Şimdi Ara

Üniversite ve Meslek Seçiminde Kararsızım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
1
Favori
1.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tm ye geçebilirsin tm de iyi işletmeler 3 4 k civarındadır.
    Ama ben çalışmayı sevmiyorum diye düşünerek tercih yapacaksanız işletme de yüksek sıralamayla girdigin fakülteler seni üzer. Ben de senin gibi çalışmıyordum sevmiyordum. Su an tıp fakültesinde okuyorum. Bazen derslerin yoğun olduğu zamanlar oluyor elinde 10 15 yaprak ciktiyla sinava girip gecemiyorsun ama girdikten sonra alisiyorsun devam ediyorsun. Su an o konuda bir problem yaşamıyorum açıkçası sadece üniversitede olmamıza mesleğimiz belli olmasına rağmen gereksiz bilgi yüklemesi yüzünden çalışmaktan sogudugum zamanlar oluyor. Bölümle ilgili vs. De sorun olursa sormaktan çekinme.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KırmızıElma

Boğaziçi işletme mezunu gece saat 3'te çağrı merkezinde mi çalışacak?

Okul ismi gördün mü yazıda? Ben karşılaşmadımda. Bölümü sormuş bende bölümü yorumladım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Liseye giris puanina gore bolum secilmez. Senden yuksek puan aldim iktisat okuyorum. Ne istiyosan neyde basarili olacaksan orayi sec. Zekisin diye de tip veya muhendislik okuma. Ortalama bi adamdan oteye gidemezsin

• V3tra kullanıcısına yanıt
    İlk bin ile alıyor hocam galiba, Boğaziçi işletme okurken okul burslu değil mi? Peki zengin okulu bana pek ek masraflar çıkarır mı? Ve Boğaziçinden iyi bir notla mezun olan ve mülakatta vs karşıdakini etkileyebilecek biri nerelerde işe girebilir? Maaşı ne kadar olur?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dr. Mobile kullanıcısına yanıt
    İlk 500 den falan alıyor.

Okul devlet okulu burslu değil ama burs başvurularını her yere yapabilir iyi bir gelir elde edebilirsin.Ayrıca okula yurt ve yemek bursu için başvurabilirsin yani bir şekilde okursun dert etme.

Zengin okulu falan değil yani.

İşletme de genel olarak kulüplerde aktif olup erkenden stajlara başlıyorlar.Ders olarak çok hafif kalıyor.Erkenden iş hayatına atılmak gibi dusun işte.

Boğaziçi de kendini geliştirir, çevre yaparsan ne bileyim artık 2-3 dil seviyesinde falan olursan.Guzel şirketlerde ise başlayabilir.Finans,pazarlama,satıs ve daha birçok departmanda iş bulabilirsin.

Şirketlere göre maaş değişiyor mckinsey e girip 7k da alabilirsin daha ilk senende.

Bankalarda ise girebilirsin.İssiz kalmak için çabalayan lazım biraz.O ortamda kendini geliştirmeden çıkmak büyük başarıdır.

İstersen boun ekonomi de okuyabilirsin.İsletme gibi değil bu.iktisat bir bilim.Cogu kişi tarafından daha yetkin bir bölüm olduğu söylenir.Derslerde bir tık daha zorlanırsın.Buradan mezun olunca yine ister bankada ister şirketlerde çalışabilirsin.1 k ya kadar alıyor burası da.

Ekonomi istemem dersen git işletmeye.

• Koç işletmedeyim. Aklındaki soruları yazarsan cevaplayabilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: bubbachuck

Koç işletmedeyim. Aklındaki soruları yazarsan cevaplayabilirim

Hocam mesela Türkiyede girebilecğim en iyi 5 işletme fakültesi nelerdir ve bunlardan mezun olan az çok kafası çalışan biri ne kadar maaşla nerede başlayabilir? İşsiz kalır mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Mobile

quote:

Hocam mesela Türkiyede girebilecğim en iyi 5 işletme fakültesi nelerdir ve bunlardan mezun olan az çok kafası çalışan biri ne kadar maaşla nerede başlayabilir? İşsiz kalır mı?

