Şimdi Ara

Üniversitede Bölüm değiştirmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar şuan tercih dönemindeyiz, kısa zamanda zor kararlar veriyoruz, size bir sorum olacak şimdi herhangi bir üniversitede herhangi bir mühendisliğe yerleşsek okumaya gitsek ardından bu sene içinde sıralamamızın yettiği başka üniversitedeki matematik öğretmenliği bölümüne geçme hakkımız varmı varsa olay nasıl işliyor, teşekkür ederim cevabınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BloodRoperz -- 25 Temmuz 2019; 9:25:47 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Fikri olan yokmu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şayet geçmek istediğin yer, yerleştirme sınavında aldığın puandan düşük ise Merkezi Yatay Geçiş Programı'ndan faydalanabilirsin

• Dentrassi kullanıcısına yanıt
    Mesela hocam herhangi bir mühendislik bölümüne gittim diyelim sonra puanımın veya sıralamamın yettiği bir üniversitede mat öğretmenliğine geçebilirmiyim ?

• BloodRoperz kullanıcısına yanıt
    evet
  • Hocam benim şuan sıralamam 50k, bahsi geçen mat öğretmenliği ise 53k yani puanım yetiyor ekstra bir başarı gerektirme veya puan kırpması falan olmuyor değil mi ?

Hayır ama şöyle bi durum var geçmek istediğin yer belli bi kontenjan açar ona göre başvuranlar arasından puanı(ösym) yüksek olanları alır. Mesela sen 50k ile 70klık yere geçmek istesen kesin geçersin derdim ama 53kpık yere senden daha yüksek puanlı çok kişi başvurabilir

ayni puan turuyse geçebiliyorsun.
  • Hazırlık için mi mühendisliğe gidiyosun ?
  • byrelaks2 B kullanıcısına yanıt
    Yok hocam okumak istiyorum ama sonradan fikrim değişir mi diye düşünüyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.