Şimdi Ara

ÜNİVERSİTE VE BÖLÜM TERCİHİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhabalar arkadaşlar, şimdiden yazdığım bu mesajımı okuyup ve yardımcı olacak, fikirlerini belirtecek tüm arkadaşlarıma çok teşekkürler. Şimdi arkadaşlar ben bu sene mezun olarak 2.defa sınava girdim ama işte lisede çalışmayan bir insan olduğum için sadece sınavlarda matematik ve geometri çalışıp yapabildim. Çünkü fen çalışmaya zamanım olmadı. Sorularımı sormadan önce arkadaşlar benim öncelikli hedefim üniversite de bir bölüme gidip ve o gittiğim bölümü köprü olarak kullanmak. Yalnız bu köprü olarak kullanacağım bölümün matematiksel bir bölüm yani içinde Matematik ve Geometri derslerinin olması önemli o yüzden hangi bölüme gideceğime bir türlü karar veremiyorum. Yani şöyle bir taraftan gidebileceğim Matematik bölümü adına Mersin üniversitesi (Sıralaması 233 b benim ise 240 b) var. Yada Ordu - Düzce - Uşak ve Malatya gibi şehirlerde de kesin olarak matematik bölümü geliyor. Mersin üniversitesi muallakta olduğu için 2. ve 3. olarak yazacağım bölümlere kesin gideceğim, yani onlarda DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ : İKTİSAT VE EKONOMETRİ ki bu bölümlerin ders programlarına baktım içinde beni geliştirecek güzel matematik dersleri var. Yada İktisat ve Ekonometri adına en kötü olarak Uludağ Üniversitesi var. Şimdi bir taraftan mersin matematik gelmezse Düzce de falan matematik mi okusam mat - geo - fizik görecem sınav da baya güzel olacak durumum yada Dokuz eylül de en kötü benim TM 1 : 218 b işte iktisat 225 b o gelmese bile Ekonometri 252 b o kesin gelir gibi yani bir türlü karar veremiyorum. Dediğim şehirlerde matematik okursam acaba o şehirler de yapabilir miyim yada mutlu olur muyum diye düşünüyorum tamam çalışmak için gidiyoruz ama mutlu da olmam lazım. Yada dokuz eylül de felan mi en kötü ekonometri okusam diye düşünüyorum ordada çok güzel sayısal dersleri ve çünkü ders programını inceledim. Yani siz yerimde olsanız arkadaşlar ne yaparsınız tercih sıranızı yada bölüm ve üniversite tercihinizi ? Yada bu dediğim bölümler ve üniversiteler hakkında bilgisi olan arkadaşlarım varsa yardım olabilir misiniz yani yardım edip fikrini ve bilgisini paylaşacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum. Neyse çok uzattık zaten :) herkese iyi forumlar.

• ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hz. Kağan

Herkese merhabalar arkadaşlar, şimdiden yazdığım bu mesajımı okuyup ve yardımcı olacak, fikirlerini belirtecek tüm arkadaşlarıma çok teşekkürler. Şimdi arkadaşlar ben bu sene mezun olarak 2.defa sınava girdim ama işte lisede çalışmayan bir insan olduğum için sadece sınavlarda matematik ve geometri çalışıp yapabildim. Çünkü fen çalışmaya zamanım olmadı. Sorularımı sormadan önce arkadaşlar benim öncelikli hedefim üniversite de bir bölüme gidip ve o gittiğim bölümü köprü olarak kullanmak. Yalnız bu köprü olarak kullanacağım bölümün matematiksel bir bölüm yani içinde Matematik ve Geometri derslerinin olması önemli o yüzden hangi bölüme gideceğime bir türlü karar veremiyorum. Yani şöyle bir taraftan gidebileceğim Matematik bölümü adına Mersin üniversitesi (Sıralaması 233 b benim ise 240 b) var. Yada Ordu - Düzce - Uşak ve Malatya gibi şehirlerde de kesin olarak matematik bölümü geliyor. Mersin üniversitesi muallakta olduğu için 2. ve 3. olarak yazacağım bölümlere kesin gideceğim, yani onlarda DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ : İKTİSAT VE EKONOMETRİ ki bu bölümlerin ders programlarına baktım içinde beni geliştirecek güzel matematik dersleri var. Yada İktisat ve Ekonometri adına en kötü olarak Uludağ Üniversitesi var. Şimdi bir taraftan mersin matematik gelmezse Düzce de falan matematik mi okusam mat - geo - fizik görecem sınav da baya güzel olacak durumum yada Dokuz eylül de en kötü benim TM 1 : 218 b işte iktisat 225 b o gelmese bile Ekonometri 252 b o kesin gelir gibi yani bir türlü karar veremiyorum. Dediğim şehirlerde matematik okursam acaba o şehirler de yapabilir miyim yada mutlu olur muyum diye düşünüyorum tamam çalışmak için gidiyoruz ama mutlu da olmam lazım. Yada dokuz eylül de felan mi en kötü ekonometri okusam diye düşünüyorum ordada çok güzel sayısal dersleri ve çünkü ders programını inceledim. Yani siz yerimde olsanız arkadaşlar ne yaparsınız tercih sıranızı yada bölüm ve üniversite tercihinizi ? Yada bu dediğim bölümler ve üniversiteler hakkında bilgisi olan arkadaşlarım varsa yardım olabilir misiniz yani yardım edip fikrini ve bilgisini paylaşacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum. Neyse çok uzattık zaten :) herkese iyi forumlar.

Matematiğe merakım varsa ekonometri yaz,iibf nin en zor bolumudur kendileri.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Fikir yardımı yok mu ?
  • ben okudum ama DH forumdan bunu okuyan çok çıkmaz alta özet yaz bana kalırsa :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yardımcı olucak hiç bir arkadaş yok mu ya ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.