En iyiler hedeflerine de bağlı olmak üzere özelde koç, sabancı, bilkent. Devlette boğaziçi ve odtü. Aralarında ise en iyileri boun ve koçtur. Bu üniversitelerden mezun olanlar, işletme için konuşuyorum, işsiz kalmaz ancak gelen işi sevmeze işsiz kalır ancak işletmede şöyle de bir şey var, hangi üniversiteden mezun olduğun sadece ilk işini etkiler. Sonraki kariyerin kendini ne kadar geliştirdiğine bağlı. İşletme uçsuz bucaksız bir deniz

• bubbachuck B kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam teşekkürler, mesela ekonomi veya işletme okuduğumda nerelerde hangi pozisyonlarda işe girebilirim? 3.ve 4. sınıftan itibaren stajlarla belli konularda uzmanlaşma oluyormuş galiba, bu nasıl oluyor?

• quote:

koç iktisat nasıl hocam yurtdışında finans firmalarında iş bulabilirler mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: demisnikolaidis

quote:

Evet yunanistanda mesela

...

Saka saka yunanistanda finans mi var

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaflip

quote:

quote:

Evet yunanistanda mesela

...

Saka saka yunanistanda finans mi var

aynen kelin ilacı olsa başına sürer misali :) ama yunanistan güzeldir tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: demirciler

Benden sana abi tavsiyesi istersen turkiye birincisi ol ama sevdigin meslegi yap.Hicbir meslekte ac kalmazsin rahat ol millette doktor muhendis bedavadan o kadar parayi kazaniyormus algisi var hepsinin anasini aglatiyorlar doldurusuna gelme milletin.Yaptigin is sana is gibi gelmez keyifle yaparsan hicbir rakibin senin onunde duramaz fistik gibi de parani kazanirsin kafan rahat olsun.

Arkadas zaten soylemis, bende ekliyecem

bak izletme mezunuyum, simid 30 yasina girdim, cok sukur iyi kazaniyorum ama oss hazirlik zamanimi hatirliyorumda , bende MF bolumuden mezundun, amacim aile ve cevrenin istedigi gibi eczacilik, matematik ogretmenligi felandi ama allahtan o puanlari tutturamadimda okumadim ve isletme okudum

tabi secerken , bollum mu o, her sene binlerce issiz var , asgari ocrele omur curutecen dediler ama bunu diyen benide kendi gibi gerizekali sananlardi, gercekten oyle laa ben amerikada egitim, yabanci dil meraki, yurt disinda calisma hayalim var adam bana aydinda, diyarbakirda bi kurumda claisacam diye dusunuyor niye cunku cogu insanin vizyonu bukadar

ben kucukken teknoloji markette elektronik satisi yapardim , o tecrube beni bu tarafa yoneltti tabiki universite bitiren abimin sayesinde isletme sectim, ama merakimda varmis tabi butun bunlari yillar sonra fark ediyorum , o zamanlar hep supheci, aceba ne yapiyorum aceba hayatimin yanlisinimi yapiyorum diye dusunup duruyordum

sana en buyuk tavsiyem neyi seviyosan onu yap , her iste cok para var, eger siradan muhendissen 2bin alirsin ama iyi muhendissen 10 bin alrisin, siradan isletme mezunuysan 2 bin alirsin, kendini gleistirmis isletme mesunuysan 10 bin alirsin, oda nasil oluyor , sevdigin isi yaptigin icin skilmiyorsun

oncelikle bu testi yaphttps://forum.donanimhaber.com/m_121010709//tm.htm

mesela benim test sonucu birebir meslegim ve ilgi alanlarimi ciakrdi , gercekten dogru sonuc verdi, eminim sendede dogru sonuc verecektir

sende giriscimci bir ruh var bencede isletme sec, ama kuru kuru bir isletmeci olacaksan hic olma, her yaz mutlaka work and travel veya bir dil ogren, ben sadece inclizceyi ogrendim ve agirlik verdim , gerci native sevyede biliyorum ama keske almanca ruscayida ayni duzeyde gelistirseydim, ama olsun

Erasmus, WAT, vs.vs. kesinlikle kacirma git , yurt disina ciktica gorecenki bir 12 yuzyildayiz daha, tabi orda gidip donerci , berber turklerle takilirsan adam sana sadece avrupayi amerikayi kotuler neyse hic girmiyelim oralara

dedigim gibi pana felan bakma , neyi seviyorsan onu sec,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RichardB -- 13 Ekim 2016; 7:21:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: richardbozkurt

quote:

