Şimdi Ara

Üniversitede dönem ortalamalarının aritmetik şekilde hesaplanmaması skandalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • lan ünide ortalama neden 1.dönem+2.dönem=/2 şeklinde hesaplanmıyor

Allah kahretsin Allah belasını versin böyle işin

ilk dönem 3.13

bu dönem 3.82 yaptım

genel not ortalamam 3.29

dumura uğradım sınıf grubuna sordum kredi mredi diye anlattılar okulun sitesinde yazan 3.29 doğruymuş

Allah belanızı versin ben boşa 3.82 yaptım ne boka yaradı lan o zaman

bu yaşadığım dumuru siz değerli yks hazirunu ile paylaşma ihtiyacı duydum

ilk dönem ortalamalarınızı sıkı tutun

sınavınızda başarılar

v*kıf üniversitelerini de tercih etmeyin

arkadaşlar hata mı var anlayanlar yorum yapabilir mi notların ss

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1593E8EC2 -- 21 Haziran 2021; 16:54:26 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• vakıfla alakası ne hocam devlette öyle :D

Devlet üni aöfteyim

ilk dönemim 3.06

2.dönemim 3.30

genel= 3.18 :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Penanggalan -- 21 Haziran 2021; 16:5:37 >
  • Ortalamalarınız güzel 3'ün üzerindeki her ortalama iyidir.

• 2 ders aldığın dönem ile 6 ders aldığın dönem esdeger mi olacakti tabi ki krediye gore olacak skandal filan yok ortada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her dönem aldığınız ders sayısı, kredi miktarı farklı; tabii ki de dönemlerin basitçe aritmetik ortalaması alınmayacak, bir dönemde 7 ders almakla 5 ders almak bir değil sonuçta. Mantıklı olan kredinin sayılması, devletlerin de vakıfların da yaptığı bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phosphophyllite -- 21 Haziran 2021; 17:7:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Killing Road

2 ders aldığın dönem ile 6 ders aldığın dönem esdeger mi olacakti tabi ki krediye gore olacak skandal filan yok ortada
    ama ben iki dönemde de aynı sayıda ders aldım ve kredileri de neredeyse aynı toplam krediler zaten aynı iki dönem de 30 kredi

iki dönemde de 6 ders aldım

neden böyle

• quote:

Orijinalden alıntı: phosphophyllite

Her dönem aldığınız ders sayısı, kredi miktarı farklı; tabii ki de dönemlerin basitçe aritmetik ortalaması alınmayacak, bir dönemde 7 ders almakla 5 ders almak bir değil sonuçta. Mantıklı olan kredinin sayılması, devletlerin de vakıfların da yaptığı bu.
    hocam iki dönem de 30 kredi 6 ders

hatta tek tek dersleri yazayım

ilk dönem
    edebiyat- 2 kredi
    seçmeli- 6 kredi
    ir101 - 6 kredi
    ekon101- 6 kredi
    ir179 - 7 kredi
    ing- 3 kredi

ikinci dönem
    edebiyat- 2 kredi
    seçmeli - 6 kredi
    ir 122- 7 kredi
    ekon102- 6 kredi
    ir151 - 6kredi
    ing- 3 kredi

neden böyle ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1593E8EC2 -- 21 Haziran 2021; 16:32:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Penanggalan

vakıfla alakası ne hocam devlette öyle :D

Devlet üni aöfteyim

ilk dönemim 3.06

2.dönemim 3.30

genel= 3.18 :D

o kamu spotu olarak hocam yine de vakıf yazmayın

• Hesapta hata var o zaman, cunku dediğiniz verilere gore ilk donem 10x 2.donem 3x kredi almis gibi gozukuyorsunuz. Derslerden filan mi cekildiniz, veya pass fail filan mi vardi okulda?

Kontrol etmemi isterseniz pmden atabilirsiniz transkriptinizi, dumduz toplama carpma islemi sonucta

• quote:

Hesapta hata var o zaman, cunku dediğiniz verilere gore ilk donem 10x 2.donem 3x kredi almis gibi gozukuyorsunuz. Derslerden filan mi cekildiniz, veya pass fail filan mi vardi okulda?

Kontrol etmemi isterseniz pmden atabilirsiniz transkriptinizi, dumduz toplama carpma islemi sonucta

süper olur hocam direkt ss de atabilirim burası yeterli değilse eksik bilgi varsa onu da atabilirim

3.13 dediği ilk dönem ortalamam bu arada,

ss düzenlendi ad soyad numara açık kalmıştı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1593E8EC2 -- 21 Haziran 2021; 16:38:44 >

• Ikinci donem 3.83, ilk donem 3.13, genel ortalamaniz 3.48 olmali. Harf notlarinizin boyle geldiğine emin misiniz?

Bi de hocam isminiz gozukuyo sansurleyin isterseniz.

• Geçmiş olsun hocam facebooktan ekledim bile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phosphophyllite -- 21 Haziran 2021; 16:41:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: phosphophyllite

Geçmiş olsun hocam facebooktan ekledim bile
    :))) ya aslında sorun değil ad soyaddan nolcak da anonim takılıyoz ya burada o yüzden

• quote:

Ikinci donem 3.83, ilk donem 3.13, genel ortalamaniz 3.48 olmali. Harf notlarinizin boyle geldiğine emin misiniz?

Bi de hocam isminiz gozukuyo sansurleyin isterseniz.

çok sağ ol hocam düzenledim

yani hata var diyorsunuz öyle mi

3.48 olmalı

notlar kesin nihai notlar

• neden ama

• Eger okulun belli dersleri ortalamaya saymama gibi bir politikasi yoksa evet 3.48 olmali. Zaten transkripti cikaran makine, sorun cikacagini sanmiyorum

O 3.29 tum notlar sisteme girmeden ortaya cikmis olabilir belki (spesifik olarak vereyim, sadece 7 kredilik 1 a notunuz yani ir122 sisteme girilmisken). Ağırlık daha az olduğu için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Killing Road -- 21 Haziran 2021; 16:47:0 >
  • quote:

Eger okulun belli dersleri ortalamaya saymama gibi bir politikasi yoksa evet 3.48 olmali. Zaten transkripti cikaran makine, sorun cikacagini sanmiyorum

O 3.29 tum notlar sisteme girmeden ortaya cikmis olabilir belki (spesifik olarak vereyim, sadece 7 kredilik 1 a notunuz yani ir122 sisteme girilmisken). Ağırlık daha az olduğu için

Evet bir tane A girilmemişti girileli 10-15 dk oluyor ben konuyu ondan önce açtım ama orayı hedeflenen not olarak dolduruyordum A diye,

inşallah sistem hatasıdır,

ilgilendiğpin için çok sağ ol hocam adamsın

• Ne demek hocamÜniversitede dönem ortalamalarının aritmetik şekilde hesaplanmaması skandalı 

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.