içelim de. Sonra ıslak dudaklarını öp. Elin yavaşça kalcasina insin. Bana gidelim de. Fakat o an aklına gelsin ki. BEN KYKDA KALIYORUM
    İlk haftalarda devamlı okula git.Cool durmaya çalışma,insanlarla tanış.Okulun ilk birkaç haftası herkes gruplaşmaya başlar ondan dolayı önemli. İlk sene dersleri sıkı tut ortalama önemsiz diyenleri sallama.Dört sene çabuk geçiyor,dolu dolu geçirmeye bak.Okulla sosyal hayat dengesini iyi kurmanı tavsiye ederim.
    Oranın üniversite 1 değil lise 5 olduğunu unutma. Kendin ol. Kasılanları millet neyi var da bu kadar kasıliyor diye merak edip yanına sokulur ama ne mal olduğunu anlayınca kasılan artık mizah malzemesi olur. Kendin ol yeter. Ünide kizlar teklif etmiyor bunu da bil.

2-3 hafta sonra senin de bir grubun olur. Birkaç yıl sonra dönüp geriye baktığında ulan ne oldu da ben bunlarla tanıştım bu kadar kaynaştım diye hayret edeceksin.
    Dostum senelerrr önce bende senin gibi heyecanlıydım . Ya ilk gün nasıl olacak arkadaşlar sınıfı ortamı nasıl olacak vs vs böyle okulun açılmasına az kaldığı zamanlar gözümde o kadar büyüyordu ki . İnsan panik oluyor çok iyi anlıyorum seni .

Gözünde o kadar büyütme hocam . Git okuluna bul sınıfını , kafana göre birileriyle tanış işte çevre edin . Zaten ilk senende takıldığın insanlarla ilerleyen senelerde konuşmayacaksın bile . Hep öyledir . İlk sene tanıdığın arkadaşlık hep kolpa oluyor . Aslında üni arkadaşlığının hepsi kolpa.

Elektrik okuyordun galiba dostum . Sınıfta kız varsa kızlarla muhabbet kurmaya bak . Ama çok da cıvımadan her şeyin dozunda ol yani . Çünkü sınıfında 5-10 kız 100 erkek olur uyanık ol 😂

Derslerini çok ekme hocam . İpin ucu bir kaçtı mı bir sahan toplayamıyorsun . Ben geçen sene bi derse girmemeye başladım , az kalsın kalıyordum . 7 hafta üst üste girmeyip başka dersin projesini tamamladım . Yani dersleri ayarında götür . Devamsızlığına dikkat et

Hocam öyle çok kasma kendini rahat ol herşeyi akışına bırak . Üniye başladığımda çok sıkılgan biriydim ben . Sessiz sakin biriydim . Seneler geçtikte bir açıldım şu an ünideki 5. Senem . Şöyle geçmişe bi bakıyorum da o zamanki ben ile şimdiki ben arasında dağlar kadar fark var . Şimdi utanmaz sıkılmaz , hani yırtık dondan çıkar diye bir tabir var ya aynen öyle olmuşum . Ha birde üninin keyfini çıkartmaya bak . Bak ben başı konularda çok pişmanım hani yapıcam dediğim büssürü şeyi yapamadım . Sana tavsiyem hem eğlen hem ders çalış . Sonra pişman oluyorsun üni bitince . Benim ocak da okulum bitiyor . Kara kara düşünüyorum 🤔
  • dersine git hemen en ön sırayı kap ders sırasında da sık sık arkana dönüp herkese bak
  • Sınıfa havalı bir şekilde gir. Sınıfın kurduğu whatsapp grubuna girme. Sınıfta ki kızlarla tanış. Kantinden kahve al kızları keserek iç. Kızlar akşam birşeyler içelim de. Sonra ıslak dudaklarını öp. Elin yavaşça kalcasina insin. Bana gidelim de. Fakat o an aklına gelsin ki. BEN KYKDA KALIYORUM

