Şimdi Ara

Üniversite sınavının aldatmaca olması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
2
Favori
1.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Alt sınıfın derece yapabilme olasılığı çok düşük. Hayvansal gıda ile beslenemeyenin, yeterli protein alamayanın zihni çok daha kötü. Tıp fakültesinde çok fazla doktor avukat çocuğu var. Bağıl olarak normal işçi çocuğu çok daha az. çoğu kişi yetiştirme tarzı diye üzerini örtüyor(kısmen doğrudur) ancak hayvansal gıda olmadan o beyin 40 net ayt yapamaz. Makarna ile nasıl gelişecek o beyin?

Zamanın da burada çok öss kalksın dedim. Fakirin çocuğu giremez diye tenkit ettiniz. Asıl bu sistemde fakirin çocuğu giremez de anlayan kim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mert Bormann -- 28 Ocak 2023; 14:0:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Evet biri daha fark etmiş gerçeği. Çalışan yapar falan değil sistem çalışsın ya da çalışmasın belli sayıda kişinin yapabileceği şekilde oluşturulmuş, kapitalizmin sahte umut kapılarından biri daha. Milli piyango gibi ama biraz daha fazla sonuca etki şansın var. Fakat genele vurduğunda, piyango tutturmaya çok benzer bir durum %10 insana bile düzgün eğitim ve gelecek şansı yok, herkes en üst dilime girmeye çalışıyor geride kalanları kimse umursamıyor...

Aklı, aile desteği ve maddi gücü olan kendini bu sistemin dışına atar kurtarır. Onun dışında ben de bir çözüm önerisi sunamıyorum, zaten ailesine ve doğduğu yere bağlı olarak insanın hayatının büyük kısmı baştan belli oluyor, biz de işte kendimizi avutup bunu değiştirmek için bir tarafımızı yırtıyoruz. Gerçi çözüm önerisi sunsam ne olacak, değiştirecekler mi sistemi? Almanya ve Batı Avrupa'da güzel işleyen bir sistem var mesela, oraları örnek alacağına Orta Doğulu olmaya çalışan ve bu kadar fazla genç vatandaşın üzerine milyonlarcasını ülke dışından ekleyenler varken başkalarından bir şey beklememek lazım. Sadece kendini düşünüp kurtarmaya bakacaksın, gelişmemiş ülkelerde hayat böyle...

• bazıları et yese de olmuyor. kapasite meselesi bence.

ayrıca günde 10 saat 20 saat çalışmak da palavra kapasiten neyse osundur

ister günde 2 saat çalış ister 20 saat. ( geçen sene ilk başlarda 2 3 saat çalıştım son aylarda en fazla 7 saat çalışmışımdır ve tıp kazandım )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FED76F1B8 -- 28 Ocak 2023; 14:25:56 >
  • İnsanın isteyip başaramayacağı hicbirsey yok bu hayatta , sen olasi başarıslığına mazaret ariyorsan daha yaratici seyler bulmaya bak , bu yemez dostum ..

• Ulan tüm sistem adil sıkıntı yok da sınava gelince mi ortaya böyle bir durum çıkıyor ? Hayat zaten adil değil, herkesin şartları ve hayatı birbirinden çok farklı. Ama sınavın özelinde bu durumu eşitleyecek bir çözüm yok. Alternatifin ne ? Herkes zengin olsa herkes iyi şartlara sahip olsa hayat bayram olsaaa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi masumbiröğrenci -- 28 Ocak 2023; 14:28:44 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Çözüm önerin nedir?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Kanka vakıf üniversitelerine ne demeli ? Adamlar para vererek seninle ayni eğitimi alıyor halbuki sen aynı eğitimi almak için senelerini veriyorsun.

• bırak bu işleri.adam köylü çocuğu beş öğün ekmek ayran yiyo ilk 100 e giriyor.isteyen her şeyi yapar,gerekli emeği verirse!

• O egitim icin degil bursu kazanmak icin calisiyorsun ki. O cocugun ailesi de vakti zamaninda o burs miktarini karsilayabilmek icin calismis oluyor, cok yanlis bir sistem degil bu.

• The Killing Road kullanıcısına yanıt
    İlkokul mezunu arkadaşımın babası. Çocuğunu koç ceng e yolladı hemde %100 paralı.

• Her emek akademik olmak zorunda degil ki. İnsanlar parayi bir yandan da aileleri ve sonraki nesiller icin kazanmaya calisiyo sonucta

• The Killing Road kullanıcısına yanıt
    Siz o çocuğun ailesi de burs için çalışıyor dediğiniz için bunu dedim.

• Ticaret vs (ilkokul mezunu ise ticaret diye varsaydim) da bir calisma turu sonucta, veya bikac kusak ustten kaldiysa onlar da bi sekilde bir caba ile o servet kuruluyor sonuç olarak

• Evet biri daha fark etmiş gerçeği. Çalışan yapar falan değil sistem çalışsın ya da çalışmasın belli sayıda kişinin yapabileceği şekilde oluşturulmuş, kapitalizmin sahte umut kapılarından biri daha. Milli piyango gibi ama biraz daha fazla sonuca etki şansın var. Fakat genele vurduğunda, piyango tutturmaya çok benzer bir durum %10 insana bile düzgün eğitim ve gelecek şansı yok, herkes en üst dilime girmeye çalışıyor geride kalanları kimse umursamıyor...

Aklı, aile desteği ve maddi gücü olan kendini bu sistemin dışına atar kurtarır. Onun dışında ben de bir çözüm önerisi sunamıyorum, zaten ailesine ve doğduğu yere bağlı olarak insanın hayatının büyük kısmı baştan belli oluyor, biz de işte kendimizi avutup bunu değiştirmek için bir tarafımızı yırtıyoruz. Gerçi çözüm önerisi sunsam ne olacak, değiştirecekler mi sistemi? Almanya ve Batı Avrupa'da güzel işleyen bir sistem var mesela, oraları örnek alacağına Orta Doğulu olmaya çalışan ve bu kadar fazla genç vatandaşın üzerine milyonlarcasını ülke dışından ekleyenler varken başkalarından bir şey beklememek lazım. Sadece kendini düşünüp kurtarmaya bakacaksın, gelişmemiş ülkelerde hayat böyle...

• Şu an için yerine gelebilecek en güzel sistem örneği Batı Avrupa'daki sistem. Yine belki şu anda veya yakın gelecekte herkese eşit ve en yüksek kalitede eğitim imkanı tanıyan Internet ve AI destekli MOOC tarzı eğitim getirilebilir. Artık eğitimi insanlara ulaştırma konusunda derslik veya kontenjan sıkıntısı yok, sıkıntı dünya genelinde eğitimi ulaşılabilir yapmak istemiyor oluşları.

• başarı öğrencinin kapasitesiyle gerçekleşen bir şey . tıp fakültesindeyim annem babam da memur falan değil . kitapların pahalı olması ve et/protein alımı , akıllı tahta , sınıflar vs bu gibi başarıyı etkileyen faktörler olsa da %70 i kişisel .

• İlkokul mezunu çalışamaz, para kazanamaz mı yani

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.