Orijinalden alıntı: demirciler

Benden sana abi tavsiyesi istersen turkiye birincisi ol ama sevdigin meslegi yap.Hicbir meslekte ac kalmazsin rahat ol millette doktor muhendis bedavadan o kadar parayi kazaniyormus algisi var hepsinin anasini aglatiyorlar doldurusuna gelme milletin.Yaptigin is sana is gibi gelmez keyifle yaparsan hicbir rakibin senin onunde duramaz fistik gibi de parani kazanirsin kafan rahat olsun.

Arkadas zaten soylemis, bende ekliyecem

bak izletme mezunuyum, simid 30 yasina girdim, cok sukur iyi kazaniyorum ama oss hazirlik zamanimi hatirliyorumda , bende MF bolumuden mezundun, amacim aile ve cevrenin istedigi gibi eczacilik, matematik ogretmenligi felandi ama allahtan o puanlari tutturamadimda okumadim ve isletme okudum

tabi secerken , bollum mu o, her sene binlerce issiz var , asgari ocrele omur curutecen dediler ama bunu diyen benide kendi gibi gerizekali sananlardi, gercekten oyle laa ben amerikada egitim, yabanci dil meraki, yurt disinda calisma hayalim var adam bana aydinda, diyarbakirda bi kurumda claisacam diye dusunuyor niye cunku cogu insanin vizyonu bukadar

ben kucukken teknoloji markette elektronik satisi yapardim , o tecrube beni bu tarafa yoneltti tabiki universite bitiren abimin sayesinde isletme sectim, ama merakimda varmis tabi butun bunlari yillar sonra fark ediyorum , o zamanlar hep supheci, aceba ne yapiyorum aceba hayatimin yanlisinimi yapiyorum diye dusunup duruyordum

sana en buyuk tavsiyem neyi seviyosan onu yap , her iste cok para var, eger siradan muhendissen 2bin alirsin ama iyi muhendissen 10 bin alrisin, siradan isletme mezunuysan 2 bin alirsin, kendini gleistirmis isletme mesunuysan 10 bin alirsin, oda nasil oluyor , sevdigin isi yaptigin icin skilmiyorsun

oncelikle bu testi yaphttps://forum.donanimhaber.com/m_121010709//tm.htm

mesela benim test sonucu birebir meslegim ve ilgi alanlarimi ciakrdi , gercekten dogru sonuc verdi, eminim sendede dogru sonuc verecektir

sende giriscimci bir ruh var bencede isletme sec, ama kuru kuru bir isletmeci olacaksan hic olma, her yaz mutlaka work and travel veya bir dil ogren, ben sadece inclizceyi ogrendim ve agirlik verdim , gerci native sevyede biliyorum ama keske almanca ruscayida ayni duzeyde gelistirseydim, ama olsun

Erasmus, WAT, vs.vs. kesinlikle kacirma git , yurt disina ciktica gorecenki bir 12 yuzyildayiz daha, tabi orda gidip donerci , berber turklerle takilirsan adam sana sadece avrupayi amerikayi kotuler neyse hic girmiyelim oralara

dedigim gibi pana felan bakma , neyi seviyorsan onu sec,

hocam konuyla pek alakasız ama geçen konuda size birşey sormuştum arada kaynadı herhalde cevabınızı hala merak ediyorum

• dostum soru ne hangi konu keske link verseydin nerden bulacam
  • quote:

Orijinalden alıntı: richardbozkurt

dostum soru ne hangi konu keske link verseydin nerden bulacam

https://forum.donanimhaber.com/m_119448855/tm.htm şu konuda
  • quote:

quote:

Ben de ekonomiyle çap yapmayı düşünüyorum. ekonomi okulun en çok güvendiği bölümlerden biri aslında. yurt dışına çıkan ve oralarda citi, ey, morgan stanley, hsbc gibi yerlerde çalışan bir çok insan var
  • Hocam çok teşekkür ediyorum ilginiz için

• güncel

• Dr. Mobile kullanıcısına yanıt
    Proje yapıp sattım derken ne gibi seyler üzerinde uğraşıyordun?Ne projesi?

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.