Şimdi Ara

Üniversite ögrencilerine güzel haber (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
2
Favori
1.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ne nafakası yahu karşılıklı anlaşmalarda falan nafakaya gerek yok

beyler ben yöntemi veriyorum size okuduğunuz okulda kredi alan kız bulun bu yasa kızları da kapsar herhalde,karşılıklı anlaşın son sene kıyın resmi nikahı kendi aranızda,sonra borcun silinmesini bekleyin arkasından gidin açın davayı

kredi borcu olan bir kızı da kapsıyorsa o da seve seve kabul eder

yok kızları kapsamıyorsa bu yasa o zaman da fakir fukara bulcaz bi tane vericez eline 3-5 bin lira o şekilde kapatcaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fabrizo -- 1 Kasım 2013; 16:00:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jasonn123

yırttık beyler yıırttık hemen kız arkadaşlarımdan biriyle evleniyorum formalite çakıcam gitsin.

habere gel ;

Evli öğrencinin kredi borcu silinecek
    Üniversite öğrencilerine verilen öğrenim kredisi ve yurt ücretleri üniversitede okurken evlenen öğrencilerden alınmayacak. Evlenen ve kredi borcu bulunan öğrencilerin de geçmişe dönük borçları silinecek.

ntvmsnbc
    Güncelleme: 10:59 TSİ 01 Kasım. 2013 Cuma
    ANKARA - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın yeni evlenen gençlere 10 bin liraya kadar kredi verme kararının ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı da evli üniversite öğrencileri için harekete geçti.

Habertürk gazetesinin haberine göre; Bakanlık, Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun öğrencilere verdiği aylık 280 TL öğrenim kredisi ve yurt ücretlerini, üniversite okurken evlenen öğrencilerden almayacak. Evlenen ve kredi borcu bulunan öğrencilerin de geçmişe dönük borçları silinecek. Öğrenciler böylece kişi başına 13 bin TL borçtan kurtulmuş olacak.

Uygulamadan yararlanmak isteyen öğrencilerin evlilik cüzdan ile bakanlığa başvurması yeterli olacak. Bakanlığın belirlemelerine göre, yeni uygulamadan yaklaşık 3 bin üniversite öğrencisi yararlanacak.

Haberin devamı ↓
    reklam

Evliliği teşvik amacı taşıyan uygulama, üniversite öğrenimi devam ederken evlenen çiftlere önemli bir destek sağlayacak.

Öğrencilerin, üniversite yaşamları boyunca aldıkları öğrenim ve katkı kredisi bursa çevrilecek, ayrıca geçmişe dönük kredi borçları sıfırlanacak. Öğrenim hayatı bitene kadar evli öğrencilere burs verilecek. Evli öğrenciler, yurtlarda kalmaya devam etmek istemeleri durumunda eski sistemde olduğu gibi kız ve erkek ayrı olmak şartıyla devlet yurtlarından yararlanabilecek. Evli üniversite öğrencisine yurt da ücretsiz olacak.

özet: ogrenciyken evlenenlerin kredi borcu silinecek yurt bedava olucak.ayrıca okulu bitirene kadar kredi almaya devam edicek yani burs olucak

kaynak :http://www.ntvmsnbc.com/id/25476240

quote:

yırttık beyler yıırttık hemen kız arkadaşlarımdan biriyle evleniyorum

quote:

hemen kız arkadaşlarımdan biriyle evleniyorum

quote:

kız arkadaşlarımdan biriyle

quote:

kız arkadaşlarım

/>

• Daha kız bulamıyorsunuz bir de evleneceksiniz ha

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• nerden çıktı bu bekarlık yahu!

30 yaşına varmış evlenmiyor daha! allah allah!

evlilik kaç senedir ki zaten erkek kardeşim ne bekliyorsun???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 1 Kasım 2013; 16:17:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Citizen

quote:

quote:

Formalite çakıcam demişsin de evlilik öyle kolay bir karar değil, 1 gün bile evli kalsan boşandığın zaman ölene kadar nafaka ödicen, ayda 1000 lira nafaka ödemeye değer mi.

anlaşmalı ayrılık olmuyo mu ? benim kredi borcu olan arkadaşlardan biriyle nikah kıyıcam sonrasında okul bittikten sonra karşılıklı ayrılırız.haberde zaten herhangi bir süre falan yazmıyo.

ayrıca magara diyen arkadaşa ban daha haber bügünlük

Nafaka kararı çıkmayan boşanma davası çok çok nadirdir.