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlk haftalarda devamlı okula git.Cool durmaya çalışma,insanlarla tanış.Okulun ilk birkaç haftası herkes gruplaşmaya başlar ondan dolayı önemli. İlk sene dersleri sıkı tut ortalama önemsiz diyenleri sallama.Dört sene çabuk geçiyor,dolu dolu geçirmeye bak.Okulla sosyal hayat dengesini iyi kurmanı tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tw Scott

Sınıfa havalı bir şekilde gir. Sınıfın kurduğu whatsapp grubuna girme. Sınıfta ki kızlarla tanış. Kantinden kahve al kızları keserek iç. Kızlar akşam birşeyler içelim de. Sonra ıslak dudaklarını öp. Elin yavaşça kalcasina insin. Bana gidelim de. Fakat o an aklına gelsin ki. BEN KYKDA KALIYORUM
    Ciddi ciddi okuyorum aw

• quote:

Orijinalden alıntı: makesomenoise

İlk haftalarda devamlı okula git.Cool durmaya çalışma,insanlarla tanış.Okulun ilk birkaç haftası herkes gruplaşmaya başlar ondan dolayı önemli. İlk sene dersleri sıkı tut ortalama önemsiz diyenleri sallama.Dört sene çabuk geçiyor,dolu dolu geçirmeye bak.Okulla sosyal hayat dengesini iyi kurmanı tavsiye ederim.
    Dikkate alacağım hocam teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: Old Mac New Clip

dersine git hemen en ön sırayı kap ders sırasında da sık sık arkana dönüp herkese bak
    Orta sıralar ön sıralara nazaran daha iyi olmaz mı

• Bence okulu bırak eger okursan sıradan bir bordro mahkumu olursun, git mısır sat

• Merhaba,

İlk hafta moonwalk yaparak kızları emin.

İyi günler.
    Saygılarımla
    Hmmm_Ok
    Dh konudışı yazarı/Dh

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-3BDE25B43

Orta sıralar ön sıralara nazaran daha iyi olmaz mı

Alıntıları Göster
    Hayır hocam, en ön bence her zaman daha iyi. Orta sıralarda daralıyorum, önümde saçma sapan birileri oturuyor arada başka şeyle uğraşıyorlar saçma sapan dikkat bozuyorlar. Hem şöyle bir şey var arada oturunca böyle etrafında insanlar olunca daha sıcak oluyor sıcak basıyor her yerden geliyor çünkü vücut ısıları nefes ile gelen ısı ve buhar, iğrenç oluyor kısacası. Eğer kapılmamışsa daima en ön en köşe sırada otururum. Genelde kapmaya çalışırım o yüzden erken giderim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-5993D5759

Hayır hocam, en ön bence her zaman daha iyi. Orta sıralarda daralıyorum, önümde saçma sapan birileri oturuyor arada başka şeyle uğraşıyorlar saçma sapan dikkat bozuyorlar. Hem şöyle bir şey var arada oturunca böyle etrafında insanlar olunca daha sıcak oluyor sıcak basıyor her yerden geliyor çünkü vücut ısıları nefes ile gelen ısı ve buhar, iğrenç oluyor kısacası. Eğer kapılmamışsa daima en ön en köşe sırada otururum. Genelde kapmaya çalışırım o yüzden erken giderim.

Alıntıları Göster
    Tavsiyeni dikkate alacağım hocam

• hunharca ders çalış, bölüm derslerini yala yut üstüne kendin de bir şeyler koy. kendini geliştirmeyen mühendis aç yatıyor.

• Osbir

• Up

• Arkadaşlık, dostluk falan bitmiş. Kendini bir gruba girmek için zorlama bence. Otur ders çalış, kendini sürekli geliştir. İnsanlar sahte, unutma bunu. Konuşman gerektiğinde zaten konuşuyorsun.

