Şimdi Ara

Üniversite Öğrencileri Hayal Kırıklığına Uğrattı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
2.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 ay
  • Cevaplayan Üyeler 28
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 4
  • Ortalama Mesaj Aralığı 7 saat 25 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • scientia (4 mesaj) rockerboy-h (2 mesaj) Okeanix (1 mesaj) AdReNaLiN.int (1 mesaj) bdeniz1997 (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (21 mesaj) Mobil (9 mesaj) Mini (2 mesaj)
  • @
7 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Üniversite Öğrencileri Hayal Kırıklığına Uğrattı
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    259 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

YTÜ'de bilgisayar mühendisliği okuyorum. Uzaktan eğitim olması nedeniyle WhatsApp grupları çok aktif kullanılıyor ve gözlediğim kadarıyla herkes geçmek derdinde. Öğrenme konusunda ise istekli olanı görmedim. Ara sınavlarda kopyanın alası çekildi. Okul da sıfır önlem almış durumda. YTÜ öğrencileri genel olarak kaliteli diye bilirdim. Sizce yanılgı mı bu? Yoksa cidden böyleler mi?

|
    |
  • Üniversite derslerindeki başarı ile iş hayatındaki başarının hiçbir alakası yok. Zamanla bunu öğreneceksiniz.
    Sınavla olmaz bu işler.
    Farklı farklı proje ver yapsınlar.
    Uyduruk derslerde bırak kopya çeksinler nolacak
    Uyduruk bir eğitim alıyoz zaten.i
    İsteyen açar öğrenir.
    Boşuna konu açma geçen bu kopya olaylarıyla alakalı konu açtım saatlerce çalıştığım dersin quizinde ben hariç kopya çektiler benim tek çözdüğüm sınava 15 20 kişi çözdüler ortalama altı kaldım ve buradaki gereksizler bana enayi, ezik falan dedi

Herkes kopya çekiyor oturup ders çalışan bile yok artık. Bunun itüyle ytüyle falan alakası yok genel olarak öğrenci kalitesi çöp her okul böyle.

Öğrenmek diye bişe yok bu ülkeden de gençlerden de bi bok olmaz. Coğrafya kaderdir diyip ağlasınlar.
  • Yarbay
    2395 Mesaj

SINAV SORULARININ PAYLAŞIMINI ÖNLEMEK AMACIYLA SİSTEMDE KAREKOD VE FİLİGRAM UYGULAMASI KULLANILMIYOR MU?

• Yüzbaşı
    259 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Hayır

|
    |
    rockerboy-h kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2395 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: scientia

Hayır

ULUDAĞ bile önlem alıyor YTÜ almıyor tuhaf.

|
    |
  • Binbaşı
    1236 Mesaj

Geçen dönem bir tedbir falan yoktu. Belki bu dönem sistemi geliştirmişlerdir ve kopyanın biraz önüne geçmişlerdir sanıyordum ama hala aynı demekki.

|
    |
  • Yüzbaşı
    259 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
  • Onbaşı
    25 Mesaj
    Boşuna konu açma geçen bu kopya olaylarıyla alakalı konu açtım saatlerce çalıştığım dersin quizinde ben hariç kopya çektiler benim tek çözdüğüm sınava 15 20 kişi çözdüler ortalama altı kaldım ve buradaki gereksizler bana enayi, ezik falan dedi

Herkes kopya çekiyor oturup ders çalışan bile yok artık. Bunun itüyle ytüyle falan alakası yok genel olarak öğrenci kalitesi çöp her okul böyle.

Öğrenmek diye bişe yok bu ülkeden de gençlerden de bi bok olmaz. Coğrafya kaderdir diyip ağlasınlar.
  • Yüzbaşı
    259 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Aynı şey başıma geldi. Anca ortalamayı yakaladım.

|
    |
    CigaretteWithGear kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    953 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Sphygmus

Birkac hoca bizim whatsapp gruplarına sızmış dikkat edin. Çan olduğu için yardim etmiyorum o sebeple fişlenmekten kurtuldum 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1313 Mesaj
    Sınavla olmaz bu işler.
    Farklı farklı proje ver yapsınlar.
    Uyduruk derslerde bırak kopya çeksinler nolacak
    Uyduruk bir eğitim alıyoz zaten.i
    İsteyen açar öğrenir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uzaklaştırılmış 5 gün cezanın, 4 gün 23 saat 53 dakika kadarı kaldı.

Sen bir de bizimkileri gör adamlar ingilizce sınavında bile kopya çekiyor  

|
    |
  • Yüzbaşı
    922 Mesaj
    İşveren olsanız şu dönemlerde okumuş birine iş verir miydiniz?
    |
    |
  • Çavuş
    73 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: CigaretteWithGear

Bunun nedeni eğitimin zorunlu olması. Üniversiteyi isteğin ile seçsen bile sonuçta maaş,puan vb. nedenlerle istemeden bölüm okuyan çok var. Sırf okumuş olmak için okuyan çok var.

1-) Eğitim sistemimiz göstermelik

2-) eğitim sistemimiz çocuktaki potansiyeli keşfetmesine yardımcı olmasını bırak engelliyor.

• Yarbay
    2812 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: CigaretteWithGear

İşin trajikomik tarafı bu tipler yarın öbürgün yüksek lisansa sağa sola başvurduklarında, hiç kimse o notların ne şartlarda aldındığını sormayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sampiyon bilo -- 28 Kasım 2020; 4:36:24 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    713 Mesaj
    Saüde hiçbir denetim yok discorddan yapılıyor

|
    |
  • Binbaşı
    1235 Mesaj
    Sene sonunda okullar bitirme sınavı diye komple tüm derslerden bir sınav yapsalar tüm bu kopya çekenler patır patır dökülür .
    |
    |
  • Çavuş
    79 Mesaj

ben dil bölümü okudum. ama dil bölümünde şu var, geçiyorsun tamam da sonuç olarak bi nitelik kazanmadığın her türlü belli oluyor. o yüzden kopyayla alavere dalavereyle geçen lavuklar iş bulamıyor hiçbir türlü. bulanlarda asgari ücret anca. zamanında çektikleri kopyalar şimdi bi yerlerini tırmalar hale geldi.

diğer iş dallarında da mezun olan üniversiteden çok nitelik denetlemeye yönelik bir sistem olursa ki olması gereken bu, her bölümdeki bu tip insanların mal gibi kalacağını düşünüyorum.

|
    |
  • Yarbay
    4247 Mesaj

100 öğrenci varsa zaten 8-10 tanesi elle tutulur duruma geliyor gerisi piyasa elemanı oluyor.

|
    |
  • Yüzbaşı
    373 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Anormal zirve

Bunun nedeni eğitimin zorunlu olması. Üniversiteyi isteğin ile seçsen bile sonuçta maaş,puan vb. nedenlerle istemeden bölüm okuyan çok var. Sırf okumuş olmak için okuyan çok var.

1-) Eğitim sistemimiz göstermelik

2-) eğitim sistemimiz çocuktaki potansiyeli keşfetmesine yardımcı olmasını bırak engelliyor.

Alıntıları Göster

Dediğiniz çok doğru maalesef ülkede her şey göstermelik olduğu için her şeyin içi boş.

|
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Masal Oku
Bebek Oyunları
ankara gülüş tasarımı
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
En ucuz kedi maması fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,719
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.