Karı seni başka biriyle aldatırsa nafaka ödemezsin dünya kadar dava var böyle

• quote:

Orijinalden alıntı: killer10

Hepiniz nafaka demişsiniz de evlilik sözleşmesi diye bir şey var evlenmeden karşı taraf benden ayrıldığında hiç bir hak talep edemez diye madde eklersiniz imzayı attırırsınız olur biter.

cafede işler yogundu odev cıkartma hafıza kartına mp3 atma derken konuya gerekli onemi veremedim.aynen arkadaşın dedigi gibi anlaşma yaptık mı olay tmamadır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr_Ehrmantraut

quote:

quote:

quote:

Formalite çakıcam demişsin de evlilik öyle kolay bir karar değil, 1 gün bile evli kalsan boşandığın zaman ölene kadar nafaka ödicen, ayda 1000 lira nafaka ödemeye değer mi.

anlaşmalı ayrılık olmuyo mu ? benim kredi borcu olan arkadaşlardan biriyle nikah kıyıcam sonrasında okul bittikten sonra karşılıklı ayrılırız.haberde zaten herhangi bir süre falan yazmıyo.

Kadın aldatıyor, yine nafakasını alıyor, böyle de birçok dava var.

http://gundem.milliyet.com.tr/kisirlik-raporu-alan-babaya-nafaka/gundem/detay/1774983/default.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: Rambo_FT

Daha kız bulamıyorsunuz bir de evleneceksiniz ha

+1

Bende dahil

• Lan ben mezun olduğumda 20 bin tl den fazla kyk borcum olacak, her türlü evlenirim ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coyotec -- 1 Kasım 2013; 16:51:54 >
  • Benim de kredi borcum bu ay başladı kız arkadaşımın da başladı.2 sene içinde evlenmeyi düşünüyorduk erkene mi alsak ne Şimdi benim anlamadığım ben iki sene sonra evlensem evlendikten sonraki kredi borcum siliniyor mu yoksa öğrenciyken evlenenlere özel bir şey mi bu
  • benim gibi evlenmeyi düşünmeyen biriyle çaktık mı nikahı boşanmaya falan da gerek kalmaz zaten.sanırım bir de boşanınca kredilerin geri ödemesi olacak diye bir şey de geçti sabahki konuda??
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogii

Benim de kredi borcum bu ay başladı kız arkadaşımın da başladı.2 sene içinde evlenmeyi düşünüyorduk erkene mi alsak ne Şimdi benim anlamadığım ben iki sene sonra evlensem evlendikten sonraki kredi borcum siliniyor mu yoksa öğrenciyken evlenenlere özel bir şey mi bu

bende bi arkadaşımla bunu tartıştım ama bu okurken evlenenlere geçerli galiba ben oyle anladım haberden
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mr_Ehrmantraut

quote:

quote:

quote:

Kadın aldatıyor, yine nafakasını alıyor, böyle de birçok dava var.

http://gundem.milliyet.com.tr/kisirlik-raporu-alan-babaya-nafaka/gundem/detay/1774983/default.htm

Kısır olanlar için emsal olabilecek bir karar. Ama sen karının otelde bir adamla aynı odada yattığını ispatlarsan kuruş nafaka vermezsin. He bide gazetelerdeki haberlerden ziyade emsal kararlar önemlidir

• Yüksek lisans öğrencisi olanlar için lisansta aldığı krediyide sileceklerse eğer çok iyi olur
  • Ben okurken evlendim esimle ve okul bitti. borcumuzu hala odemedik.. Bizimde silinir mi peki borcumuz? Yoksa sadece kanun ciktiktan sonra evlenecekleri mi kapsayacak acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: alemci54

Ben okurken evlendim esimle ve okul bitti. borcumuzu hala odemedik.. Bizimde silinir mi peki borcumuz? Yoksa sadece kanun ciktiktan sonra evlenecekleri mi kapsayacak acaba?

Ben olsam dava acar sansimi denerim
  • Son sene evlenmem lazim ama tus vs. var yas o is

• quote:

Evlilik sözleşmesi denen bir şey var.Onunla bu işi çözeriz kanımca
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayaleturk

quote:

+Headshot

Monster kill

• Tipsizler ne yapsın peki?

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.