• 4seneodungibigitgelderscalissinifinigec.

• okula git yaşa bize ne soruyon bu kadar da planlamayın her şey spontane gelişecek zaten

• ben dün pazartesi başladım, sana ve diğer başlayacak adaylara önerilerimi aktarayım:

okula gittiğinde panodan dersliğine baktıktan sonra sınıfına git ve içeri girince şöyle hızlıca bi sınıfa göz gezdir. merhaba veya duruma göre selamün aleyküm diyip fazla aramadan herhangi bi yere otur. yanında biri varsa merhaba ben spacex engineer senin adın ne - memnun oldum gibisinden başla.

ilk başlarda sessiz ol. fazla ses çıkaranı sevmezler. hocanı bekle. biz bekledik geldi ve kendini tanıttı. bizi kısa kısa tanıttırdı ve dersin özelliklerini söyledi. imzayı atıp çıktık. 5 e kadar olan okul sabah 11 de bitti ve öğleden sonra aynı ders varsa gittik, farklı ders varsa saatini bekledik.

ben veterinerlik fakültesinde olduğum için her yer köpek kedi. besliyolar tabi alışmışlar. kızları etkileyeceğim diye uğraşma. bırak onlar sana gelsin. ilk başta arkadaş ortamı kur. ben 2.gün oldu ve 50 ye yakın arkadaş edindim. 4 yıl kolay geçmicek, ilişkileri sağlam tut.

bak sakın ergenler gibi kavga etme. düzgün dille uyarmaya bak ve kavga etmek istemediğini söyle. karşı taraf her ne kadar kışkırtsa da yapma dalma etme. sana el kaldırır veya vurmaya çalışırsa, işte o zaman suçlu o olduğu için sana sıkıntı gelmez. tek yumrukla amel defterini kapatma fakat savun, dersini ver. uzak dur bu tiplerden.

yanına bi kız geldiğinde kesinlikle ve kesinlikle tanışıp, arkadaş olmaya bak. neden; çünkü üni de pek kız toplanmaz. millet işinde gücünde olduğu için. bi konu hakkında yardım isteyen mesela sınıfı bulamayan kız sana sormaya geldiğinde, ona yardım etmeye çalış. bi daha denk gelirseniz onla tanışmaya başla. ama eğer ortada bişey yokken kız yanına gelip merhaba derse senle arkadaş olmak istiyor demektir. onla konuşmaya bak ve arkadaş ol.

aynı sınıftan sevgili yapmamaya çalış fakat ikinizde birbirinizden hoşlanırsanız sıkıntı yok olabilir.

yanında para taşı, ona buna harcama. sigara kullanıyosan bırakmaya çalış boşa masraf çıkarma. ünide sigara içen tip çoktur. bi kaç kere birilerine verirsen otlakçılar eksik olmaz. benim lisede ki arkadaşım, su alcam diye milletten 1 lira toplaya toplaya 5dk'lık tek tenefüste rahat 18-19 TL toplardı. bunu bide hergün yapardı, sonra sınıflar sınıfa ( o çocugun adı çivi diyelim ) çivi giremez yazdılardı. okulda adı çıktı çocuğun.

ilk hafta erken biter ve genelde ders işlenmez. çanta not falan gerek yok.

bu kadardı umarım yardımcı olmuştur. bende heycanlıydım fakat şuan sanki 4 yıllık lise arkadaşlarım varmış gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi impostoryw -- 17 Eylül 2019; 23:35:52 >

• Vizelere kadar okula gidilmez benim bildigim 😂

• Okuduğum bölüm elektrik-elektronik değil; ama sana önerim: günü gününe çalış. Çünkü sonra büte kalınca millet tatil yaparken ders çalışmak insanın zoruna gidiyor, bununla birlikte yaz tatilinden de gidiyor. Ayrıca büte çalışmak için zamanın çok kısıtlı oluyor.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.